Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Работят ли всичките ми ядра?

Препоръчан отговор

Това означава ли, че и 4те ядра на процесора ми работят на максимум (2,4гхц). Процесора ми е Intel Pentium N3700 (1,6 up to 2,4ghz). 

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, proddex написа:

Това означава ли, че и 4те ядра на процесора ми работят на максимум (2,4гхц). Процесора ми е Intel Pentium N3700 (1,6 up to 2,4ghz). 

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Би трябвало все пак ти отчита температура провери със AIDA там ще разбереш най добре :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо тогава игра, която играх с двуядрен 2,1 гхц и вградено видео имах повече ФПС от колкото в момента с 4 ядрен? Някакви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щото е кекав Атом прекръстен на Pentium, затова новия ти 4-ядрен процесор е по-бавен от стар двуядрен

Редактирано от ined (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, proddex написа:

А защо тогава игра, която играх с двуядрен 2,1 гхц и вградено видео имах повече ФПС от колкото в момента с 4 ядрен? Някакви идеи?

Примерно, има една изключително долнопробна серия процесори наречена серия "N", включваща Celeron и псевдо Pentium-и. Голяма част от тези процесори са с по- ниска производителност от произведените преди 4-5 години Core 2 Duo от високите класове.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И коя е тази игра. А и този процесор е толкоз зле, че нямам думи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, proddex написа:

CS:GO. Все пак е quadcore, мислех си, че дори ще я подкара по-добре..

Не разчитай, че ядрата са четири. Виж, кеша на ядро, колко е. Това не е никакъв Pentium.  Старите Core 2 Duo са с по 3 MB на едро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да очакваш много от този технологичен отпадък. За нормално сърфиране , филми и текстообработка е приемлив. Но, само дотук. Ако имаш мощна видеокарта, тя може да поеме натоварването при изчертаването на графиката при тежки анимации. Но, не разчитай, че този процесор ще се справи със собствените си ресурси и вградена карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е добре. В такъв случай, спри да следиш честотата на процесора и се поинтересувай за оптимизация на видеото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, cybercop написа:

Това е добре. В такъв случай, спри да следиш честотата на процесора и се поинтересувай за оптимизация на видеото.

Тоест? Относно видеото съм го направил да го ползва, като стартира играта, направил съм някои настройки през контролния панел на nvidia и нищо повече, съвети?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единственото хубаво на този процесор е, че е по-ново поколение, но само това. Реално както са ти казали колегите си е скопен, и не очаквай чудеса. За игри по-добре да си беше сглобил една конфигурация. За същите пари щеше да получиш къде по-добра производителност. Но както и да е. Никакви оптимизации няма да ти помогнат в случая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтеглих допълнителен драйвър на видео картата "nvidia experience", играта я пускам през него и от 20 стигнах до 60фпс, което си е по-добре, но е локнато на 60, това е проблема сега как да премина границата от 60фпс, играта върви на 59-60 локнато, мисля,  че може и по-добре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, proddex написа:

Изтеглих допълнителен драйвър на видео картата "nvidia experience", играта я пускам през него и от 20 стигнах до 60фпс, което си е по-добре, но е локнато на 60, това е проблема сега как да премина границата от 60фпс, играта върви на 59-60 локнато, мисля,  че може и по-добре

Виж във настройките на CS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, proddex написа:

Ах, любимото ми...

Та значи, не е важен броя на ядрата, важна е тяхната производителност. Повечето игри разчитат на еднонишковата честота, та колкото и ядра да имаш, никакво значение няма... Е всъщност има, но е в съвсем друга насока и няма да подобри графиката при играта...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самата игра вече става все по-тежка и по-тежка нон-стоп в форумите се оплакват от нисък FPS в cs:go същото е и при мен. Готвят играта за Source 2 engine  затова след няколко месеца няма и 20-30 фпс да хванем. Просто играта е с лоша оптимизация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Kristian Denkov написа:

Самата игра вече става все по-тежка и по-тежка нон-стоп в форумите се оплакват от нисък FPS в cs:go същото е и при мен. Готвят играта за Source 2 engine  затова след няколко месеца няма и 20-30 фпс да хванем. Просто играта е с лоша оптимизация.

И ти си прав ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какъв е смисъла да играеш на тая резолюция?По-добре изобщо не я пускай тая игра.То бива да се смъква резолюция за кадри, но това е прекалено.И щом се оплакваш, че и така нямаш фреймове, представям си на какво си го подложил тоя лаптоп.И тия коментари с лошата оптимизация по-добре не ги пишете.Над половин година я играх с Celeron G1840 на 1240x1024 Всичко на Low със 60-130 фпс MM.На сърф картите над 200 хващах.Видеото е GTX950.Все едно да кажете, че ROTR е неоптимизирана, само защото не ви върви на дъртите лаптопи.Не казвам, че играта е лека.Но донякъде се лъжете, че щом 1.6 и Source са леки, и GO трябва да е.Играта не е никак лека.Точи си ресурси стабилно и за да играете г/д спокойно поне едни 4 ядра ще ви трябват.Видеото също не е за подценяване.Всеки си има различни граници, до колко кадъра му е премливо за игра.За някой 30 са достатъчни, за други и 200 не са.Въпрос на вкус.Не, че не добавят гадни простотии в играта, но в случая това не е проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, SHANOVr написа:

И какъв е смисъла да играеш на тая резолюция?По-добре изобщо не я пускай тая игра.То бива да се смъква резолюция за кадри, но това е прекалено.И щом се оплакваш, че и така нямаш фреймове, представям си на какво си го подложил тоя лаптоп.И тия коментари с лошата оптимизация по-добре не ги пишете.Над половин година я играх с Celeron G1840 на 1240x1024 Всичко на Low със 60-130 фпс MM.На сърф картите над 200 хващах.Видеото е GTX950.Все едно да кажете, че ROTR е неоптимизирана, само защото не ви върви на дъртите лаптопи.Не казвам, че играта е лека.Но донякъде се лъжете, че щом 1.6 и Source са леки, и GO трябва да е.Играта не е никак лека.Точи си ресурси стабилно и за да играете г/д спокойно поне едни 4 ядра ще ви трябват.Видеото също не е за подценяване.Всеки си има различни граници, до колко кадъра му е премливо за игра.За някой 30 са достатъчни, за други и 200 не са.Въпрос на вкус.Не, че не добавят гадни простотии в играта, но в случая това не е проблема.

хахах еми след 2000 часа на 640х480 съм свикнал идеално ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Продължавай така пък колкото по-бързо го скапеш толкова по-бързо ще си купиш десктоп и ще мирясаш.

Освен ако не си купиш за трети път лаптоп разбира се...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване