Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нов криптовирус (Януари 2017)

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Тези дни се появи нов криптовирус (link)  и като при всяка масова атака, някой капацитет в офиса, вземе че се нахендри. За съжаление, meilа e стигнал до 10% от служебните пощи. Попаднах на него, още преди два дни, като една колежка ме пита, да го отварям ли това. Казах и да ми го препрати. Служебната ми поща се отваря от gmail а не от Outlook и съответно, от gmail като има вирус ми казват, че съобщението е оставено на сървъра. Казах и да го изтрие и предупредих колегите, ако срещнат подобен мейл, да не го отварят. Е да ама, в счетоводството са решили да го отворят, а там е още по-голяма греда, тъй кат всички по-важни транзакции, минават от там. 

Да дойдем на въпроса, някой запознат ли е какво точно прави гадината, тъй като от прочетеното из новинарските сайтове, не ми стана много ясно. Съответно, някакъв вариант да се разкара или направо да се преинсталира? Може ли да стигне до всички по локалната мрежа? 

Поздрави, 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината няма нищо засега. Не са се появили странни файлове, нито съобщения, че компютъра е заразен и подобни спам прозорци. Близо 24 часа, нищо странно няма. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На криптовирусите работата е да криптират данни с цел искане на откуп - това относно въпроса " Да дойдем на въпроса, някой запознат ли е какво точно прави гадината, "

Иначе щом имате своите притеснения, то отворете си тема в специализирания раздел и следвайте инструкциите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Kuncavia написа:

Здравейте, 

Тези дни се появи нов криптовирус (link)  и като при всяка масова атака, някой капацитет в офиса, вземе че се нахендри. За съжаление, meilа e стигнал до 10% от служебните пощи. Попаднах на него, още преди два дни, като една колежка ме пита, да го отварям ли това. Казах и да ми го препрати. Служебната ми поща се отваря от gmail а не от Outlook и съответно, от gmail като има вирус ми казват, че съобщението е оставено на сървъра. Казах и да го изтрие и предупредих колегите, ако срещнат подобен мейл, да не го отварят. Е да ама, в счетоводството са решили да го отворят, а там е още по-голяма греда, тъй кат всички по-важни транзакции, минават от там. 

Да дойдем на въпроса, някой запознат ли е какво точно прави гадината, тъй като от прочетеното из новинарските сайтове, не ми стана много ясно. Съответно, някакъв вариант да се разкара или направо да се преинсталира? Може ли да стигне до всички по локалната мрежа? 

Поздрави, 

Вероятно криптор, който не е успял да си свърши работата поради някаква причина, което може само да те радва. Ако е същата зараза като в това съобщение, то повечето антивирусни вече го откриват по един или друг начин - дефиниции, евристика и други. Ако е възможно, архивирай с парола прикаченият файл от писмото и го дай да го видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправих го най-накрая. В крайна сметка, след ровене из интернет на подобен проблем на моя бе описано да се пробва почисващата програма на Chrome - chrome_cleanup_too.

След нейната намеса, няма никакви проблеми.

Поздрави. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Бюлетин

Получавайте известие, когато има важна промяна или новина свързана с форума.
    Абонирайте се
  • Добави ново...