Премини към съдържанието
Phused

Новият американски президент Доналд Тръмп

Препоръчан отговор

Да ни е честит! Ето и резюме на встъпителната му реч:

Цитат

"Предаваме властта от Вашингтон на хората"

"Ислямският тероризъм ще бъде изкоренен напълно от лицето на Земята"

"В течение на десетилетия субсидирахме армиите на чужди страни, докато нашата западаше. Защитавахме границите на други държави, но забравихме нашите граници. Харчихме трилиони зад граница, докато нашата инфраструктура загнива. Направихме други държави богати, докато ние обеднявахме"

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1638373

Моят кратък коментар по темата:

Цитат

https://klibr.blogspot.bg/2017/01/blog-post_20.html

На нормалния работещ американец му писна единия процент да изсмуква всичко. Изборът на Тръмп е преди всичко протест и наддигане срещу този един процент, срещу този финансово-политически елит.

Доналд Тръмп дава надежди на истинския предприемач, целящ да създава реално богатство и печалба, чрез своята изобретателност и трудолюбие. Неслучайно президентът започна с лошото финансово състояние на обикновения американец - неща, които рядко се чуваха в речи от лагера на демократите.

Президентът разкри намеренията си за по-сериозна и реална борба срещу истинският враг в Сирия - радикалните ислямистки групировки. В един момент предишната администрация на Обама дори финансираше много от тези фракции, с надеждата, че ще успеят да свалят президента Асад. Сега, всичко се обръща на 180 градуса за бутафорните ислямски революционери и техните спонсори.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама гледай какви протести му спретват вече. Едни, маскирани, човечета обръщат кошчета за боклук, хвърлят камъни, трошат каквото могат.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dollar falls, U.S. stocks end higher after Trump inauguration | ако е истина  е добре бг се нуждае от слаб долар

да живее тръмп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Phused написа:

Да ни е честит!

Кой си ти че говориш като "ние" ?? за българите в САЩ не виждам нищо добро. даже ги включваха в интервюта и си изказваха опасенията от които се страхуват.

Но ако си американец, добре... честито да ти е....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, miro20 написа:

Кой си ти че говориш като "ние" ?? за българите в САЩ не виждам нищо добро. даже ги включваха в интервюта и си изказваха опасенията от които се страхуват.

Но ако си американец, добре... честито да ти е....

Легално пребиваващите българи в САЩ от какво да се притесняват? Нелегалните, при всеки президент, ако ги набарат имиграционните...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://nova.bg/news/view/2017/01/20/171523/в-речта-в-капитолия-тръмп-цитира-злодей-от-филм-за-батман-видео/

не може да им се  отрече  на  ""медиите" търсят компромати  ама като се уволнят хората от посолствата и тръмп си назначи негови хора ще запеят в друг глас

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

https://nova.bg/news/view/2017/01/20/171523/в-речта-в-капитолия-тръмп-цитира-злодей-от-филм-за-батман-видео/

не може да им се  отрече  на  ""медиите" търсят компромати  ама като се уволнят хората от посолствата и тръмп си назначи негови хора ще запеят в друг глас

Глад ще настане, по фондации и соротутски форуми. И тия тук, ще го усетят. Но аз имам едно опасение, няма да живее дълго президента. В онази 'демкрация', имат традиции в отстрелването на неудобните президенти. А това дето говори в речта си, ще насъска цялата платена пасмина. Много интереси ще засегне, и е възможно да последва съдбата на Кенеди. Да не забравяме, че и той се опита, да промени нещата в Кравария.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, AntiAlGor написа:

Глад ще настане, по фондации и соротутски форуми. И тия тук, ще го усетят. Но аз имам едно опасение, няма да живее дълго президента. В онази 'демкрация', имат традиции в отстрелването на неудобните президенти. А това дето говори в речта си, ще насъска цялата платена пасмина. Много интереси ще засегне, и е възможно да последва съдбата на Кенеди. Да не забравяме, че и той се опита, да промени нещата в Кравария.

вчера като го гледах за малко като го возеха  към белия дом  и като излезна 2 пъти от колата си викам  край сега някой снайперист ще му пръсне тиквата ама му се размина 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Yvan Sergeev написа:

вчера като го гледах за малко като го возеха  към белия дом  и като излезна 2 пъти от колата си викам  край сега някой снайперист ще му пръсне тиквата ама му се размина 

Путин ще е стрелял, да знаеш.

Не са толкова нагли, та чак на клетвата. Ще гледаме цирк, то Мейдана там започна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пък една журналистка от нашите мееди с директно включване от америка

-някои хора са тук от 6 часа сутринта и чакат

- днес  се очаква да дойдат над 200 хиляди протестиращи

-  разрешени са 100 протеста като повечето от тях са срещу тръмп 

-има и такива сред  тях които го подкрепят но  са по-малко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, A.com написа:

Легално пребиваващите българи в САЩ от какво да се притесняват? Нелегалните, при всеки президент, ако ги набарат имиграционните...

По скайп гледах една напълно легална бяла българка се оплака как получила заплаха от някаква американка, която и писала че ще се радва и тя да се омете... и подобни някакви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tрябва да ви кажа, че това са първите американски избори, които следих с интересо. Само гледах по всякакви телевизии как вампирът Хилари бие, а Тръмп е олигофрен, сексист и хомофоб, и разбрах, че има нещо гнило, и се задава нещо голямо. Сега продължават да се мъчат с измислениет протести, които много приличат на нашите при Орешарски и скимтене по телевизиите, че Тръмп бил с рекордно нисък рейтинг, което е смешно предвид това, че той спечели. Изобщо цирка е пълен. 

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Yvan Sergeev написа:

пък една журналистка от нашите мееди с директно включване от америка

-някои хора са тук от 6 часа сутринта и чакат

- днес  се очаква да дойдат над 200 хиляди протестиращи

-  разрешени са 100 протеста като повечето от тях са срещу тръмп 

-има и такива сред  тях които го подкрепят но  са по-малко

И кой мислите финансира и организира протестите срещу Тръмп?

Този, който финансира предизборната кампания на Хилари, майдана в Украйна и други удобни и пълнещи джоба му събития - Сорос.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Америка 500 човека правят зулуми и трошат, но ехото е толкова силно, че в България се чува 200 000. 

Редактирано от иноТ (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, иноТ написа:

В Америка 500 човека правят зулуми и трошат, но ехото е толкова силно, че в България се чува 200 000. 

За да ни подскажат, че трябва да протестираме срещу Румен Радев, навярно. :D

И той е неудобен за всемогъщия господин.

Продажни медии на продажни хора правят поредния опит да ни промият мозъците.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам шоуто ви радва . Мен също. Само че това което говореше Тръмп и което лека полека започва да се избистря в политиката му , няма нищо общо с това на кето се радвате :)

Хем се очертава като по твърд, по краен, и още по неприятен за путинистите.

Споменах путинистите защото вашето мнение за висчки процеси по света се оформя не според българските интереси и отражението от света, а според критерия/филтъра/ как се отнася Пу към тези събития :)

Ето ви и от последните новини - след разрешение на Сената /заради номинация по малка от 7 г да е бивш военен/  , "бясното куче" Джеймс матис стана шеф на Пентагона.

Има и забавни куриози в РФ

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минал е има няма един ден и Тръмп вече е по-краен, по-кръвожаден и по-смъртоносен от маймуната преди него. Дишай, Миро, дай да мине поне месец, или два. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля ясно се обосновавам по делата Му и назначенията Му

Според теб, на Пу дали му харесва "бясното куче" за шеф на Пентагона  , или другото утвърдено назначение - Джон Кели на сигурността ?

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не знам. Но така си го захапал това "бясното куче" , че чак ми става смешно. :D 

Какво очакваш от него? Световна Война? Още тероризъм и сваляне на правителства? С това ли се занимава, че така си се запенил? :D

Назначенията на Тръмп са си негова работа и никой не може да казва дали му харесва или не 

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, иноТ написа:

Ами не знам. Но така си го захапал това "бясното куче" , че чак ми става смешно. :D 

Какво очакваш от него? Световна Война? Още тероризъм и сваляне на правителства? С това ли се занимава, че така си се запенил? :D

Назначенията на Тръмп са си негова работа и никой не може да казва дали му харесва или не 

Е какво очакваш, от платените труженички? В речта си Тръмп каза няколко неща. Които хвърлиха в ужас, всички платени грантаджии. А именно че няма да харчат пари, за 'защита' на други държави. Няма да се месят на други държави. Цялата му реч, ги ужасява. И сега се мъчат, по всякакъв начин да извъртят нещата, в типичния им стил. Бъди сигурен, че ще завъртят тлъстите си задници.

А вече са факт и първите обещани промени от Тръмп. За здравните вноски и отмяната на въведената от черния практика.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) никой не се е "запенил" Акцентирам с това с което са известни, намеквам че са корави военни, които едва ли биха приели компромиси във военната сфера и сигурността . Което прко означава още по твърда военна политика, а не "мека".

Разбира се, това е мое лично неангажиращо мнение, основано на база какви са те.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, иноТ написа:

Мисля че коректно е да се каже че всеки може да казва дали му харесва или не но важно в крайна сметка е това което реши самия Тръмп. Между другото започва веднага да изпълнява това което е говорил по време на компанията за разлика от нашите политици които забравят веднага всичко след изборите.

Оф . Поздравление за новия аватар.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че всеки има право да изказва мнение, но ме подразни нашият трол с обичайните си подмятания. 

За аватара - мерси. За пръв път харесвам български политик и с гордост мога да си сложа лика му за аватарче. :D Дано не ми се налага по някое време да го сменям, но не вярвам.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвъд подмокрянето на кибиците по цялото земно кълбо от избора на Тръмп и разбираемата радост на всички малки и големи диктатори и техните извратени почитатели, феноменът „Тръмп“ е особено тревожен и не вещае нищо добро нито за САЩ, нито за глобалното развитие. Той е особен проблем за Европа и най-вече за страните от Източна Европа, изправени пред неоимперската политика на режима на Путин. Ако Европа не намери сили най-сетне да се опомни, да отиде отвъд късогледите си егоистични национални игрички, не се вземе в ръце, предстоят ни много тъжни и мрачни години. Особено тук, в България.

safe_image.php?d=AQCuqLv6_aN6GNnQ&w=450&
terminal3.bg|От Христо Христев

Възкачването на Доналд Тръмп за президент на САЩ е знак, че американската демокрация е дерайлирала. Първо, защото изобщо е възможно човек с подобни личностни антикачества, толкова компрометирана фигура, да бъде избран. И, второ, защото демокрация, в която печели този, който получава близо 3 млн. гласа, или над 2% по-малко от загубилия кандидат, е демокрация, която се е изгубила някъде във времето… Непрекият механизъм на избор на президент може и да е имал своята логика преди два века. Днес обаче той е явен и опасен анахронизъм, който два пъти за двадесет години изкривява вота на американските граждани.

Отвъд подмокрянето на кибиците по цялото земно кълбо от избора на Тръмп и разбираемата радост на всички малки и големи диктатори и техните извратени почитатели, феноменът „Тръмп“ е особено тревожен и не вещае нищо добро нито за САЩ, нито за глобалното развитие. Той е особен проблем за Европа и най-вече за страните от Източна Европа, изправени пред неоимперската политика на режима на Путин. Ако Европа не намери сили най-сетне да се опомни, да отиде отвъд късогледите си егоистични национални игрички, не се вземе в ръце, предстоят ни много тъжни и мрачни години. Особено тук, в България.

За да бъде пресечена тази адска динамика на унищожаване на демокрацията и свободното общество, която се случва пред очите ни, обаче трябва да си дадем сметка за това, че изродът Тръмп е възможен не само защото лъже, маже и не следва никакви принципи. Не само защото говори на маргинализираната част от обществото това, което тя иска да чуе, колкото и да е далеч от реалността. Не само защото спекулира с невежеството и най-низките чувства. Не само защото руските служби са си наредили хитро картите в американския пасианс. Изродът Тръмп и такива като него са възможни поради няколко предопределящи проблема не само в САЩ, но в западното общество изобщо…

Поради превръщането на политиката в занимание за лустросани, стерилни професионални политици, клиширани, излъскани конформисти, за които единствената ценност е властта и вечният им престой в нея. Хора, които изпразват от съдържание идеята за демокрация и идеите въобще. Поради грубата меркантилизация на обществото по англо-американски модел и превръщането на консумеризма и стремежа към печалба на всяка цена в логика и същност на човешкото поведение. Поради допускането на остро социално разслоение и маргинализация на големи социални групи, оставянето на живота им на произвола на пазарната джунгла. Това е, накрая, подмяната на истинските медии с кафяво-жълти клоаки в името на печалби, рейтинги, зрелища, сеир. Лесна, евтина и бързо печелеща „журналистика“, основана на скандала и пошлостта. Всичко това се свързва в отровна смес благодарение на комуникацията през интернет и социални мрежи, където всъщност може да се лъже безнаказано, да се разпространява всякаква невярна информация, да се пише с лека ръка всичко за всеки, да се мултиплицира неимоверно всяка простотия, всяка безчовечност, да се говори всичко в кресчендо, за да има трафик, реклами, печалби… че и филтрите на комуникация да се настройват с таква цел… Камбаната бие оглушително.

Пожарът вече гори. Как ще свърши всичко това, дори не смея да мисля… А бащите основатели на американската демокрация със сигурност са се обърнали в гроба…

P.S. За да нямаме никакви илюзии пред какво сме изправени, добре е да забележим, че след произнасянето на встъпителна реч – венец на празната му душа и на безскрупулната му популистка кампания, първите действия на Тръмп като президент бяха: да свали от интернет страницата на Белия дом темите за климатичните промени, за правата на ЛГБТ хората, за гражданските права и да отмени механизма за подпомагане на закупуването на жилища от бедни семейства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.