Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гост

Тюрки ли са българите?

Препоръчан отговор

Гост

Според проучвания на генотиповете, българите нямат или имат минимална връзка с народите от Азия или Близкия Изток.
Противно на злите езици, според които българите не са славяни и не са от една етническа група с русите(славяни)
Теорията, че българите може да имат тюркски произход издишат отвсякъде и са дело на турската пропагандна машина и невежеството на група историци.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ей ся да дойде Alya и ще ти обясни всичко.  :)

Иначе, тюркската теория е изоставена много отдавна,като несъстоятелна. Славянската пък, никога не се е възприемала сериозно... А за руснаците...ами то трябва да си бая сляп, та да не видиш, че с тях не сме от една етническа група. Виж с татарите,да. Мнозина дори твърдят, че татарите са си българи.

Най- правдоподобна като че ли, е теорията за иранския ни произход. Модерна и непроверяема! :)  Няма да се учудя, ако един ден се окаже, че сме семити всъщност. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей ся ши доди Ханко Брат и ше ви строши снопа пръчки у глъвити.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 31 минути, язе написа:

А за руснаците...ами то трябва да си бая сляп, та да не видиш, че с тях не сме от една етническа група. Виж с татарите,да. Мнозина дори твърдят, че татарите са си българи.

Не сме нито тюрки, нито татари, нито иранци.

Цитат

On the whole, in light of the most recent historical studies, which indicate a substantial proto-Bulgarian input to the contemporary Bulgarian people, our data suggest that a common paternal ancestry between the proto-Bulgarians and the Altaic and Central Asian Turkic-speaking populations either did not exist or was negligible.

Превод:
Като цяло, в светлината на най-последните исторически проучвания, които посочват значителното протобългарско участие в Българския народ, нашата информация предполага, че общо родство между прото-българите и алтайските/централно азиарските тюркски попупации не съществува или е пренебрежимо.

As for the interpopulation analysis, similarly to mtDNA, Bulgarians belong to the cluster of European populations, still being slightly distant from them. Bulgarians are distant from Turks (despite geographical proximity), Arabic and Caucasus populations and Indians.

Превод:
Колкото до интерполационният анализ, близко до mtDNA, Българите са принадлежат към групата на Европейските популации/народи, макар да имат минорни разлики. Българите са далечни от Тюрките(въпреки географската близост), както и от Арабските и Кавказките популации, както и Индийците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, simtech написа:

Не сме нито тюрки, нито татари, нито иранци.

Откъм теории за произхода ни, имаме такова богатство , че просто си избери която ти харесва и си глей кефа. Тюрки, татари, иранци, славяни, траки...първите хора на света- каквото ти е кеф баце.  :)

A, забравих- арийци.

Редактирано от язе (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 минути, язе написа:

Откъм теории за произхода ни, имаме такова богатство , че просто си избери която ти харесва и си глей кефа. Тюрки, татари, иранци, славяни, траки...първите хора на света- каквото ти е кеф баце.  :)

Тц! Генетичният анализ казва друго!

Цитат

The approximate distribution of Y-DNA haplogroups among the Bulgarian people runs as follows:

16% E1b1b
1% G2a
3% I1
20% I2a (very common among South Slavic peoples)
1% I2b
20% J2
1% Q
18% R1a
18% R1b
1% T

The origins of the Slavs go back to circa 3500 BCE with the northern Yamna culture. The

M458 and Z280 lineages spread around Poland, Belarus, Ukraine and western Russia, and would form the core of the Proto-Slavic culture. The high prevalence of R1a in Balto-Slavic countries nowadays is not only due to the Corded Ware expansion, but also to a long succession of later migrations from Russia, the last of which took place from the 5th to the 10th century CE. The Slavic branch differentiated itself when the Corded Ware culture absorbed the Cucuteni-Tripolye culture (5200-2600 BCE) of western Ukraine and north-eastern Romania, which appears to have been composed primarily of I2a1b (M423) lineages descended directly from Paleolithic Europeans, with a small admixture of Near-Eastern immigrants (notably E1b1b, G2a, J and T). Thus emerged the hybrid Globular Amphora culture (3400-2800 BCE) in what is now Ukraine, Belarus and Poland. It is surely during this period that I2a2, E-V13 and T spread (along with R1a) around Poland, Belarus and western Russia, explaining why eastern and northern Slavs (and Lithuanians) have between 10 and 20% of I2a1b lineages and about 10% of Middle Eastern lineages (18% for Ukrainians). After just a few centuries, this hybridised culture faded away into the dominant Corded Ware (2800-1800 BCE) and Catacomb (2800-1800 BCE) cultures.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, velislavvasilev написа:

Е, на кого е правен този анализ? Аз българин ли съм? На мен никой не ми е правил анализи или поне аз не знам

Изследването е правено на 812 човека, избрани на случаен принцип от различни региони на страната.
Всички останали теории и изказвания, които не са подкрепени с генетични изследвания са турска пропаганда с цел промиване на мозъци, отцепване на цели региони от страната и турска автономия в България.
Етнически, българите са много по-близки до Русия и източно славянската група, отколкото към останалите паплачи из Европа.
Специални поздрави на Бденков, предателя на родината, който иска да продаде България на турция и сащ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, simtech написа:

Изследването е правено на 812 човека, избрани на случаен принцип от различни региони на страната.

Е и? Генетичния анализ е генетичен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, язе написа:

Е и? Генетичния анализ е генетичен.

Който генетичен анализ, като изключим факта, че показва, че всички сме дошли от Африка(целия свят) показва, че сме славяни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, simtech написа:

Който генетичен анализ, като изключим факта, че показва, че всички сме дошли от Африка(целия свят) показва, че сме славяни.

Зависи,от изследвания материал. Както колегата отбеляза вече, какво ти гарантира, че тези 800 изследвани са чисти българи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, velislavvasilev написа:

А и за да правиш адекватно проучване, първо много добре трябва в детайли да подбереш и опишеш коя група хора е изследвана. На база на какви признаци. Защото българите много се различаваме откъм близък и далечен етнически произход, религия, геогравски район, език и национална принадлежност

Българите сме една шепа хора. Докато има някакви разлики от двете страни на Стара планина, всичко останало ясно показва къде принадлежим и за какво трябва да се борим. А то е да се борим срещу тюркозацията на Европа.

преди 2 минути, язе написа:

Зависи,от изследвания материал. Както колегата отбеляза вече, какво ти гарантира, че тези 800 изследвани са чисти българи?

А какво гарантира, че ти си чист българин?
Аз не съм, повече славянин съм от теб(гарантирам). Ако ти си амуджа, слагай си феса и марш в Турция или САЩ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, simtech написа:

А какво гарантира, че ти си чист българин?
Аз не съм, повече славянин съм от теб(гарантирам). Ако ти си амуджа, слагай си феса и марш в Турция или САЩ.

Нищо не ми гарантира, че съм чист българин. На теб също... Разликата е, че аз не събирам кахъри относно произхода си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, simtech написа:

Според проучвания на генотиповете, българите нямат или имат минимална връзка с народите от Азия или Близкия Изток.
Противно на злите езици, според които българите не са славяни и не са от една етническа група с русите(славяни)
Теорията, че българите може да имат тюркски произход издишат отвсякъде и са дело на турската пропагандна машина и невежеството на група историци.

Какъв е проблема че може да имаме тюркски корени ?  тюркски и турски  са различни термини.

Тюркската група е една много обширна такава от средна Азия, нагоре към Монголия, Казахстан, на юг към Иран, Египет дори , и отчасти Европа.

Последните генетични анализи обаче показват че нямаме нищо общо с руснаците, които по гени са по близки с финските и др северни народи.

А такова животно "славяни" никога не е имало в природата, а е измислено от времената на Екатерина, и подхванато от други таквиа "панслависти".

Бълггарите по последни изследвания сме с повече тракийски корени, което е разбираемо и съвсем нормално след като сме се омесили с племената по тези територии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То след близо 700 години робства,  все ми се вижда, че гена ни е доста промешан с анадолски и балкански, та..............!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 35 минути, язе написа:

Нищо не ми гарантира, че съм чист българин. На теб също... Разликата е, че аз не събирам кахъри относно произхода си.

Аз не съм чист българин и го знам. Но съм славянин и то гарантирам - повече от теб. А произходът е важен - къде искаш да си ти? В Европа или Ориента?

преди 33 минути, miro20 написа:

Какъв е проблема че може да имаме тюркски корени ?  тюркски и турски  са различни термини.

Ха-ха. Руснаците не са викинги. А аз нямам проблем, защото такива корени нямаме.

преди 31 минути, velislavvasilev написа:

Ти по-добре се бори с българите и това, което ти причиняват, а не вкупом с тях срещу някакви въображаеми проблеми.

Проблемът с туркозацията и циганизацията в България е страшен и докато имаме турски узурпатори и американски предатели, никога няма да постигнем етническо единство и да работим заедно за каквото и да е било.

преди 10 минути, Кумчо вълчооо написа:

То след близо 700 години робства,  все ми се вижда, че гена ни е доста промешан с анадолски и балкански, та..............!!!!

Може да го каже само един предател. Защото българският бит, култура, история и гени, част от славянското наследство не може да се съхрани. Вземи прочети малко история.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, simtech написа:

Защото българският бит, култура, история и гени, част от славянското наследство не може да се съхрани. Вземи прочети малко история.

Защото 700 години са си 700 години или там не знам колко поколения - към 12 някъде поставени под "промивка" Съхранили сме нещо, но и доста сме привзели.  Това също си е исторически факт.

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 минути, Кумчо вълчооо написа:

Защото 700 години са си 700 години или там не знам колко поколения - към 12 някъде поставени под "промивка" Съхранили сме нещо, но и доста сме привзели. 

700 години от които 200 са били под византийска власт. Византийците, освен че са били християни имат много общо с гърците и дълбоките традиции в региона. Византийците нямат общо с османските турци, които дойдоха, за да разрушат всичко.

преди 9 минути, velislavvasilev написа:

Е, това с циганите е изцяло породено от българи.

Никакво самосъзнание не ми гъделичка никой. Аз казвам, че съм славянин, не казвам че като съм славянин, това означава, че по подразбиране съм/си/сме добри. Но турската пропаганда е сериозен въпрос. С цялата си наглост ЕрДоган ни обяви на картата си като турска провинция.
По-добре руска губерния, отколкото провинция на рязаните, които финансират АлКайда, радикалния ислям в България и се опитват да промиват мозъците на пограничните региони с подставени лица.
Ние сме славяни и няма да последваме съдбата на Сърбия, където Албания с помощта на Турция отцепи цял регион като автономна област, де факто отделна държава вече. Събитие, което беше с на САЩ благословията, защото сърбите са по-горди от нас и по-големи националисти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, velislavvasilev написа:
преди 10 минути, velislavvasilev написа:

Е, това с циганите е изцяло породено от българи. 

Ромския въпрос си е друга тема! Проблеми с този етнос има в много държави! Страшното е че със скороста с която се множат, а българите топят то нищо чудно да заговорим за още едно промешване! Иначе политиците доста умело управляват този етнос, а целта - 100% подсигурени гласове!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За вредата от Хуно- Тюркската хипотеза за прабългарите.

http://protobulgarians.com/Statii za prabaalgarite/Programna i uvodna statiya.htm

Критика на основните положения за тюркският произход на прабългарите.

http://protobulgarians.com/Chuvashi.htm

Словене = Славяни - най- голямата фалшификация в Българската история.

http://protobulgarians.com/Chuvashi.htm

Нова хипотеза за съдържанието на термина " Словене".

http://protobulgarians.com/Statii za prabaalgarite/Slovene - slavyani - nova hipoteza.htm

Цялата Истина. Синтез.  http://samoistina.com/

Виж също. https://www.youtube.com/user/vaskoninja

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Петър Добрев Добрев е български учен — икономист и историк. Доктор на науките и старши научен сътрудник в Икономическия институт към БАН.

Роден е на 12.07.1942 година в с. Голяма Кайнарджа, Силистренско.[1] През 1961 г. завършва средното си образование, а през 1968 г. с пълно отличие, висше образование във ВИИ "Карл Маркс". С препоръка от катедра „Стопанска история" от 1969 г. работи в Икономическия институт на Българската академия на науките. Основният му обект на изследване са въпросите на стопанската история и произходът на ранните цивилизации.

През 1986 г. публикува книгата "Стопанската култура на прабългарите", одобрена от Икономическия институт на БАН, която е първата специална монография в България и в света, посветена на прабългарското стопанство, материална и духовна култура, следи от която все още се среща в днешното българско землище на Балканския полуостров. Той е привърженик на теорията за арийско-иранския произход на прабългарите. Особено интересни са изследванията му за езика на древните българи, а също така и за календара на древните българи.

• Стопанската култура на прабългарите (1986)
  • Прабългарите - произход, език, култура (1991)
  • Каменната книга на прабългарите (1992)
  • Необясненото и необикновеното в ранната българска история (1993)
  • (в съавторство с Матю Матев) България Европа Ноосферата (1993)
  • Светът на прабългарите (1994)
  • Преоткриването на прабългарския календар (1994)
  • История на българската държавност (1995)
  • Езикът на Аспаруховите и Куберови българи (1995)
  • Българи. Тюрки. Славяни (1996)
  • Universum Protobulgaricum, NY (1996)
  • Сказанието на атиловите хуни (1997)
  • Българските огнища на цивилизация на картата на Евразия (1998)
  • Царственик на българското достолепие (1998)
  • История разпъната на кръст (1998)
    • Част I. Заблудите на XIX-ти век
    • Част II. Фалшификациите на XX-ти век
  • По пътя на небесната сърна - Българската Троя
  • По пътя на небесната сърна - Българският щит над Европа
  • Мисли пред храма на вековете (2000)
  • Кои сме ние българите (2000)
  • Европа започва от България (2001)
  • Непознатата Древна България (2001)
  • (в съавторство с Милена Добрева) Древнобългарска епиграфика (2001)
  • Да изтръгнеш слово от камъка (2002)
  • Името БЪЛГАРИ. Ключ към древната българска история (2002)
  • За държавата и властта (2003)
  • Балхара край Памир (2004)
  • Сага за древните българи - прародина и странствания (2005)
  • Златният фонд на българската древност - Държавност, стопанство, цивилизация (2005)
  • Сто години слепота - Как бе дебългаризирана българската история (2006)
  • Древността проговаря (2007)
  • Великото историческо тайнство - Как е възникнал българският народ (2009)
  • Древните българи в световната наука (2010)
  • Стопанството и цивилизацията на Волжка България (Възход и гибел на един забележителен народ) (2010)
  • https://chitanka.info/text/8270-saga-za-drevnite-bylgari

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, simtech написа:

. Аз казвам, че съм славянин, не казвам че като съм славянин,

Каква е тая нова порода ? :)

преди 2 часа, simtech написа:

Но турската пропаганда е сериозен въпрос

Да, прав си . Пропаганда и ислямизация има. Но ми се струва пак не си наясно с термините "тюркски " и "турски" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, miro20 написа:

Но ми се струва пак не си наясно с термините "тюркски " и "турски" .

Наясно съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както каза Миро, тюрки и турци са две различни неща. На Турция много ѝ се иска всички тюрки да са турци, ама не са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам аматьорите пак са се разписали. Винаги е било така - невежите са "първа писта", а знаещите стоят отстрани и им гледат сеира, подсмихвайки се снизходително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 56 минути, Божинката написа:

Гледам аматьорите пак са се разписали. Винаги е било така - невежите са "първа писта", а знаещите стоят отстрани и им гледат сеира, подсмихвайки се снизходително.

Например? Че ти не си славянин? Всъщност, като си просветен, какъв капацитет в историята и генетиката си и можеш ли да го потвърдиш/удостовериш със съответните документи и твои публикации в научни издания?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...