Премини към съдържанието

Анкета: Какъв монитор ползвате/предпочитате (Съотношение широчина:височина)  

32 гласували потребители

1. 1. Монитор от кой тип широчина:височина ползвате?

• 4:3
      9
    • 16:10
      7
    • 16:9
      16
  2. 2. Монитор от кой тип предпочитате, по какви причини/с какво основно предназначение?

• 4:3
      8
    • 16:10
      9
    • 16:9
      15

Препоръчан отговор

Какво е вашето мнение относно предимствата и недостатъците ,на 3-те най-често използвани екранни съотношения? 

imagine-4-3-si-16-9.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Липсва 5:4  като 1280х1024 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ползвам 16/9

но мисля че 16 / 10 ще мие по добре щото е по висок  а 16/9   ми е широк и нисък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента ползвам 16:10, но следващият най-вероятно ще е 16:9 или дори 21:9.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4:3 1600:1200 Вижда се повече от схемата. Да не казвам че от повечето нови простотии текат очи.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4:3 - само този размер признавам, правоъгълниците ми действат зле

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4:3 -  удобен ми е и приятен за работа. Няма го разтягането както при 16:9  Не съм и фен на монитор големите монитори!

Модата и модните тенденции не ме ентересуват.

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това 4:3  за колко инча говориме щото ако е под 19 е зле.

бях със 17 инча и като смених на 22  инча се родих

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Yvan Sergeev написа:

Предпочитам и ми е удобно да работя с размери между 19 и 22 инча. Нито по - малко, нито повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Близо 11 години ползвах 17" 4/3. От около 4 месеца ползвам 22" 16/10. Следващият със сигурност ще е поне 27", най-вероятно 16/9, защото 90% от продаваните монитори са такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би 90% от клиповете в You Tube са 16:9 ,и като чели това е най-големия плюс на този тип монитори. Вече при разглеждане на сайтове ,където има доста "скролване" 4:3 ми се струва най-комфортен. За гейминг е строго зависещо от типа игри ,но в това отношение 4:3 ми се струва аутсайдер. 16:10 лично на мен ми се вижда добър промеждутъчен вариант и мой фаворит. При мониторите 4:3 само един аспект ме дразни ,че в You Tube повечето клипове са 16:9 и отдолу и отгоре има две ,дебели ,тъмни ленти. Един вид с примерно 20 инчов 4:3 гледайки видео 16:9 виждате лента ,равняваща се на приблизително 15 инча 16:9. Що се отнася до гейминг ,лично аз не усещам ,кой знае каква негативна разлика ,при игра с монитор 4:3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С предишния 4:3 монитор имаше доста сайтове при които трябваше да разтеглям с мишката надясно, за да мога да видя цялата страница. Нещо, което не ми се е случвало досега със сегашния 16:10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Yvan Sergeev написа:

е как малко - 22 инча естествено

добре е нали

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ncl написа:

С предишния 4:3 монитор имаше доста сайтове при които трябваше да разтеглям с мишката надясно, за да мога да видя цялата страница. Нещо, което не ми се е случвало досега със сегашния 16:10.

Това е въпрос на резолюция. (17 инчов чета ,че е бил по-горе) Това ще рече резолюция 1024х768 или 1280х1024 ,докато има монитори 4:3 с разделителна способност 1600х1200 ,с тях такъв проблем ,едва ли би възникнал. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1024х768. 1280х1024 е 5:4. Вероятно нямаше да има проблеми с 1600х1200, но пък и нямах такъв монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега винаги съм използвал само и единствено 4:3 19 инча, и съм изключително много доволен, 16:9 все едно съм си обърнал телефона вертикално надълго, и не може да се види нищо. Откачена работа... Докато продължат да съществуват и да се внасят в България 4:3 никога няма да спра да ги използвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвам и предпочитам 16:9 с резолюция 1920х1080. Монитора е 24".
По-голямата резолюция има предимството, че побира повече информация.
Въпрос на избор е дали ще гледаш на целия екран браузър или текстообработка или в единия край ще е едното, докато в другия ще гледаш друго приложение. Поща например.
Колкото повеча са пък инчовете, толкова по-четима ще е информацията на екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само и единствено 4:3, удобни и приятни за работа, виждаш си всичко нормално а не някакви шашави разтегнати истории...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Ken написа:

Използвам и предпочитам 16:9 с резолюция 1920х1080. Монитора е 24".
По-голямата резолюция има предимството, че побира повече информация.
Въпрос на избор е дали ще гледаш на целия екран браузър или текстообработка или в единия край ще е едното, докато в другия ще гледаш друго приложение. Поща например.
Колкото повеча са пък инчовете, толкова по-четима ще е информацията на екрана.

Съгласен съм ,в днешно време може да се намери и от пиле мляко. Вече лансираха дори извити монитори с много висока разделителна способност ,но това е лукс ,който далеч не всеки може да си позволи. Анкетата е насочена към най-разпространените до момента монитори. На скоро гледах монитор 16:10 с резолюция 3840х2400 ,реално картината е впечатляваща ,но струва колкото лек автомобил. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5:4  ми се струва по-добле от 4:3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Soviet Soldier написа:

Съгласен съм ,в днешно време може да се намери и от пиле мляко. Вече лансираха дори извити монитори с много висока разделителна способност ,но това е лукс ,който далеч не всеки може да си позволи. Анкетата е насочена към най-разпространените до момента монитори. На скоро гледах монитор 16:10 с резолюция 3840х2400 ,реално картината е впечатляваща ,но струва колкото лек автомобил. 

Има 4К монитори за 1000лв вече.
Цените доста са паднали.
24"-27" трябва да е стандарт, ако човек си цени очите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям монитор на който работиш от пряка близост си е живо изтезание за очите , та ако ще да е 89К и да струва 3000000лв.  Последното си е ирония. Естествено пък малкия монитор и 4:3 не са от на - подходящите за гледане на филми! само ,че аз знам това:

- Телевизора е за филми

- Камерата и фотоапарата за снимки и клипове и така и пр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Ken написа:

Има 4К монитори за 1000лв вече.
Цените доста са паднали.
24"-27" трябва да е стандарт, ако човек си цени очите.

Тук вече факторите са доста, но като чели подсветката е основен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Кумчо вълчооо написа:

Голям монитор на който работиш от пряка близост си е живо изтезание за очите

нямам проблеми да чукна на дърво - вече 14 години работя на големи монитори и то по 12-15 часа всеки ден

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Кумчо вълчооо написа:

Голям монитор на който работиш от пряка близост си е живо изтезание за очите

Размерът на монитора трябва да е съобразен с мястото, с което разполагаш.
Никой не е казал да сложиш 43" монитор и да работиш, гледайки го от половин метър.

преди 3 минути, haidukpikaso написа:

нямам проблеми да чукна на дърво - вече 14 години работя на големи монитори и то по 12-15 часа всеки ден

Какво разбираш под "големи" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Dandelion Chamberlain
      Здравейте, драги потребители на сайта! Тук прилагам една кратка анкета, целяща да помогне написването на домашната ми работа (уча в специалност Психология). Моля, на когото му е интересно (и същевременно е така любезен да помогне), да ми напише отговорите си в коментар + години, пол и дали сте ученик/студент/работещ, безработен, пенсионер. Някои въпроси са с "ДА/НЕ", други са алтернативни, и трети са със свободен отговор. Ще се радвам и да ми споделите след отговорите дали сте харесали анкетата.  Всичко е изцяло анонимно! Благодаря предварително за отделеното време!

АНКЕТА на тема "Ежедневието и аз" 

1. Как определяте своето ежедневие?
      а. скучно и еднообразно
      б. нормално, не се случва кой знае какво
      в. разнообразно, винаги имам какво да върша
      г. забавно и интересно
      д. не съм сигурен/а
      2. Бихте ли искали да го промените?
      а. Да
      б. Не
      в. Не съм сигурен/на
      3. Харесва ли ви това, с което се занимавате през по-голямата част от деня?
      а. Да
      б. Не
      в. Не знам
      г. Не съм сигурен/а
      4. А намирате ли все пак капчица радост, смисъл във всичко това?
      а. Да
      б. Не
      в. Понякога
      г. Зависи
      д. Не съм сигурен/а
      5. Външните обстоятелства обуславят/повлияват ли вашето настроение?
       а. Да, винаги
       б. Не, никога
      в. Понякога
      г. Не съм сигурен/а
      6. Разнообразявате ли ежедневието си?
       а. Да, опитвам се
       б. Не, нямам възможност
       в. Понякога
      7. Често ли се стресирате/напрягате от това, което правите?
       а.  Да
       б.  Не
       в. Зависи
      8. Умеете ли да "контролирате" деня си?
      а. Да
      б. Не
      в. Опитвам се
      г. Не съм сигурен/а
      9. Следвате ли определена цел всеки ден?
      а. Да
      б. Не
      в. Разсейвам се
      г. Друго (моля допълнете)
      10. Кое Ви "спасява", помага Ви да възобновите своите сили и да продължите напред?
      а. Семейството
      б. Домашният любимец
      в. Приятел/ка
      г. Пътуване, екскурзия
      д. Друго (моля допълнете)
      11. Какъв е цветът на вашето ежедневие?
      Свободен отговор: ...
      12. Аз съм..
      а. сангвиник
      б. холерик
      в. флегматик
      г. меланхолик

Ако смятате, че има нещо за редактиране, допълване, ако въпросът е неточно формулиран, моля, напишете ми Вашето мнение

• от ganimed
      Реших да сменя монитора Samsung Sync Master 710N с друг вече широкоекранен wide-screen монитор, отново Samsung Sync Master с нативна резолюция 1680x1050 
      но се появи ужасно досаден проблем, който на всичко отгоре не се проявява всеки път а на случаен принцип и доста често, а от скоро забелязах и след излизане от full screen в YouTube.
      ОС -Windows 10; видео - вграденото; чип-сет - B75; CPU - Intel® Pentium® Processor G860 (3M Cache, 3.00 GHz). 
      Драйверите на видеото бяха преинсталирани многократно и с най-различни версии, бяха ползвани допълнителни програмки за пълно деинсталиране на видео-драйвера. С вградения драйвер, с драйверите от помощника от сайта на Intel. с много рестарт и ... ядец - проблемът остава.
      Разтегнатия екран се изразява в това, че резолюцията е някаква по малка от нативната и зададена 1680x1050 следствие на което иконите са по големи а лявата и дясната час на екранното поле са извън видимата област.
      Търсих решения в гугъл варианти на много подобни или приблизителни случай но никое тяхно решение не ми помогна.
      Как излизам от ситуацията когато се появи? Отварям screen resolution избирам някаква друга все едно каква, после Applay и след като ме попита ОК или cancel се отказвам с cancel и воала - нативаната резолюция от 1680x1050 се възвръща. Понякога не става така с cancel та се налага да избера ОК вместо cancel и след това наново резолюцията която трябва.
      По някаква идиотска причина не си запомня зададената резолюция. Вече започнах да се съмнявам и в хардуера на монитора... нима е възможно???
      Пробвах да го направя да се хибернира вместо да влиза в стендбай но без резултат. Крайното решение е да се забрани приспиването, но смяната юзера и излизане от full screen в YouTube остава и това не ме устройва.
      Къде да копая?
    • от Емилиян Маринов
      Здравейте преди няколко дни се сдобих със стар монитор SyncMaster 753s, който работи, но просто не ми трябва втори монитор, а не искам и да го изхвърлям. Затова се чудех дали не мога да си направя нещо от него. Ако имате някакви идей ще се радвам да ги чуя. 
    • от Freem@n
      Здравейте, не намерих такава тема и реших че си заслужава да пусна подобна.

Търся си достатъчно читав, здрав и не на последно място - висок статив за моите камери. Искам да е поне 2 метра !
      Ето, намерих една обява, но тези стативи са не за камери/фотоапарати, а за други цели... даже звънях на човека, каза ми че ми трябвала някаква приставка за целта, но той няма такава. Също така, останали са му били само от тези по 3 метра които са, но те май са по около метър дълги в сгънато положение...
      Намирам разни например 170 см или по повече, но са прекалено скъпи... тази обява по горе е в границите на до 50 лева.
      Някой ако знае нещо по въпроса - например има такава приставка или още по-добре - висок статив за продан, нека сподели, все пак може и на лична дискусия.
      П.С: Също така бих искал към статива да има и глава.
      Благодаря !
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване