Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ASMR? Какво е

PsyManDelic
 Сподели

Препоръчан отговор

Какво значи ASMR? Гледах клипчета в ютуб и виждах по коментари ASMR? Какво значи тва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, дръндю написа:

братчеда Гуглю знае сичку

https://en.wikipedia.org/wiki/Autonomous_sensory_meridian_response

Гледах го, но не разбрах. За това пуснах тема иначе нямаше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

братчеда Гуглю превежда ве
чувство на еуфория предизвикано от различни стимули...ъ-ъ-ъ...така го разбрах аз, а в действителност какво е, ами не знам
https://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Autonomous_sensory_meridian_response&prev=search

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ха, аз това го имам :shock11: Но не съм знаел, си има термин, въпреки че доста съм ровил из мрежата да разбера какво представлява. Общо взето това са един вид тръпки. То си пише. Toва е чувство като от статично електричество или усещане за лек гъдел (вътрешен) по кожата (от вътре), започващо от скалпа (по-скоро темето) и слизащо във вид на импулс към врата и горната част на гръбнака, oставящо след себе си страхотно чувство на релакс. Наистина е много странно усещане и не знам как да го обясня по-добре. 

"Субектът изпитва чувство на лека еуфория, в комбинация с позитивно чувство, спокойствие и статично-наеликтризиращо усещане. Обикновено се задейства в следствие на звуково или визуално преживяване (стимулиране) и по-рядко съзнателно."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, pullman написа:

Ха, аз това го имам :shock11: Но не съм знаел, си има термин, въпреки че доста съм ровил из мрежата да разбера какво представлява. Общо взето това са един вид тръпки. То си пише. Toва е чувство като от статично електричество или усещане за лек гъдел (вътрешен) по кожата (от вътре), започващо от скалпа (по-скоро темето) и слизащо във вид на импулс към врата и горната част на гръбнака, oставящо след себе си страхотно чувство на релакс. Наистина е много странно усещане и не знам как да го обясня по-добре. 

"Субектът изпитва чувство на лека еуфория, в комбинация с позитивно чувство, спокойствие и статично-наеликтризиращо усещане. Обикновено се задейства в следствие на звуково или визуално преживяване (стимулиране) и по-рядко съзнателно."

В един като слушаш музика (някаква) ти доставя страхотно удоволствие?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Уолтър Уайт написа:

В един като слушаш музика (някаква) ти доставя страхотно удоволствие?

Не. По-скоро чуваш някоя песен или мелодия и настръхваш, но не в баналния смисъл, буквално. Нещо в теб "изпуква" и освобождава лек електрически заряд или поне чувство за такъв, който се "разлива" тялото.  Може би някаква подсъзнателна реакция, идея нямам, не съм лекар. Наистина не знам как по-добре да го кажа. Обикновено възниква спонтанно,и изведнъж се чувстваш страхотно спокоен. като котенце, носено от майка си (хаха). Някой може да ме помисли за луд, но щом има статия във Уикито, може пък да не съм.  :D

И това става без стимулираща "химия", да уточня. Точно обратното е.

Някакви био-токове може би. Знам ли ...

Редактирано от pullman (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, pullman написа:

Не. По-скоро чуваш някоя песен или мелодия и настръхваш, но не в баналния смисъл, буквално. Нещо в теб "изпуква" и освобождава лек електрически заряд или поне чувство за такъв, който се "разлива" тялото.  Може би някаква подсъзнателна реакция, идея нямам, не съм лекар. Наистина не знам как по-добре да го кажа. Обикновено възниква спонтанно,и изведнъж се чувстваш страхотно спокоен. като котенце, носено от майка си (хаха). Някой може да ме помисли за луд, но щом има статия във Уикито, може пък да не съм.  :D

И това става без стимулираща "химия", да уточня. Точно обратното е.

Някакви био-токове може би. Знам ли ...

АСМР като това ли? Да те накара да се чувстваш някво...не знам... не мога да опиша чувството :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Уолтър Уайт написа:

АСМР като това ли? Да те накара да се чувстваш някво...не знам... не мога да опиша чувството :D 

Не, това е някаква влогърска измишльотина. И изобщо, какво по-дяволите беше това ... 

Това е просто някаква девойка, която се опитва да приспи аудиторията с подръчни материали. Нищо общо, освен ако не се шегуваш или мислиш, че и аз се шегувам, което не е така. :D

Както казах, доста съм ровил, но нищо съществено намерил. Чак сега в статията, която посочи видях нещо конкретно по въпроса. Очевидно не е често срещано.

Ако беше, не би пускал тема в калдата, нали? :D

Редактирано от pullman (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, pullman написа:

Може би някаква подсъзнателна реакция

така е и ако не беше тази тема едва ли щях да науча как го наричат
определено е подсъзнателна реакция на  някаква, дори минимална промяна в околната среда
чувството е познато на всеки, но не всички можем да го изразим писменно или гласно, така че да ни разберат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, pullman написа:

Не, това е някаква влогърска измишльотина. И изобщо, какво по-дяволите беше това ... 

Това е просто някаква девойка, която се опитва да приспи аудиторията с подръчни материали. Нищо общо, освен ако не се шегуваш или мислиш, че и аз се шегувам, което не е така. :D

Както казах, доста съм ровил, но нищо съществено намерил. Чак сега в статията, която посочи видях нещо конкретно по въпроса. Очевидно не е често срещано.

Ако беше, не би пускал тема в калдата, нали? :D

Какво ако не беше? :D Често виждах в коментарите в ютуб за това ASMR и се чудих какво е. Но и така не разбрах :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Уолтър Уайт написа:

Какво ако не беше? :D Често виждах в коментарите в ютуб за това ASMR и се чудих какво е. Но и така не разбрах :D

Ами точно за това става въпрос, като чета коментарите. Каката цели да стимулира АСМР-а чрез разни звуци с цел да приспи публиката. Според тях това е АСМР, което ми е много чудно, понеже при мен това има обратен ефект. Тоест с появата му, въпреки че ме отпуска, това не е сънливост просто един вид спокойствие, да го наречем. Обаче това не ме приспива, а точно обратното - усещам се по-концентриран и фокусиран, дори психически възбуден. Затова и се чудя. За мен е новост. Сигурно е нещо подобно, но не е точно същото. Те го изкарват един вид като реакцията, която възниква като чуеш скърцане на пирон по стъкло примерно. 

Ей тука се опитват да обяснят какво е АСМР за тях. За мен не е това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване