Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с батерията на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравйте ! Наскоро ми изгоря батерията на лаптопа. Има ли смисъл да му купя нова такава или може да си работи нормално и без нея ? Лаптопа както някои от Вас вече знаят е : Asus - X59GL AP 130. ОС е: Windows 7 Ultimate (32-bit).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, mikrotik написа:

Здравйте ! Наскоро ми изгоря батерията на лаптопа. Има ли смисъл да му купя нова такава или може да си работи нормално и без нея ? Лаптопа както някои от Вас вече знаят е : Asus - X59GL AP 130. ОС е: Windows 7 Ultimate (32-bit).

При положение , че го ползвате стационарно, може да работи спокойно само на адаптера - с изключена батерия. Много проблеми с този лаптоп. Не е ли време да помислите за нещо ново?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, * СТЕФАН * написа:

При положение , че го ползвате стационарно, може да работи спокойно само на адаптера - с изключена батерия. Много проблеми с този лаптоп. Не е ли време да помислите за нещо ново?

* СТЕФАН * - Аз не, че не мисля за нещо ново, но за момента нямам финансовата възможност просто и затова ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, mikrotik написа:

* СТЕФАН * - Аз не, че не мисля за нещо ново, но за момента нямам финансовата възможност просто и затова ...

Няма проблем приятел. Само споменах, че имате доста проблеми с посоченият лаптоп. Спокойно може да го ползвате и на импулсното му захранване без батерия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, * СТЕФАН * написа:

Няма проблем приятел. Само споменах, че имате доста проблеми с посоченият лаптоп. Спокойно може да го ползвате и на импулсното му захранване без батерия.

- Да, за момента ще го оставя така, и мисля, че батерията не е съществено важен фактор, в който си заслужава да се инвестират -средства, време и нерви разбира се :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, mikrotik написа:

- Да, за момента ще го оставя така, и мисля, че батерията не е съществено важен фактор, в който си заслужава да се инвестират -средства, време и нерви разбира се :)

Напротив, важна е! Дори и да се е скапала, достатъчно е да даде и няколко секунди заряд, колкото да не изгасне лаптопа, при спиране на тока. Самият аз също си изхвърлих батерията на лаптопа и сега разбрах колко много съм изгубил, не просто батерия. Затова си купих нова само за аварийна цел, а можех да си спестя тези пари, ако не бях изхвърлил оригиналната.

И още нещо, благодарение на това че си изхвърлих батерията, се наложи да разглобя лаптопа си и да го човъркам, защото се беше повредил, но не лаптопа се беше развалил, а адаптора. Но тогава не подозирах и затова си купих нов компютър, защото не си струваше да се ремонтира лаптопа, докато съвсем случайно не ми попадна друг адаптор.

Сега разбра ли колко важна може да бъде една проста батерия?

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, peppone1 написа:

Напротив, важна е! Дори и да се е скапала, достатъчно е да даде и няколко секунди заряд, колкото да не изгасне лаптопа, при спиране на тока. Самият аз също си изхвърлих батерията на лаптопа и сега разбрах колко много съм изгубил, не просто батерия. Затова си купих нова само за аварийна цел, а можех да си спестя тези пари, ако не бях изхвърлил оригиналната.

- Напълно те разбирам, само, че моята остана без грам заряд и се наложи да я метна в кофата :)  Все пак и в контейнера трябва да има по нещо :D

Редактирано от mikrotik (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Как да активираме/деактивираме показването на информацията за оставащото време на работа на батерия за преносими устройства:
      Преди:

След:

Активиране:
      В regedit в ключ
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power
      променяме или създаваме нов 32-Bit DWORD запис EnergyEstimationEnabled и му задаваме стойност 1.

или използваме файла Enable Show Battery Estimated Time Remaining.reg
      Рестартираме.

Деактивиране на опцията:
      В regedit в ключ
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power
      изтриваме записа EnergyEstimationEnabled и създаваме нов  32-Bit DWORD запис EnergyEstimationDisabled, и му задаваме стойност 1
      Или използваме файла Disable Show Battery Estimated Time Remaining.reg
      Рестартираме.
      Disable Show Battery Estimated Time Remaining.reg Enable Show Battery Estimated Time Remaining.reg
    • от Атанас Димов
      От къде мога да намеря качествена или оригинална батерия за Iphone 7.  Ппц пазарувам части всеки път от различни места сега не мога да преценя от къде да закупя батерията. 
    • от balki09
      Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~
      +CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]
      +RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)
      +HDD: без значение.
      +SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)
      +GPU: по възможност с външна
      +Display: 15.6”
      +Resolution: 1920x1080
      +OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!
    • от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
    • от xXx*Triple*xXx
      Добра вечер и ето на бързо моя въпрос ... Преди около 20тина минути сядам и пускам компа и чакам да зареди стигна до екрана Windows 7 Ultimate и се рестартира след това излезе екрана с : Start Windows Safe Mode ... Start Windows With Network ... Start Windows Normally ... цъкнах на Start Windows Normally и след като зареди отворих да видя в Event Wiever показваше ми най горе в графата Critical 1 със следното : EVENT ID 41 The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly. Някой ако знае нещо относно този EVENT 41 да сподели в коментарите Мерси Предварително
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване