Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

на 4/9/2018 в 14:29, ncl написа:

И на Марс да идеш, пак няма да си невинен. Човек не може да избяга от себе си.

С какво е виновен човек, който нищо не е сторил!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 4/7/2018 в 11:32, аm-аm написа:

Плашенето, че нямало да има чистачки е плашене на гарги.

То тей, ала тъкмо работодателите реват, че нема кадри - не просто гарги, ами чисти гарвани. Тъкмо миналата година по морето имаше работни места бол, а кандидати твърде твърде малко. Така ще е и за в бъдеще, докато някои вземат европейски доходи, а се оправдават, че заплатите ниски щото стандарта ни бил такъв. По- просто е и от таблицата за умножение до десет, като искат работници, ще плащат - безплатния обяд свърши. (по- точно изнесе се към чужбина) Като нямат пари за заплати - няма кой да работи. Като намерят - да се обадят. Ай сиктир от сметки на чужд гръб.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, sound написа:

То тей, ала тъкмо работодателите реват, че нема кадри - не просто гарги, ами чисти гарвани. Тъкмо миналата година по морето имаше работни места бол, а кандидати твърде твърде малко. Така ще е и за в бъдеще, докато някои вземат европейски доходи, а се оправдават, че заплатите ниски щото стандарта ни бил такъв. По- просто е и от таблицата за умножение до десет, като искат работници, ще плащат - безплатния обяд свърши. (по- точно изнесе се към чужбина) Като нямат пари за заплати - няма кой да работи. Като намерят - да се обадят. Ай сиктир от сметки на чужд гръб.

Гарги бол, защо се връзваш не знам. Изглежда медиите не са четвъртата власт, ами единствената, която влияе на простия народ. От персонал прелива, затова и заплатите им отговарят на компетенциите. Все пак зависи какъв персонал, има и високоплатен.

Оплаквали се били чорбаджиите... да се повтарям ли за шефа на банка, дето се жалваше, че на една от вилите си на два ката няма басейн? Жалването е национален спорт в България. Когато чуя, че черноморски хотел е затворил, защото нямало чистачки, ела ми се обадете.

преди 3 часа, Даскала написа:

С какво е виновен човек, който нищо не е сторил!?

Двама психоаналитици вървели край река. От нея се чул вопъл за помощ на давещ се човек.

- Този човек има проблем. - заключил единият.

- Но важното е, че говори за това. - отвърнал му другия психоаналитик и отминали.

на 9.04.2018 г. в 14:23, Даскала написа:

- опитвам се да бъда възможно най-етичен.

Това са напразни опити, съдейки от споделените ти тук емоции и намерения пред целия свят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До Пловдив: 200 жени останаха без работа и заплати след студен душ от австрийския собственик

200 жени остават без работа след приключване на днешния ден - за това информира току-що читател на Plovdiv24.bg. От думите му стана ясно, че австрийските собственици на "Тренд Фешън Текстил" са заявили на персонала, че от утре ги пускат в безсрочен неплатен отпуск заради фалит на фирмата. На хората е било заявено също, че няма да получат честно заработените две заплати. Предприятието се намира в индустриалната зона на Стряма, близо до логистичната база на "Кауфланд".

Източник: https://www.plovdiv24.bg/novini/regionalni/Do-Plovdiv-200-zheni-ostanaha-bez-rabota-i-zaplati-sled-studen-dush-ot-avstriiskiya-sobstvenik-785514

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такива случаи трябва да се намеси държавата, ама тя си е взела подкупите и я боли к*ра.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам имаше някакъв фонд от който да се компенсират подобни случаи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4/13/2018 в 8:18, ncl написа:

Доколкото знам имаше някакъв фонд от който да се компенсират подобни случаи.

И който се пълни от данъците ни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, badsector написа:

И който се пълни от данъците ни...

Не точно. В този фонд са задължени да правят отчисления работодателите за да  се защитят работниците от фалит на предприятието.Лошото е ,че за да се стигне след фалит до фонда има една мнооого тежка процедура!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/politsai-platiha-hotel-i-kupiha-hrana-na-semeystvo-s-bebe-v-beda

Младите родители били оставени от работодателя си в центъра на Кърджали

Служители на РПУ-Кърджали помогнаха на изпаднало в беда семейство, съобщиха от пресцентъра на МВР.

Снощи, около 22 часа, в полицейското управление в областния град влезли мъж и жена с бебе на ръце. Те обяснили, че са в безизходица. Двамата работели във ферма в близко село, но собственикът ги освободил, превозил ги с автомобил до Кърджали и ги изоставил.

Двамата полицейски служители, които в момента били на работа, веднага ангажирали стая в хотел за своя сметка и осигурили лични пари за храна на семейството. Така, един час след като потърсили помощ, на родителите и бебето, което е на 28 дни, бил осигурен подслон и храна за вечерта.

Днес семейството е отпътувало към родното си място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oставям настрана, че тази новина ми прилича на партенка, ала имената на участниците в нея някак беше редно да се споменат - ако ще и с онези съкращения "извършителя е А. Петков" или дори само "А.П.".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и шаран да искаш да уловиш не става с гола кука.Трябва поне червейче за стръв че да се хване.А тукашните работодатели с тия заплати които които много често и не дават  какви работници искат.Те сигурно роби им трябват.Как такива като мен ще се върнат да работят в България след като сега получавам същите пари но само за 2 или 3 дни вместо за месец.Цялата държава съществува благодарение на еврофондове а както знаете няма да е за много дълго.И тогава ....................какво ли ще остане от тая България?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.