Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

стайна антена- излъчване

Препоръчан отговор

Здравейте, настолният ми компютър е със стайна антена за интернет TP-LINKS модел TL-WN822N. Наскоро си говорих с един познат който ме убеждаваше че тези стайни антени освен да приемат сигнал, също излъчвали, като независимо че излъчения сигнал е прекалено слаб, все пак е вреден и трябва да има отстояние от хората поне 3 метра. Погледнах на сайта на производителя http://www.tp-link.de/products/details/cat-11_TL-WN822N.html , но там няма нищо за излъчване. Въпросът ми е - до каква степен е вредно излъчването от такъв или по мощен вид антени и наистина ли трябва да стоят по далеч от хората

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, v_tin написа:

Здравейте, настолният ми компютър е със стайна антена за интернет TP-LINKS модел TL-WN822N. Наскоро си говорих с един познат който ме убеждаваше че тези стайни антени освен да приемат сигнал, също излъчвали, като независимо че излъчения сигнал е прекалено слаб, все пак е вреден и трябва да има отстояние от хората поне 3 метра. Погледнах на сайта на производителя http://www.tp-link.de/products/details/cat-11_TL-WN822N.html , но там няма нищо за излъчване. Въпросът ми е - до каква степен е вредно излъчването от такъв или по мощен вид антени и наистина ли трябва да стоят по далеч от хората

Хайде стига глупости. Нищо и няма на тази антена и си я използва без да се притесняваш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излъчването на този безжичен адаптер дори от един метър е много малко,почти никакво.Един мобилен смартфон,излъчва многократно повече от същото разстояние,а ако е на ухото,хиляди пъти в повече...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излъчвания и приемания сигнал от всички видове мобилни интерфейси и технологии винаги е бил, и още е вреден за човешкото тяло. Това е неизбежно, за огромно съжаление... Въпреки, че излъчването от един подобен адпатер е на практика незначително, то ако се замислите в глобален мащаб, нещата не са толкова смешни като в отговора на @Емил Костов ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Blue Ray написа:

Излъчвания и приемания сигнал от всички видове мобилни интерфейси и технологии винаги е бил, и още е вреден за човешкото тяло. Това е неизбежно, за огромно съжаление... Въпреки, че излъчването от един подобен адпатер е на практика незначително, то ако се замислите в глобален мащаб, нещата не са толкова смешни като в отговора на @Емил Костов ...

В глобален мащаб няма избягване на вълните както и на още много други неща. Но все пак да не правим параноя, че нали се сещаш после какво става. Има такива теми във форума. Една от тях беше за счупен живачен термометър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали лъчите са вредни, вредни са... Всички видове безжични комуникационни интерфейси за обмен на данни, са вредни... Самото им внедряване бе вредно за човечеството по много причини и начини... Но за жалост, избягване няма... Разбира се, ако изпадаме в параноя, тя ще ни унищожи много по-бързо от тези лъчи... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, ncl написа:

Нямаше ли някакви шапки с алуминиево фолио, за предпазването от такива лъчи?!

хахаха, ще си направя една от фолиото на жена ми

Благодаря на отговорилите, оставам с тази антена, то си няма и друга де

Редактирано от v_tin (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То да е само вкъщи, да го преживее човек... Преди време гледах някакво предаване, където хората искаха да се махне клетката на мобилния оператор от блока им. Били сигурни, че ги облъчва и ще се разболеят от рак...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бях гледал едно научно предавана за един град в щатите, където са забранени всякакви безжични технологии. Green Bank, Virginia мисля, че е градчето. Блурей ето, че има начин да се избегне. Хората там са свикнали без телефони, и WiFi. :) 

За вредата - то много неща са вредни...

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, techmaniac написа:

Бях гледал едно научно предавана за един град в щатите, където са забранени всякакви безжични технологии. Green Bank, Virginia мисля, че е градчето. Блурей ето, че има начин да се избегне. Хората там са свикнали без телефони, и WiFi. :) 

За вредата - то много неща са вредни...

А какво да кажем, за водата, въздуха, храните. Реално погледано те също са вредни и това, че в това градче са забранени безжичните технологии, не означава че там няма вълни. Самата планета в момента е достатъчно замърсена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не Емо, там няма замърсяване, защото е Radio Free зона. Прочети малко по темата, и ще разбереш каква е причината да е така. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах дали това твоето е сарказъм, или сериозно говориш... Но пак, няма как да се избегнат нещата, въпреки цитираните превенции... Ако света приеме да въведе нещо, но само ти, който все пак си част от него го изолира, няма да бъде въведено за теб, но малко или много си част от него...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв сарказъм, просто коментирам нещо, което съм видял. Предполагам разбираш английски.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На всякъде по света ще има изплеснали в каква ли не посока. Тия кат счупят кокал сигурно не минават на ренген щото е много вреден а ги лекува местния шаман !

Това е поредната журналистическа глупост некой пръднал на криво и дай ше правил филм. Тия нали си исмат амиши дет отричат технологиите, там и ток не ползват та нема опасност от вълни, а и коли не карат даже, та са още по-еко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, ncl написа:

То да е само вкъщи, да го преживее човек... Преди време гледах някакво предаване, където хората искаха да се махне клетката на мобилния оператор от блока им. Били сигурни, че ги облъчва и ще се разболеят от рак...

Ето, за такава парноя започвам да говоря. Че то ако погледнеш мръсния въздух, който дишаме също ще ни разболее от рак.

преди 20 часа, techmaniac написа:

Не Емо, там няма замърсяване, защото е Radio Free зона. Прочети малко по темата, и ще разбереш каква е причината да е така. ;) 

Има замърсяване каквото и да описват. Просто света вече взе да изтрещява тотално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, techmaniac написа:

Бях гледал едно научно предавана за един град в щатите, където са забранени всякакви безжични технологии. Green Bank, Virginia мисля, че е градчето. Блурей ето, че има начин да се избегне. Хората там са свикнали без телефони, и WiFi.

Да, ама това не от екологична гледна точка, а заради най-големият в света насочваем радиотелескоп, разположен там. 

Иначе наистина градчето е магнит за параноидни хаховци с алуминиеви шапки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, zemonti написа:

Да, ама това не от екологична гледна точка, а заради най-големият в света насочваем радиотелескоп, разположен там. 

Иначе наистина градчето е магнит за параноидни хаховци с алуминиеви шапки.

Нали знаеш, че за да изчезнат мошениците първо трябва да изчезнат глупаците. А те вече се множат в геометрична прогресия. Защо да не се привличат хаховци като хората печелят от това пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване