Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Soviet Soldier

Безопасно ли е да направя "steamclient.dll" изключение от защитата на Nod 32 при положение ,че го засича ,като заплаха?

Препоръчан отговор

Здравейте,
при инсталиране и актуализиране на cs go ,всеки път антивирусната открива заплаха и я трие. Единствения начин да се пусне е ,като се изключи nod 32 ,или ако въпросният файл бъде добавен ,като изключение за защитата. Мога ли да получа категоричен отговор на въпроса ,дали реално този файл представлява вреден софтуер ,или nod 32 го засича погрешка?

9037180V.png

Самия проблемен файл: steamclient.dll

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
SHA256: ab84252d14e416a54d459686b1aefef01b502c05bd043b15ff08f76fd4014813
File name: steamclient.dll
Detection ratio: 3 / 57
Analysis date: 2017-02-10 06:29:32 UTC ( 0 minuter ago )
chart?chs=120x60&cht=gom&chco=d60c1A,379f32&chds=-100,100&chd=t:0
0

0

Antivirus Result Update
Bkav HW32.Packed.CE66 20170209
ESET-NOD32 a variant of Win32/RiskWare.GameHack.AL 20170210
Endgame malicious (high confidence)

20170208

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло вообще не е нормално да открива захлахи във файлове на Стийм. Или пък на CS.

Може да провериш компютъра със Spybot за всеки случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

всички хакове в антивирусите са в категорията "опасен"
дори да го пратиш за анализ, ще потвърдят това

в тая тема няма  няма кой да ти помогне, защото ползването на хакове, е на собствен риск

хъм, странно
при сканиране с 360TS, не го смята за вирус

Без име1.jpg

разгледах линка по-горе и видях, че от разпространените антивирусни, само ЕSET, го смята за вирус
смени си антивируса или го прати в изключенията

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом на раздел ''заплаха'' не е отбелязан конкретен вирус, значи няма за кво да се притесняваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми автора да си поеме риска, щом желае да използа на всяка цена това! За мен лично - няма проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преместих темата, защото не отговаряше на условията на раздела, в който беше публикувана.

Файлът е пратен на ESET като фалшива тревога. До 2 дни трябва да ми върнат отговор. 

За да не го трие(файла), просто го добави в "изключения".  Steam актуален ли е? ESET с последните дефиниции ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 31 минути, Stoyannnov написа:

Преместих темата, защото не отговаряше на условията на раздела, в който беше публикувана.

Файлът е пратен на ESET като фалшива тревога. До 2 дни трябва да ми върнат отговор. 

За да не го трие(файла), просто го добави в "изключения".  Steam актуален ли е? ESET с последните дефиниции ли е?

възможно ли е причината да е това?

589d7f69b72f9_Bitmap1.jpg.c388d0509ab1c66d5ba4788fdff52686.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, дръндю написа:

възможно ли е причината да е това?

589d7f69b72f9_Bitmap1.jpg.c388d0509ab1c66d5ba4788fdff52686.jpg

С толкова малко информация е невъзможно да кажа от какво е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Stoyannnov написа:

Това не е оригинален стийм файл ,а е крак. Не е и хак ,както бе споменато по-горе. Нод 32 е обновена ,днес направих пълно сканиране и не откри заплахи ,освен въпросната. Интересува ме ,дали е безопасно този файл да стои на компютъра ми? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

направи му копие и  оригинала  го изтрии  за постоянно  ако можеш значи няма пробле да седи на копютъра ти друг е въпроса при стартирането обаче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи...ако не ти трябва го махай. Винаги в краковете има по-нещо необичайно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Soviet Soldier написа:

Това не е оригинален стийм файл ,а е крак.

Не мислиш ли, че трябваше да започнеш с това? 

Лично аз мисля, че проблем няма да има. Все пак ще го пратя на няколко места за анализи и ще кажа резултатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Stoyannnov написа:

Не мислиш ли, че трябваше да започнеш с това? 

Лично аз мисля, че проблем няма да има. Все пак ще го пратя на няколко места за анализи и ще кажа резултатите.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 49 минути, Soviet Soldier написа:

Това не е оригинален стийм файл ,а е крак. Не е и хак ,както бе споменато по-горе. Нод 32 е обновена ,днес направих пълно сканиране и не откри заплахи ,освен въпросната. Интересува ме ,дали е безопасно този файл да стои на компютъра ми? 

крак, хак...файлът е променен и са вкарани невалидни файлове, а ESET ги разпознава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Файла е добавен в базата на Есет още на 28.01 2014г.Съмнявам се ,че ще бъде обявен за фалшиво засичане...Друг вариант ,е да се добави в изключенията,а с HIPS-a да се ограничат правата му в системата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата си е малко безсмислена защото не един път са коментирани рисковете от използване на кракове, пачове, генератори и пр. Не един път е и коментирано как антивирусните реагират на тях. Та след като ще се използва даден програмен продукт така, то се поема и риска. Или - или!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.02.2017 г. в 6:58, Soviet Soldier написа:

Здравейте,
при инсталиране и актуализиране на cs go ,всеки път антивирусната открива заплаха и я трие. Единствения начин да се пусне е ,като се изключи nod 32 ,или ако въпросният файл бъде добавен ,като изключение за защитата. Мога ли да получа категоричен отговор на въпроса ,дали реално този файл представлява вреден софтуер ,или nod 32 го засича погрешка?

9037180V.png

Самия проблемен файл: steamclient.dll

Няма да представлява проблем занапред. Можеш да го добавиш към изключенията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самия файл не е опасен, но дали ще можеш да го ползваш през VAC anti-cheat системата е друг въпрос. И по-добре недей, че дори и VAC да го пропусне при сканирането на файловете на играта, то 100% ще бъдеш report-нат от другите играчи и след това баннат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...