Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Гост

преди 31 минути, ExaFlop написа:

Колко бизнесмени знаеш, които са си купили кадри от скамейката?

Скамейката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скамейката е синоним на учебно заведение - студенти/ученици

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, capnemo написа:

Всъщност историята не е точна наука а е именно на мнения. Ненапразно казват че историята се пише от победителите т.е. не абсолютната истина (ако има такава) а относителната, мнението на някого

Ромео, съсловната солидарност не бива да е причина за писането на глупости! Съвсем си е точна науката, другото е пропаганда. До скоро живяхме в условия, в чийто история дори отсъстваше Иван Вазов-моето поколение има силно развито чувство за надушване на "мнението", което се различава от истината.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, B3M2W0 написа:

Ромео, съсловната солидарност не бива да е причина за писането на глупости! Съвсем си е точна науката, другото е пропаганда. До скоро живяхме в условия, в чийто история дори отсъстваше Иван Вазов-моето поколение има силно развито чувство за надушване на "мнението", което се различава от истината.

Вярвай си че историята е точна наука.....

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някй беше казал "историята е к*рва и се отдава на силните на деня"
Друго е фактология със съмнителен произход

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, valkiria1 написа:

Вярвай мога да ти посоча за пример как масово се опиянявате  от  случки и събития ,които не познавате

Не сме само ние.:)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, valkiria1 написа:

Не е  утеха и извинение  да сте част от  глупост и невежество.

Така е.

преди 14 минути, valkiria1 написа:

Така дори един посредствен  малоумник може да обладае съзнанието ви с измишльотините си.

Е, малоумник едва ли, но някой ерудиран манипулатор би могъл.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, valkiria1 написа:

Винаги цитирам единствено и само български източници ,така че ,ако нещо се гневиш насочи гнева си към Захари Стоянов ,той е първия  който уличава Вазов в плагиатство -негова статия  затова има публикувана във вестник "Съветник" издаван в Сливен.

За Вазовата новела "Митрофан и Дормидолски"

Цитат

Руският списател Гогол между другите свои съчинения написал е и една комедия "Ревизор" и друга една повест под заглавие "О том, как поссорился Иван Иванич с Иваном Никифоровичом".

Главното лице на комедията е развален ученик, син на богати родители из провинциите, именуем Хлестаков, който бяга от столицата и отива при баща си в крайна бедност. По пътя си спира се в малък градец, на скромно ханче. Началникът на тоя градец, отчаян взяточник, заедно с другите чиновници вземат умиращия от глад ученик за ревизор, за което най-много спомогнал неговият петербургски костюм. Уплашените чиновници му се представят един по един, дават му без сметка пари, ковладят се един други и пр.

В повестта за скарването на Ив. Иванич с Иван Никифорович се описват тия последните двама герои, жители от Миргород, как тия са живели братски, приличали един на други във всичко като две соколчета, едни и същи дрехи носели, заедно ходели на черква, тъй щото целият град им завиждал. Най-после тия двама екземпляри се скарали помежду си, станали заклети врагове един на друг за това, че единият нарекъл другия патка или паток. После следват прошенията до съдията на обидения, от една страна, а, от друга, против тоя последния, че той нощно време с пила и трион в ръцете, разбойническим образом, влизал в двора на стария си приятел и изрязал диреците на свинската кочина, за което престъпление моли съдията да го присъди до живот в Сибир. По-нататък се характеризира съдията, неговият секретар, канцеларията му, заседанията и пр.

От тия две горепоменати съчинения г. Вазов е скърпил своя "Митрофан" за българската публика. Типовете в "Митрофан" са същите Гоголеви типове, както и сравненията, които г. Вазов, колкото и да се е старал да ги калъпи, не е можал да успее както трябва. И покойният Л. Каравелов е подражавал в някои случаи на Гогол в своите разкази из българския живот, но той е умеел така да изложи и нарисува предмета, щото заетото или подражанието - завинаги избрано най-подходящото - е предавало по-голяма ясност на разказа. Съвсем противното е обаче с г. Вазов. Той, като лишен от нужното знание, не разбира, че онова, което е от голям интерес за един народ, може да принесе грамадни повреди за друг един народ, който си е служил и преминал през другите условия. Типовете на Гогол са същи руски типове, които са се намирали него време, намират се и сега. Митрофан, ако не съвсем чужд, но той е несвоевременен за българите. Ако идването на Гоголевия ревизор е уплашило Городничия, който наместо шапката си туря нейната кутия на главата си, то ревизорът на г. Вазов не можеше да стресне дядо Иван да облече на жена си елечето наместо палто по тая проста причина, че думата ревизор е известна и на малките деца в Русия; а Дакито, което до вчера е продавало камзан и ориз, абсурд е да трепери пред ревизора, за когото е нямал никакво понятие. Но за да не кажат читателите, че ние говорим празни думи, ще направим едно сравнение между съчиненията на Гогол и "Митрофан" на г. Вазов, като укажем само на по-главните места, които тоя последният е копирал:

Гогол

I. "Господи боже мой, какъв прекрасен човек е Иван Иванич, каква му е бакешата" (стр. 337).

II. "Вие, Иван Никифорович, се големеете със своята пушка като глупец с писана торба" - казва Иван Иванич. "А вие, Иван Иванич, сте настоящий паток" (стр. 450).

III. И така двама почтени мъже, чест и украшение на Миргорода, се скарали помежду си!... Боже праведний! Иван Иванич да се скара с Иван Никифорович! Такива достойни хора! Как тия си живееха! (стр. 452).

IV. "О боже мой, боже мой!" - казва Городничия, като се готви да отиде при ревизора и от бързина вместо шапката си нахлува нейната кутия на главата си (стр. 320).

V. На мундира на Городничия имаше само осем копчета. Деветото беше паднало преди две години и досега не можеше да се намери (стр. 468 от повестта).

VI. Така също, след дълги приготовления, Городничий заедно с Добчински решили да отидат на хана и да се представят на пристигналия ревизор (стр. 321, "Ревизор").

VII. Като се започнали визити при ревизора на чиновници, които отивали по един, Ар. Филипович в отсъствието на съдията ковлади го, че той ходил за зайци и нямал добро поведение (стр. 362, "Ревизор").

VIII. Един ден преди да дойде ревизорът, Городничий сънувал, че дошли две мишки, необикновени черни, от голяма величина, които помирисали и се махнали... (стр. 308, "Ревизор").

Вазов

I. Боже, господи, человек, който се е наричал Господин Иван и пр. (какво звучно, какво благородно име!) (стр. 346).

II. Дядо Иван си позволяваше да казва на Дакито прасенце; а Дакито не забравяше да му прикачи някоя титла, напр. "Плашидеца" (стр. 348).

III. В такива приятелски разговори двамата приятели минуваха свободното си време и представяха предмет на завист в публиката (стр. 348).

IV. Като повикали дядо Иван набързо да му кажат, че дошел ревизорът, наместо жилетката си той облякъл елечето на жена си; а вместо ежедневната си шапка нахлул нощния си калпак (стр. 438).

V. Не говоря за палтото му (на дядо Иван) - възпоминание от Бесарабията, - от седемте копчета на което не липсваха освен шест. Те бяха паднали още преди две години и дядо Иван не можеше да намери подобни на останалото копче (стр. 438).

VI. Най-после решиха по предложението на дядо Иван да отидат тозчас на Вакувския хан и да се представят на пристигналия ревизор (стр. 438). (Пусти ревизори, все пак на ханищата обичат да кондисват.)

VII. Като се свършила визитата при ревизора, Дакито си излязло, а дядо Иван се върнал и пришепнал на ревизора: "Дурак, Ваше високоблагородие" (стр. 446).

VIII. ...През нощта (когато да дойде ревизорът) дядо Иван сънувал чудни работи; присънило му се, че ревизорът беше се обърнал в една страшна ламя, зелена, шарена, с биволски очи (стр. 549).

Но стига толкова. Изложеното дотука е достатъчно да убеди читателите в изобретателността на г. Вазов да присажда чуждото на българска почва. 

В. "Съветник" (Сливен), I, 35, 12.VIII.1882 г.

Захари Стоянов отдавна са го хванали как лъже, ама... Безгрешни хора няма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на ‎24‎.‎2‎.‎2017‎ г. в 23:44, ExaFlop написа:

Скамейката е синоним на учебно заведение - студенти/ученици

Николко. Там е и част от проблема- всички искат опитни "играчи". И никой не иска да създава такива...

А... и да припомня на Валкирия, че всъщност тя намеси историята, в опита си да "некадърнизира" някой...  :)

Редактирано от язе (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.02.2017 г. в 22:04, A.com написа:

Моя приятелка дълги години работеше за Карлсберг. От фирмата бяха предложили на служителите си да изкарат курсове по английски език. Ако вземеш успешно изпита - фирмата заплаща курса. Ако се провалиш - сам си плащаш. Преди 15 години ми предлагаха работа в шивашки цех, собственост на гърци. Собственикът ми каза - "Ако искаш, ще те запиша на курсове по гръцки език. Ако научиш езика ще ти увелича заплатата. Ако не го научиш - няма увеличение.". Има и фирми, които плащат за обучение на персонала си, но бизнесът по телевизията, все реве, че университетите не му подготвят кадри. А колко са дарили на тези университети, за материална база например, не казват.

Като каза...има фирми дето плащат обучение...се сетих за колегите, дето си плащат медицински и снимки дори, само за да придобият някаква задължителна квалификация, която всъщност се подновява всяка година :) До там я докараха вече че им свиди да ти платят дори снимките за документи.   Хем задължително някакво ежегодно обучение, хем няма хора, хем и трябва да си  плащаш. И не само няма хора, а при нас сме поне 50% по-малко хора от необходимите за нормална работа. И ако дойде някой, задържа се няколко месеца най много. Преди месец имах един разговор с шефа, та го ппотах за заплатите, които за 9 години не са мръднали и със стотинка.  На практика вече нашите заплати както бяха 2-3 пъти над средните за страната, така вече са около средната. Та шефа ми вика, като го попитах кога ще вдига заплатите, след като производството за миналата 2016 година е +30%. Та знаете ли какво ми отговори, та чак останах без думи - може да имаме увеличено производство, но човекочасовете били повече! Аз обаче се питам. Как ще имаме увеличено производство и то не някакви измислени 2-3%, а цели 30% и в същото време ще имаме повече разход на труд при положение, че и работим от месец на месец по-малко хора? Ако останем след работа или в събота, не ни се плаща, защото някой си направил някаква измислена седмична програма за производство, която трябва да изпълним винаги! Ако стане авария, ремонт, липса на материали и така нататък, пак трябва да изпълним седмичния план. Нищо че следващата седмица може да се окаже ( както примерно следващата), че нямаме материали за производство. Ей сега си стоя в къщи поне един ден, а може и повече, а в същото време ако все пак не може да отработя тоя ден, ми пускат платен отпуск. Нищо че в Кодекса на труда пише друго - до седмица престой се заплаща като престой от фирмата, а отпуск се пуска едва втората седмица. Та мисълта ми е, че навремето работехме по 9 човека в смяна, днес сме от 4 до пет и половина максимум. Производството на смяна е много по-високо и качествено, щото все пак за 15 години човек се усъвършенства. Въпреки всичко шефа ми излиза с твърдението, че човекочасовете били повече и се влошавало положението. Мисля си, кои човекочасове - тия, които не ни се плащат в събота, по празниците и след работно време?  

Но най-смешния пример, който ми даде, е следния. Имаше едно момче, дето почна при колегите работа, но стоя няколко седмици и се махна. Та той изненадано ми казва - какво иска, плащаме му ( 600 лева), но той се УПЛАШИ ОТ РАБОТАТА и  напусна. Ей тогава вече останах безмълвен. Та вие какво искате да направи човек за 600 лева? Да работи цял ден без прекъсване + доста често съботите при лоша работна обстановка - замърсен въздух, шум и мизерия? Човек се хваща за 600 лева, ама чиста работа, дето има време да си посъбере мислите. За 600 никой не иска да работи подобна работа, защото има къде къде по-добри като условия на труд работни места. 

И да се върна пак в началото на поста си. 9 години заплатите не са вдигани, като преживяхме преди това и плоския данък, който реално влезе в джоба на работодателя, защото заплатите останаха същите и тия +100 лева, дето трябваше да влязат в моя джоб, влязоха в джоба на работодателя. И ако навремето ни плашеха с кризата, то минаха 9 години и все сме в криза. Чудя се, ако аз нямам 9 години пари да си плащам примерно сметките за ток, вода и телефони, дали ще ме търпят толкова или отдавна да са ме осъдили? Не, тук въпросът опира до начин за правене на бизнес. А именно - вечно на загуба, вечно плашене на подчинените и паричките, които се движат като свободни радикали, си намират мястото в швейцарски, австрийски и немски банки. Куче влачи, диря няма, както казва народната мъдрост. Точно това е начинът за правене на бизнес на много от така наречените 'бизнесмени". За мен те не са бизнесмени, а, узаконени крадци.

Та тия темички за заплатите, дето периодично се появяват в медиите, са ми много смешни, защото са и лъжливи. По принцип аргументите за едната и за другата страна са правилни, но правилни не в държава като България. Тук не се отчита факта, че може би 90% от по-едрия ни бизнес е една мафиотска структора, тоест, свързана с политическата каста, а понякога и по-лошо - с доста по-тъмни среди. Затова законите на икономиката дето важат в САЩ, Германия и изобщо в белите държави, не важат за държава като нашата. 

Сега...някой щял да оправя нещата. Как и кой? Мафията да си оправи нещата? Ами на практика това искаме - мафията да си поотупа малко палтото. Ама народа щял да се вдигне и...кой народ? Тоя, дето като му дадеш малко парички тоя месец и си затваря устата за 6 месеца напред? 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Вижте сега. Когато се стигне до подобна, задънена улица- всички са виновни! Няма невинни. В този смисъл, редно е всички да поемат отговорността и вината си, да си затворят плювалниците и да помислят, какво да се направи, а не на кого да прехвърлим вината. Щото прехвърлянето на топката, не решава проблеми... Проблемът не се ли реши, се задълбочава и докарва още проблеми.

Ето защо ме подразни тоя рев на "бизнеса" и сигурно реагирах по- остро от необходимото. Да господа, няма кой да работи. Това е плодът на един 30 годишен, съзнателен и целенасочен геноцид... Вие къде бяхте през това време? Да дадете по някой лев на тия, 2 милиона кадърни и в разцвета на силите си българи, та да не си бият камшика в опита си да хапнат и нещо друго, освен светло бъдеще...

преди 28 минути, valkiria1 написа:

Когато искаш да видиш докъде е стигнал един народ ,прочети му творчеството.

"Аз го лъжа, че работя! Той ме лъже, че ми плаща!" - ей това ви е проблема и затова сте затънали до шия. Защото използвате всичките си ресурси да се лъжете взаимно. 

"За лев работи, без лев не стой!"- това също е българска приказка. Относно бизнеса- "Сетила се Мара, да се побара."  :)   Но, добре че беше ти, да ни обясниш как седят нещата. Тва ви е проблема, онва ви е проблема... нямаш ли си някаква работа- да ходиш в казармата например.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, язе написа:

"За лев работи, без лев не стой!"- това също е българска приказка. Относно бизнеса- "Сетила се Мара, да се побара."  :)   Но, добре че беше ти, да ни обясниш как седят нещата. Тва ви е проблема, онва ви е проблема... нямаш ли си някаква работа- да ходиш в казармата например.  :)

тя не знае български поговорки тая

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 45 минути, valkiria1 написа:

На мен българската картинка ми е ясна.

Че то на теб, има ли картинка дето да не ти е ясна?  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мицубиши отваря 2 завода за производство на двигатели в Румъния, инвестицията е за 300 млн евро...
А ние развяваме руски знамената и чакаме Путин да ни оправи 1f642.png:)

Снимка на Контра Пропаганда.

Докато не се отърве България от Русия (СССР) няма бъдеще за нея! Това ще стане когато се освободим от енергийния мечешки капан на ЛукОйл,цените на природен газ,но най-вече когато направим лустрация и преоценка на събитията след ВСВ. За тази цел трябва критични и твърди фигури,които да поставят насоката на радикални реформи в образованието и правораздаването най-вече.  Всички други държави които се "еманципираха" от СССР дръпнаха доста напред ! За какво са ни Мицубишита? Жигулата е вечна!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.03.2017 г. в 20:04, proexpert написа:

...Докато не се отърве България от Русия (СССР) няма бъдеще за нея!...

По-скоро докато не се отърве България от българите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26/02/2017 в 8:11, sennheiser написа:

Но най-смешния пример, който ми даде, е следния. Имаше едно момче, дето почна при колегите работа, но стоя няколко седмици и се махна. Та той изненадано ми казва - какво иска, плащаме му ( 600 лева), но той се УПЛАШИ ОТ РАБОТАТА и  напусна. 

Прав е шефът ти, не трябва да се плаща повече, докато има съгласни да бъдат експлоатирани за по 600 лв.
Който иска повече от 600лв на месец, да си почва собствен бизнес или да заминава там където дават по 4000 лв на месец на повечето бачкатори. Ама то трябва и език да се научи де, не става само с искам повече пари.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.02.2017 г. в 18:53, valkiria1 написа:

На мен българската картинка ми е ясна

А да се сещаш случайно,в тази българска картинка колко от твоите сънародници, вместо да излетят през комина на Освиенцим или Бухенвалд , останаха живи и здрави? Как презираните от теб българи , во главе с държавниците и духовниците, бяха единствените, които се вдигнаха и защитиха своите евреи?  Или са сбъркали?

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Белгиеца написа:

Прав е шефът ти, не трябва да се плаща повече, докато има съгласни да бъдат експлоатирани за по 600 лв.
Който иска повече от 600лв на месец, да си почва собствен бизнес или да заминава там където дават по 4000 лв на месец на повечето бачкатори. Ама то трябва и език да се научи де, не става само с искам повече пари.

Той така само вреди на себе си. Ти що не дойдеш за 600 лева да работиш или айде, някой друг белгиец, дето си е седнал на задника за няколко хилядарки, без да си е правил труда да учи ни езици, ни да отваря собствен бизнес?

При положение, че не може да намери първо хора и второ, ако случайно намери, да ги задържи повече от 1-2 месеца, не виждам логика в предложението ти за собствен бизнес и учене на езици. 

И нещо не си ме разбрал. При нас трябват поне два пъти повече хора за работата, която вършим. Един белгиец да дойде при нас, няма да издържи и два часа преди да попита в колко часа е автобуса.  аз пак казвам. Не виждам логика да нямаш хора, да не даваш повече пари, да занижаваш много, ама много качеството заради липса на персонал. За мен логиката е една - мафия. няма друга логика. Явно тия хора не се занимават с производство, а с други неща, незаконни. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Откак се помня има криза :)

А това с кадрите е клише, с което определени хора демонстрират обществена ангажираност. Виждал съм го повече от 2 десетилетия в най-различни области. Чиста проба лицемерие. Често пъти е съчетано с точно обратното поведение "Няма млади хора", а ги гонят с всички сили. А и много от бизнесмените-чорбаджии, както сами се наричат някои, са такива простаци, че нормално не само служителите им, а и клиентите им да ги избягват, после почват едни сълзи ми то няма кадри, ми то няма клиенти, ми то държавата не се грижи, то това, то онова, дрън-дрън... Само като го чуя тоя израз, че няма хора, няма кадри, няма специалисти и ми е ясно що за човек е рецитиращият го.

И друго има, много от "бизнесите" е невероятно, че съществуват изобщо - лъжат и наглеят, некачествени продукти, услуги... но съществуват. Защото икономиката е на принципите от 80-те - аз на тебе, ти на мене, далавера, примавера, от тук крад, оттам открад, с други думи паразитизъм, покрит с булото "бизнес". В такъв бизнес са нужни други "специалисти"...

Преди много години кандидатствах за работа в една рекламна агенция, чиято собственичка беше рускиня. Тя имаше много високи претенции, то не бяха изпити, препитвания, назначи някаква голяма специалистка с опит, явно свястно маце, която я беше изумила с познанията си. Мацето напусна много бързо и след голямото поредно претърсване ми се падна ред на мен да поработя там :) Жената си беше истеричка, непрекъснати семейни скандали с мъжа й в службата?!, никакви познания в областта на работата й, пълна каша, просташки изцепки. Издържах 1 седмица, долу-горе толкоз беше нормата. След месец-две се обажда дъщеря й да ме търси за работа... И това не беше единствен случай. Та наистина няма кой да работи. 

Редактирано от otark (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2/24/2017 в 15:43, valkiria1 написа:

Щом става дума за правопис ,аз пиша твърде добре за човек,чийто матерен език не е българският. При това съм си признала за евентуални грешки. Да не говорим ,че нямам и образование от  българско учебно заведение. Да не говорим ,че има периоди от години в които изобщо няма с кой да говоря на български.Наблягахме на това ,какво излиза от вашите учебни заведения. 

Умря циганката, дето те хвали, казваш? ;) А правилата за пунктуация поне не си ли учила там, където си се образовала? Например: след препинателен знак се поставя интервал; преди препинателен знак - не. И не "с кой", а "с кого".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.03.2017 г. в 0:45, Win_user написа:

Умря циганката, дето те хвали, казваш? ;) А правилата за пунктуация поне не си ли учила там, където си се образовала? Например: след препинателен знак се поставя интервал; преди препинателен знак - не. И не "с кой", а "с кого".

Все пак пише доста по-добре от други наши сънародници, за което заслужава похвала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 часа, karadzha написа:

Все пак пише доста по-добре от други наши сънародници, за което заслужава похвала.

Когато имаш претенции за образованост, информираност и компетентност, умението да пишеш по- добре от мургавите братя, едва ли е нещо за отбелязване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, язе написа:

Когато имаш претенции за образованост, информираност и компетентност, умението да пишеш по- добре от мургавите братя, едва ли е нещо за отбелязване...

E, донякъде си прав. Но аз не бих се хванал точно за правописа ѝ.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.03.2017 г. в 0:45, Win_user написа:

Тя не е български гражданин!

А аз съм и също не ги знам сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)
преди 44 минути, karadzha написа:

E, донякъде си прав. Но аз не бих се хванал точно за правописа ѝ.

И аз не бих, ако не изписваше някои думи, умишлено грешно. Може би просто ме е яд, че не се сещам защо го прави. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.