Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

pcbsd

Как се казва тази графична среда и как да я инсталирам?

Препоръчан отговор

Здравейте. Интересувам се от името на следната графична среда: Горе в ляво на екрана: Падащи прозорци от ляво на дясно. Програми. Папки. Настройки. По- груб спомен мисля, че версията и беше 1.15. Например: Инсталирам Ubuntu Unity Desktop 14.04  Въвеждам след инсталацията:

sudo apt-get install gnome-panel   и след рестарт преди паролата си избирам графичната среда и след, като вляза горе в ляво е програми, а в дясно от него папки. Как мога да си сменя тапета на Мента 17.3. Как мога да си сменя тапета на Убунту. Как мога да добавя стартово меню с икони долу в дясно, като в Италиянският Parrot Linux. Как мога да сменя началната страница и търсачката на браузъра Мозила.

Благодаря на всички за отговорите.

Редактирано от pcbsd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля, че говориш за MATE. Така ли изглежда:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/51/Mate_DE_on_Debian.png

В Убунту можеш да я инсталираш с командата sudo apt install ubuntu-mate-desktop

За да смениш тапета отиваш в Settings -> Desktop

За да смениш началната страница на браузъра отиваш в Preferences -> General -> и в полето Home Page задаваш коя да ти е началната страница.

За да добавиш икони за бърз достъп може примерно да си сложиш Plank, ще стане нещо такова:

http://orig09.deviantart.net/6ff0/f/2014/080/3/e/mate_desktop_with_flattastic_theme_and_plank____by_nico89fx-d7b0t60.png

Инсталирай го с тези команди:

sudo add-apt-repository ppa:ricotz/docky

sudo apt update

sudo apt install plank

Редактирано от mkfs.ext4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, mkfs.ext4 написа:

мисля, че говориш за MATE. Така ли изглежда:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/51/Mate_DE_on_Debian.png

В Убунту можеш да я инсталираш с командата sudo apt-get install ubuntu-mate-desktop

За да смениш тапета отиваш в Settings -> Desktop

За да смениш началната страница на браузъра отиваш в Preferences -> General -> и в полето Home Page задаваш коя да ти е началната страница.

За да добавиш икони за бърз достъп може примерно да си сложиш Plank, ще стане нещо такова:

http://orig09.deviantart.net/6ff0/f/2014/080/3/e/mate_desktop_with_flattastic_theme_and_plank____by_nico89fx-d7b0t60.png

sudo apt-get update

sudo apt-get install plank

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, mkfs.ext4 написа:

apt-get вече е старо. В Убунту се препоръчва използването само на apt.

Извинявам се пред теб  тогава. Аз съм на Арчи. Не следя apt дистрата

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, mkfs.ext4 написа:

apt-get вече е старо. В Убунту се препоръчва използването само на apt.

Интересувал ли се се какво представлява инструмента "APT" за да твърдиш, че "apt-get" е остарял?

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, cybercop написа:

Интересувал ли се се какво е инструмента "APT" за да твърдиш, че "apt-get" е остарял.

Става въпрос за командата "apt", а не за инструмента Advanced Packaging Tool. От Убунту 16.04 се препоръчва използването на apt за инсталиране и деинсталиране на пакети, а не apt-get.

Тук има повече инфо: https://www.maketecheasier.com/apt-vs-apt-get-ubuntu/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, mkfs.ext4 написа:

Исках да кажа, че от 16.04 се препоръчва apt за инсталация и деинсталация на пакети вместо apt-get, това е.

Тук има повече инфо: https://www.maketecheasier.com/apt-vs-apt-get-ubuntu/

Инфото си е окомплектовано директно с инструмента и, заради множество спекулации го прочетох. APT е вторичен инструмент, който ползва вече съществуващите. Без тях е нула. Когато изпълниш "apt install", всъщност, ползваш "APT-GET" и конкретно командата "apt-get install" с посредничеството на вторичния инструмент.

http://s19.postimg.org/femgsblv7/apt.png

Предимството на вторичния инструмент е, че комбинира няколко инструмента. Примерно за изпълнение на "apt update", той изпълнява две команди - презареждане чрез "apt-get" и получаване на информация чрез "apt-cache".

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.02.2017 г. в 10:31, mkfs.ext4 написа:

sudo apt update

sudo apt install plank

Това не работи при Дебиан 8.7.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, bozho76 написа:

Защото е писано за Убунту

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2/14/2017 в 23:58, bozho76 написа:

Ако още си с Дебиан:

http://www.techbear.co/installing-plank-dock-on-debian-jessie/

Тук е описано, ако не можеш да се справиш пиши, ще ти кажа как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Принтерът ми е HP Laser P1102 Profesional и не се поддържа от Дебиан. Прав беше Бате Начо, че ще изоставя Дебиан и днес съм на Минт 17.3. Вчера си играх с Убунту Юнити 16.04.1. Това по- долу не работи в Убунту 16.04.1. Причината е lightdm- мениджър при вписване и парола. Не позволява да се сменя работната среда. Как през терминала да си инсталирам друг мениджър за вписване и парола. Зная три такива. 

В Убунту можеш да я инсталираш с командата sudo apt install ubuntu-mate-desktop

sudo apt update

sudo apt install plank

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирам Убунту 16.04.1. Въвеждам: sudo apt-get install ubuntu-mate-desktop

sudo apt install ubuntu-mate-desktop

Рестартирам и пак съм с Юнити.

Въвеждам: sudo apt-get ubuntu-mate-environment.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си въвеждаш паролата има опция коя графична среда да избереш. Цъкни на Убунту логото, тук е показано:select-desktop-environment-on-ubuntu-def

Командата за Убунту е sudo apt install ubuntu-mate-desktop, другата е за Дебиан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, bozho76 написа:

Инсталирам Убунту 16.04.1. Въвеждам: sudo apt-get install ubuntu-mate-desktop

Въвеждам: sudo apt-get ubuntu-mate-environment.

Логин-менджера, иначе казано, тва дето ти определя каква сесия да се стартира, на къв език, кой да влезе и още някои други неща дето може ; та той прави да се случи като изпълниш "apt install windows 10" и след рестарт пак да си на Убунту. Я кажи какво "отговори" терминала на "sudo apt-get ubuntu-mate-environment".

И Убунту с инсталирана отгоре мате-сесия, при вход в нея сесия, ще изглежда и ще се държи по по-различен начин от ubuntu-mate.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От вчера съм с Минт 18.1 МАТЕ х64. Работи ми само десния канал на звука. Вчера, като инсталирах Убунту Мате при ъпдейтването ми иска в терминала клавишна комбинация за клавиатурата, която въобще не работи. На три пъти се оказах с два прозореца за смяна на клавишните комбинаций за клавиатурата, който въобще не работят. Убунту няма настройки за клавиатурата автоматично. На Убунту имах стерео звук. Някой знае ли как се слага клавишна комбинация за смяна на клавиатурата в Минт 18.1 х64 МАТЕ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bozho76 написа:

Убунту няма настройки за клавиатурата автоматично.

Имаш предвид, операционната система да е придобила някакви оракулски способности ли ? Да предвиди, коя подредба предпочиташ и да направи настройките сама.

Иначе, клавиатурните подредби се настройват още при инсталацията, като по подразбиране се ползва Alt+Shift за смяна на подредбата. Всеки графичен мениджър във всички графични среди от LXDE до Plasma, има опция за конфигуриране на подредбите.

Универсален метод за задаване на системни настройки в Debian базираните дистрибуции е този.

https://www.kaldata.com/forums/topic/204004-настройване-на-клавиатурните-подредби-в-lubuntu-debian-с-lxde/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Минт 18.1 МАТЕ х64 съм. Бях с Deluge Торент, но нещо ми изчезнаха торентите в Deluge.  Чудих се, какво да правя. Накрая взех, че ги изтрих от /home. /. кореновият ми дял е върху SSD диск, а /home дял е върху HDD WD 1TB Green Series  на около 7- 9 години диск на компютърът ми. Време ли е за смяна на HDD.  Трябват ми програми, който да проверяват HDD за лоши сектори. Трябва ми и число % до който HDD e работоспособен. Може това нещо да го е имало в друга тема, но ми трябва спешно. Нямам време да прехвърлям информация. 

В друга тема видях снимка на KDE Plasma 5. Това PC Linux OS  го има от над 5 години. Работил съм с него преди три години. Отивате на сайта на PC Linux OS  и изтегляте Full-Mountly за желаещите. Аз бях с Х64 full-mountli.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, proexpert написа:

С Минт 18.1 МАТЕ х64 съм. Бях с Deluge Торент, но нещо ми изчезнаха торентите в Deluge.  Чудих се, какво да правя. Накрая взех, че ги изтрих от /home.

Мъдро решение, никой вече не може да ти каже копче. Обаче аз, например, първо щях да попитам каквото ме интересува и после щях да действам.

А иначе, компа ти да не е спиран 7-9 години не го вярвам. Моя показва че е работил 6 години и един месец, и че всичко е ток и жица.

Интересно какво се получава, ако затриеш всичко на него (ама наистина) и после пак създадеш таблица на дяловете и някакви дяловете.

Току що си инсталирах bleachbit и не помня - имаше ли в настройките му и нещо за deluge, и ако има - що да не е било отметнато и ...

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...