Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

SourceTV (Source)

Windows 10 - Спад в фреймовете (кадрите в секунда).

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Поради големия ъпдейт от миналата година на 2 Август (Anniversary Update), Windows-а започна да сваля от кадрите в секунда в игрите, които играя. 

Това не се случва в една, две игри, а във всяка една, независимо дали е офлайн игра или онлайн. Чудното е, че това е спад в производителността на компютъра. 

Когато играя и започне да ми накъсва, изведнъж ако процесора се товари в нормални условия на 60 %, то в моментите на "загуба на данни", спада на фреймовете (кадрите в секунда), процесора спада на нивото, на което си работи без натоварване. Около 10-20 %. 

Може ли някой да ми помогне да оправя този проблем, защото искам да си играя на игрите, а лаптопа ми е достатъчно силен, за да се справи!?

По-късно ще добавя и видео, да се видят условията, при които става това нещо. Така, мисля че ще бъде по нагледно.

Редактирано от SourceTV (Source) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, SourceTV (Source) написа:

Поради големия ъпдейт от миналата година на 2 Август

Не си се ъпдейтнал само ти, но пък само ти се оплакваш. Вероятно проблема е друга де. За да се разтовари процесора при игра на 20% товар, може да са доста причини. Прегряване на процесора и той да тротва. Претоварване на видеокартата и процесора да я чака да си върши тя работата. Загиващо HDD или SSD, от което четенето на информация да става бавно. Неподходящи драйвери на видеото, което отново да кара процесора да я чака.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, nikolela написа:

Не си се ъпдейтнал само ти, но пък само ти се оплакваш. Вероятно проблема е друга де. За да се разтовари процесора при игра на 20% товар, може да са доста причини. Прегряване на процесора и той да тротва. Претоварване на видеокартата и процесора да я чака да си върши тя работата. Загиващо HDD или SSD, от което четенето на информация да става бавно. Неподходящи драйвери на видеото, което отново да кара процесора да я чака.

Честно казано си прав. Но основната причина, не е в хардуера на компютъра. Днес смятам да преинсталирам към 8.1, така че дано се оправи проблема. Но престанете да казвате, че проблема е в хардуера. Лаптопа ми е далеч, все още от тромав боклук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо помисли над въпроса "лаптоп и игри в една тема са крайно нежелателни". Лаптопите, за който изрично не е упоменато, че са предназначени за игри, е крайно нежелателно да се използват за игри. Рискът е - прегряване(отлепване на графичен чип), изгаряне на същия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Първо помисли над въпроса "лаптоп и игри в една тема са крайно нежелателни". Лаптопите, за който изрично не е упоменато, че са предназначени за игри, е крайно нежелателно да се използват за игри. Рискът е - прегряване(отлепване на графичен чип), изгаряне на същия.

Добре. Обаче с това, което съм натрупал като опит ще си дам мнението. Проблема не е хардуерен. Спрете по-хубаво темата, след като си мислите така.

Една преинсталация ще оправи работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините могат да са много - проблем с мрежа, проблем с драйвър на видео карта, проблем със самата операционна система (затлачване на ОС, повредени системни файлове)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откога лаптопа не е бил на профилактика ? кой ли знае колко много прах има и термопастата вече си е заминала

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За коректната работа на игрите е необходима повторна реинсталация на проблемните игри(спрете уиндоус дефендер- той се реактивира след всеки голям ъпдейт на операционната система):min07:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен кадрите падат именно защото процесора  бичи високи температури. За да ги смъкне, Windows-a просто намаля производителноста на професора.  Това е положението с лаптопите. Искаш да играеш повече време без проблеми - зимаш си една щайга и си решаваш проблема.

PS: 10ката непричем. Всеки Win. го прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, отново!

Преинсталирах Windows-а, така че ако не се получи, тогава ще търсим други проблеми. Извинявам се, ако съм бил груб отдеви, защото ми потвърдиха, че може да сте прави, всички Вие!

Благодаря за помощта! Ще допълня, ако има нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето от нас пишем тук, не за да почесваме клавиатури, а на базата на лични знания и опит. Рядко изпадаме ненужно в заядливи настроения, но все пак сме хора.
Освен това информацията, предоставена от теб, е твърде оскъдна.
Като тестваш новата инсталация с игри, сподели каква е ситуацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, ExaFlop написа:

Повечето от нас пишем тук, не за да почесваме клавиатури, а на базата на лични знания и опит. Рядко изпадаме ненужно в заядливи настроения, но все пак сме хора.
Освен това информацията, предоставена от теб, е твърде оскъдна.
Като тестваш новата инсталация с игри, сподели каква е ситуацията.

Добре, благодаря Ви, ще го направя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След проба да играя на CS;GO, проблема продължава.

Искам да Ви уведомя, че имам две видеокарти, AMD Radeon R5 M230 и Intel HD Graphics 4600. Едната е повредена и съм я изключил от Биоса (AMD-то).

Разполагам с Intel Core i5 Processor от 4-то поколение с честота от 2.5-3.1 GHz. 

Рам 8 ГБ DDR3. Лаптопа е Lenovo G510.

Явно се оказва, че е заради изключената ми външна видео карта, но ще го потвърждавам утре.

Дано се получи нещо, изобщо!

Нека да допълня, че май Вие сте прави, всички! Това може да е хардуерен проблем. Въпроса е от какво. След успешна и гладка инсталация на Windows 8.1 и след часове прекарани в инсталации, все още нямам всички необходими ъпдейти, но изпробвах CS:GO. Дори и преинсталацията не оправи проблема на лаптопа. За това тази сутрин, с по-голяма точност към 5 часа сутринта, предприех действия за успешното инсталиране на видеокартата AMD Radeon R5 M230. Всичко в AMD-то съм го задал на производителност в настройките.С най-новите версии на двете видео карти съм. Обаче проблема продължава, поради тази причина ще заснема видео, което показва спада във фреймовете, както бях обещал вчера. Това се случва след 4-5-та минута на натоварване от страна на компютъра.

Какви са явните причини за подобна ситуация на този лаптоп, не знам, но се надявам, Вие да можете да можете да ми помогнете. 

Ще изпробвам две игри, едната е CS:GO, другата Smite. Едната ще е пусна на вградената видео карта, другата на външната, за да се види, дали има разлика или не. Ще проведа тестове за производителност и ще направя обзор на видео картите, като вмъкна изображения във видеото за тях. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се, че целия проблем е бил, че съм играл на вградената видео карта. Преминах на външната, която ми предаваше номера и дори във форума има няколко теми за моята видеокарта. Получи се, експеримента е преминат успешно.

Вече можете да затворите темата, защото всичко е оправено.С една дума 8.1 и ъпдейта на външната видео карта до последната версия се оказа изхода от проблема за мен! 

Благодарен съм на всеки, който се включи в тази дискусия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/23/2017 в 21:28, SourceTV (Source) написа:

След проба да играя на CS;GO, проблема продължава.

Искам да Ви уведомя, че имам две видеокарти, AMD Radeon R5 M230 и Intel HD Graphics 4600. Едната е повредена и съм я изключил от Биоса (AMD-то).

Добре бе, пич, щом си спрял АМД-то, според теб системата как ще работи? Ами като се пусне другата карта, естествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от [email protected]
      Здравейте,

Със съседа имаме обща мрежа.
      Имам следния казус:
      Имам машина на която работи Windows XP с доста споделени папки, за да имаме лесен достъп.
      Купих си лаптоп с Windows 10 но не мога да достъпя съответния компютър, а достъпвам с него компютрите на съседа, които са с Windows 7 и 8.
      Има ли някакви настройки, които мога да направя, за да реша проблема софтуерно и да е видима машината от Windows 10.
      Погледнах теми по въпроса, но те засягат обратната ситуация, което не ми помогна особенно.

Благодаря за съдействието.
    • от Stoyan Blagov
      Здравейте,сблъсках се със много досаден и изнервящ проблем при работата ми със моят лаптоп,а именно това,че не мога да работя с мишката като хората.
      Като отворя нов прозорец от декстопа,например “Моят компютър” и когато ми се отвори прозореца,след това като движа мишката в този прозорец не ми маркира нищо,а само движение на курсора,сменях USB слотове,но нищо не стана,проверих и за вируси,но такива не намерих!
      Най-странното е,че като натисна десен бутон на мишката тогава започва да маркира и вече може да кликна на нещо в прозореца,същото става и със тъчпада понякога,проверих всички драйвери,дори направих нова преинсталация с надеждата да се оправи проблема,но нищо не стана.
      Ако някой има идея и знае за някакви решения ще съм му много благодарен,защото всичко това ми лази по нервите
    • от Орлин Петков
      Здравейте може ли да ми предложите игра за не толкова силен лаптоп която ще върви добре след малко ще изпратя характеристиките
      Taka intel R pentium R 2.40 G.Hz ramta mi e 4 gb kato 3.13 moje da se izpolzva molq vi pishete
    • от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• Дарение

• Добави ново...