Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Разширяване обхвата на рутер - как?

Препоръчан отговор

Казаха ми, че можело да си разширя обхвата на рутера (но не ми казаха как). Което няма да е лошо, защото в кухнята и банята обхватът е между 0 и 1 чертичка и гледането на клипове е меко казано трудно. Порових се из настройки на рутера ми (Тенда) и открих опция Wireless Extender, но не ми е ясно кой режим да избера. Та, ако може да кажете кой от показаните режими да избера?

90cdb40035.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук . Почти за това писах в онази тема, при това доста подробно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, rado84 написа:

Казаха ми, че можело да си разширя обхвата на рутера (но не ми казаха как). Което няма да е лошо, защото в кухнята и банята обхватът е между 0 и 1 чертичка и гледането на клипове е меко казано трудно. Порових се из настройки на рутера ми (Тенда) и открих опция Wireless Extender, но не ми е ясно кой режим да избера. Та, ако може да кажете кой от показаните режими да избера?

90cdb40035.png

Най-елегантното решение е повторител. Но в конкретни случаи WISP може да се окаже по-подходящо. Зависи от моделите на двата маршрутизатора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че автора пита как да върже втори рутер,

ами си мисли че с някоя от тея опции тендата му ще почне да излъчва по-силно,

само не ми е ясно за какво му е да гледа клипове в банята.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, ined написа:

само не ми е ясно за какво му е да гледа клипове в банята.

Докато е във ваната... Или в банята си има тоалетна и докато върши работата там, да види нещичко онлайн...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Blue Ray написа:

Или в банята си има тоалетна и докато върши работата там, да види нещичко онлайн...

Точно! :D 

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, rado84 написа:

Точно! :D 

Хубаво това прочете, а предишното ми мнение? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И него. Моят рутер няма настройка, която да позволява смяна на честоти и стандарти, така че явно ще трябва повторител. С 5 устройства в момента закачени към него работи прекрасно, така че ако му закача още едно (повторител), надали ще стане проблем. Има само такива настройки за мрежата:

997b2154d3.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е имаш поне настройка за канала на мрежата. Както и за честотата на канала. Може да направиш отразители зад антените му, ако е на стена и зад нея не се ползва. Друг вариант е да се смени фърмуера на рутера или самия рутер, като последното май ще ти е по-изгодно, ако купуваш повторители. Но зависи, след като искаш малко в апартамента да продължиш, то явно този рутер е достатъчен...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, velislavvasilev написа:

Няма да стане проблем. Прочети статията от линка по-горе. Тук виждам, че каналът ти е на автоматичен избор. Сканирай и виж дали няма да е по-добре да му зададеш ръчно някакъв номер. И настройките на Network mode не съм сигурен дали е най-добре да са такива и какъв избор имаш да ги смениш.

Как да го направя това "сканиране"?

А network mode има тези режими:

9dcd5755e5.png

@Blue Ray, до стена е, но и зад нея се ползва. Навсякъде в апартамента се ползва, но най-вече в тоалетната: когато аз или другите обитатели си вършим работата там, обичаме да зяпаме телевизия на телефоните или да гледаме нещо в Тубата. Лошото е, че физически няма как да преместя рутера на място, което да е по-близо до тоалетната. А и се съмнявам, че дори и да го преместя това би променило нещо, защото между него и дестинацията има тухлена стена, която е дебела около 30 см.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 19.02.2017 г. в 22:42, velislavvasilev написа:

Network mode си го остави така - на /b/g/n За Windows 100% има програми, но не ги знам. За Android виж за приложение wi-fi analizer и виж околните сигнали на кой/кои канали са. Ако са на 5 примерно и не виждаш устройство с 4, сложи на твоя да е на 4-ти канал.

п.с Обаче се разчопли из нета кой канал да избереш, защото мисля имаше зависимост с работната честота на рутера.

Няма как да разбера каква е тази честота. Никъде в настройките не я пише, а нямам и wi-fi устройство за компа. През телефона се съмнявам, че ще стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, rado84 написа:

Няма как да разбера каква е тази честота. Никъде в настройките не я пише, а нямам и wi-fi устройство за компа. През телефона се съмнявам, че ще стане.

Ако телефонът ти е с андроид, качи си това приложение. Винаги може да ти бъде полезно за ориентири по мрежата. WI-FI Analyzer

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=bg

Избирайки от менюто "Wiew":, след него "AP List" или Channel graph"", съответно  ще виждаш всички конекции с тяхната честота, канала ,нивото на сигнала и други. Ето ти нагледен пример за това от двете снимки, направени от мен току що.

Screenshot_2017-02-21-19-25-49.png

Screenshot_2017-02-21-19-27-01.png

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно тук имаш опциите смяна на канала и (може би) по-важната за теб tx power. Това би трябвало да е мощността на излъчване на рутера.

на 2/19/2017 в 15:03, rado84 написа:

И него. Моят рутер няма настройка, която да позволява смяна на честоти и стандарти, така че явно ще трябва повторител. С 5 устройства в момента закачени към него работи прекрасно, така че ако му закача още едно (повторител), надали ще стане проблем. Има само такива настройки за мрежата:

997b2154d3.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

След много проби, единственото, което свърши работа, беше увеличаването на TX Power. Пробвах и с различни канали, но тогава се появяваше огромен лаг от рода на 6-7 хиляди милисекунди и се наложи да върна Channel на AutoSelect.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, rado84 написа:

След много проби, единственото, което свърши работа, беше увеличаването на TX Power. Пробвах и с различни канали, но тогава се появяваше огромен лаг от рода на 6-7 хиляди милисекунди и се наложи да върна Channel на AutoSelect.

Няма как да увеличиш обхвата на рутера. Зададено му е хардуерно толкоз. Варианта е да си вземеш втори рутер вързан за първия или повторител. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Емил Костов написа:

Няма как да увеличиш обхвата на рутера. Зададено му е хардуерно толкоз. Варианта е да си вземеш втори рутер вързан за първия или повторител. 

Ми не знам, ама е факт, че откакто надух TX Power до края, силата на сигнала в кенефа стана 5 чертички, вместо 1, както беше в началото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, rado84 написа:

Ми не знам, ама е факт, че откакто надух TX Power до края, силата на сигнала в кенефа стана 5 чертички, вместо 1, както беше в началото.

Ти си знаеш. Ето и малко информация.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване