Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Искам да управлявам vlc на компютъра чрез телефона, но през публично ip, чрез bubble upnp server, но не мога да открия сървъра през телефона, някакви идеи как да го конфигурирам ?

Редактирано от uhb57 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, uhb57 написа:

не мога да открия сървъра през телефона

А през какво успяваш да го откриеш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай тия настройки:
http://smallbusiness.chron.com/set-up-vlc-server-26983.html

Внимавай за конфликт на порта - да не се ползва и от друга програма. Пренасочи този порт в рутъра.
Уточни как искаш да управляваш VLC през  bubble upnp server. Едното е плейър, другото е сървър.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Ken сървъра го откривам през мобилни на 78.154.11.147:58050 в браузъра , сега ше пробвам дадения вариант п.п. мисълта ми беше да успея да управлявам vlc, през тел, но не само по локална мрежа. ( пример да пускам клипове от youtube във vlc) ,но май няма начин 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука намерих как да се управлява през 3G мрежи, но при мене в директорията на vlc не намирам .host файла и го добавих ръчно, но няма резултат. Някакви идеи ? 

Редактирано от uhb577 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.02.2017 г. в 19:44, uhb577 написа:

Тука намерих как да се управлява през 3G мрежи, но при мене в директорията на vlc не намирам .host файла и го добавих ръчно, но няма резултат. Някакви идеи ? 

.host се използва само когато искаш да ограничиш достъпа до web interface да става от конкретен ИП адрес, за сега това не ти трябва. Иначе, кое те затруднява с настройката?  Т.е. до къде точно си стигнал, дай стъпките ти. На мен понеже ми стана интересна темата, че бях забравил за тази функция на VLC и реших да си ровна и припомня к'во беше, за да си го пусна, че ще ми върши работа. Подкарва се изключително лесно. Снимах и едно видео, но по друг повод, вярно за Линукс е, но принципа е същия, ако ти върши работа изгледай го, може да те ориентира. Ако си зад рутер за достъп от вън трябва да пренасочиш порта до частното ИП назначено на машината дето върви VLC. Задължително се резервира и IP адрес. Инак като си създадеш плейлисти, може и видео от YouTube да се пуска, както и локална музика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@exwol варианта проработи като отворих порта на windows, обаче на компютъра на който искам да го пусна не става, с линукс е и той, ма като влеза в рутера да резервирам ip не ми дава да го резервирам него а (192.168.0.100 )локално само.

П.П Към компютъра към който успях да се свържа от телефона мога да контролирам плеъра, но не мога да стриймвам нищо, изкарва грешка.20170216_094211.jpg20170216_092508.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, uhb57 написа:

@exwol варианта проработи като отворих порта на windows, обаче на компютъра на който искам да го пусна не става, с линукс е и той, ма като влеза в рутера да резервирам ip не ми дава да го резервирам него а (192.168.0.100 )локално само.

П.П Към компютъра към който успях да се свържа от телефона мога да контролирам плеъра, но не мога да стриймвам нищо, изкарва грешка.

Малко се обърках и не съм сигурен, че те разбрах точно какво се опитваш да направиш. За резервиран частен IP адрес може да указваш само такъв, който е от същата мрежа, която раздава рутера. Ако съдя от снимката, която си дал, рутера ти раздава 192.168.42.0/24 т.е. можеш да резервираш всяко IP, което се намира в обхвата на DHCP на рутера, което не е адреса на gateway, като и broadcast адреса, който в твоя случай се явява 192.168.42.255. Или накратко на тази машина, от която си дал снимката, можеш да и резервираш 192.168.42.99.

Относно срийма, каква грешка дава? Не теб каква ти е крайната цел, да управляваш просто VLC отдалечено през web интерфейса или и да стриймваш поток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П На windows вече работи всичко. Оправих грешката при опит за стриймване от youtube - замества се тоя файл в vlc/lua/playlist 

Целта ми е да свържа телефона през 3G с другия компютър, който е с линукс. Компютъра, на който ще се пуска не е директно свързан с рутер. 

Какво излиза, че на тая машина само локално ip може да се зададе, не и публично ? А иначе ето ip-то ми 151.237.9.84, но не мога да го задам както на клипа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, uhb57 написа:

П.П На windows вече работи всичко. Оправих грешката при опит за стриймване от youtube - замества се тоя файл в vlc/lua/playlist 

Целта ми е да свържа телефона през 3G с другия компютър, който е с линукс. Компютъра, на който ще се пуска не е директно свързан с рутер. 

Какво излиза, че на тая машина само локално ip може да се зададе, не и публично ? А иначе ето ip-то ми 151.237.9.84, но не мога да го задам както на клипа.

Добре със стрийма си се справил. Сега за машината - разбира се ако машината не е зад домашен рутер то тогава не се резервира IP адрес. Т.е. тя си оперира с назначения IP от доставчика. При това положение ще трябва с него да се договориш, ако назначава динамично адресите, то да ти закачат едно и също IP. Тук обаче имаш друг голям проблем и всичко отпада. Ако тази снимка по-горе дето я даде от изхода на ifconfig e именно от тази машината, която казваш, че не е свързана към рутер при теб, а директно към кабел на доставчика, нещата няма да се получат изобщо или поне не толкова лесно. Като гледам назначено IP е от частното пространство, което ще рече, че доставчика ти раздава частни IP-та и NAT-ва. Т.е. ти нямам как да си пренасочиш порт към конкретно IP.  Това, което виждаш като публичен адрес, най-вероятно няколко клиента излизате с него. За да пуснеш тази услуга на тази машина ти трябва публичен адрес или друг предложен от доставчика ти вариант за решение на проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@exwol Исках да кажа, че се приема безжично по wan от рутера. Няма ли възможност с нещо като bubble upnp , no-ip или нещо подобно да пусна някакъв сървър на публичен адрес? Като пусна bubble upnp server ипто е публично към порт 58050 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, uhb57 написа:

@exwol Исках да кажа, че се приема безжично по wan от рутера. Няма ли възможност с нещо като bubble upnp , no-ip или нещо подобно да пусна някакъв сървър на публичен адрес? Като пусна bubble upnp server ипто е публично към порт 58050 .

Всичко може, но аз съвсем се обърках. Може ли една елементарна схема да покажеш, кое от къде и как е вързано и къде какво искаш да пуснеш, за да знам как най-точно да те посъветвам.

п.п. Стрийм по wi-fi не е добра идея

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-просто като за начало - искам както от клипа, който си качил - уеб интерфейса за контрол , да е достъпен през публично ип. Компютъра е с линукс и вързан безжично по wifi към рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, uhb57 написа:

Най-просто като за начало - искам както от клипа, който си качил - уеб интерфейса за контрол , да е достъпен през публично ип. Компютъра е с линукс и вързан безжично по wifi към рутер.

Добре, напиши ifconfig в терминала, виж кой адрес е назначен за безжичния адаптер и него го резервирай както съм показал на клипа. След това пренасочи порт 8080 към този адрес (виж пак видеото как става). Отвори порта 8080 в защитната стена (ако има активна такава) и после за да достъпиш от вън тази машина напиши следното:

http://public-ip:8080

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всичко добре до резервирането както съм показал на снимките излиза error 26106 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ти излиза тази грешка значи въвеждаш неправилен IP адрес или нещо ни спестяваш в цялата схема. Дай да видим изхода от командата в терминала:

ifconfig

не качвай снимка, а просто  копираш и поставяш резултата във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

[email protected]:~$ ifconfig
enp0s9    Link encap:Ethernet  HWaddr 00:21:27:c5:ea:ef
          UP BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:0 (0.0 B)  TX bytes:0 (0.0 B)

enp0s18   Link encap:Ethernet  HWaddr 00:01:2e:05:3c:5a
          UP BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          RX bytes:0 (0.0 B)  TX bytes:0 (0.0 B)

enp0s16f3u3 Link encap:Ethernet  HWaddr 06:18:6d:3c:c3:46
          inet addr:192.168.42.126  Bcast:192.168.42.255  Mask:255.255.255.0
          inet6 addr: fe80::f0d7:63c6:1d50:cbab/64 Scope:Link
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:15 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:73 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          RX bytes:1640 (1.6 KB)  TX bytes:14242 (14.2 KB)

lo        Link encap:Local Loopback
          inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
          inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
          UP LOOPBACK RUNNING  MTU:65536  Metric:1
          RX packets:625 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:625 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1
          RX bytes:50259 (50.2 KB)  TX bytes:50259 (50.2 KB)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали казваш, че тази машина е вързана по wi-fi? Аз тук не виждам активен безжичен адаптер. Ще кажеш ли защо е така. Кажи каква е тази машина и към какъв рутер я връзваш? Освен това да не е виртуална машина? Уточни тези неща, защото нещо не ми се връзват нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбрах това последствие от mac идетификатора. Ок, сега влез в рутера, иди както съм показал в клипа на dhcp > address reservation за IP въведи: 192.168.42.126 за MAC въведи: 06-18-6d-3c-c3-46 запази промените и рестартирай рутера. След това пренасочи порт 8080 към IP 192.168.42.126

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Error code: 26106
The IP address is not in the same subnet with LAN IP address.
не знам преди години ip адресите бяха реални ма сега явно там е проблема. Интересно ми е , че bubble upnp сървъра е откриваем като го пусна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши адреса, с който достъпваш рутера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид да го напишеш тук във форума, а не да го задаваш като резервиран :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...