Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,дойде и моментът за мен ,в който трябва да си сменя лаптопа.Харесал съм няколко модела,проблемът е ,че не ги намирам в България или тук са на космически цени спрямо UK или USA.

Та изискването ми е за 17 инча,Skylake или Kabylake архитектура- 6700HQ или 7700HQ .Или нещо със същата производителност.Аз се консултирам с Userbenchmark по темата.Като рам ДДР 4  Поне 8ГБ ,аз ще добавя ако не ми стига,дотук всичко хубаво.Обаче ми се ще да е с 1050 ГТХ на Нвидия,нито в мост,нито в Жар имат 17инчова 1050тка.Масово са с 960,която отстъпва значително на 1050 с около 40%.Опциите на 970 и 980 отиват към космическите суми от 3,5к нагоре.1050 се яваява за мен идеален компромис между производителност и топлоотделяне.Всеки коментар по темата би ми бил полезен.Използвам Аутокад,Фотошоп,Здс Макс,В-рей и други такива така ,че видеото си е от значение.Накрая,не е зле и като качество на изработка да е ок,не да се трошат панти или за е с един heatpipe за проц,видео и чипсет.

Бюджет около 2000лв.

Благодаря Ви предварително за отговорите и желая успешен ден/нощ.

П.П.Ясно ми е че за 2те хиляди,който съм приготвил мога да си взима настолна машина,не е това идеята.

Редактирано от andibgpz (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, niki292002 написа:

Не, че нещо, но дори и от Англия, такъв лаптоп за 2К много трудно ще намериш.

Този е от USA - Цък , този от UK - Цък , UK - Цък

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, andibgpz написа:

този от UK - Цък , UK - Цък

Само ще спомена, че първия е използван, а втория е още в Preorder. Иначе, нищо не ти пречи и да си го закупиш от UK, а да използваш транспортните услуги на някоя фирма. (например Gabco)

П.П. 1100 лири са 2500 лева.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези екзотични марки са таралеж в гащите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, niki292002 написа:

Само ще спомена, че първия е използван, а втория е още в Preorder. Иначе, нищо не ти пречи и да си го закупиш от UK, а да използваш транспортните услуги на някоя фирма. (например Gabco)

П.П. 1100 лири са 2500 лева.

Ок,съгласих се.Трябва ми обаче градивна критика и препоръка както със Габко,не се бях сещал за тази опция.Или предложение за гореизложените изисквания.Може и да е втора ръка,но не намирам нищо,което си струва.
П.П. То е ясно,че докато намеря каквото искам ще се озоря.Не ми пречи и да поизчакам.

преди 12 минути, Иво Димов написа:

Тези екзотични марки са таралеж в гащите

Те са ми много краен вариант,но пък частите са пак интел,нвидия,самсунг и т.н. Ако е на приемлива цена съм склонен на компромис.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сглобката е важна ,дънната платка ,материалите за корпуса .Една такава машина на DELL ,Lenovo ,HP i Fujitsu струва с 1000 лева минимум отгоре

Acer Predator

Това е най-евтиния :)

Редактирано от Иво Димов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Иво Димов написа:

Сгобката е важна ,дънната платка ,материалите за корпуса .Една такава машина на DELL ,Lenovo ,HP i Fujitsu струва с 1000 лева минимум отгоре

Acer Predator

Това е най-евтиния :)

Има и по-хубава видеокарта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То винаги има по-хубаво .Аз така и не разбрах на него геймърска машина ли му трябва или graphical workstation?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, andibgpz написа:

Трябва ми обаче градивна критика и препоръка както със Габко,не се бях сещал за тази опция.

Ползвам ги от около 5-6 месеца. Последната ми покупка през тях беше на стойност 550 лева. (видеокарта)

Всичко стана много бързо - Обработиха си я в склад UK, доставиха я до БГ, обработиха я, доставиха я в мой предпочитан офис и си я взех. Всичко това за 2 седмици.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Иво Димов написа:

То винаги има по-хубаво .Аз така и не разбрах на него геймърска машина ли му трябва или graphical workstation?

Graphical workstation

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Отделно можеш да проследиш и до къде е стигнал курса (например УК - Германия, след това Германия - Чехия и т.н.) Взимат 2.50 лева на килограм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи търсим нещо различно

Значи за тез пари няма как да намерик графична работна станция ,нова и с тези параметри .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Иво Димов написа:

Значи търсим нещо различно

Значи за тез пари няма как да намерик графична работна станция ,нова и с тези параметри .

Може да е 2ра ръка,не съм маниак на тема да е ново. Ето това  ако беше 17ка направо го купувам.Както и да е ,предложение за тези пари?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тегло 2.5 кг ,а предатора е 4 кг :) сметай кое е по-добре

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ,ясно ама тя и 1060тката грее даста повече от 1050 ,най-вероятно си има и собствен радиатор пък и 17-15инча,няма как да не се усетят в теглото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те всички имат бре :) ,инак ще се опече за 2-3 месеца

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Одеве отварях един Асус с гтх 950,беше си на един хийтпайп със процесора.Повечето,който отварям са така.Тук там,някой по скъп със отделен пайп на видеото,пък съвсем рядко пайпа да е  с отделен вент. и радиатор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора,намерих го -

FX753VD-GC151 с цена 2149 лева с ДДС
с параметри : 
Intel Core i7-7700HQ (2.8 GHz, 6M Cache, up to 3.8 GHz); 16GB DDR4 (1 mem.slot free);  
1TB 7200rpm; DVD SuperMulti; NVIDIA GeForce GTX 1050 (N17P-G0) 4GB GDDR5
17.3" FHD IPS (1920x1080) Non-Glare Wide-View, 16ms, 300nits;
 802.11ac + BT 4.1 (Dual band) 2*2; 48WHrs, 4-cell Li-ion;
 Black Metal cover w/ASUS Logo, Illuminated keyboard, 
Display port 1.2, HDMI 1.4, HD webcam, G-Lan, 4xUSB(1x2.0, 2x3.0, 1x3.1), 4kg; ENDLESS LINUX

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Evgeni Lyubenov
      Лаптоп ASUS TUF Gaming - имат самопочистваща система, тя доколко е добра срещу прах и други обичайни замърсители от въздуха?
      Също ме интересува дали дребни боклуци преминават през клавиатурата, както е при обикновените лаптопи?
      Шумът на охлаждащата система често ли се чува или само при върхови натоварвания?
      Примерен модел
      Търся мнение от техник или потребител, а не проформа
    • от Метин Шабан
      Здравейте, реших да си продам лаптопа, но не мога да преценя на каква цена да го пусна. Бихте ли ми казали ориентировъчно какви пари мога да му взема?
      Лаптопът е на acer aspire 5,  модел A515-51, FULL HD(1080p)  15,6``
      процесор :  intel core i3-8130u 2,2ghz with TB up to 3,4ghz
      видеокарта : NVIDIA GeForce MX130 2gb VRAM
      рам : 8gb DDR4
      харддиск : 1000gb HDD

• от vania060670
      Здравейте, на гости сме и съседите ни дадоха паролата си за wifi. Интернетът е на Булсатком. Телефоните се свързаха без проблем. Сила на сигнала--отлична. При лаптопа не е така. Открива мрежата, но дава, че няма интернет. Сила на сигнала пак показва отлична, но интернет няма. Ако ме посъветвате как да постъпя ще съм ви много благодарна. 
    • от ErhanT
      Здравейте!
      Търся лаптоп, който ще бъде използван главно за работа с офис пакет, сърфиране, онлайн обучение, гледане на филми и подобни. Догодина съм студент, затова имам нужда от устройство, което е по-компактно(макс 15.6 инча). Игри няма да се играят на него. Държа да бъде с SSD. Бюджетът ми е около 1700 (+/-100) лева. Лаптопът ще бъде купен от България. Ще се радвам, ако ми помогнете да избера най-доброто за тази цена.  
      Благодаря Ви предварително! 😃
    • от Даниел Денкин
      Здравейте,

Нуждая се от съвет - искам да си закупя лаптоп, който главно ще използвам за игри. Насочил съм се да е с процесор i7-9750H и видео GTX 1660ti. Пазара предлага различни машини от различни производители - Lenovo Y540, HP Omen 15, Asus ROG Strix 15, MSI Leopard и т.н. Общо взето, разлика в цените няма (плюс-минус стотина лева), но това което ме интересува е кой от тези лаптопи има най-добро охлаждане, тъй като това е основен проблем. Като цяло има ли разлика коя от тези машини ще избера? Благодаря предварително. 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване