Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Phused

Новият американски президент Доналд Тръмп

Препоръчан отговор

преди 25 минути, M.Николов написа:

Ти по принцип всички хора, които могат да мислят и не защитават твоята теза си загърбил, та нищо ново при теб.Само не разбирам някои хора защо още си губят времето с теб.:)

Хейтим си а ? :)  Ако оставим  личностните "оценки" настрана, субективизма на другаря ви Пол Крейг е повече от очевиден, дори за таквиа като теб.

преди 15 минути, by_chechi написа:

Да кажем : Как да си монтираме ракетите по-близо до Китай и Русия ? 

Просто е бе - като разрушкаме Северна Корея , Виетнам......

Ако говориш за американците, те си имат и база наблизо /която стана цел по едно време / , а и Южна Корея си е там.

Проблема е друг, и е точно обратното - ако можеш да четеш "между редовете" , РФ стои зад всичката тази дестабилизация и радикализиране на Ким Чен ун.

И ракетите са си руски , и е много ясно че самостоятелно никога режима не би могъл да изобрети нещо което е струвало на водещите страни във военните разработки десетки години, и двигателите са руски, и консултантите, и всичките останали "признаци" на доста близки отношения.

Просто номера с "прокси"- войните е доста удобен. Никога не заставаш с лицето и армията си, но ползваш чужда за целите си .

Принципа трябва да е както стана в Украйна - Отдавна всички преговарят не с "независимите републики" , а директно с Путлер. Който официално няма нищо общо разбира се :)

И тук преговорите и посланията трябва да са към Путлер, а не към Ким.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, miro20 написа:

.....самостоятелно никога режима не би могъл да изобрети нещо което е струвало на водещите страни във военните разработки десетки години.....

Ха стига бе ! Това всичкото сам ли го измисли или някой ти го пошушна ? :lol6:Всичките ракети са руски.....разбира се , че и Путин е виновен ! То как иначе ?! :lol6:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Ядрени_сили

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, by_chechi написа:

Ха стига бе ! Това всичкото сам ли го измисли или някой ти го пошушна ? :lol6:Всичките ракети са руски.....разбира се , че и Путин е виновен ! То как иначе ?! :lol6:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Ядрени_сили

Да не се повтарям :

А за теб разбрах че не правиш разлика да гръмнеш ядрен заряд и това да разработиш ракетни системи носители . :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Хейтим си а ? :)  Ако оставим  личностните "оценки" настрана, субективизма на другаря ви Пол Крейг е повече от очевиден, дори за таквиа като теб.

Прочети пак кой е Пол Крейг Робъртс. Демонстрираш отново, че си кон с капаци и си следваш agenda-та. Обикновено прекалената самочувственост на човек и абсолютната убеденост в правотата на мнението му, не говори добре за него. Ето аз допускам неговата версия (не казвам, че ѝ вярвам или че я приемам на 100%): да, има руска намеса и службите имат доказателство (да ти припомня, че ДОКАЗАТЕЛСТВО все още няма) за това, с което държат Доналд Дък и го карат да подскача според ръжена.

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Мальчик Бананан написа:

Прочети пак кой е Пол Крейг Робъртс.

Ето този цитат от статията му не ми прави добро впечатление:

Цитат

For someone who could be walking on the beach with a lovely woman or enjoying a week-end on the track in a sports car, serving this site is not an enjoyable use of my remaining time on earth.

So, don’t bring me any complaints. If you can do a better job than I am doing, start your own site. Bring me your support. If you do, the site will continue.

Ако човек се е посветил на каузата да осветява истината, то той просто не може по друг начин, и не мисли за разходки по плажа или каране на спортни коли за кеф... като алтернатива. Не ми харесва това отношение. Разбира се, че човек може да се наслаждава на живота, но ако искаш да водиш някаква борба (а не да правиш пари) - то плащаш цена и няма как да не го знаеш. Цупенето не ми се нрави.

Редактирано от Lumberman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Мальчик Бананан написа:

Е, човек трябва и да яде.

Не ми харесва противопоставянето. Все едно Васил Левски да каже, "Аз мога да съм революционер и борец за свобода на народа ми, ама мога и да си живея живота, да се забавлявам... ако не ме подкрепяте." Аз мисля, че бидейки такъв какъвто е бил, не е можел второто . Това да не е Волен Сидеров, който уж бори колониалния гнет, и ходи да харчи грешни чужди пари по скъпарски хотели.

преди 15 минути, valkiria1 написа:

Аман от пишман анализатори на събития за места, които никога не сте виждали

Това е аргумент от гордост и високоумие, нищо повече. Какво значение има дали си бил на място и какво си виждал лично? Разбира се, може да е предимство, но не всеки има тази възможност. А и колко хора са виждали, но това не им пречи да бъдат слепци или да се правят на такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мальчик Бананан написа:

Ето аз допускам неговата версия (не казвам, че ѝ вярвам или че я приемам на 100%)

Няма проблем бе. Аз си казвам моето мнение з анего. И че е субективен . Гледам и другите не са съгласни, не се харесва,  не му вярвате, тогава за какво въобще се обсъжда ?

Тъкмо че съм му чел глупостите доста отдавна, дори бих казал пропагандата тук и цитиращите алтеринформейшън, зероедж, поглединфо  и подобни, го беше позабравила нещо ... и казваш съм "кон с капаци" ?  Да не го бях чувал да, но след като му знам глупостите, как реши че съм "кон с капаци" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основният проблем е, че държавата Израел е зачената в насилие и неправда. И нищо не се е променило до ден днешен. По тая причина и арабите не ги уважават ционистите, както не ги одобряват и немалко евреи, които знаят че нямат място в земята, от която са прогонени по цял свят, според техните Писания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, valkiria1 написа:

От всички вас тук, той има най-ясна представа за какво става въпрос.  Преди да дрънчите на кухо , вземете се запознайте най-напред с географията на Исраел. Представа нямате ,колко глупости ще спестите на читателите. Малко ви давам насока. Снимките са правени лично от мен , буквално преди дни. Гледайте, мислете и тогава пишете. Аман от пишман анализатори на събития за места, които никога не сте виждали. И така, кое е това място ?

]24089327797_f276429764_c.jpg[

жокер за следвашата-тук буквално след часове ще избухнат размириците, дело единствено и само на филастините

]38955468951_cdf5bdf55c_c.jpg

Това е форум, нали? Мнението е като г.за, всеки си го има.

Цитат

От всички вас тук, той има най-ясна представа за какво става въпрос

Цитат

Арабухите са хора трети сорт. И летящи чинии да имат, пак ще клатят камили след маймуните

Уау, ама така ли било. Не ме разсмивай. Щом подкрепяте това изказване, по-добре да спра да ви обръщам внимание. Верски хейт, етническа омраза и нищо повече.

Цитат

Не се допускат дискриминация и проява на нетърпимост на основата на възраст, пол, раса, етнос, националност, вероизповедание, образователен ценз, социален статус и сексуалност.

Цитат

Цитат

Арабухите са хора трети сорт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Lumberman написа:

Това е аргумент от гордост и високоумие, нищо повече. Какво значение има дали си бил на място и какво си виждал лично? Разбира се, може да е предимство, но не всеки има тази възможност. А и колко хора са виждали, но това не им пречи да бъдат слепци или да се правят на такива.

Това е реализъм. Такъв , за какъвто никой от вас празните драскачи нямате и най-малка представа.

]38650112082_b12f29074d_c.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, miro20 написа:

Няма проблем бе. Аз си казвам моето мнение з анего. И че е субективен . Гледам и другите не са съгласни, не се харесва,  не му вярвате, тогава за какво въобще се обсъжда ?

Тъкмо че съм му чел глупостите доста отдавна, дори бих казал пропагандата тук и цитиращите алтеринформейшън, зероедж, поглединфо  и подобни, го беше позабравила нещо ... и казваш съм "кон с капаци" ?  Да не го бях чувал да, но след като му знам глупостите, как реши че съм "кон с капаци" ?

Това, че булшит.ком и подобни го използват, говори ли нещо за самия него?

Цитат

Да не го бях чувал да, но след като му знам глупостите, как реши че съм "кон с капаци" ?

Ами какво ти е мнението за тази версия? ДА, руска намеса има и АНС има доказателство, което не публикува, а го използва да го държи изкъсо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, аз не се и имам за някакъв капацитет. И да, мисля, че Тръмп направи лоша услуга на Израел, като застрашава пряко живота на мирни хора. А че се изразява като расист човека (Profruit)... Ми не, сори. Не мога да го приема за състоятелен. Няма по-висши и по-нисши народи и всеки, който мисли така, може да ходи да се гушка с Хитлер и Сталин. Ако Тръмп цели наистина най-после да спрат междуособиците там, трябвше да обясни по-добре действията си. Защото засега само внася раздор с действията си и това няма как да е добре. "Йерусалим е фактическата столица на Израел". Ми добре,, бе, пич. Остави го така. Щом досега има някакъв мир и разбирателство. If it ain't broken don't fix it. Защо трябва да обединяваш арабите баш сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, valkiria1 написа:

Защо бе драги" разбирачо"?

Виж , ако не знаеш израелските сили за сигурност ви пазят християнските светини. Между другото пазят ги и от самите християни. както съм писала и друг път ,най-колоритни са боевете между духовниците от различните християнски  деноминации. Много са колоритни, когато захвърчат калимявки и оскубани бради .

О, колко сме им благодарни, за лицемерната охрана. А кой е пазел преди да се нанесат там? И кой изкуствено подклажда вражди между християни и мисюлмани?

Ти си много интересна личност. Мразиш християни, мразиш мисюлмани, мразиш араби, мразиш българи (въпреки, че мога да се хвана на бас, че си повече българка, отколкото еврейка), показваш го постоянно, но изискваш някакво признание. Стремежът да демонизираш мисюлманите и палестинците, а да фаворизираш израелтяните, е доста плосък и всъщност е дългогодишна политика на цялата тамошна, изкуствена държава. При българите е лесно, както и цяла източна Европа. Ние познаваме мисюлманите, не ги харесваме, знаем им гадните обичаи и характер, така че не е трудно да ни спечелиш срещу тях. От друга страна, те могат да бъдат и дружелюбни и лоялни, ако нямате вражди с тях, така че изкуствено да ни се определя страна в спор, който малко ни засяга, е недалновидно. Още повече, че за да сочиш с пръст треските, трябваше да я няма гредата. Християнският, европейски свят гледа на Израел като на някаква полуевропейска държава, едва ли не вариант на кръстоносните кралства, която би трябвало да ни е по-близка от ислямският свят. Който ги познава наистина обаче, е ясно, че те са много далече от каквото и да е европейско и са много по-близо до същият този, ислямски свят, отколкото до нас. Интересно какъв ли щеше да е стандартът на живот в Израел, ако ги нямаше постоянните подаяния и репарации от цял свят? Нищо лично, обаче не се славят като много работливи. Но тази тема слабо ме вълнува, въпреки че ми е ясно, че за тези хора важи - "Израел над всичко" и всички останали трябва да са ангажирани само с това, инче - "ако не си част от решението, си част от проблемът".

А мен лично, единственото, което ме вълнува е - защо обсъждаме тези работи (които са една безкрайна тема), в темата за "Новият американски президент", който просто нескопосано се опитва да се прави на голям приятел на Израел, с поредното, недообмислено действие, с което най вероятно е изненадал и самият Израел?

Редактирано от RagnerBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

преди 24 минути, valkiria1 написа:

полюциите  ви в тая

когато се изприщите   от безсилие и накрая залитате

никога не си и намирисвал

преди 5 часа, valkiria1 написа:

никой от вас празните драскачи нямате

да дрънчите на кухо , вземете се

Аман от пишман анализатори

полюциите  ви в тая тема

когато се изприщите   от безсилие

Виж ся.. уважавам някои ценни моменти в твоите постове, намирам ги за много полезни  за всяка една дискусия... но... идея си нямам, ЗАЩО по дяволите украсяваш с такива тъпизми ?

Ако искаш да се принизиш на ниво хейтърство, комплексарщина и злобеене.... тъпо е.

Хайде малко по сериозно  . Евреите  сте умни хора. Защо се принизяваш толкова ?

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро решение на Тръмп. Още една крачка по-близо към окончателното разрешаване на проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Мальчик Бананан написа:

Няма по-висши и по-нисши народи и всеки, който мисли така, може да ходи да се гушка с Хитлер и Сталин.

Да попитам, циганите не падат ли по-долу от никой друг народ по света - като постижения, като история, като характер? Тук не става дума за народи, които са по-висши или нисши генетично, или просто случайно (въпреки че гените и наследството определено имат значение). Но всеки човек и народ може да се доближава и отдалечава от някакъв стандарт за човечност и съвършенство и достиженията им са различни. Няма такова нещо като равенство, еднаквост. Но всеки често съди другите на базата на аршина, който използва са себе си. Друг е въпросът, че презрителното изказване срещу арабите е проява на неуважение към човешкото/божественото в тях. И по-добре човек да не става съдник, особено когато съди горделиво и има "греда в окото", образно казано. Но ако нямаме някакъв стандарт да изпитваме кои сме и къде сме - за какво се занимаваме въобще?

преди 5 часа, RagnerBG написа:

А мен лично, единственото, което ме вълнува е - защо обсъждаме тези работи (които са една безкрайна тема), в темата за "Новият американски президент", който просто нескопосано се опитва да се прави на голям приятел на Израел, с поредното, недообмислено действие, с което най вероятно е изненадал и самият Израел?

Правилно. Спирам с оф-топика.

Редактирано от Lumberman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Lumberman написа:

Но ако нямаме някакъв стандарт да изпитваме кои сме и къде сме - за какво се занимаваме въобще?

То на тоя въпрос, ако имах отговор.

Инак, не, няма "по-умни" народи и "по-висши" раси. Има погнетители и погнетени. Ако погнетителите смятат погнетените за тъпи, това не значи, че те са такива...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, valkiria1 написа:

. Ти също няма да имаш късмета да си обективен в тази тема по една единствена причина : няма съвпъдение на  фантазиите ти , обективните факти и истината. Отделно, че никога не си и намирисвал земята за която говориш. За Мединат Исраел също не можеш да си обективен, понеже не сте си част един от друг. Това важи за всички останали тук. Приятно словоблудство в темата.

След като хвърли обвиненията си, би ли била обективна по темата? Да може и ние, "неадекватните", да видим и да разберем? Снимки от "местопроизшествието" не са достатъчни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Валкирия пак се е разпенявила!Само ще ви напомня, че темата е за Тръмп, не за Израел!.Който иска да коментира Израел и евреите има си теми за това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, M.Николов написа:

Валкирия пак се е разпенявила!Само ще ви напомня, че темата е за Тръмп, не за Израел!.Който иска да коментира Израел и евреите има си теми за това!

Карай ве. Да изкараш цял форум невежи и да казваш че твоята истина е най истинската за първи път ли го срещаш по форуми ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, M.Николов написа:

А - ти па: та Израел, та Тръмп. За какво са ни, при положение, че си имаме жива циркаджийка тука - такова старание полага, за да си представи параноичното шоу, че ще е невъзпитано от наша страна, да не й обърнем поне малко внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От първите изяви на този човек НИ стана ясно, че това е американския Митьо Пищова - просто мащабите са различни, но по отношение на простотията, която лъха от тях, няма съвсем никаква разлика. Не случайно още със старта на кампанията му за изборите, тука се пръкнаха и карикатури, и вицове, и всякакви асоциации с наш Митьо - великия икономист, както се опитват да го похвалят някои хора, американския пример за успял човек, на практика си е автентичен простак и дебил по рождение. Толкова е очеваден и прозрачен, че не знам и не искам да узнавам, що за слепец трябва да си, че да не го виждаш - няма нужда да чета за него и един ред информация, да изгледам две минути, от което и да е негово официално изказване е предостатъчно, за да ми е ясен що за развалена стока е ....... и далеч не само на мен.

Редактирано от sound (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...