Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 8.1 Update - Не инсталира актуализации

Препоръчан отговор

Здравейте!

Онзи ден преминах към Windows 8.1, но не иска да ми инсталира актуализациите, по какъвто и да е начин, след Windows 8.1 Update. KB2919355 е актуализацията.

Диска ми беше с най-старата версия на операционната система, от 2013 година.

Проблема е там, че операционната система търси за актуализации, обаче не ги открива и товари процесора на 25-30%, постоянно. Въпроса е, как да инсталирам следващия ъпдейт, ще можете ли да ми дадете директен линк, който да оправи този проблем, след голямата актуализация от Април, 2014 година.

Иначе Windows-а върви перфектно!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.microsoft.com/bg-bg/download/details.aspx?id=42327
Теглиш и инсталираш

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не искате да приемете, че Microsoft спира поддръжката на всички други windows и си update само Windows 10.....

П.П. - 'ExaFlop' е прав, търсиш само готови сборки където ги има...

Редактирано от Person (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесно е с помощта на dim+++

http://www.chuyu.me/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дали ще реши проблема, защото аз имам инсталиран KB2919355?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом я има инсталирана тази актуализация защо я търсиш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тя причини проблем. Не мога да инсталирам по нататъшните актуализации. Май не сте прочели правилно.

Иначе ще пробвам с програмата, обаче дано се получи, че е някакъв ужас без актуализациите. Това са така наречените висящи актуализации, заради очакването за ъпгрейда до Windows 10. Но, аз няма да го инсталирам.

Редактирано от SourceTV (Source) (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай в стартиран с админски права cmd да изпълниш следните редове:

Цитат

net stop wuauserv
net stop bits
net stop cryptsvc
cd %systemroot%\SoftwareDistribution
ren Download Download.old
cd %systemroot%\system32
ren catroot2 catroot2old
net start cryptsvc
net start bits
net start wuauserv
wuauclt /detectnow

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не става! Пробвах да стартирам ZIP файла на Dism++, той пък изобщо не се отваря. 

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем и просто му спрях автоматичното търсене на актуализации, защото иначе постоянно имах натоварени 40%-50% от процесора. Може би ни тормозят нарочно, че да минаваме на 10-ка. На windows 7 е същата работа. Иначе би било хубаво, ако има начин да си ги инсталираме ръчно. :D

Цитат

А можем ли да разберем кои са важни и кои не чак толкова?

Редактирано от pullman (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, ExaFlop написа:

Пробвай в стартиран с админски права cmd да изпълниш следните редове:

Получи се с Dism++. Благодаря Ви!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали отчете, че има предварително маркирани(препоръчителни) ъпдейти.
И става бързо...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Person написа:

Защо не искате да приемете, че Microsoft спира поддръжката на всички други windows и си update само Windows 10.....

И знаеш ли кога спира поддръжката на 8.1?2023 год. все ми се струва,че сега не сме 2022г и вместо да пишете безполезни постове(които не помагат с нищо на питащия)и да предлагате абсурдни решения,на фона на това което се пита ,може или да помогнете със съвет или поне да сте по в крак с операционните системи,работата им,стабилността им,наличието на драйвъри за многото хардуер,който съществува и т.н.Станахте по-нагли от майкрософт в предлагането на тази 10ка............всеки има глава на раменете си,опит ,впечатления и предпочитания за това коя система му допада и желае,така че си ползвай 10ката със здраве и не я натяквай на другите,когато въпроса е съвсем друг........И бих ти казал,че 8.1 е най-стабилната и добре работеща ОС в момента(поне за мен)!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

'Слави Маринов' може би си прав, но аз вече 2-3 пъти чета в I-net. че Microsoft се отказва от поддръжката на всички windows освен 10 ката. Аз също бях свикнал със 7- цата, но сега имам 2 лаптопа с предварително инсталирани windows 10, но сега боравя с андроид таблети ( и в момента).

Явно бъдещето е в windows 10 и трябва да свикнем с него. Въпроса е че трябва да се плаща, но ние не сме свикнали така....

Редактирано от Person (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е наред с Windows 8.1. Работи перфектно...

Външната ми видео карта, проработи, което е много добре. Производителността на лаптопа е добра. Няма какво да искам,повече от това. И важното е да отбележа, че ми работят всички програми, игри и средства за работа и забавление. 

Специални благодарности на ExaFlop!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Да спомена, че това работи:

https://github.com/zeffy/wufuc

Към края на май и аз получих Unsupported Hardware при опит за качване на кръпки на 8.1, защото процесора вече не се поддържал. Не ставаше да се актуализира нито ръчно, нито с програми като dism++. Два месеца стоях без актуализации, защото в началото инструмента заместваше системни файлове и не исках да "чупя" SFC проверката или да получа VAC ban в CSGO заради някакви експерименти. Днес вече реших да го тествам, защото в последната версия вече се споменаваше, че не се заместват системни файлове, но има нужда инструмента да се инсталира за да не заменя файловете. След инсталацията му, съобщението изчезна, намериха се и се инсталираха актуализациите (само че всички, които бях сложил като Hidden вече не бяха скрити и трябваше наново да ги скрия, но това не бе кой знае какво усилие). След няколко рестарта вече няма нови актуализации поне през Windows Update. Някои трябваше да ги сваля и инсталирам ръчно през https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=2018-06 но и това не е кой знае каква цена. Проверих след като обнових с sfc /scannow и с DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth и двете команди бяха преминати без грешки.

