Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Помогнете ми да избера. Кой бими показвал по-добър цвят и качество на картината? Моля обосновете се защото има чувствотелна разлика в цената. 68-ата има вградени колони които не ми трябват,а дориса минус,защото е по-тежък. Вълнувам се само от качеството ка картината. С видео и фото обработка ще го ползвам. Ето едно сравнение м/у тях : http://www.displayspecifications.com/en/comparison/b0c1871c . Както е видно много подобни са. 68-цата има freesync който не зная за какво беше и как ще ми е полезен във видеообработката. 68-цата има и Black Stabilizer(каквото и да значи това?), също и панела е AH-IPS, за разлика от 58-aта на която пише само IPS. 68-ацта е с Brightness (cd/m2) - 300 cd/m2, докато 58-ата е с 250. Какво влияние ще окаже като имам повече Brightness?
Освен това за 68-ицата пише:

Цитат
COLOR CALIBRATED
Dual controller Yes
Screen Split 2.0 (in OSC) Yes
My Display Preset (in OSC) Yes
On-Screen Control (OSC) Yes
Dual EDID (H/W) Yes

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, velislavvasilev написа:

Това е доста нестандартен избор за подобни цели. По принцип този вид монитори не се използват за видео и фото обработка по две основни причини:

1. Размерът им е нестандартен спрямо формата на матриците, които се използват за видео/фото заснемане.

2. Не поддържат AdobeRGB, което няма да ти позволи да обработваш материяли с тоз цветови модел.

По-точно изброените от теб монитори изобщо не са подходящи за тези цели. Също важно условие - малко пиксели. Тези модели са много добри за гледане на филми, за игри и то на по-далечно разстояние от монитора.

Съотношението няма голямо значение, овен това програмите освен снимката имат и интерфейс. И тези монитори (34 инча) са големи за обработка на снимки, неудобни за бюро. И пикселите хич не са малко, И даже и да имаш фул 4к дисплея нали не си мислиш че имаш такава рязкост на зрението че да видиш всеки пиксел? За това си има зум

И колко е голяма разликата между sRGB и AdobeRGB? И в кои цветове'?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, velislavvasilev написа:

Разликата е ОГРОМНА в цветовите модели. Колкото до пикселите, малко са. Защото с много пиксели винаги можеш да дадеш зуум, но с малкото ще ти седи пиксализирано. За сравнение една обикновена снимка е 4000x6000 пиксела от 24 мегапикселов сензор. Визуализирана ще трябва да я скурлва нагоре и надолу, за да я разгледа. А зуумването е желателно да се свежда до минимум при обработката на снимки. Даден детаил се вижда по един начин при зуум, и по съвсем друг при цялостен поглед върху изображението. И според мен са много малко тези пиксели за този размер на монитора. Да беше 27 инча - да. Ама за 34... Той, от по-близко буквално ще вижда пикселите на монитора.

Пък, това с цветовия модел, е нещо много важно. Всеки модел DSLR поддържа AdobeRGB. Не знам какви снимки иска да обработва, но я си представи, че някой му изпрати някаква шарена снимка в този модел. И, какво прави? Ще му я конвертира в sRGB?

Думите ви показват че никога не сте се занимавал на поне полупрофесионално ниво с такива неща....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, velislavvasilev написа:

Прави си, но и мен ме гони дилемата какъв монитор да си купя. Не бързам и още разглеждам. Само че имам достъп до техника от много висок калс и съм сравнявал. Има огромна разлиак да гледаш една снимка на един монитор с малко пиксели и на друг с повече. Няма да разискваме по какъв начин човешкото око наблюдава дадени изображения и на какво акцентира. Имах достъп и до 5к монитор на Епъл и разликата е потресаваща. Знаеш ли колко повече детайли се виждат при отваряне на снимката на фул скрийн при монитори с 4, 5К в сравнение с HD, FHD?  И то на 24, 27 инчови монитори. 34 инача QHD с този аспект как ще види една снимка 4000x6000 на фул скрийн? По височина ще я сплеска до 1080 пиксела, което ... Не ми се смята колко точно е, защото съотношението височина-ширина на снимката не съвпада със съотношението на монитора.

Колкото до цветовия модел, AdobeRGB поглъща напълно sRGB и е важно за изображението какви цветове съдържа. Най-силно изразени са в зеленето.

Сега, каквото и да си говорим, снимачната индустрия доста изпревари производителите на дисплеи/монитори. Вече масово навлизат на пазара 38,42,50 мегапикселови камери, 4К видео и сериозната обработка изиска и сериозен монитор, който изобщо не е ефтин. Лично аз мислех да мина с 1000 паунда, но това няма да ме огрее и ще се ужиля още повече.

Искам да видя 5K монитора на Apple ! Ако обичаш !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, velislavvasilev написа:

В смисъл? Линк ли искаш?

Да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, velislavvasilev написа:

И как ще видиш снимката 6000х4000 без сплескване на този монитор ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма да има сплескване ще има скрол отдолу  и в ляво на екрана и ще се скролира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Ken написа:

На работата имаме няколко ей такива :
http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=68413

Този и аз го притежавам, но ми е малко бюрото, и от толкова близо не ми е удобен, ии поне не съм свикнал. На него по-добре ли ще се обработват снимките? 34um58-p също го притежавам. 34um68-p обаче НЕ притежавам. И пуснах дилемата защото нз 34um68-p който е по-скъп от 58-ата, дали ще вади по-добро качество с Brightness (cd/m2) - 300 cd/m2, докато 58-ата е с 250. .  Така и така трябва да взема 34 инчов монитор, но трябва да разбера по-добра ли му е картината на 68-ата за тия 65кинта отгоре или е същата. А и 68-а е заводски калибриран. freesync-а дали е наличен и в 58-ацата, защото никъде не пише? Как мога да тествам моя дали има freesync ?

преди 18 часа, velislavvasilev написа:

Разликата е ОГРОМНА в цветовите модели. Колкото до пикселите, малко са. Защото с много пиксели винаги можеш да дадеш зуум, но с малкото ще ти седи пиксализирано. За сравнение една обикновена снимка е 4000x6000 пиксела от 24 мегапикселов сензор. Визуализирана ще трябва да я скурлва нагоре и надолу, за да я разгледа. А зуумването е желателно да се свежда до минимум при обработката на снимки. Даден детаил се вижда по един начин при зуум, и по съвсем друг при цялостен поглед върху изображението. И според мен са много малко тези пиксели за този размер на монитора. Да беше 27 инча - да. Ама за 34... Той, от по-близко буквално ще вижда пикселите на монитора.

Пък, това с цветовия модел, е нещо много важно. Всеки модел DSLR поддържа AdobeRGB. Не знам какви снимки иска да обработва, но я си представи, че някой му изпрати някаква шарена снимка в този модел. И, какво прави? Ще му я конвертира в sRGB?

А защо на сайта на LG http://www.lg.com/us/monitors/lg-34UM58-P-ultrawide-monitor са написали, точно, че 

Цитат

sRGB Over 99%

sRGB is the standard color space of ideal color reproduction. So, with over 99% coverage of the sRGB spectrum, this LG monitor is a great solution for professional photographers, graphic designers or anyone looking for highly accurate color.*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...