Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Преди година и половина си купих нова видеокарта и от тогава до сега имам проблем с нея - при всяко включване на компютъра ми изписва  "Please update/reinstall video driver", но го затварям. Преди година и половина пуснах тема относно този проблем, но всичко, което опитах с ваша помощ не даде резултат. И реших да не обръщам внимание на съобщението, тъй като компютъра си работеше без проблеми. От около 1 седмица има нов проблем. Когато пусна някоя по-тежка програма или игра (с изисквания 4 GB RAM), програмата се изключва минута, след като съм я включила. Сега не знам от къде идва този проблем. Дали е от видеокартата или нещо е станало с рам паметта?

По принцип имам 8GB RAM. Видеокартата ми е POWER C AXR9 285 2GBD5-TDHE , захранването е 620W, дъното ASROCK Z68 PRO3. Ако трябва още информация ще дам. Как да разбера колко рам памет използва компютъра ми? Имам 8 GB RAM, но четох, че може да се използва и само 4 от нея. Когато сменях видеокартата преди година и половина исках да ми сложат още 4 ГБ РАМ, но ми казаха, че нямат съвместима с моя компютър и ако ми сложат, то старата РАМ няма да работи.

ASROCK Z68 PRO3, Z68, DDR III 2133(O.C)/1600/1333, VGA, DVI, HDMI, SATA III, RAID, USB 3.0, GLAN, LGA1155 Възможно ли е проблема да е и от видеокартата и това "Please update/reinstall video driver" да се е отразило чак сега?

Ще съм благодарна на помощ и съвети. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А операционна система? Разбира се и колко битова е тя? Направо една снимка от Speccy.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Luiba89 написа:

Имам 8 GB RAM, но четох, че може да се използва и само 4 от нея. Когато сменях видеокартата преди година и половина исках да ми сложат още 4 ГБ РАМ, но ми казаха, че нямат съвместима с моя компютър и ако ми сложат, то старата РАМ няма да работи.

Възможно ли е проблема да е и от видеокартата и това "Please update/reinstall video driver" да се е отразило чак сега

пробвай да сложиш по стара версия на драйвера 

Редактирано от The-Walk!nG-Dead (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започвай:
1. Теглиш този архив, разархивираш и пускаш microsoftvc.bat като администратор.
2. Теглиш този пакет, пускаш като администратор, с Cleanup Tool-a почистваш всички .NET 4.x версии(3.х/1.х не ги пипаш). Рестартираш компютъра. Отново пускаш същия пакет като администратор и инсталираш .NET 4.6.2.
3. Теглиш Crimson ReLive Edition 17.2.1 и display driver uninstaller.
4. Пускаш ddu под safe mode и почистваш AMD драйвъра с бутона clean and restart.
5. Инсталираш crimson драйвъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, The-Walk!nG-Dead написа:

пробвай да сложиш по стара версия на драйвера

Преди година и половина, когато купих новата видеокарта пуснах тема тук и опитахме с всички стари драйвъри, но нямаше.

преди 2 часа, hudyr написа:

Започвай:
1. Теглиш този архив, разархивираш и пускаш microsoftvc.bat като администратор.
2. Теглиш този пакет, пускаш като администратор, с Cleanup Tool-a почистваш всички .NET 4.x версии(3.х/1.х не ги пипаш). Рестартираш компютъра. Отново пускаш същия пакет като администратор и инсталираш .NET 4.6.2.
3. Теглиш Crimson ReLive Edition 17.2.1 и display driver uninstaller.
4. Пускаш ddu под safe mode и почистваш AMD драйвъра с бутона clean and restart.
5. Инсталираш crimson драйвъра.

Благодаря ти! Изпълних всички инструкции последователно и след последния рестарт отново ми изписа "Please update/reinstall video driver" , след като сложих новия драйвър. Все пак реших да тествам дали има промяна и пуснах една игра (Симс 4) , която се изключи 1 минута след това. Същото става и с останалите игри и тежки програми...

Редактирано от Luiba89 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, hudyr написа:

Изтегли WhoCrashed и виж какво не е наред. Евентуално, споделяй тук.

Ето това показа програмата:

Spoiler

Windows version: Windows 7 Service Pack 1, 6.1, build: 7601
Windows dir: C:\Windows
Hardware: ASRock, Z68 Pro3
CPU: GenuineIntel Intel(R) Core(TM) i7-2600K CPU @ 3.40GHz Intel586, level: 6
8 logical processors, active mask: 255
RAM: 8498343936 bytes total

Crash Dump Analysis

Crash dump directory: C:\Windows\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.

No valid crash dumps have been found on your computer

Conclusion

Crash dumps are enabled but no valid crash dumps have been found. In case you are experiencing system crashes, it may be that crash dumps are prevented from being written out. Check out the following article for possible causes: If crash dumps are not written out.

Доколкото разбирам не са открити проблеми и тук? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Gregory House написа:

След добавяне на видеокартата  преинсталирахте ли ?

Не, защото имам толкова много програми и файлове и не ми се занимаваше. Ако все пак се наложи да преинсталирам, то поне 100 GB файлове ще трябва да ми се запазят, а не съм сигурна как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам доста специфични програми. Явно се занимаваш. Обаче си за преинсталация. Гледай да си направиш C:\ не повече от 150GB(не, че е проблем, просто няма смисъл), всичко останало да е D:\. По-големичките програми ги слагай на D:\ и остави windows-a на спокойствие в C:\ заедно със 7-zip и офис пакета(и другите по-основни програми).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря. Искам да си напълня 1 папка с файлове, около 100 ГБ, която да се запази след преинсталацията. Това възможно ли е и къде трябва да оставя тази папка? Доколкото помня при форматиране на диска се изтриваше всичко от стария windows.

Другият ми въпрос е дали мога пак да се сдобия с безплатен windows 10 или вече изтече офертата :)) И дали ще е съвместим с програмите, които ползвам, тъй като има и по-старички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, hudyr написа:

Обаче си за преинсталация

Не е много сигурно. А и може да се направи Надграждане на място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Luiba89 написа:

Много благодаря. Искам да си напълня 1 папка с файлове, около 100 ГБ, която да се запази след преинсталацията. Това възможно ли е и къде трябва да оставя тази папка? Доколкото помня при форматиране на диска се изтриваше всичко от стария windows.

Другият ми въпрос е дали мога пак да се сдобия с безплатен windows 10 или вече изтече офертата :)) И дали ще е съвместим с програмите, които ползвам, тъй като има и по-старички.

във Локален Диск  D:\ нямаш ли свободни 100 gb ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам 198 ГБ, но сигурно ли е, че след форматирането ще се запазят файловете, които сложа там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МОЖЕШ ДА СИ НАДСТРОИШ WINDOWS 10 АКО ИСКАШ! Ето ти този линк https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade безплатно е! сваляш помощника за надстройка и от там нататък ще се оправиш :) Отне ми време да намеря начин за безплатен win 10 понеже преди време много го исках и ето че намерих :D Ако искаш win 10 безплатно май това е начина :)

Редактирано от Anonym0us_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Luiba89 написа:

Другият ми въпрос е дали мога пак да се сдобия с безплатен windows 10 или вече изтече офертата

Или от тук:https://www.microsoft.com/bg-bg/accessibility/windows10upgrade

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Maxim Todorov написа:

Ами то май е същото :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Luiba89 написа:

Имам 198 ГБ, но сигурно ли е, че след форматирането ще се запазят файловете, които сложа там?

Махаш всичко което ти е ценно от Локален Диск C: слагаш твойте важни файлове във D: форматираш Локален Диск C: във Локален Диск D: там ти са важните файлове общо казано ти ще форматиш C: във D: си остават файловете 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

McAfee Security Scan Plus

Това от флаша е дошло! Гледай да четеш и махаш отметки. И AVG не струва и може само да създаде проблеми.За Аваст ми е същото мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тебе може аваст да е боклук но за някои е злато . На мене ми върши страхотна работа .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...