Премини към съдържанието
adraa

Програма за монтаж и обработка на видео

Препоръчан отговор

Здравейте. Знам, че има и други такива теми, но са стари, а спешно ми трябва помощ.

Направих клип с Айфон, който трябва да изрежа и да сложа лого и малко ефекти. Опитах с Camptasia - всичко ОК, но го запазва във някакъв файл, който се отваря само от програмата и не се чете нито от плейъри от нищо.

С други програми от тъпи на Сону вегас и още куп подобни, които изтеглих или има същия проблем със запазването на файла, или не четат и не отварят клипа, правен с Айфон.

Можете ли да ми препоръчате безплатна програма за обработка и монтаж, която да чете видео от айфон и да мога да го запазя в ави или подобен формат .

Предполагам, че сега трябва да конвертирам готовия файл от Camptasia, но се опасявам да не се развали качеството.

Извинявам се, не разбирам много, а спешно ми трябва да обработя клипа за работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Явно проблемът идва от това, че съм изтеглила пробна версия (30 дни), в която няма много от опциите, включително и тази.

Дали можете да ми препоръчате откъде да изтегля пълната версия на програмата, тъй като направих опит да я изтегля наново от друго място, но пак се оказа пробна, или някоя друга аналогична, която да чете клипове от Айфон, да мога да режа и сложа лого и да я запазя в нормален формат..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още ти е много рано да се занимаваш с такива работи.
Когато забравиш паролата си за n-ти път, пак ела да питаш, същия въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че форумите са за помощ, а не за назидания.

Не разбирам от тези неща и не го твърдя и знам, че тук има хора, които могат да ми помогнат. Ако искат.

Трябва да направя този клип, който е важен, защото ми е за работата. Няма да имам проблеми със самата програма като използване, тъй като имам да направя съвсем малки корекции, както споменах, но очевидно ми трябва помощ- лошо ли е човек да пита?problem.jpg

Ако все пак някой иска да ми помогне- успях някак да инсталирам пълната версия на програмата, но сега вече не отваря видеото във формат mov , снимано с Айфон. Изписа ми да изтегля quicktime от Епъл за Уиндолс, направих го и сега ми излиза грешка, след което надпис да инсталирам apple application support

Ще съм благодарна ако ми помогнете, ако не ще се мъча сама. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adraa написа:

Все си мисля, че форумите са за помощ, а не за назидания.

Не разбирам от тези неща и не го твърдя и знам, че тук има хора, които могат да ми помогнат. Ако искат.

Трябва да направя този клип, който е важен, защото ми е за работата. Няма да имам проблеми със самата програма като използване, тъй като имам да направя съвсем малки корекции, както споменах, но очевидно ми трябва помощ- лошо ли е човек да пита?problem.jpg

Ако все пак някой иска да ми помогне- успях някак да инсталирам пълната версия на програмата, но сега вече не отваря видеото във формат mov , снимано с Айфон. Изписа ми да изтегля quicktime от Епъл за Уиндолс, направих го и сега ми излиза грешка, след което надпис да инсталирам apple application support

Ще съм благодарна ако ми помогнете, ако не ще се мъча сама. Благодаря.

Здравейте, програми за редакция на видео има много, и платени и безплатни.
Единствено не успях да разбера дали ви трябва приложение което да ползвате директно на телефона си или програма за компютър(уиндоус).
Ако все пак както си мисля става дума за второто, бих препоръчал Sony vegas, ся знам че форумните разбирачи веднага ще ме нахокат зашото това е професионална програма и дрън-дрън, но не мисля че е толкова сложна и ще се справите. Разбирасе програмата платена, но я има по тракерите(Бих ви дал линк но май е забранено от правилата).
откъм безплатните възможности може да опитате това : http://downloads.techradar.com/downloads/lightworks/

или пък да поровите тук за някой друга програмка : http://download.cnet.com/s/video-editor/free/

А тези дето само правят забележки за да изглеждат много умни и можещи ги има навсякъде, просто не им обръщайте внимание, човек се учи докато е жив! :)

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жената търси да сложи лого, четете бе хора.

AviDemux 32 бита за 64 битов Уиндоус и пак 32 бита за 32 бита Уиндоус.

Иначе има платен вариант, който се инсталира за 1 минутка и прави всякакви магии с два клика, не повече: ефекти, преходи, надписи, лого, придвижване на логото... и тъй. Не бих ти го препоръчал, защото интуицията ти ще те излъже и ще правиш много грешки...

Може да започнеш да се упражняваш от тази на клипа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, adraa написа:

след което надпис да инсталирам apple application support

Това е елемент от пакета на iTunes. Как осъществявате комуникацията между компютъра и iPhone?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С QuickTime плеъра можеш да си изрязваш откъси кадър по кадър без прекодиране, да съединяваш клипове без прекодиране, да премахваш аудио или да добавяш аудио без прекодиране. Вече ако искаш лукса (лого), трябва да конвертираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден бих искал да попитам как да променя озвучаването на видео файл от даденият му съответен  език в друг например от английски език към български език или пък от италиански език към български език

моля отговорът на въпросът ми да бъде публикуван в този сайт може  да ми пишете и в abv poshta 

gavril.popov@abv.bg    това е моята abv poshta 

благодаря ви предварително на отговорилите  на моят коментар

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...