Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 час, niki292002 написа:

Не се знае, след патчове и оптимизации (от страна на AMD), може пък и Ryzen да дръпне и в игрите. ;)

Може. В момента положението е това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 72
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Слух се носеше от едно време, че майкрософт правят уиндоуса по за Интел и Нвидия. Сега много ядра много нещо от АМД ма ще видиме каква е истината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещата са съвсместими и са ок, ако искаш видеокарта с 5 години гаранция, можеш да се насочиш към този вариант.

Паметта е ненжуно скъпа, можеш да вземеш тази.

Редактирано от Монката (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За видео картата е добър вариант ZOTAC. Само да вметна на автора, че ако някой ден му скимне да ъпгрейдва рам, ще има главоболия и размисли. Моето предложение е разбира се е по скъпо от G.Skill, но не и толкова скъпо колко избора за рам от автора. Corsair Vengeance LPX 32GB (2x16GB) DIMM, DDR4, 2800 MHz, CL 16, 1.2V, XMP 2.0, Black 465лв. Работата е там че Adobe After Effect е адски лакома за рам и процесор. Тъка че ако някой ден се реши да се ъпгрейдва още рам, ще има размисли и страсти и чудения дали да се продадат всички рами или само две, за да се добавят още количество рам за повече гигабайта размер. За това предлагам две плочки по 16гб за да не го мислим, а направо да се купува. Но това предложение е просто като презастраховка за в бъдеще. Автора може спокойно да помисли и да вземе решение дали е му е нужно такова, или това ще му е достатъчно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добро е като вариант, но паметта е скъпа все пак, ето тестове, автора да си реши : 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук не става дума за бързина и рендиране. Тук играе много важна роля RAM Prewiew в реално време във After Effects. Говорим за размер в гигабайте на рамта и изобщо не става дума за бързина, а това зависи също какви дейности се извършват в програмата и най важния фактор който стои на преден план е, колко дълга композиция се обработва. Това е много относително и не е лесно за разбиране и обяснение. Дори и аз имам хиляди стоящи въпроси относно прегледите на рам в реално време или RAM Prewiew Real Time в After Effects. Това е най изискващата програма мощен качествен ресурс ако искаме наистина добри постижения в някои сложни задачи като тази със прегледа в реално време. 

Редактирано от goodly (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май не си разбрал какво имам предвид, съгласен съм, рам му трябва, въпроса е дават ли му се повече пари за 2х16, за да сложи още толкова след време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.vario.bg/gskill-fortis-dimm-kit-32gb-f4-2400c15d-32gft

http://www.vario.bg/gskill-fortis-dimm-kit-32gb-f4-2400c16d-32gft

Първият кит (F4-2400C15D-32GFT) а не втория (F4-2400C16D-32GFT). 

п.с. Асрока е по-добра изработка с по-добро аудио и по-евтин - http://www.vario.bg/asrock-ab350-pro4-90-mxb510-a0uayz

Асуса има PCI което лично на мен ми допада и е още по-евтин но явно е за сметка на аудиото... Все пак най-добре избирай от тях.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Привет отново. 

Поръчах конфигурацията / благодаря за препоръките/ 

Обаче имам един аматьорски проблем - не мога да я вържа към нета. Въобще не ми излиза икона за wi-fi. А и в дивайс мениджъра не виждам лан карта. 

Идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако скоростите са добре не я пипай, докато не се развали, иначе в друг случай търсиш нещо съвременно, заради поддържка на нови драйвъри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С този външен wireless адаптер няма да стане. Скоростта е на половина в сравнение със спийд теста на телефона направен до компютъра. 

Препоръчаните някакъв читав адаптер

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Valentin Georgiev 13 написа:

Препоръчаните някакъв читав адаптер

Най-добрия адаптер а кабел от рутера/суича до компютъра.

Иначе, на каква честота оперира рутера ти и каква ти е скоростта на интернета ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 3.03.2017 г. в 12:03, djagi написа:

Извинявай, но това са глупости. Лаптопа не изключва да работиш на монитор, ако ще и 50" Пък и не мога да го разбера това, лаптоп 17-19"... какъв лаптоп е това, това е някакъв кашон, натъпкан в лаптоп. Моя лаптоп е 12.5"... И е достатъчно добър и за едното и за другото, при това далеч не е 2500... За 2500 се взима лаптоп чудо. Ти ако на такъв лаптоп не можеш да си вършиш работа, значи изобщо не можеш.

Здравейте,

Бихте ли посочил, конкретен лаптоп на цена до 2500 лв. Ще се използва приблизително за същото, което автора на темата иска да прави. Предпочитам да е не по-малък от 15", като 17" е приоритетно.

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

hdbox

Направи си своя тема в която да опишеш с какво ще се занимаваш или по точно с кои програми ще работиш, игри ще играеш ли. И друго, лаптоп за такава или каквато и да е цел си е чиста набутвация! Изключение се прави в случаите в които се занимаваш професионално и изкарваш пари от това или просто не ти пука за парите защото след месец два същите пари пак ще ги извадиш. Направи си тема и там ще се продължи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението!

Все пак, въпросът ми е зададен към конкретен човек, (не случайно съм го цитирал) който твърди, че за тази сума може да се купи лаптоп който ще върши работа. Тъй, като съм наистина заинтересован, (не се заяждам) ще ми бъде интересно да видя неговото предложение. Лично аз, от известно време се оглеждам, но не мога нищо да харесам в този ценови клас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, hdbox написа:

Благодаря за предложението!

Все пак, въпросът ми е зададен към конкретен човек, (не случайно съм го цитирал) който твърди, че за тази сума може да се купи лаптоп който ще върши работа. Тъй, като съм наистина заинтересован, (не се заяждам) ще ми бъде интересно да видя неговото предложение. Лично аз, от известно време се оглеждам, но не мога нищо да харесам в този ценови клас.

Разбираме те много добре, човека който чакаш може и да пише след два месеца, и не само това, не само той може да ти каже какво можеш да си вземеш има и други които разбират и биха ти помогнали. Но за да не спамим в темата на човека за това ти казах да си направиш собствена тема където можем да обсъдим доста повече детайли и подробности. Аз имам предложение за един Asus, но някой може да иска да ти предложи друго или просто да добави нещо като информация за добро или лошо. То ако всеки вземе да пише в темата на другия, следващия който чете направо ще се побърка. За това бъди тъка добър и си направи собствена тема, не е сложно отнема 1 мин писане на заглавие и обяснения в текст.

Редактирано от goodly (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4/16/2017 в 13:22, hdbox написа:

Здравейте,

Бихте ли посочил, конкретен лаптоп на цена до 2500 лв. Ще се използва приблизително за същото, което автора на темата иска да прави. Предпочитам да е не по-малък от 15", като 17" е приоритетно.

Благодаря!

Здравейте!

Благодаря за доверието!

Дали заради малкия час в който съм се прибрал или заради мързел, няма да препоръчам нищо... По памет ще цитирам Марк Твен - съвети се дават или за да не се изпълнят, или за да бъде обвинен в последствие този, който е дал съвета... нещо от сорта беше И, да, така е, както и goodly го каза - зададен въпрос, чакай отговор след... Има обаче Tapatalk, но какво от това. Твоите 2500 лева, са си твоите пари. По дяволите, никак не са малко... Заставам зад думите си, но конкретно проучване и предложение от мен няма да получиш. Аз тези пари бих ги инвестирал в няколко екскурзии с нискотарифни полети в Европа и спане чрез AIRBNB, хаха. Ще стигнат тамън за около 2-3 страхотни ваканции :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, ясно. Машината ми трябва за работа, не за забавление и игри. Така, че предложението с екскурзиите отпада.  Очевидно ще се наложи да събирам, настолна конфигурация. Когато му дойде времето, ще си пусна тема.

Мерси!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване