Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

накратко ситуацията ми е следната. Искам да си взема нов телевизор и разполагам с едно единствено място, на което да го поставя, тъй като не живея в собствен апарамент и дупченето на стените за закачване на телевизора ми е забранено. Мястото, на което трябва да го поставя е шкаф, който е с широчина точно 73,6см. , а телевизорът, който съм харесал е 73.5 см http://www.plesio.bg/televizori-c-69980053/turbo-x-led-tv-txv-3240fh-32-full-hd-p-317060.html. От тук възниква въпросът, вредно ли е за самия телевизор, ако от двете страни има някакъв допир със стените на шкафа? Става въпрос единствено за двете страни, отзад има предостатъчно място, поне 20-30 см. Аз ще се опитам да оставя поне някакво минимално разстояние, но в тоя 1 мм разлика, който се получава, не знам до колко ще мога.

Редактирано от b3s7ch0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ако шкафа има някакво изкривяване, ще сложиш телевизора там когато "цъфнат налъмите".:wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, androns написа:

И ако шкафа има някакво изкривяване, ще сложиш телевизора там когато "цъфнат налъмите".:wink12:

Точно така се оказа за съжаление след като го измерих отвсякъде току що. Има 1,2 милиметра разлика на места. Жалко. Трябва да търся нещо, което да е под 73 сантиметра..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не трябва да дупчиш стените дупчиш мебелите.

В кухнята Sony-то (32 инча или 80 см) е на стойка за стена ама на един шкаф не на стената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ined написа:

Като не трябва да дупчиш стените дупчиш мебелите.

В кухнята Sony-то (32 инча или 80 см) е на стойка за стена ама на един шкаф не на стената.

Не мога да дупча нищо, нямам такова разрешение. Ако го направя на своя глава после ще плащам, а не ми се иска да си създавам допълнителни разходи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

питай хазяйна за 2 дупки  колку му е после може да се замаже

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе ти не говориш ли с хазяина?  Купуваш  евтина стойка викаш хазяина и му обясняваш ситуацията! Избирате общо мястото на поставяне, дупчите, а като компенсация му оставяш евтината стойка след като си тръгнеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Кумчо вълчооо написа:

Бе ти не говориш ли с хазяина?  Купуваш  евтина стойка викаш хазяина и му обясняваш ситуацията! Избирате общо мястото на поставяне, дупчите, а като компенсация му оставяш евтината стойка след като си тръгнеш!

За да ви казвам, че няма как да го закача на стената, значи съм говорил първо с хазяйна и не ми е разрешено. Тогава беше за конвектора, който купих и имах намерение да закача на стената, но ми беше категорично отказано да се дупчи по какъвто и да е повод. Та вариантът стойка за съжаление не стои :)

Принципно мога да си взема телевизор, който да пасне в мястото, с което разполагам, но вече говорим за Philips или Samsung и за цена от порядъка на 450 лв. http://www.emag.bg/televizor-led-samsung-lt32e310ew-32-81-sm-full-hd-lt32e310ew-en/pd/DTSW3YBBM/?utm_source=facebook&utm_medium=dpa_emag&utm_campaign=emag_bg___dpa&utm_content=carousel_image например ето този.

Размери (Ш x В x Д) със стойка 721.4 x 467 x 154.7 мм , което ме устройва перфектно, но и цената вече е друга :). В тоя дух, ако някой от форума продава подобен телевизор, ще се радвам да се свърже с мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво общо има стойката с широчината на тв. И тв искаш на  шкаф пък ще се допира в стените на шкафа. Кои стени? Нали е върху шкафа, на шкафа. Ти вътре ли искаш да го туриш? И какъв е тоя шкаф с размери 70 на 60 и дълбоко 30 см. За книги ли е? Етажерка ли е? То направо си е кутия за хляб.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, acnekt написа:

Какво общо има стойката с широчината на тв. И тв искаш на  шкаф пък ще се допира в стените на шкафа. Кои стени? Нали е върху шкафа, на шкафа. Ти вътре ли искаш да го туриш? И какъв е тоя шкаф с размери 70 на 60 и дълбоко 30 см. За книги ли е? Етажерка ли е? То направо си е кутия за хляб.

Шкафът по начало не е шкаф за телевизор, а е такъв с две стъклени врати, вероятно за чаши да речем. Въпросните врати са махнати преди много време и се е отворило едно пространство от сорта на 73см в широчина, около 30-35 в дълбочина и около 50-60 във височина. На въпросното място в момента стои една 24-ка, която се хваща без никакъв проблем, но е малка с оглед на големината на стаята и затова ми се иска да се сдобия с 32-ка, която да пасва повече. 32-ките, които могат да влязат там са главно на SAMSUNG и PHILIPS, защото се движат в диапазона между 71 и 72.5см широчина, но пък заради марката, а и вероятно заради друго цените им са с 20-30% по-високи. Дупченето на стената за поставяне на стойка за телевизора не стои на дневен ред, защото както вече казах, хазяйнът не позволява, а решението му не е дискусионно, още по-малко ще тръгна да правя нещо на своя глава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът с толкова малките телевизори е, че им е крайно лоша картинката при бързи движения. Например при Самсунляците трябва да е от серията 6, защото 5 са боклуци за наивници, които не знаят какво да гледат и как да тестват в магазина, преди покупката. Има даже и 55 инчови от серията 5, които са пълни боклуци, нищо че са големи.

Това което ти трябва е Фул ХД Самсунляк от серията 6, което те отвежда към 40 инчов телевизор.
Няма нужда от дупки по стената, две летви от по 150 см са ти достатъчни, ще ги подпреш на стената леко наклонени към нея.
Ако нямаш пари за серията 6, тогава не говорим за телевизор, ами за изтезание на очите. Да гледаш мътна картинка при най-малкото помръдване на снимащата камера, си е подигравка с потребителите. Всички марки се гаврят с потребителите си, предлагайки 50 херцови екрани.
Познава се само с тестване в магазина на място с една USB флашка и началото на филма The Hong Kong Connection, клипчето е на Philips и е само 3 минути и половина.
Има вертикални и хоризонтални движения на камерата, от които си личи веднага когато е лош телевизора.
Ето тук ти говорят за клипчето.
http://www.thg.ru/forum/showpost.php?p=1355942

Па може и хазяина ти да научи нещо покрай тебе и да ти вдигне наема, за да си купи той по-добър телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно ТВ барче би трябвало да свърши работа, стига да има къде да го сложиш. Другия вариант по-малко инчове 26-30. Или взимаш рулетката и в някои от техно веригите и мериш на място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Белгиеца написа:

Проблемът с толкова малките телевизори е, че им е крайно лоша картинката при бързи движения. Например при Самсунляците трябва да е от серията 6, защото 5 са боклуци за наивници, които не знаят какво да гледат и как да тестват в магазина, преди покупката. Има даже и 55 инчови от серията 5, които са пълни боклуци, нищо че са големи.

Това което ти трябва е Фул ХД Самсунляк от серията 6, което те отвежда към 40 инчов телевизор.
Няма нужда от дупки по стената, две летви от по 150 см са ти достатъчни, ще ги подпреш на стената леко наклонени към нея.
Ако нямаш пари за серията 6, тогава не говорим за телевизор, ами за изтезание на очите. Да гледаш мътна картинка при най-малкото помръдване на снимащата камера, си е подигравка с потребителите. Всички марки се гаврят с потребителите си, предлагайки 50 херцови екрани.
Познава се само с тестване в магазина на място с една USB флашка и началото на филма The Hong Kong Connection, клипчето е на Philips и е само 3 минути и половина.
Има вертикални и хоризонтални движения на камерата, от които си личи веднага когато е лош телевизора.
Ето тук ти говорят за клипчето.
http://www.thg.ru/forum/showpost.php?p=1355942

Па може и хазяина ти да научи нещо покрай тебе и да ти вдигне наема, за да си купи той по-добър телевизор.

Ценна информация, благодаря ти. Вариантът с покупка за негова сметка ми се струва трудно вероятен, но знае ли човек, ще го питам.

преди 2 часа, andreygg написа:

Едно ТВ барче би трябвало да свърши работа, стига да има къде да го сложиш. Другия вариант по-малко инчове 26-30. Или взимаш рулетката и в някои от техно веригите и мериш на място.

Ще се огледам за по малките варианти на първо време. Ако не успея да намеря нищо интересно ще умувам за някакво барче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...