Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 6 часа, Yvan Sergeev написа:

разбрахме какво значи харесат

работотелите са и расисти особено тези с обявите за хора със снимки

за такива обави ако са съчетани с изискване за опит шансът  за назначение е нулев ако си над 40 щото по стечение на обстоятелства  човечето на снимката не е много за харесване.

работодателят нищо не може да прецени щото работата му е да дава заплати а не психо-физични анализи кой с какво ще се справи.

но най- голямата грешка им е че  пускат обяви безцелно за 1 длъжност и канят 100 човека

и  като им се наложи пак  да назначават от тези 100 човека никой няма да дойде и ще дойтат 50 други които предишната обява не са я видели 

Има професии, които изискват специфични умения и за тях се търсят качествени кадри.
Но ако е за някой общ работник, едва ли работодателят ще избира толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и какви са тези" специфични умения" ?

че то за общ работник избират много повече отколкото за  другите 

по има шанс да почнеш работа нещо различно от общ работник.

имам един работодател познат и го е закъсал с работниците понеже се прави че много разбира

и избира избира и накрая най- калпавите избере и  ги уволнява през 1-2-3 месеца

не дава човек да му даде акъл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, sound написа:

Извод - хората не искат да работят за хиляда лева заплата ...... искат за петстотин. А! - ама то това не било работниците, а работодателите. Е то пак там, щото нали все са хора, само "незначителната" подробност, че работодателя не иска да му работят за хиляда лева заплата.Не само, че няма кой да работи, ами идат времена, когато няма и кой да живее в тази идиотска държава - само цигани и политици ще виреят тука.

Ако бях в тоя момент в чужбина, отдавна да са ме лапнали като кадър. Всеки реве "нямааа работницииии", "мързии ги да работяят"..
Ама никой не пита "Абе, условията на труд добри ли са?", "Абе, заплащането и отношението нормални ли са???"

преди 2 часа, Aumi написа:

Има професии, които изискват специфични умения и за тях се търсят качествени кадри.
Но ако е за някой общ работник, едва ли работодателят ще избира толкова.

Аха, като човек със стаж и висше образование очевидно аз нямам специфичните умения да ми предложат заплата по-висока от тази на работник на бензиностанция, така ли? Нещо 10 пъти те цитирах, но нито един път не ми отговори.
Аз не знам дали съм за общ работник, като ми гледаш правописа, дали съм за общ работник? С 2 чужди езика, единият от които ми е сертифициран, поназнайвам и български очевидно, а между другото разбирам от електроника и компютърни технологии.
Какви специфични умения? Значи, във всяка отделна фирма има специфика на работата и особеност на технолгиите, които ползват.
Когато някой назначава кадър, той трябва да е с ясната представа, че ще му трябват примерно 1-2 месеца да навлезе в спецификата на работата.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най- големият проблем е заплащането все гледат да те минат да ти орежат някой лев

пък  уж после ти дадът великдески и новогодишни някой педесетак или стотак от твоите си.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е най-големият проблем заплащането, въпреки че е от големите. Най-големият проблем е липсата на перспектива. Демотивацията, това да работиш цял живот и накрая да получиш мизерните 200 лева на месец. Едва ли някой млад човек би са съгласил на това, а старото поколение лека-полека си заминава. Най-лошото обаче е, че няма никаква надежда за промяна към по-добро. Всяка година в България се раждат около 60 000 деца и умират по около 110 000 човека. От 2011-2012 година от тези 60 000 на повече от половината майчиният им език не е българският. След около 50 години българите ще бъдат малцинство в собствената си държава. Ако мислите, че сегашното малцинство ще работи, ще плаща данъци и ще издържа бъдещите пенсионери - пак си помислете. Защото няма да стане. Всичко ще е на гърба на българинът. За да се компенсират нещата, ще има постоянно увеличаващи се данъци и такси. Придружени с нарастване на цените.  И всичко това при липсата на всякаква икономика.

И още нещо. Между общ работник и общ работник разликата може да е доста голяма. Но и на добрият и на лошият заплащането е едно и също. А в доста случаи заплащането на лошите даже е по-голямо.

И друго. Оставете ги IT-тата. Ясно е, че темата не е за тях, а за неквалифицираната и нискоквалифицираната работна ръка.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ncl написа:

И друго. Оставете ги IT-тата. Ясно е, че темата не е за тях, а за неквалифицираната и нискоквалифицираната работна ръка.

Аз точно се възмущавам, че съм IT и се подиграват със заплащането в града, в който живея.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нали  ИТ тата можеха да си работят от където искат през интернет  и работотеля  да им е от западни страни а те да си живеят и в безлюдно село

работи една година и че ти дадът 1 биткойн :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2/18/2018 в 14:48, Yvan Sergeev написа:

нали  ИТ тата можеха да си работят от където искат през...

Не всеки ИТ е програмист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2/18/2018 в 13:54, Никой написа:

Аз точно се възмущавам, че съм IT и се подиграват със заплащането в града, в който живея.

В кой град точно живееш ти?! Отиди в голям град, за да имаш възможности. Теб обаче те е страх да поемеш този риск. Искаш всичко да ти е нагласено и подредено. Да имаш работа готова, да започнеш преди да си отишъл още, да имаш квартира на удобно и комуникативно място, да имаш готов и уреден транспорт... и по принцип да нямаш никакви грижи, като на края на месеца взимаш поне една 3-ка. Дали ще се случи по твоя начин? Съмнявам се. Мен ако ме питаш, по-добре пускай някакво тото или търкай билетчата. Шанса ти е по-голям. Просто не ти се рискува. Вкъщи до мама и тати е лесно, спор няма, но това до кога???

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.02.2018 г. в 7:54, Никой написа:

Смени го това CD че го изтърка от въртене.

Сега нали влезе в дистрибуторския онлайн бизнес и си затрупан от поръчки какво пак ревеш ?

преди 2 часа, ostavime написа:

но това до кога???

Докато го поемат децата му ама като гледам и те сами няма да се появят че с това мрънкане коя ще се навие да си легне с него еле пък да му ражда деца !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, BMW Маниак написа:

Смени го това CD че го изтърка от въртене.

Сега нали влезе в дистрибуторския онлайн бизнес и си затрупан от поръчки какво пак ревеш ?

Нея си реве..... ся ний не моем да му пригласяме..... :wink12:

Сопри си и ти ла.... ън тъй де се вика показваш джендър нрав.... :)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ostavime написа:

В кой град точно живееш ти?!

200 илядо е малък. Всичко подредено? :))) Не, мен лично ме интересува да има къде да спя и да имам пари да ям. А не да спя по пейките и да ям от кофите.Много ниски са ми изискванията. Но дори и тия ниски изисквания струват пари. Най-голямото перо като разход е да има къде да спиш. Ако имаш жилище, то тогава всичко ти е песен. Можеш да преживееш с хляб и кренвирши от 3лв/килото от лидъл.
Относно 3-те бона..Глупости. Коментираш конкретно мен, за това да отговоря конкретно. Като инженер и човек с някакъв стаж на минимална няма да се хвана. Аз ако ще си мръдна гъза, то ще е за нещо повече от нея. Реалист съм. 3 бона стартова - абсурд.
За моя град 1000 или за София 1500.

преди 1 час, BMW Маниак написа:

Сега нали влезе в дистрибуторския онлайн бизнес

Защо според теб се занимавам с неща подобни? Щото това, което искам да правя не ми носи достатъчно приходи.
Като е така, налага се човек да прояви гъвкавост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Никой написа:

Защо според теб се занимавам с неща подобни? Щото

Оооооо.... дженди..... ко копаш..... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Никой написа:

200 илядо е малък. Всичко подредено? :))) Не, мен лично ме интересува да има къде да спя и да имам пари да ям. А не да спя по пейките и да ям от кофите.Много ниски са ми изискванията. Но дори и тия ниски изисквания струват пари. Най-голямото перо като разход е да има къде да спиш. Ако имаш жилище, то тогава всичко ти е песен. Можеш да преживееш с хляб и кренвирши от 3лв/килото от лидъл.
Относно 3-те бона..Глупости. Коментираш конкретно мен, за това да отговоря конкретно. Като инженер и човек с някакъв стаж на минимална няма да се хвана. Аз ако ще си мръдна гъза, то ще е за нещо повече от нея. Реалист съм. 3 бона стартова - абсурд.
За моя град 1000 или за София 1500.

Защо според теб се занимавам с неща подобни? Щото това, което искам да правя не ми носи достатъчно приходи.
Като е така, налага се човек да прояви гъвкавост.

Ама ти нищо не правиш да се преместиш бе човек. Спомняш си какво си говорихме, нали? От тогава колко месеца минаха? Какво се промени? Нищо, нали? Е как тогава искаш да ти се случат нещата като те е страх да си мръднеш задника от мама и тати? 

И не, ти не си в тоя град, за който си мислиш и искаш да бъдеш. Иначе искаш там защото ще ти е най-удобно. Пак ще си си близо до вкъщи. Колко е? Има няма 30 км. сигурно. Така ли е? Ти много добре знаеш точно къде си. Да не си отварям устата, но бъде коректен и честен. ;) 

Ако си търсиш квартира, ще намериш. Ако си търсиш работа, ще намериш. Какво се моткаш и само мрънкаш не разбирам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ostavime написа:

Спомняш си какво си говорихме, нали? От тогава колко месеца минаха? Какво се промени?

Хванах се с шанаджийски истории.... Които не са да ги пиша тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ostavime написа:

Какво се моткаш и само мрънкаш не разбирам. 

Той ве пак е инженер и лети из облаците. Иска да му дойдат пред вратата с куп предложения и да му се молят а той да се прави на труднодостъпен и скъпо платен кадър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ostavime написа:

страх да си мръднеш задника от мама и тати

..... винаги ми е чудно що даден човек се хаби......

Ма не овидиш ли ти друго под немощните му издеяния.....

Де да беше туй проблема му.....

На нео проблема е един: Що не съм кът останалите.....

Що не мое да е мое, а не тяхно.....

Ън кът имам тука таз възможност.... ще се налагам.... ън тъй.....

Не го жали..... ин не го поощравай..... или/или .....

Все пак си глобален модератор.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Все пак..." - в каква връзка, че не схванах?! 

Малко по-грамотно може ли, моля? Трудно те разбирам. 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ostavime написа:

Малко по-грамотно може ли, моля? Трудно те разбирам. 

Ако е за мен....

Нямам нищо против Никой..... но някак си чрез твойте постове сякаш толерираш същия и мисля, че е не удачно да бъде "Гордоста на форума" ....

На мен лично.... субекта Никой е някакъв вид събераем образ на действинелността в която живеем....

Няма лошо.... нека да е.... да се проявява някаква съпричастност към виртуалните му проблематични страсти.... хм..... малко ми звучи комерсиално....

Да, то всеки си гледа интереса, но.... като цяло, хм.... некой все пак гледа по от високо.....

Шрощавай за съвета.... аз съм .... хм някой си.... не никой.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвети за това как да се държа с някой и никой... не ми трябват. Благодаря. Когато трябва критикувам, когато трябва поощрявам. Преценката е моя. 

От друга страна ти избираш как да се държиш с всеки и това си е твоят избор. Не е нужно да ми обясняваш. 

Я, значи все пак могло и по-грамотно да бъде. ;) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, ostavime написа:

по-грамотно да бъде.

:wink12:

....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-големият проблем на българските чорбаджии, са самите те.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чорбаджиите винаги са си били чорбаджии и за това ще продължат да бъдат чорбаджии. Когато те дават хляба, трябва да се нагаждаме спрямо тях. И на мен много неща не ми харесват при моя работодател, но трябва да се правят компромиси, ако ли не... пазара на труда е отворен. Събирам си нещата и търся друго, което ще ме устройва и ще ми пасва повече на изискванията. Но едно е да имаш изисквания, друго е да си се доказал. Много хора искат много, но реално нямат представа къде точно се намират в йерархията. Иначе и друго е вярно: Ситият на гладния не вярва. Но това не е от вчера и няма да се промени. В очите на работника, работодателя винаги дава малко, и обратното. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки по един или друг начин е повреден, хм..... не я обичам оная дума корумпиран или как точно..... хм..... по обичам грешен.....

От една страна Капитало, демек Капитано, а от друга страна ази, демег манго..... и какво пише в договора..... хм, аз си взимам парите от едната страна на "боядисания кораб", а от друга, хм..... ко пише..... Директора....  па да хваща четката и да добоядисва..... :)

От как свят светува, оправия няма..... Капитало щя говори, че нема кой да работи, а от другата страна, ке нема кой да плаща....

Онзи ден се загледах в произхода на темата..... леле...... че тя била "тролска"..... :)

Ама се клати некак си..... значи е забавна.....:wink12:

И тъй диш..... сега повече гледаме ко на забавлява, а не ко на дразни, щото.... хм било тъй: Мисли позитивно в полза на ........ Ън тъй.....

Ако мислиш тъй както е угодно на шефа, значи..... ти си порядъчен и оправдан, че не си надигаш врат, щото видиш ли ти храниш семейство....

Та, кът гледам всички са корумпирани и ги гони страхът от безпаричие.... щото туй са учели и в друго не ги бива, а сега са ни към сначале, ни към пенсия....

Та слугуват на Капитала, а той все кът отявлен "шеф" недоволен от персонала.....

Па.... туй ако не е баш джандер логика.... па нека да ми кажат, че греша.....

Недоволни жени, ън тъй де джендъри и вси останали малоимащи все ще се изтъкват, че този дето може, де факто не може, щото онзи го мързи, а не работи....

Кът Капитала си намали девидентите "под девето коляно инфантили", ке мой и да намери кой да работи за него....

До тогава: К'во ревиш Вааааааааа.... я у лево и събирай си розавите бентлита и т.н. алтоапартаменти..... :)

Би ма зан ди раслу га да зи! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.02.2018 г. в 11:43, Yvan Sergeev написа:

най- големият проблем е заплащането все гледат да те минат да ти орежат някой лев

пък  уж после ти дадът великдески и новогодишни някой педесетак или стотак от твоите си.

на 20.02.2018 г. в 17:48, ostavime написа:

Чорбаджиите винаги са си били чорбаджии и за това ще продължат да бъдат чорбаджии. Когато те дават хляба, трябва да се нагаждаме спрямо тях. И на мен много неща не ми харесват при моя работодател, но трябва да се правят компромиси, ако ли не... пазара на труда е отворен. Събирам си нещата и търся друго, което ще ме устройва и ще ми пасва повече на изискванията. Но едно е да имаш изисквания, друго е да си се доказал. Много хора искат много, но реално нямат представа къде точно се намират в йерархията. Иначе и друго е вярно: Ситият на гладния не вярва. Но това не е от вчера и няма да се промени. В очите на работника, работодателя винаги дава малко, и обратното. 

В дясно е датата на преназначаване, а в ляво е заплатата към тази дата.
чрез Koyo Koev

No automatic alt text available.

Това е то да си специалист в комунистическа България.

Zdravko P Taralov мога да ви смимам и моята - млад лекар, диплома 6.00, и почнах май 1979 със сто и двавадесет и пет лв! И 110лв наем за квартира -стая и кухня. Е, болницата ли, общината ли ми връщаха 55!

При положение, че мераклиите за кола чакат 10 години за руска бракма евтиният бензин е безсмислен. Особено когато в края на 70- те е дефицит и края на 80- те гони 1 лев цена за литър. Да не говорим, че чакането включва често и 30 годишни ремонти.

За студентските общежития, такси и смяна на чаршафи ....да кажат, които са били. Мизерията, която е била я знаем и другите, все сме имали познати там. Храната в стола на студентски всички я знаем.- не си струваше и стотинките, затова редовно буркани хвърчат от провинцията, като най-голямата връзка е да познаваш шофьора на междуградския автобус, че да изпратиш "на детето ядене" като му бутнеш и някой лев. С гадже на сладкарница, не на вечеря, беше 10 лв за двата - всеки да си направи сметка колко пъти може да излезе с гадже при заплата от 120-130 лв, пък студент на стипендия само... Билетче 2 стотинки е било по времето на петдесетте години. Разходките в Парка на свободата винаги в компания и никога сам - хем стадиона на армията за трениращите на него нещо си, макар че не е много навътре, но никога сам човек в парка тогава. Ако криеха инфото за криминалната обстановка, то това не означава, че хората пасяха трева ;) Разнасяше се тайно "Общество и личност", така че трябва да си голям наивник, да си се разхождаш сам из парка, който тогава беше неосветен и непроходен извън алеите. След завършване на ВУЗ по задължение те пращат, където си искат, ако си с връзки няма да си в с. Долно Габаре задължен да работиш не каквото желаеш и те удовлетворява, а поради страх от санкции. Абе днешните младежи въобще не знаете за какво да мечтаете :)))

Така де, евтин бензин, но за съветски четириколесен боклук се чакаше 10 години, че и повече, и не можеше да избираш цвета на боклука за капак. Виж, за телевизори не се чакаше, но пък и цените си ги биваше - за нашия "Електрон - 380" сме платили (наскоро ми попадна бележката от една кутия) точно 1050 лв., при заплати на родителите ми средно около 200 лв. И пак го взехме с връзки, с малко чакане от месец или нещо от сорта! Сиреч, около 5 заплати отидоха за тоя съветски змей, тежащ колкото днешен депутат от левицата...Интересно, днес можем да си позволим 5 телевизора от нисък клас (по онова време всички са от този клас) с една заплата, как ли се получава?

Нашият Електрон беше 1040 лв и той беше купен с връзки. Поне 20 пъти бе отварян и ремонтиран за 15 години докато отиде на боклука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.