Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам желание да сменя текущия си интернет доставчик (Vivacom, ADSL). В града ни (Пещера) има няколко доставчика: областната "Телекабел", М-Тел и БулСатКом (и Vivacom с тяхната ADSL интернет услуга, разбирасе). Доколкото прочетох в сайта на "Телекабел", те предлагат само пакети интернет+телевизия, което мен не ме устройва, тъй като към момента телевизия не ми трябва (а и плановете им не ме устройват като предлагани интернет скорости за съответна сума). Остават М-Тел и БулСатКом. Доколкото разбрах, БулСатКом със сигурност имат оптика, включително и в блока ни (кабела им минава на около 30-40 см. от входната врата на апартамента ни). За М-Тел не съм сигурен че мрежата им е изцяло оптична и ще трябва допълнително да го проуча. И в този ред на мисли, имам няколко въпроса относно интернет услугите, предоставяни съответно от БулСатКом и М-Тел. А именно:

1. Скоростите на сваляне и качване зависими ли са една от друга, както при М-Тел, така и при БулСатКом? Тоест - ако примерно съм на план с 50Mbps, от БулСатКом (там пише че скоростите на сваляне и качване са еднакви) и свалям с 40Mbps в даден момент, с колко ще мога да качвам в същия този момент - с останалите 10Mbps, или с 50Mbps?

2. Бива ли ги рутерите давани от М-Тел? Или ще трябва да си взимам друг рутер, ако избера тях? От БулСатКом не дават рутер, доколкото знам.

3. Предполагам, че и при двата доставчика няма ограничение за количеството интернет трафик, употребявано за месеца?

4. Паметта ми ли ме лъже, или от скоро от М-Тел са си намалили скоростите на качване? Наскоро като ги гледах, примерно при план с 50Mbps сваляне, качването беше с 35Mbps. Сега обаче, при същия този план, качването е с 30Mbps.

5. Четох, а и от онлайн чата на БулСатКом го потвърдиха, че при тях договора е безсрочен. Тоест - мога да се откажа по всяко време, без да плащам неустойки. Наистина ли е така? Или има някакви уловки в това?

Та, май това са ми въпросите към момента.

Предварително ви благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Пускай си смело оптика от Булсата. Там където са на оптика нямат никакви проблеми. Аз 4 години ги ползвам в офиса ни във Младост и за това време сме имали едно прекъсване за 2 часа , защото от топлофикация копаха до офиса и скъсаха някакъв кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

МОБИЛТЕЛ вероятно използват мрежата на БЛИЗУ. И там ще трябва да имаш интернет + ТВ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Живко Тенев
      Здравейте, бих искал да ми помогнете със свързването към WiFi мрежа на стар лаптоп. Лаптопа се свързва с директен кабел и има интернет, но не мога да се свържа със wifi връзка. Става въпрос за Windows xp защото не съм много запознат. Благодаря предварително за отделеното време https://prikachi.net/image/oYecp ето и линк към проблема 
    • от илия кочев
      Добър ден! 
      От 2 седмици имам един проблем. Проблемът е следният, когато включа 2 устройства към интернета ми той изведнъж се срива. Уж изписва, че телефона ми е свързан към интернета, но няма връзка към интернет под чертичките за интернет се появява една удивителна. Давам следният пример включвам си лаптопа за да мога да се включа към онлайн обучението всичко си върви добре, но веднага когато включа телефона си към мрежата интернета на двете устройва се срива и не зарежда и се показва въпросната удивителна под чертите на сигнала. Като включа Lan кабела ми към лаптопа интернета е постоянен, но пък на телефона става това с удивителната и следователно не мога да използвам интернет на телефона ми. Ще приложа скрийн шот към поста ми. За тези две седмици се обръщах много пъти към интернет доставчика ми. Ходих да ми reset-ват рутера не се оправи казваха ми да рестартирам и нищо от това не се получи. Рутерът ми е TP-LINK WR840N. Преди тези 2 седмици интернета ми беше перфектен. Не е от слаб сигнал понеже стаите делят по една около метър стена. Апартаментът ми не е голям тристаен е, рутерът се намира в средата на апартамента, стаите са една до друга. Въпросните доставчици на Интернет ми казват, че могат да изпратят техници само и единствено кога нямам 2 или повече часа интернет. Надявам се някой да има решение на проблема или поне ясна причина за пеоблема. Благодаря за обърнатото внимание! 

• от Hrisit D.
      Здравейте!
      Вчера реших да reset-на рутера си. ОК, но всичко се възстанови към първоначалните си настройки. Т.е. интернета ми остана без парола и се върна към предишното си име Vivacom_Net.
      Реших да променя името и да сложа паролата в сайта на Виваком, който е предназначен точно за това. Сайтът е my.contact.bg.
      Отидох в настройките за моята мрежа, но там ми изписа:
      Грешка: Няма връзка с крайното устройство, моля опитайте отново по-късно

Как да оправя това?
    • от Анита Христова Трифонова
      https://www.vbox7.com/play:a9168bd937
      Китайска Катюша взриви интернет,
      а  учени от САЩ: Идва по-страшна опасност от COVID-19 (ВИДЕО) Множество пазари за диви животни в Азия все още са отворени и работят на пълни обороти- КОЙ ЛЪЖЕ АМЕРИКАНЦИТЕ ИЛИ КИТАЙЦИТЕ! Китайците не ядат от вчера тези животни,нали?
      https://fakti.bg/life/465275-ucheni-ot-sasht-idva-po-strashna-opasnost-ot-covid-19-video

PETA Asya'da hala açık vahşi hayvan pazarları için uyardı: Bir salgın riskini daha alamayız
      Çin'de koronavirüsün çıktığı vahşi hayvan pazarları yeniden açıldı

• от ninov
      здравейте искам да питам тези който са на виваком 50 Mbps с колко мб свалят в сайта гледам че гарантираната е 18 мб  или тя е валидна за 100 и повече
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване