Премини към съдържанието
Костадин Колев

Проблем с батерията на mp3 плейър NEO MP-512F MSONIC

Препоръчан отговор

Здравейте приятели,

Първо - това е моята първа тема в този форум за това предварително Ви се извинявам, ако не съм я публикувал на правилното място.

А сега по въпроса ми:

Имам един MP3 плейър NEO MP-512F MSONIC. Купих го април месец и след има-няма 1 месец се повреди. Указа се, че батерията е "издала багажа" (беше се издула и не искаше да се зарежда). Занесох го на сервиз и чаках цял месец да доставят една батерия (чак днес стана готов). Един от продавачите в магазина, от който го купих ми каза, че при прехвърляне на файлове от компютъра плейърът трябва да е нацяло изключен, за да не се зарежда излишно при всяко прехвърляне - тъй като като го включиш в компютъра той автоматично се зарежда. Батерията му е литиево-йонна (акумулаторна). В този случай "нацяло изключен" означава да се щракне едно копче (тип "ключ"), което се намира от горната страна на корпуса. В такъв случай обаче, операционната система на компютъра ми (Windows XP) не засича плейъра когато той е свързан. Трябва този "ключ" да е в позиция "включено" ("ON"), за да може Windows-а да засече плейъра. Хората от сервиза, които го ремонтираха не знаеха от какво се е получило това "издуване".

Та въпросът ми е: Наистина ли е възможно от това включване в компютъра (и съответно "неволно" зареждане) да се е получил този проблем? И ако "Да", как мога да го избегна в бъдеще? Под "неволно" имам предвид, че не аз искам да го зареждам, а той сам започва да се зарежда автоматично при свързването с компютъра. Ако за да ми помогнете Ви трябва още информация, моля питайте и ще направя всичко възможно за да Ви я предоставя.

Благодаря Ви за помощта предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ... първо да подкрепя мнението, че NEO са боклуци. Еми да така си е! Доста си сгрешил като си си купил NEO. Вярно евтини са, но .... виждаш резултатът!

Сега по темата. Значи тези в магазина ти говорят врели некипели!!!!! Значи нормалния зареждащ процес на плейъра е като го включиш в компютъра. Когато се стигне максималния капацитет на батерията, схемата за зареждане спира токът към нея и така не се получава презареждане или други там проблеми! И другото ми е много чудно - как ще си качваш музика, ако плеярът е изключен????? За да прехвърляш данни плейъра влиа в режим на прехвърляне на данни, той няма как да е изключен! Моят плейър го ползвам вече повече от година и никога не съм имал проблеми с него. Може би защото не е NEO. А всичките ми приятели с плейъри NEO се оплакват - пълни боклуци са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евтиното излиза скъпо. Колкото и добре да изглеждат на хартия, на практика се оказва друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е за съжаление! NEO въобще не са качествени продукти, да не кажа, че са боклуци, но се подлъгах по по-ниската им цена. Пък и нямам пари за iPod. А и друга марка плейър с подобни възможности да бях взел за същите пари, сигурно щеше да е същата работа. Прави сте и за това, че евтиното излиза по-скъпо или поне има за какво да е по-евтино. Като направиш сравнение между функционалните възможности на NEO и iPod, разбираш, че NEO има за какво да е по-евтин - не поддържа някои популярни аудио и видео формати (WMA PRO, AAC, AAC+, MP4 video и др.), батерията издържа по-малко, качеството на звука при NEO най-вероятно е по-лошо и т.н. Абе ... може би някой ден и аз ще си купя нещо по-качествено, но засега ще се задоволя с това (по финансови причини). Благодаря Ви за разяснението относно зареждането на батерията!

Желая Ви всичко най-хубаво!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно въпросния плеър имам следния въпрос, как да прехвърлям файлове от компа на него??? Защото като го включа в USB той ми дава, че е Connected, но не помръдва нищо по екрана и само така си стои , които и копчета да натискам по него?????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При свързването на плеъра към USB трябва да бъде разпознат като преносимо устройство (Removable device) и да се появи икона в My Computer. Той действа като стандартен твърд диск - просто използваш Copy и Paste, за да прехвръляш файлове от компютъра на устройството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошо е че все повече продукти "Мейд ин Чайна" навлизат на нашия пазар и ето го резултатът-Евтини стоки-Недоволни потребители. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е продукта да е калпав,защото е от най-евтините на пазара.Обаче-това евтино ли е?Всички тия плеърчета джаджи и т.н. струват много по-евтино в другите държави.Е,как мога тогава да съм доволен-всичко което мога да си купя е скъпо и смотано, или най-малкото само скъпо.

Познавам един приятел който имаше плеър Самсунг,който се зареждаше също чрез УСБ-то-никакви проблеми не е имал,а тия в магазина са си дали воля на въображението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте купихси нео мсоник 1ГБ и първите 1-2 дни беше всичко наред.Прехвърлих си файлове от компа но изведнъж дисплей-а започна само да свети без да дава изображение...иначе звук възпройзвежда...някой има ли идеика от какво е това защото магазина ми е доста далече и няма как да отида до там..благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Въпросния плеър NEO MSONIC 512 MB го имам повече от година и нямам никакви проблеми със него (да чукам на дърво).

Относно за некачествената стока не сам съгласен и от водещите марки на пазара също си срещат дефекти (знам го от личен опит).

Батерията му издържа около 2-3 часа плейване на мп3, може и повече.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АЗ лично познавам няколко мои приятела които имат този модел и го ползват вече 2 години и не са имали никакъв проблем и може би всичките са различни?АЗ мисля да си взема за Коледа но незнам дали са хубав модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ... първо да подкрепя мнението, че NEO са боклуци. Еми да така си е! Доста си сгрешил като си си купил NEO. Вярно евтини са, но .... виждаш резултатът!

Сега по темата. Значи тези в магазина ти говорят врели некипели!!!!! Значи нормалния зареждащ процес на плейъра е като го включиш в компютъра. Когато се стигне максималния капацитет на батерията, схемата за зареждане спира токът към нея и така не се получава презареждане или други там проблеми! И другото ми е много чудно - как ще си качваш музика, ако плеярът е изключен????? За да прехвърляш данни плейъра влиа в режим на прехвърляне на данни, той няма как да е изключен! Моят плейър го ползвам вече повече от година и никога не съм имал проблеми с него. Може би защото не е NEO. А всичките ми приятели с плейъри NEO се оплакват - пълни боклуци са.

Напълно съгласен съм евтини боклуци моя се скапа за около половин година!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съгласен съм евтини боклуци моя се скапа за около половин година!

Абе аз моя си го ползвам вече 1 година без проблем( Да чукам на дърво).Друг ми е въпроса. Мога ли да си истегля допълнителни игри за този плеър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой забеляза ли, че темата е от ЮНИ 2006г?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.