Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Невъзможност за настройка на рутера

Препоръчан отговор

Здравйте. Рутера бъгясваше та реших да го рестартирам.  Ама сега не ще да се свързва.  Разбрах,  че ми трябва Мак адреса , с който е регистриран интернета и го взех от доставчика.  Ама не става.  Рутера е tp-link wr740n,  а доставчика ми е TvNet.  Някой ако може же да удари едно рамо. 

Редактирано от karaka4anskoPILE (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, karaka4anskoPILE написа:

Здравйте. Рутера бъгясваше та реших да го рестартирам.  Ама сега не ще да се свързва.  Разбрах,  че ми трябва Мак адреса , с който е регистриран интернета и го взех от доставчика.  Ама не става.  Рутера е tp-link wr740n,  а доставчика ми е TvNet.  Някой ако може же да удари едно рамо. 

Ресетни го като за начало. Ако и там ти прави същия проблем, сменяш firmware. Ако и това не помогне сменяш рутера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ааауу да много глупаво съм го написал.  Исках да кажа,  че след ресет не се връзва.  А с друг рутер тъкмо го пробвах и не става.  Не знам къде греша. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С кое "не се връзва"? С мрежата на оператора ли? Иначе те са записали някакъв MAC адрес в мрежата си на него, възможно е да е различен от заводския му, та трябва отново да го зададеш. Или да зададеш определен IP адрес, ако си правил ресет на настройките...? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не си объркал МАС адреса?

Редактирано от .,.,.,.,.,.,..,.,.,.,.,.,. (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И разбира се, след дългия отговор с няколко изречения, които предвиждат доста вероятности за проблема, идва един с едно изречение, което може напълно да е несъвместимо с темата и да е включено вече в предишния пост, но средностатистическия автор на теми в kaldata, познайте на кое мнение обръща внимание... Най-вече заради неговата дължина.... Интересно, трудно Ви е да четете ли хора, че търсите краткото и въобще дългия пост, все едно го няма?!

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, karaka4anskoPILE написа:

Up не ми е трбвало специално до сега

И съм прочел всичко,  което си казал отговорът беше към теб. 

Накарай доставчика да ти  оторизира МАК адреса на рутера. Така няма да имаш проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, че го имаш с нищо не ти помага, освен да разбереш дали мака на рутера ти е същия, което ти не си казал. Ако е друг, трябва да го промениш на този, който са ти казали. Или да ти оторизират сегашния мак на рутера.

ПП Четеш, ама не смилаш..

Редактирано от lupis (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, karaka4anskoPILE написа:

Ама...  Нали им звъннах да ми го издиктуват МАК-а.  Аз го имам...  Освен да им звънна утре да дойдат да го ръчнат. 

Ако оторизацията ти е по МАК адрес вероятно бъркаш някъде. Затова им звънни и си продиктувай МАК адреса на рутера. Да те оторизират по него. След като го направят влез в рутера и виж на WAN настройки дали получава IP адрес, маска, ДНС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да влезеш в уеб интерфейса на рутъра?

https://www.mtel.bg/help-tplink Кликни десния бутон 'Настройки рутер'

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора извинете за това, че не съм отговарял от доста време. Оправих се с проблема. Звъннах по телефона отново и да ви кажа проблема е бил в техния телевизор. Те диктуват буквите от МАК адреса с имена. Та моя съдържаше "Елена Бургас" и на латиница това е EB нали така? Е да, ама не! Защото при повторното запитване поисках буква по буква и цифра по цифра разяснение. И познайте какво. Елена Бургас се записва като E6. Та след като се поскарахме малко рутера си бачка и всичко е ок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване