Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,дойде и моментът за мен ,в който трябва да си сменя лаптопа.Харесал съм няколко модела,проблемът е ,че не ги намирам в България или тук са на космически цени спрямо UK или USA.

Та изискването ми е за 17 инча,Skylake или Kabylake архитектура- 6700HQ или 7700HQ .Или нещо със същата производителност.Аз се консултирам с Userbenchmark по темата.Като рам ДДР 4  Поне 8ГБ ,аз ще добавя ако не ми стига,дотук всичко хубаво.Обаче ми се ще да е с 1050 ГТХ на Нвидия,нито в мост,нито в Жар имат 17инчова 1050тка.Масово са с 960,която отстъпва значително на 1050 с около 40%.Опциите на 970 и 980 отиват към космическите суми от 3,5к нагоре.1050 се яваява за мен идеален компромис между производителност и топлоотделяне.Всеки коментар по темата би ми бил полезен.Използвам Аутокад,Фотошоп,Здс Макс,В-рей и други такива така ,че видеото си е от значение.Накрая,не е зле и като качество на изработка да е ок,не да се трошат панти или за е с един heatpipe за проц,видео и чипсет.

Бюджет около 2000лв.

Благодаря Ви предварително за отговорите и желая успешен ден/нощ.

П.П.Ясно ми е че за 2те хиляди,който съм приготвил мога да си взима настолна машина,не е това идеята.

Редактирано от andibgpz (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, niki292002 написа:

Не, че нещо, но дори и от Англия, такъв лаптоп за 2К много трудно ще намериш.

Този е от USA - Цък , този от UK - Цък , UK - Цък

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, andibgpz написа:

този от UK - Цък , UK - Цък

Само ще спомена, че първия е използван, а втория е още в Preorder. Иначе, нищо не ти пречи и да си го закупиш от UK, а да използваш транспортните услуги на някоя фирма. (например Gabco)

П.П. 1100 лири са 2500 лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези екзотични марки са таралеж в гащите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, niki292002 написа:

Само ще спомена, че първия е използван, а втория е още в Preorder. Иначе, нищо не ти пречи и да си го закупиш от UK, а да използваш транспортните услуги на някоя фирма. (например Gabco)

П.П. 1100 лири са 2500 лева.

Ок,съгласих се.Трябва ми обаче градивна критика и препоръка както със Габко,не се бях сещал за тази опция.Или предложение за гореизложените изисквания.Може и да е втора ръка,но не намирам нищо,което си струва.
П.П. То е ясно,че докато намеря каквото искам ще се озоря.Не ми пречи и да поизчакам.

преди 12 минути, Иво Димов написа:

Тези екзотични марки са таралеж в гащите

Те са ми много краен вариант,но пък частите са пак интел,нвидия,самсунг и т.н. Ако е на приемлива цена съм склонен на компромис.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сглобката е важна ,дънната платка ,материалите за корпуса .Една такава машина на DELL ,Lenovo ,HP i Fujitsu струва с 1000 лева минимум отгоре

Acer Predator

Това е най-евтиния :)

Редактирано от Иво Димов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Иво Димов написа:

Сгобката е важна ,дънната платка ,материалите за корпуса .Една такава машина на DELL ,Lenovo ,HP i Fujitsu струва с 1000 лева минимум отгоре

Acer Predator

Това е най-евтиния :)

Има и по-хубава видеокарта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То винаги има по-хубаво .Аз така и не разбрах на него геймърска машина ли му трябва или graphical workstation?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, andibgpz написа:

Трябва ми обаче градивна критика и препоръка както със Габко,не се бях сещал за тази опция.

Ползвам ги от около 5-6 месеца. Последната ми покупка през тях беше на стойност 550 лева. (видеокарта)

Всичко стана много бързо - Обработиха си я в склад UK, доставиха я до БГ, обработиха я, доставиха я в мой предпочитан офис и си я взех. Всичко това за 2 седмици.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Иво Димов написа:

То винаги има по-хубаво .Аз така и не разбрах на него геймърска машина ли му трябва или graphical workstation?

Graphical workstation

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Отделно можеш да проследиш и до къде е стигнал курса (например УК - Германия, след това Германия - Чехия и т.н.) Взимат 2.50 лева на килограм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи търсим нещо различно

Значи за тез пари няма как да намерик графична работна станция ,нова и с тези параметри .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Иво Димов написа:

Значи търсим нещо различно

Значи за тез пари няма как да намерик графична работна станция ,нова и с тези параметри .

Може да е 2ра ръка,не съм маниак на тема да е ново. Ето това  ако беше 17ка направо го купувам.Както и да е ,предложение за тези пари?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тегло 2.5 кг ,а предатора е 4 кг :) сметай кое е по-добре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е ,ясно ама тя и 1060тката грее даста повече от 1050 ,най-вероятно си има и собствен радиатор пък и 17-15инча,няма как да не се усетят в теглото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те всички имат бре :) ,инак ще се опече за 2-3 месеца

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Одеве отварях един Асус с гтх 950,беше си на един хийтпайп със процесора.Повечето,който отварям са така.Тук там,някой по скъп със отделен пайп на видеото,пък съвсем рядко пайпа да е  с отделен вент. и радиатор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора,намерих го -

FX753VD-GC151 с цена 2149 лева с ДДС
с параметри : 
Intel Core i7-7700HQ (2.8 GHz, 6M Cache, up to 3.8 GHz); 16GB DDR4 (1 mem.slot free);  
1TB 7200rpm; DVD SuperMulti; NVIDIA GeForce GTX 1050 (N17P-G0) 4GB GDDR5
17.3" FHD IPS (1920x1080) Non-Glare Wide-View, 16ms, 300nits;
 802.11ac + BT 4.1 (Dual band) 2*2; 48WHrs, 4-cell Li-ion;
 Black Metal cover w/ASUS Logo, Illuminated keyboard, 
Display port 1.2, HDMI 1.4, HD webcam, G-Lan, 4xUSB(1x2.0, 2x3.0, 1x3.1), 4kg; ENDLESS LINUX

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване