Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Недостигът на човешки ресурс е пречка №1 за инвеститорите в момента.

http://www.faktor.bg/ikonomika/95672-eksperti.html

Няма кой да работи, това трябва много добре да бъде чуто. Това е пречка №1 за инвеститорите в момента, по-голям проблем дори от корупцията. Недостигът на човешки ресурс е пречка номер 1 пред инвеститорите. Това заяви в предаването "Лице в лице" по Би Ти Ви председателят на Асоциацията на индустриалния капитал Васил Велев. 

Плоският данък, който имаме е  отлично постижение и трябва да се запази. Данъчният модел е едно от малкото ни сравнителни предимства като държава. Вече не сме с най-ниския корпоративен данък, Унгария ни изпревари с няколко процента. Трябва да има още данъчни облекчения и намаляване на данъчното бреме. Този данък е справедлив и все повече държави се убеждават в това, заяви той. 

Възнагражденията би трябвало да растат с 10% годишно, запазвайки растежа на доходите над ръста на производителността, за да можем да стигнем тези числа, каза още Велев. 

Държавата трябва да създаде условия икономиката да се развива ускорено, защото не държавата, а икономиката увеличава доходите, подчерта той.Реалистично е минимална заплата от 650 лв. при средна 1500 лв. в края на един следващ мандат. Това съотношение между минимална и средна заплата е по-добро от настоящето

Любен Томев от КНСБ заяви, че предложеният от БСП  данък "богатство" би имал съвсем малък ефект. Той смята, че обещаните увеличения на доходите като числа са атрактивни и изпълними при определени условия. При икономическия растеж, който се очертава в близките години, това е възможно, но не виждаме гаранции, че ще се случи при провежданите политики, заяви Томев.

По думите на синдикалиста при финансово оздравяване на пенсионната система и намаляване на сивия сектор е възможно да се увеличат по-значително и пенсиите. Затова искаме гаранции и механизми. Трябва да бъде провеждана разумна политика на вътрешно търсене, повишаване на доходите и инвестиции, каза още Любен Томев.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека "Бизнеса" да предложи 8,85 евро на час(германската минимална ставка)и тогава да видим няма ли работна ръка.Т.Н. Капитал иска да я караме като едновремешният виц- Кокошката предложила на прасето да правят социалистическа интеграция.-Добре,попитало то,а какво именно ще правим?-Ами ще правим шницели,аз ще снасям яйца а от тебе ще режем мръвките.Прасето се позамислило и отвърнало-да,но след няколко дни мръвките ми ще свършат и аз умирам.-Така е,отговорила кокошката,при социалистическата интеграция единия винаги умира.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И по-зле ще става. Докато има постоянно увеличаваща се всевъзможна пречеща и партийно назначена бюрокрация с официални доходи поне двойно на работещите (за корупционните доходи не споменавам) ще е така. Лошото е че бюрокрацията за да задържи нивото на доходите си разпродава на безценица всичко, което може да работи.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поради липсата на реална конкуренция,

и благодарение на куфарчетата на Луканов и „приватизацията” на Костов.

всеоще 100% от едрия , 90% отсреднияи 80% от дребния бизнес се владеят от

"бизнесмени "от БСП ,ДПС и ГЕРБ!

Поради некадърност на партийните бизнесмени,2 млн. безработни отидоха на Запад.

И сега плачат с крокодилски сълзи!

Не били квалифицирани-ами нали соц. образованието ни беше върхът?

Другарите олигарси са свикнали още от комунизма българите да им работят без пари, а те да живеят като милиардери. Но след 73 години болшевишки БКП-БСП геноцид и мизерия, за жива работна сила в България останаха най-некадърните м*анг*а*ли и умиращите от глад и студ пенсионери. Дори бягащите от ужасите на войната мигранти гледат да напуснат по най-бърз начин мафиотската ни държава, защото знаят, че тук живот за работещи хора няма, поради африканските заплати и нечовешките пенсии. Другарите основателно са притеснени, защото децата и внуците им учат на Запад, а тук вече няма кой да заработва скъпата им издръжка в престижните университетите. Просто малоумници с толкова промити от комунистическата отрова мозъци днес не се намират в целия свят, с изключение на Северна Корея. 

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според,мен  причините са няколко:Промяната на психиката на хората-налаганата и демонстрирана от някои големи партии от години максима, че от "далавери" се печели повече, отколкото от работа, безмислено пилеене на средства за неефективни реформи, корупция и рекет-както от частни и държавни органи /грубо казано/, останалата от социализма  и доразвила се "хватка" за надуване на свирката, без влака да може да тръгне/според вица/, липсата на елементарно ЧУВСТВО за морал/ЕЛИТА на нацията - ДЕПУТАТИТЕ-  НАГЛО И ЯВНО БЕЗ СРАМ ГЛАСУВАХА С ЧУЖДИ КАРТИ/,още други по-дребни причини.Самите ИНВЕСТИТОРИ И БИЗНЕСМЕНИ, които имат възможностите, парите и връзките, не желаят промяна на статуквото, тъй като и те понякога имат изгода.Според мен те са ЕДИНСТВЕНИТЕ, които могат да се преборят с ситуацията/, /ако се организират и желаят/.Вече почти 30 год. СЪЗНАТЕЛНО  се рушеше морала от времето на соца/имаше, макар не най-добрия/ от организаторите на преврата 1989 г. с цел БЕЗПРОПБЛЕМНО ограбване на Б-я, и то успешно/ и т.н. и т.н.Нужни бяха почти 30 години за разрушаването му, вероятно ще трябват още толкова за някакъв нов  подобен.Мисля, че единствената съзидателна реална сила са инвеститорите, съвместно с здравите сили в държавата.Дано да опитат и успеят. Поздрави 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със задълбочаващата се демографска криза в съчетание със засилващото се заместване на коренното население с масово неграмотна циганска маса (породено от първото) е нормално да сме свидетели на този проблем. И за съжаление проблемът ще продължи да се задълбочава. 
В днешно време държавите се грижат основно за привличане на инвеститори и бутане икономиката напред. Религия, народотворно население, традиции - никой не го е еня от политиците за тези неща. 
Затова и баба Меркел е такава привърженичка на гостите от близкия Изток. Трябва някой да работи, да е млад, да се плоди, без особени претенции, да е готов и на нископлатен труд. Иначе...как ще продължава да се поддържа статуквото и развитието на блестящата немска икономика, която е в непрестанен глад за кадри, а коренното население се съставлява от застаряващи, свикнали на сравнително охолен живот и претенции (спрямо българи, сирийци и пр), германци?
Историята е доказала, че всяка нация, тръгва силна, радва се на охолство и разкош в резултат на положения от предни поколения труд, след което всичко рухва и бъда заменяна от ново диво племе, което повтаря същия цикъл. Същото, мисля, че се случва в момента. С по-малко драматизъм и по-бавно, но се случва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Тези "индустриалци" докато не разберат, че всичко зависи от мотивацията, все няма да има кой да им работи... Нещо повече, благодарение на тяхната глупост и далавери, следващите "работяги" са такива, че НЕ МОГАТ да работят дори да искат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.02.2017 г. в 10:22, ncl написа:

Няма кой да плаща.

Това е жестоката истина!

преди 14 часа, язе написа:

Тези "индустриалци" докато не разберат, че всичко зависи от мотивацията, все няма да има кой да им работи... Нещо повече, благодарение на тяхната глупост и далавери, следващите "работяги" са такива, че НЕ МОГАТ да работят дори да искат...

Тази също!

Няма защо да "реве" нашенския бизнес!!!

Не може за бизнеса всеки работник да е некадърен и несправящ се! Не може да се иска от всеки работник ако може да работи 32 дни в месеца 8 дни в седмица и 25 часов работен ден, като най добре е за заплата да не пита! Същия този неграмотен и мързелив работник е доста ценен зад граница за разлика тук при нас!

Е, няма и да има кой да работи.

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...и никой вече не вади лук на село, всеки вика "За мен е гангстерското дело"...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2/22/2017 в 10:22, ncl написа:

Няма кой да плаща...

...на мързеливци, крадци, тарикати, далавераджии и неграмотни люде, пълни с претенции и едвам избутали свИтовно известнияттттт Нов Български Университет.

Всички описани в допълнението ми към цитирания пост са хора, с които се сблъсквам всеки път, когато професионална фирма за подбор на персонала ми търси служители по определени критерии.

Моето лично наблюдение е, че кадърните, образовани и амбициозни хора с цел и посока в живота, работят и то за много, много добри заплати, ценени са и им личи от километри желанието да надграждат знанията си и професионалния си опит.

Останалото е едно жалко мрънкане по форуми и паланки, което е меко казано жалко.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно заради това ще трябва още един народен съд. И този път ще е до девето коляно!!!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Поръчайте си специалисти в Харвард бе! Истинските капиталисти така правят.  :) Качествените кадри не падат от небето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, algor написа:

...на мързеливци, крадци, тарикати, далавераджии и неграмотни люде, пълни с претенции и едвам избутали свИтовно известнияттттт Нов Български Университет.

За съжаление, ще подкрепя това мнение! Мнго младоци познавам, които са уникално тъпи! Не могат дачетат и пишат без усилия! Иначе пък имат абсолютни познания в дрогирането и пиянството! Много обаче собственици на фирми предпочитат такиви. Оправданието е че са нужни малади и пъргави хора! Тия млади и пъргави хора в повечето случаи назначени на работа, просто не знаят къде се намират! Инак съм се блъскал и доказвал в разни фирми и такова нещо като "растеж" се е чисто изключение! 

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, algor написа:

Всички описани в допълнението ми към цитирания пост са хора, с които се сблъсквам всеки път, когато професионална фирма за подбор на персонала ми търси служители по определени критерии.

Моето лично наблюдение е, че кадърните, образовани и амбициозни хора с цел и посока в живота, работят и то за много, много добри заплати, ценени са и им личи от километри желанието да надграждат знанията си и професионалния си опит.

Не само на боклуците, ами на всички не се плаща. Където и да съм бил досега, няма финансово деление на хора, които се счупват от бачкане и гледат да си изпипват работата и хора, които просто са там да взимат заплата.

Подборът на персонал куца страшно много, защото се спазват някакви HR правила, които нямат общо с реалността. За агенциите е изключително важно образованието, но както добре знаем, в БГ то няма отношение по специалността, която се работи в последствие. Не е задължително един кадър да има диплома от университет, за да е специалист. Друг основен фактор е заплатата, която кандидатът е съгласен да получава. Българският бизнес предпочита да дава по-малко пари на некадърни служители, отколкото повече пари на хора, които биха му развили фирмата с труда си. Българският бизнес няма желание да се развива и разширява, а да си намери една ниша, в която да си получава сигурни приходи, да си живурка и да се чувства шеф.

преди 11 часа, Кумчо вълчооо написа:

...Инак съм се блъскал и доказвал в разни фирми и такова нещо като "растеж" се е чисто изключение! 

Досега не съм го срещал това животно "растежа" стоейки в една фирма. Срещам го единствено, когато сменя фирмата. В момента 5-та за 5 години. Ясно е, че винаги се правят компромиси, но когато почнат да се натрупват, почвам да си бия камшика.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, badsector написа:

Досега не съм го срещал това животно "растежа" стоейки в една фирма. Срещам го единствено, когато сменя фирмата. В момента 5-та за 5 години. Ясно е, че винаги се правят компромиси, но когато почнат да се натрупват, почвам да си бия камшика.

То, растежа основно се изразява с набъбване на задълженията и отговорностите и почти никога - финансово!

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Кумчо вълчооо написа:

....Мнго младоци познавам, които са уникално тъпи! Не могат дачетат и пишат без усилия! Иначе пък имат абсолютни познания в дрогирането и пиянството!....

algor

Останалото е едно жалко мрънкане по форуми и паланки, което е меко казано жалко.

capnemo харесва това 
Нали за труд става дума - ами и бизнеса да се потруди ! А не да чака да краде на готово кадри произведени от държавата , щото другото му е малко...... Това също е ограбване на държавата , също като всяко друго ограбване.....! Ами вече няма ! Свърши се ! Старите измряха.....
В същност за никакъв бизнес не може да се говори - самозванци , че уж бизнесмени били ! " С чужда пита - майчин помен ! " - от данъците на народа . ...... Само не ми казвайте , че бизнеса си плащал данъците някой да му произвежда кадри ! Плаща данък печалба....ако изобщо плаща....Отделно какво плаща българският бизнес - ще им хване скъсаните цървули на младите кадърни ....!
Всеки добър стопанин знае : " За да доиш трябва и да храниш ! "
На госта по-долу , веднага бих му дал титлата " Главен Зевзек на Републиката " без да се замислям по-задълбочено над думите му ! Щото като се замисля - плаче ми се ! Ей ги на , вижте ги - зад всеки от тях бизнес стои , по български....! Никой друг да не си въобразява , че ще направи бизнес - миришат му чорапите....!

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, valkiria1 написа:

Човека нямаше представа от   степените на собственото си образование. Ще спестя  подробности за нивото му на знания, правописа

Щом става дума за правопис, пълният член на подлога в изречението не е отменен. Човекът...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

В историята няма мнения, Валкирия. Все едно да имаш мнение по математика. :)  Историята е безпристрастно отразяване на събития- информация и нищо повече. История включваща мнение, не е история а пропаганда, клюка... а в доста случаи и откровена лъжа. Нормално, когато в една наука липсват открития, "учените" почват да откриват топлата вода. И няма как да е иначе- мненията са много повече от събитията... Защото целта ни е да използваме, а не да изучаваме. Това важи най-вече за историята...

Относно пазара на труда в България- много ви моля, не говорете глупости... Един бензинджия у нас взима 400 лева на месец. Вашата логика е- ами да вземе да се изучи и да стане програмист, та да взима по 4 000! То хубаво, ама тогава кой ще бъде безинджия? А на който му трябват програмисти, да вземе да им плати обучението...Както каза Чечи по- горе, дъртите и научени от държавата вече са на изчезване. "Няма безплатен обяд", важи и за баровците.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, язе написа:

В историята няма мнения, Валкирия. Все едно да имаш мнение по математика. :)  Историята е безпристрастно отразяване на събития- информация и нищо повече. История включваща мнение, не е история а пропаганда, клюка... а в доста случаи и откровена лъжа. Нормално, когато в една наука липсват открития, "учените" почват да откриват топлата вода. И няма как да е иначе- мненията са много повече от събитията... Защото целта ни е да използваме, а не да изучаваме. Това важи най-вече за историята...

Относно пазара на труда в България- много ви моля, не говорете глупости... Един бензинджия у нас взима 400 лева на месец. Вашата логика е- ами да вземе да се изучи и да стане програмист, та да взима по 4 000! То хубаво, ама тогава кой ще бъде безинджия? А на който му трябват програмисти, да вземе да им плати обучението...Както каза Чечи по- горе, дъртите и научени от държавата вече са на изчезване. "Няма безплатен обяд", важи и за баровците.;)

Всъщност историята не е точна наука а е именно на мнения. Ненапразно казват че историята се пише от победителите т.е. не абсолютната истина (ако има такава) а относителната, мнението на някого

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 минути, capnemo написа:

Всъщност историята не е точна наука а е именно на мнения. Ненапразно казват че историята се пише от победителите т.е. не абсолютната истина (ако има такава) а относителната, мнението на някого

Казват и че хората се раждат бисексуални... Въпросът е какво правим? Вярваме, не вярваме, проверяваме лично...

И след като знаем, че историята не е обективна, защо я ползваме като аргумент? Защото не можем, или защото не искаме да направим разлика между история и "преразказ с елементи на разсъждение"... Какъв е келепира от измислена история?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, язе написа:

А на който му трябват програмисти, да вземе да им плати обучението...Както каза Чечи по- горе, дъртите и научени от държавата вече са на изчезване. "Няма безплатен обяд", важи и за баровците.;)

Моя приятелка дълги години работеше за Карлсберг. От фирмата бяха предложили на служителите си да изкарат курсове по английски език. Ако вземеш успешно изпита - фирмата заплаща курса. Ако се провалиш - сам си плащаш. Преди 15 години ми предлагаха работа в шивашки цех, собственост на гърци. Собственикът ми каза - "Ако искаш, ще те запиша на курсове по гръцки език. Ако научиш езика ще ти увелича заплатата. Ако не го научиш - няма увеличение.". Има и фирми, които плащат за обучение на персонала си, но бизнесът по телевизията, все реве, че университетите не му подготвят кадри. А колко са дарили на тези университети, за материална база например, не казват.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 45 минути, A.com написа:

Моя приятелка дълги години работеше за Карлсберг. От фирмата бяха предложили на служителите си да изкарат курсове по английски език. Ако вземеш успешно изпита - фирмата заплаща курса. Ако се провалиш - сам си плащаш. Преди 15 години ми предлагаха работа в шивашки цех, собственост на гърци. Собственикът ми каза - "Ако искаш, ще те запиша на курсове по гръцки език. Ако научиш езика ще ти увелича заплатата. Ако не го научиш - няма увеличение.". Има и фирми, които плащат за обучение на персонала си, но бизнесът по телевизията, все реве, че университетите не му подготвят кадри. А колко са дарили на тези университети, за материална база например, не казват.

То, че университетите не подготвят кадри си е факт. Въпросът е, защо се стигна до там? Проблема с кадрите далеч не е само български, но при нас е много по- осезаем, поради застаряващата и изчезваща нация Тепърва много хора ще научат смисъла на думата "дефицит"... "Бизнеса" е свикнал всичко да си купува, но не може (или не иска) да си позволи истинско качество. Хе хе. То и аз искам на телевизор за 100 лева да гледам 3д ама...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, язе написа:

"Бизнеса" е свикнал всичко да си купува

Колко бизнесмени знаеш, които са си купили кадри от скамейката?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.