Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Optium

Премахване на неизползувани от нас елементи в Контекстното меню ?

Препоръчан отговор

преди 8 минути, Optium написа:

Благодаря ви че се решихте да помогнете в този "щекотлив" случай !

Никога не съм си представял че едно почистване на Контекстното меню от ОТСТРАНЕНИ вече програми

от собствения ти компютър, може да представляват такава трудност ! 

Може би поради това няма и публикувани образователни материали по този проблем в Интернет пространството !

Ето че се появи и друг неочакван проблем поради това че не успях да намеря и копирам този цитат,

тъй като тя въобще не започна да работи

Nova_programa_za_trseneto_na_ostatci.jpg

Преди да натиснеш "Look"постави ли текста ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Как да сработи като не сте поставили скрипта в полето на програмата преди да натиснете бутона Look? :)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, NIKISHARK написа:

Преди да натиснеш "Look"постави ли текста ?

Всичко си дойде на мястото ,

но не виждам как в този "километричен списък" ще се намери точно този регистър

който сочи към "мъртвата позиция" на изтритата вече Media Info View 0.7.75 без да се нанесат някакви повреди на тази версия

на Media Info която работи съвместно с K-Lite Codec Pack.

Съжалявам за така стеклите се обстоятелства,  но на практика цялата тази операция не е по-силите ми:

http://dox.bg/files/dw?a=ef9a842b13

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Как да сработи като не сте поставили скрипта в полето на програмата преди да натиснете бутона Look?

Не съм компютърен специалист, но пък за това висшето ми образование /СУ "Св.Климент Охридски/  съм придобил 

по времето на зрелия ни социализъм, когато в България нямаше 57 висши учебни заведения както е в момента

и ДИПЛОМИТЕ за висше образование и ШОФЬОРСКИТЕ книжки не се купуваха на килограм . . !?

По законите на логиката проверих този прословут txt.file и установих че формата "MediaInfo View" се среща

само на няколко места. Това е абвиатурата под която се предлага в Интернет като САМОСТОЯТЕЛНА ПРОГРАМА ,

докато в настоящия си момент вече като инструмент в опциите на K-Lite Codec Pack, той фигурира като - MediaInfo v0.7.91

Поради това смятам че това може да са търсените от нас "отломки" на вече деинсталираната от мен програма:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MediaPlayer\Preferences]
"CurrentMetadataView"="MediaInfoView"
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MediaPlayer\Preferences]
"UserWMPMetadataView"="MediaInfoView"

"UserWMPMetadataView"="MediaInfoView"[HKEY_USERS\S-1-5-21-3141812566-180870901-4096239809-1000
\Software\Microsoft\MediaPlayer\Preferences]
"CurrentMetadataView"="MediaInfoView"[HKEY_USERS\S-1-5-21-3141812566-180870901-4096239809-1000
\Software\Microsoft\MediaPlayer\Preferences]
"UserWMPMetadataView"="MediaInfoView"

Тук вече искам да ви питам дали ще трябва да ИЗТРИЯ или БЛОКИРАМ /ако е възможно / тези ключове в регистрите !?

Редактирано от Optium
корекции в текста ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

:regfind
C:\Program Files\MediaInfo\MediaInfo.exe

постави този код

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност не са.

Щеше да е по-лесно да премахнете изцяло MediaInfo за да можем да почистим остатъците и след това да си качите или самостоятелната версия или тази идваща с кодек пакета щом желаете. Отломките се разпознават по пътя до папката:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\SystemFileAssociations\.flc\Shell\MediaInfo]
"Icon"=""C:\Program Files\MediaInfo\MediaInfo.exe""

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\SystemFileAssociations\.flc\Shell\MediaInfo\Command]
@=""C:\Program Files (x86)\K-Lite Codec Pack\Tools\MediaInfo.exe" "%1""

Както има и признак откъде е станала интеграцията (стартирането на MediaInfo.exe изпълнимия файл):

[HKEY_USERS\S-1-5-21-3141812566-180870901-4096239809-1000\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\MuiCache]
"D:\Repository\MediaInfo_GUI_0.7.75_Windows.exe"="All about your audio and video files"

но това е само кеш и не е е свързан с интеграцията на програмата в обвивката.

Като цяло за първи път виждат толкова кофти реализирана интеграция. ExaFlop бе на прав път в поста си за почистването, само че скрипта му според лог файла от SystemLook има нужда от леко донагласяне, защото се използват само HKCU ключове от премахната версия. Другите в HKLM се използват от легитимната програма.

Ще ми трябва малко време да го донаглася.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам http://registry-finder.com/
Теглиш архивираната версия на 32 или 64 битовата, стартираш кликашп на лупата и поставяш текста:
C:\Program Files\MediaInfo\MediaInfo.exe
и сканираш. Ще ти извади списък с намерените ключове. кликаш в полето с намеренте записи. Натискаш Ctrl+A и после кликаш стрелкичката до бутон дискета - Save Selected >задай име на reg файла
Качи го на dox.bg и дай линк

преди 15 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Щеше да е по-лесно да премахнете изцяло MediaInfo

Явно няма инсталатор за инструмента. Най-лесно е да деинсталира K-Lite - деинсталаторът ще разчисти асоциациите за медийните файлове.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглете edit-text.giffixlist.txt и го запазете на десктопа.

Изтеглете FRST.exe или FRST64.exe според вида на Операционната Система и го запазете на десктопа.

https://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

Стартирайте FRST.exe или FRST64.exe и натиснете бутона Fix веднъж!
След като приключи, ако ви поиска рестарт - съгласете се. След рестарта публикувайте лог файла - fixlog.txt, който ще се създаде след работата на програмата.

Внимание: Скрипта е създаден за текущата система. Да не се ползва за други системи с подобни проблеми!

Вижте дали проблемите остават.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Изтеглете

Ще изчисти ли
HKEY_USERS\S-1-5-21-3141812566-180870901-4096239809-1000\Software\Classes\SystemFileAssociations\...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: Това са, може би, двете най-безсмислено използвани страници във форума. Честно !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ExaFlop написа:

Ще изчисти ли
HKEY_USERS\S-1-5-21-3141812566-180870901-4096239809-1000\Software\Classes\SystemFileAssociations\...

Няма нужда да чисти там, защото HKCU е огледало на HCU и това, което се почисти в HKCU изчезва и от HCU. Затова не мисля, че е необходима нова проверка с Registry FInder, защото няма да намери нищо повече от намереното от SystemLook. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята за използване на Registry Finder  беше да филтрира само нужните записи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, ExaFlop написа:

постави този код

Поставих кода и резултатите са следните:

http://dox.bg/files/dw?a=cea8b8f433

Трябва да отбележа че на тази директория за инсталиране на програми /Program Files/ в момента

вече не фигурира тази програма !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълни инструкцията на B-boy:

По-елегантно е решението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Ken написа:

:offtopic_s: Това са, може би, двете най-безсмислено използвани страници във форума. Честно !

Не правете подобни констатации, тъй като това е много тежка тема дори като съдържание в Интернет и

надявам се ако други имат подобен проблем, поне ще знаят от КЪДЕ ДА ЗАПОЧНАТ и КЪДЕ ДА ЗАВЪРШАТ !

Наистина е  МНОГО по-лесно по форумите да се пише за превъплащенията на Байрактаров или натрупаното състояние от Бойко Борисов.

преди 53 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Изтеглете FRST.exe или FRST64.exe според вида на Операционната Система и го запазете на десктопа.

Стартирайте FRST.exe или FRST64.exe и натиснете бутона Fix веднъж!
След като приключи, ако ви поиска рестарт - съгласете се. След рестарта публикувайте лог файла - fixlog.txt, който ще се създаде след работата на програмата.

Внимание: Скрипта е създаден за текущата система. Да не се ползва за други системи с подобни проблеми!

Вижте дали проблемите остават.

Поздрави!

Тъй като съм "стрелян заек" тази програма /utilite/ я имам отдавна вкарана в архив за "черезвичайни" ситуации, като тази !

Не съм натискал долу /преди сканирането/ някои от регулярните бутони , ами съм правил цялостно сканиране върху десктопа:

http://dox.bg/files/dw?a=9d4ff002c4 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва да сканиране с FRST и да слагате отметките, а само да свалите fixlist.txt и да го запазите в папката на FRST.exe и след това да стартирате FRST.exe и да натиснете бутона FIX.

След това ще се появи лог файл с името fixlog.txt на мястото на fixlist.txt. Прикачете го в следващия си коментар и пишете дали проблема остава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че нещо ама правиш точно каквото си искаш и нищо общо с разписаното в инструкцията!!!!!!!!!!!!!!

Изтеглете edit-text.giffixlist.txt и го запазете на десктопа.

Изтеглете FRST.exe или FRST64.exe според вида на Операционната Система и го запазете на десктопа.

Стартирайте FRST.exe или FRST64.exe и натиснете бутона Fix веднъж!

преди 53 минути, Optium написа:

Тъй като съм "стрелян заек"

Ама явно като са те стреляли са ти отнесли нещо. Изтегли си ново копие на FRST, защото твоето може да не е актуално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Не трябва да сканиране с FRST и да слагате отметките, а само да свалите fixlist.txt и да го запазите в папката на FRST.exe и след това да стартирате FRST.exe и да натиснете бутона FIX.

След това ще се появи лог файл с името fixlog.txt на мястото на fixlist.txt. Прикачете го в следващия си коментар и пишете дали проблема остава.

Смятам че всичко съм направил както трябва /така както е описано по-горе в инструкцията/ :

http://dox.bg/files/dw?a=ebb8ac22e8

ScreenShot_20170215115327.jpg

Редактирано от Optium (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново си сканирал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

Отново си сканирал

Ако не сканирам с програмата и натисна "FIX",  

ми иска друго разположение на Fixlist.txt различно от това да е на десктопа:

Изтеглете edit-text.giffixlist.txt и го запазете на десктопа.

Предоставям и доказателството за това мое твърдение:

Snimka_ot_desktopa.jpg

Редактирано от Optium

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама нали съм написал да запазите fixlist.txt в папката, където се намира и инструмента?

Не случайно десктопа е оцветен в червено:

Цитат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че FRST.exe не е на десктопа.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Ама нали съм написал да запазите fixlist.txt в папката, където се намира и инструмента?

Не случайно десктопа е оцветен в червено:

Наистина след като FixList.txt го преместих от десктопа и го вкарах в папката Hives където се намира

.exe file на FRST64  и задействувах бутона "Fixing" на програмата FRST64.exe тя наистина започна да работи,

след което ме накара да изключа всички работещи приложения на компютъра ми и да РЕСТАРТИРАМ !

Програмата ме предупреди също, че след рестартирането няма да получа от нея никакви допълнителни известия.

След това отидох и отворих видеофайл с ДЕСЕН КЛИК на мишката и какво бе учудването ми когато видях че "мъртвата

ми иконка" върху Контекстното меню на MediaInfo ми бе вече . . . А К Т И В Н А  !!!

В по-долния край на Контекстното меню имаше друга нейна посестрима /дубликат/, която отидох и изключих от настройките 

на EcMenu_v1.5 вече без никакви проблеми. Така че всичко вече е подредено и работи, така както трябва да бъде !

Смятам че наистина тази тема относно "РЕДАКТИРАНЕ НА КОНТЕКСТНО МЕНЮ"  и разработката която и направихте,

e достойна да влезе като отделно учебно помагало в Интернет и особено ако това което сте ми казали досега го разработите 

във ВИДЕОУРОК.

Подобни нагледни учебни материали на български език са голяма рядкост в Интернет пространството !

Накрая ще ви попитам дали тази папка FixList.txt след като си свърши работата, вече мога да я премахна от

директорията на FRST64.exe : 

ScreenShot_20170215153223.jpg

Редактирано от Optium

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Имам чувството, че FRST.exe не е на десктопа.

Тъй като метода с FRST64.exe излезе сполучлив, а пък с вас започнахме тази тема

като същевременно към РЕДАКТИРАНЕТО НА КОНТЕКСТНО МЕНЮ ви бях предложил да премахнем цели

изрази от него, които не се използуват и същевременно заемат ценно място в Контекстното меню, като :

* Добави към списъка на Windows Media Player

* Възпроизвеждане с Windows Media Player

когато имате достатъчно време дали бихте ми разработите подобен FixList.text / като този с MediaInfo / с който да се

опитаме да премахнем тези излишни команди от Контекстното меню на мишката :

WINDOWS REGISTRY EDITOR version: 5.0.0

[-HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\audio\shell\Enqueue]
[-HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\audio\shell\Play]
[-HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\Directory.Audio\shell\Enqueue]
[-HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\Directory.Audio\shell\Play]
[-HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\Directory.Image\shell\Enqueue]
[-HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\Directory.Image\shell\Play]
[-HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\Directory.Video\shell\Enqueue]
[-HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\Directory.Video\shell\Play]
[-HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\video\shell\Enqueue]
[-HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\video\shell\Play]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За премахването не ви е необходим fixlist. Аз използвах такъв за да създам точка на възстановяване на системата преди премахването на записите. Може просто това, което сте дали в bold да го копирате в notepad.exe (с премахната отметка пред Format => Word Wrap) и да запазите документа с името del.reg например. След това с десен бутон кликвате на файла и избирате Merge. Съгласявате се с диалоговия прозорец и проверявате резултата.

Има начини обаче да се премахнат записите на WMP и без човъркане по регистрите:

http://www.intowindows.com/how-to-remove-windows-media-player-entries-from-context-menu-without-using-third-party-tools/

http://www.freewaregenius.com/how-to-remove-windows-media-player-from-the-windows-7-right-click-context-menu/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...