Успех на всички с подобен проблем! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от както съм инсталирал 8.1 съм спрял ъпдейтите  и инсталирам с dism++ няма никакви проблеми за сега.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, =Ivan= написа:

Аз от както съм инсталирал 8.1 съм спрял ъпдейтите  и инсталирам с dism++ няма никакви проблеми за сега.

DISM++ не помага за заобикаляне на Unsupported Hardware, защото самия Windows Update клиент прави проверка за модела на процесора.

https://github.com/zeffy/wufuc/tree/old-kb4012218-19

Както казах нито ръчно можеш да обновяваш, нито с DISM++ или Windows Update MiniTool...гориш. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, B-boy/StyLe/ написа:

След инсталацията му

Явно библиотеката, която инсталира, заобикаля проверката.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Coffee-Lake. Там е иронията...старите процесори могат да джиткат с всички версии на Windows, новите поколения процесори могат ВЕЧЕ да търкалят само Windows 10...Досега това не бе проблем, но изведнъж стана. Дори и да има някаква логика да се качва нова ОС на нов хардуер е редно да се остави възможност потребителя да реши. Още повече, че 8.1 ще се поддържа до 2023-та не виждам логика да те принуждават да минаваш към 10 просто така. А ако някои откаже да премине и просто забрани Windows Update тогава какво...ако е начинаещ потребител ще се създаде предпоставка да се зарази и оттам и тези с които споделя една мрежа...И вместо да работят в името на сигурността, ще спомогнат за точно обратното (с оглед на проблема с meltdown/spectre вариантите за които някои решения не са в обновяване на CPU микрокода, а в инсталирането на актуализации за Windows), само заради амбициите на MS да накарат повече потребители да минат на 10...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам,като не става с добро, майкрософт в комбина с прозводителите на хардуер те принуждават да им ползваш 10ката!Аз мислех да сменям платформата,но като гледам новите amd razen не поддържат дори 8.1.Бях се насочил към 2200 G,заради по-доброто вградено видео тъй като игри не играя и са ми достатъчни вградените графики.Обаче като гледам е проблем да се слага дори 8.1 с тях,искат само 10 ка и това е!Интела ще му бия шута при следващ ъпгрейд,просто историята с многобройните им дупки и пропуски в сигурността са скандални!Дори и в новите им процесори се откриват постоянно нови пропуски,а кръпките не са добро решение и засягат пройзводителността.Имам чувството вече,че хамериканците нарочно оставят и са оставяли по-рано тези дупки!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от Ivendjar777
      Здравейте!
      Имам следния проблем:
      Преди седмица си взех лаптопа от сервиз. На него му инсталираха Windows8.1Pro, 64 битова архитектура.
      Прибрах се вкъщи и въведох настройките си за интернет. Всичко премина нормално. Когато, обаче, пуснах инсталирането на актуализациите, нищо не се случваше. Плъзгачът си седеше на 0 процента, а по описание на зрящи хора край мен (понеже аз съм незрящ), инициира, че прави нещо, т.е., има движение на скалата, но реално нищо не се изтегля и плъзгачът все си седи на 0 процента. Пуснах диагностика на актуализациите на Windows. най-напред се появи грешката 0x800700490.  Потърсих информация за нея в интернет. Опитах се да я отстраня с програмата за отстраняване на неизправности с актуализациите. Резултатът - нулев. Според описание в други сайтове, спрях всички услуги, свързани с актуализациите. Преименувах папката Software Distribution на Software Distribution.old, пуснах sfc /scannow. След това въведох командата за откриване и възстановяване на повредени системни файлове и след всичко направено, резултатът отново е нулев.
      За сметка на това, обаче, програмата за диагностика на проблеми с Windows Update започна да ми извежда този път друга грешка.
      0x80070005.
      Започнах да търся инфо за нея в интернет. Повечето от направените до преди това процедури, изпълних отново, и отново без резултат.
      Допълнително успях да дам пълен контрол върху папката Local, както бе обяснено в някои инструкции. Изтрих папката Software Distribution, спрях временно защитната стена и антивирусния софтуер като възможни причини за появилата се грешка. И резултатът в крайна сметка ме доведе до тук. Все така никакъв. Всичко, което успях да намеря в интернет изпробвах, и нищо от това не даде резултат. От тук какво следва?
    • от daima
      Не знам. Кое бихте ми препоръчали ? Игри ще играя на него. Имам онзи от замунда ,дето има всички версии в едно,затова питам.минавам на 8.1,щото като съм на 7 ме човърка да го направя на класик тема за уж повече фпс . Инсталирах вируталната машина с windows core ,ама разликата не се вижда ,  B гоогле няма почти нищо, а аз не съм специалист . Може ли да ми обясните по-подробно  това CORE ? компа има вируси и искам да го преинсталирам,също е напрашен.Ще го  карам без актуализации
    • от megato
      имам проблем със кумулативна актуализация на windows 10 когато стигне до 10% ъпдейта спира да се тегли и ми иска да ресна лаптопа рестартирах го същиярезултат сега съм на версия 1709 на windows 10 home

• от DarkEdge
      На някои системи с Windows 7 Месечната актуализация KB4093118 продължава да се инсталира.
      Проблемът се наблюдава при системи с поне 2 мрежови карти.
      Единият начин за решаване е да се забрани неактивната мрежова карта и така да се инсталира KB4093118
      Другият вариант е да се използва  допълнителната поправка KB4099950
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване