Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Решил съм да си взема горепосочения телефон (надявам се, че това е в правилния раздел). Въпросът е "как?"

Първият ми избор е да го закупя от онлайн магазин в България (415 лв)

Друг вариант е да го закупя от този "магазин" в OLX.

Последният вариант е да го поръчам директно от китайците. ( LINK ) - Направих малко проучване и магазина е с доста добра репутация. От кратка консултация с китаеца разбрах, че въпросния магазин има склад в ЕС и мога да избегна митница ако избера техния начин на доставка. Не съм запознат с вноса на стоки от ЕС и силно ме интересува да ли ще трябва да плащам ДДС при покупка като тази. 

Благодаря предварително!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Покупка и доставка от където и да е в ЕС не дължите нищо на никой и няма митници и такси.
    Тези в ОЛХ не виждам смисъл да пазарувате, честно казано, защото нито ценово имат някакво предимство, нито предлагат нещо извън стандартното китайско предложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията! Сега въпроса е да се доуточним с жълтите, че малко им куца английския. 

PS: Главно се колебаех понеже един от OLX търговците ми беше предложил гаранция, но ме съмнява, че и той ще ме прати в страната на коприната при повреда.

Редактирано от Pavel Kovachev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да избегнете митница когато пазарувате от Goldway е нужно като метод на доставка да посочите Seller's Shipping Method . Доколкото виждам този начин в момента е недостъпен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

8a5589ebd59544b18becb38f3e175ea6.png

Ако имате в предвид това, tracking information означава проследяване на поръчката, което ще рече че не може да бъде проследена, а не, че метода не е достъпен. (Или поне така си мисля)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 52 минути, Pavel Kovachev написа:

8a5589ebd59544b18becb38f3e175ea6.png

Ако имате в предвид това, tracking information означава проследяване на поръчката, което ще рече че не може да бъде проследена, а не, че метода не е достъпен. (Или поне така си мисля)

Аз мисля че си прав и че ще му струва 22,11 долара доставката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да си платиш 22 долара за доставка и да ти заявят че доставката е непроследима , извинявайте но това е подигравка с клиентите . Също така според мнения на доста опарили се в групата Алиекспрес България във фейса около 50% от пратките идват или с нарушена цялост или само празни опаковки . Следват диспути и чакане да ви върнат паричките. Така че ако ви се рискува ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, интересувам се от този телефон и всякакви мнения ще са ми полезни, гледам че и има и различни версии?

От къде е най-изгодно да се вземе?

Моля препоръчайте ми търговец в Алиекспрес, има ли възможност за избягване на ДДС?

Или сайт или търговец с европейски склад?

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.