Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Със или без Windows Updates - по принцип ...

Препоръчан отговор

Здравейте ! Според Вас - задължително и необходимо ли е да се свалят и инсталират ъпдейти за Windows-а , или може да работи нормално и без тях... ? Очаквам възможно повече мнения по въпроса, тъй като се колебая дали да си пусна Windows Update , тъй като съм го изключил ..., как мислите ?

Редактирано от mikrotik (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 64
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Популярни дни

Потребители с най-много отговори

Популярни дни

Популярни публикации

Подкрепям! Винаги забранени Updates на Windows иначе компютъра на който е инсталиран умира. Започва да бави, при рестарт се чака по 5 минути, харчи прекалено Рам памет, хард диска се заминава. Вече 20

Ако компютърът е с по-слаби данни,без актуализации всичко ще работи по-бързо!Все едно да се пита:„Ще върви ли по-бързо колата ако е натоварена“.Да не забравяме все пак,че те извършват определена функц

Подкрепям напълно, никога не съм имал проблеми ако съм спирал ъпдейтите на който и да е Уиндоус. Уиндоуса който съм ползвал най-дълго беше 7-ца без никакви ъпдейти и беше много стабилна. При 10-ката ъ

Нали нямаше место на диска, защо да ги пускаш? Ти даже искаше да триеш. За 8.1 и 10 са задължителни. Win 7 си е изпял песента.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КА-52 Алигатор - Ами аз успях да изтрия част от тях, но се чудя дали ще заработи по-добре системата, ако кача няколко допълнително, които са открити при проверката за такива - вярно ще заемат и някой друг GB на диска, но това, което се чудя е какви са ползите от тези джаджи дали променят и подобряват наистина работата и производителността на системата както е описано в нета или само пълнят диска и влошават нещата ... ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се ,че е необходимо да се правят ъпдейти. На скоро преинсталирах 8.1 и работата на чистата версия качена от диск ,и след това с всички ъпдейти в производителността е повече от забележима ,направо очевадна. Друго ,че чрез ъпдейтите се отстраняват и неизправности появили се по време на експлоатация.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, задължителни са, но не всички. Критичните са 100% задължителни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

_Alex&Vanko_ - Да , знам за момента на кърпеж, че това е едно от предназначенията им ...
Soviet Soldier - Ясно, а имам едно друго питане - след като съм активирал Windowsa , от който пиша в момента - с 7 loader byDaz, и ако кача ето тази актуализация ще ми направи ли някакъв конфликт по време на проверката за активация ? Ето го - https://support.microsoft.com/en-us/help/971033/description-of-the-update-for-windows-activation-technologies

ExaFlop - Да, хубавото е, че може да се избира с отметки кое да се качи и кое не и, че са разположени в 2 раздела след проверката им ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора е на 7-ца. Помислете пак. По-бърз няма да ти стане компютъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм ползвал този продукт и не мога да гарантирам. 

П.С. Избягвайте да споменавате разни активатори ,и като цяло въпроси свързани с активация на пиратски софтуер ,защото е в разрез с правилата на форумът. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А искам да Ви питам дали - понеже го преинсталирах през Януари 2017 г., с днешна дата дали ще открие актуализации към предишен момент - преди ( още от 2016 г. ) или след преинсталация и т.н., или директно ще бъдат открити такива от 1 Февруари насам ? Въпроса ми е към всички ?

преди 3 минути, Батман написа:

Препоръчителни са

Да , повечето хора са на това мнение ..., но искам да събера възможно повече мнения, за да реша какво да правя с тях ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При дажм 8.1 и 10 са задължителни ,там няма сервизни пакети като в 7 :) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, mikrotik написа:

А искам да Ви питам дали - понеже го преинсталирах през Януари 2017 г., с днешна дата дали ще открие актуализации към предишен момент - преди ( още от 2016 г. ) или след преинсталация и т.н., или директно ще бъдат открити такива от 1 Февруари насам ? Въпроса ми е към всички ?

Ще бъдат открити всички най-нови компоненти на дадената ОС и вие ще решите ,кои от тях да инсталирате. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен от dism++ за инсталиране на актуализации. Показва ми ги филтрирани и кои са задължителни, кои са опасни...
Друго е да четеш редуцирана информация.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Soviet Soldier написа:

Ще бъдат открити всички най-нови компоненти на дадената ОС и вие ще решите ,кои от тях да инсталирате. 

Ок, благодаря ти !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Критичните актуализации засягащи сигурността наистина са важни и е препоръчителни да се инсталират .Другите могат да се пропускат

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Soviet Soldier написа:

Не съм ползвал този продукт и не мога да гарантирам. 

П.С. Избягвайте да споменавате разни активатори ,и като цяло въпроси свързани с активация на пиратски софтуер ,защото е в разрез с правилата на форумът. 

Ок, ще гледам да съм по-дискретен :D

преди 2 минути, Иво Димов написа:

Критичните актуализации засягащи сигурността наистина са важни и е препоръчителни да се инсталират .Другите могат да се пропускат

Ясно ... :) Благодаря !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Иво Димов написа:

Могат да се пропускат ,но по принцип е по-добре да се инсталират. При мен намира ,дори софтуерни компоненти за монитора. Реално подобна актуализация подобрява работата на контролираната подсветка осезаемо. Реакцията е по-бърза - рязка. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без - и това на 1000% Всички обяснения и убеждения са глупости! От 200 ъпдейта 150 те докладват, следят, 30 от остатъка са за обновяване на системни програми и инструменти които едва ли ползваш. 10 икой не може да обясни за какво служат и 10 са уж критично важни, но според мен са си 5. Изобщо всичко е товар над системата без особен смисъл. От години съм забранил ъпдейтите и нищо фатално не се е случило заради това!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично на Windows Proffessional 64 bit SP1 MSDN никога не съм инсталирал ъпдейти .Никакви ,така съм го ползвал 3 години без преинсталация .На жена ми лаптопа от 4 години е в нея ,служебен със лицензирана ос само ,че 32 бит версия на Про ..........никога не е имал какъвто и да било ъпдейт .Никакви проблеми няма машинката .Работи безупречно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Иво Димов написа:

Никакви проблеми няма машинката

Бай, бабо, да ме не среща мечка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се ,ако ЗКУ знае какво прави може да мине и без тях при 7-цата .При 8.1 и 10 са важни щото там няма фикс на голям брой бъгове със сервизен пакет :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, ExaFlop написа:

Бай, бабо, да ме не среща мечка

От години не видях мечка и не само аз, мнозина са виждали мечки само по снимките!;) Кът са тия мечки и са страхливи.

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Кумчо вълчооо написа:

Без - и това на 1000% Всички обяснения и убеждения са глупости! От 200 ъпдейта 150 те докладват, следят, 30 от остатъка са за обновяване на системни програми и инструменти които едва ли ползваш. 10 икой не може да обясни за какво служат и 10 са уж критично важни, но според мен са си 5. Изобщо всичко е товар над системата без особен смисъл. От години съм забранил ъпдейтите и нищо фатално не се е случило заради това!

Подкрепям! Винаги забранени Updates на Windows иначе компютъра на който е инсталиран умира. Започва да бави, при рестарт се чака по 5 минути, харчи прекалено Рам памет, хард диска се заминава. Вече 20 години инсталирам тази ОС, досега проблем с това, че не съм пускал Updates нямам, няма и да имам. 

Колкото до 10 в момента има версия, която е без кортана, без магазина и без тъпите и updates и се държи в пъти по-добре, само че на МС това не им харесва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Бонбон с катран!
      Хубаво е програмисти, дизайнери или каквито IT специалисти имаме наоколо, ако ги има, че като чели изглежда никакви ги нямаме, да поразгледат кода за интегриране на новите компютърни гласове. Дадена е възможност да свалите нужното и да използвате по някакъв начин сорса, но не ми е ясно в каква насока е. Целта е да може да ползваме гласовете за глобални нужди, ако може и без интернет връзка.

• от Атанас Димов
      Здравейте ! Някой да е имал следния проблем при инсталация на windows. Когато сложа програмата която ми прави флашката. Без да пипам настройките инсталацията тръгва. Стигам до там да избера диск и не ми дава да инсталирам защото трябва да в GPT. Правя го да е GPT и става това с линиите.

• от Бонбон с катран!
      За никой не е тайна, че последните години Майкрософт направиха някакво подобие, имитация на система! Хората например, очакват да използват няколко работни плота, както да вземем за пример Андроид - телефоните си имат няколко прелиствания на работния плот, докато Майкрософт имат няколко дубликата на работния плот! Каквото в единия, такова и в другия! И така вече пета година не могат да направят система. За какво аджеба е тази функция е истинска мистика за мен!   Защо им е на хората да правят дубликат? Сигурно имат някакъв безсмислен отговор от разработчика?
      Тъй - отговора е, че отваряш приложение и то е отворено в друга среда. Във всяка една среда по някое приложение.

• от Марио Проданов
      Здравей, колеги! Днес съседа ми докара лаптоп Asus SonicMaster и моето задължение е да му го преинсталирам на Windows 7. Понеже лаптопа няма външно устройство за DVD, защото общо взето моите инсталационни дискове са на Windows -  реших да си улесня нещата като си записах USB бутваща флашка с помощта на Windows 7 USB/DVD Tool. Всичко е ок. 
      BIOS - първо бутваща у-во на USB и запазих промените и напред. До тук добре. След като зареди надписа "Windows is loading files", когато зареди напълно сивата лентичка ми излиза синия екран, който ще видите на снимката. И до там. Пробвах всичко:
      - изключих всякаква защита на BIOS.
      -проверих бутващата флашка и на моите машини - всичко е точно 
      -опитах да въвеждам най-различни команди от advanced options в command prompt. 
      Лаптопът не е отварян. В момента има инсталирана ОС на Windows 10.
      Понеже не преинсталирам за първи път компютър или лаптоп ще помоля хората, които ще реагират с неадекватни въпроси и коментари - ДО ТУК! Просто излезте от форума. Трябват ми сериозни хора по въпроса.
      Моля Ви за помощ!
      Ако съм забравил нещо да добавя - моля да ме извините!
      Благодаря Ви за вниманието! 

• от Теодор Тодоров
      За забравената парола на BIOS-а нищо не reset-на самата парола ще инсталирам Windows 8.1 На друг диск, защото не знам как се инсталира plop boot manager под linux, Гледах клипове как се инсталира plop под linux но нищо не разбрах от него
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване