Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 10 минути, язе написа:

......

В Белене даже нямат табелки с информация по вратите на кабинетите и се получава следното - "върви в счетоводството", "къде е това", "ей там, онази врата", отиваш, чукаш, влизаш, поздравяваш, вътре пет жени пилят нокти и като те видят изражението на лицата им става "уффффф",  сетне най- добре не питай нищо и не казвай защо си тук, че следва едно чудене и маене, какво аджеба трябва да свършат на практика, съответно и коя точно от всичките. Ба ли ги счетоводители ли са и колко точно от тях са, ала все са номенклатурчици, които по цял ден правят само задници - в общините е бъкано с такива. Ама видиш ли това било научна фантастика - мдааааа.  А следващ коментар ще бъде в духа на, колко много работели общинарите и как получавали унизително ниско заплащане за нечовешкия си труд - как гражданите нищо не разбирали и били неблагодарни, мързеливи и материала не знам си какво, и бля бля лигавщини, от които на хората масово им втръсна. 

Не, че нещо, ала двама кметове са ми комшии, а на един бивш съм му бачкал във фирмата - и да не съм само аз, България е малка държава и много добре си знаем кирливите ризи, на общинарите пък хептем и далавери, и измами, и връзки, всичко се знае ..... ма видиш, не съм бил наясно, щатно разписание, ей сега и закони ще почне да ми цитира, смешко някакъв.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

То и в Брезово може да нямат табелки- не ги знам. Просто чукнах в гугъл община, за която знам че е малка. Обаче имат ИТ специалист... тука некви работодатели нали търсеха, да го зимат! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И пак не разбирам на къде биете? Че е раздута администрацията ли? Това е факт, кой го оспорва? И при нас е така, но не виждам как точно ще се промени. Оптимизация на щата е необходима, но не се прави. 

За частниците пак мрънкате. Не плащали, не знам си какво... 

Кажете какво искате? Как па все вие сте недооценени, неразбрани и онеправдани. Искате да бачкате за 5 бона ли? Ми нали ви казах, като сте толкова можещи и знаещи, заминавайте в чужбина, за която говорите как всичко там е супер. Защо само седите и мрънкате? Ще си ползвате 4-те езика, всички дипломи и квалификации, специализации и умения, които сте придобили. Няма да имате проблем. Ако нещо не ти харесва и не те устройва се опитваш да го промениш, а не ревеш по форумите. Кибичите си в Павликени и Брезово и не спирате да се оплаквате. 

Редактирано от ostavime (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, ostavime написа:

Кажете какво искате? Как па все вие сте недооценени, неразбрани и онеправдани. Искате да бачкате за 5 бона ли? Ми нали ви казах, като сте толкова можещи и знаещи, заминавайте в чужбина, за която говорите как всичко там е супер. Защо само седите и мрънкате? Ще си ползвате 4-те езика, всички дипломи и квалификации, специализации и умения, които сте придобили. Няма да имате проблем. Ако нещо не ти харесва и не те устройва се опитваш да го промениш, а не ревеш по форумите. Кибичите си в Павликени и Брезово и не спирате да се оплаквате. 

Ооооо! Ми, разбира се ,че искаме да работим за 5 бона  и разбира се не искаме да ходим в чужбина, нооо! Иначе по - големи мрънкачи от Бизнеса няма. То данъци им пречели, конкуренцията, че и субсидии искали и безлихвени заеми, че и субсидирани работни места им осигуряват трудовите борси и пак мрън, мрън, мрън! Сега - създайте условия за производителност, обучете си хората и им плащайте подобававащо! Нямате пари ли? Ми няма да си сменяте колите през 6 месеца, да правите гъзарски реманти у дома през 3 месеца, а ще инвестирате! И сега конкретен въпрос. Как куриер у нас разнася пр. 1000бр. писма качествено и в срок и взема минималната заплата, а в германия същия пак разнася пр. 1000бр. писма отново качествено и в срок но срещу 1000 евра заплата???? И още нещо. Пак въпрос т.е. Павликени, Брезово, Видин, Монтана, Ловеч, то там някакви хора 5-та категория ли живеят? С какво са по различни тези градове? Системата и тъпи управници превърнаха тези градове със силна промишлености значими предприятия в мизерстващи ройони! Хората ли са виновни? Не може всички да се наврем в София или Лондон!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като дойде новият 9-ти септември ще разберете. Всичко ще разберете.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ncl написа:

Като дойде новият 9-ти септември ще разберете. Всичко ще разберете.

Не мисля ,че е нужен на някого нов 9-ти Септемри! Но има над какво да се замислим всички.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, ostavime написа:

И пак не разбирам на къде биете? Че е раздута администрацията ли? Това е факт, кой го оспорва? И при нас е така, но не виждам как точно ще се промени. Оптимизация на щата е необходима, но не се прави. 

За частниците пак мрънкате. Не плащали, не знам си какво... 

1. Алгор го оспори,малко по- назад.

2. Ми да де, нали затва е темата. Можещите и знаещите последваха съвета ти, и сега "бизнеса" реве, че няма кой. Ми няма господа- вие ги изгонихте, а бели и грамотни работещи хора се ценят навсякъде. За вас остават неграмотните роми, щото никой не ги иска. Ма земете си ако искате и негри от Конго, но да знаете от мен, че и те не могат да пишат... Всъщност, не могат нищо, освен да си търсят "правата".;)

Можеш да ме обвиниш в расиизъм, ако ще ти олекне...

Редактирано от язе (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, язе написа:

1. Алгор го оспори,малко по- назад.

2. Ми да де, нали затва е темата. Можещите и знаещите последваха съвета ти, и сега "бизнеса" реве, че няма кой. Ми няма господа- вие ги изгонихте, а бели и грамотни работещи хора се ценят навсякъде. За вас остават неграмотните роми, щото никой не ги иска. Ма земете си ако искате и негри от Конго, но да знаете от мен, че и те не могат да пишат... Всъщност, не могат нищо, освен да си търсят "правата".;)

Хъъъм! Прав си! Сега като се замисля в заводите на - най добрите предприемачи работят основно роми и то на субсидирани от ДБТ работни места за по 6 месеца и после нови роми!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, Кумчо вълчооо написа:

Хъъъм! Прав си! Сега като се замисля в заводите на - най добрите предприемачи работят основно роми!

Абе има и друго. Читавите бизнесмени (колкото и да са рядкост), успяват да си намерят "кадри" въпреки бомбата, заложена от крадливите им "колеги".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, язе написа:

Абе има и друго. Читавите бизнесмени (колкото и да са рядкост), успяват да си намерят "кадри" въпреки бомбата, заложена от крадливите им "колеги".

Да. И примера цитиран от медиите е гр. Пловдив където фирмите се надпреварват в напън да задържат и привлекат нови кадри! Този път е "труден" за мнозина , но искат или не ще да тръгват по него!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 минути, Кумчо вълчооо написа:

Да. И примера цитиран от медиите е гр. Пловдив където фирмите се надпреварват в напън да задържат и привлекат нови кадри! Този път е "труден" за мнозина , но искат или не ще да тръгват по него!

Бе чак пък да се надпреварват не съм забелязал (не че и много ги следя де), но има подобрение. Няколко германски компании си направиха заводи тука и вдигнаха мизата бая сериозно. Хората просто си знаят, че ако искаш някой да ти работи- дай му пари! И глей кво става- ще си счупи ръцете от работа, ще се самообразова, ще си вдига нивото... заложи му и перспективи в договора, и си го вързал за много време. Нещата отдавна са измислени- няма нужда да откриваме топлата вода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Българина като цяло е трудно мобилен. Трудно би се преместил на друго място заради работа. По-скоро би си стоял и мрънкал, от колкото да промени нещо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, ostavime написа:

Българина като цяло е трудно мобилен. Трудно би се преместил на друго място заради работа. По-скоро би си стоял и мрънкал, от колкото да промени нещо. 

Това според мен трябва да се използва, а не да се възприема като проблем. Тука вече е ролята на държавата.За да не се получават идиотщини като пренаселване и обезлюдяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, ostavime написа:

Защото държавната жилищна политика е такава. И манталитетът, че трябва на всяка цена да има собствено жилище.
А и простата математика също:
Чист доход на новата работа - наем - преместване< настоящ чист доход.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ostavime написа:

И като дойдем София и баш софиянците от Лом ревват, че не искат сеяни! Eeeee!!!! Един пък друг съфорумник пък ни пращаше да си садим краставички! Та последно ????

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ostavime написа:

.........

И ся последно - да се опитваме да променим нещо или да си фащаме пътя за чужбина? Нещо виртуалната среда ви дразни някои хора сякаш, а? Че стават ясни и на всеослушание доста положения? Че се обсъждат крайно належащи въпроси? Че се получава обществена дискусия без цензура? Силния коз - липса на информация - вече не може да цака толкова ефикасно, ами сега .....? Ти,  дето си се цанил за модератор, ревеш срещу форумите хахаххахахахахаха 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдаван свърши това с промиването на мозъци т.е една кака ни насажда нещо от радиото или телевизора и това е! Днес Интернет е свободен и с 2 клика четеш всичко, Без цензура и с куп противоположни но и полезни мнения! Няма скрито, няма неразкрито и удобно или неудобно!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ostavime написа:

Чета ти коментарите и се чудя излизаш ли от вкъщи? Българите в чужбина какви са. Трудни мобилни ли? Повечето са тръгнали само с една торбичка и 20 евро. За разлика от немците,  на които държавата им сервира в купичката, те пак недоволстват, защото няма кой да им духа, за да изстине супичката. 

Едва ли ще намериш, даже много рядко  успял немец в чужбина, но българин да. Защо ли? Защото сме трудно мобилни. Не съм виждал арабин да чисти кенефи, въпреки че има война в родината му  и 10 деца за хранене.  Може и да има, но рядко. Аз досега не съм чувал, виждал.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, acnekt написа:

Чета ти коментарите и се чудя излизаш ли от вкъщи? Българите в чужбина какви са. Трудни мобилни ли? Повечето са тръгнали само с една торбичка и 20 евро. За разлика от немците,  на които държавата им сервира в купичката, те пак недоволстват, защото няма кой да им духа, за да изстине супичката. 

Едва ли ще намериш, даже много рядко  успял немец в чужбина, но българин да. Защо ли? Защото сме трудно мобилни. Не съм виждал арабин да чисти кенефи, въпреки че има война в родината му  и 10 деца за хранене.  Може и да има, но рядко. Аз досега не съм чувал, виждал.

Много точно казано. Остави го Оставиме кво приказва:)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, karadzha написа:

Много точно казано. Остави го Оставиме кво приказва:)

Та, да си дойдем на приказката - сит на гладен не вярва и това независимо колко изтъркано и банално да е! 

Като съм тръгнал, та  да напиша още нещо. Защо е неефективен работник българина? Защоото е "източен" до последно. Няма времето да почине и да се презареди за сладващия работен ден с това 12,14,16 часа работно време 6 или 7 дни в седмицата! Не може човек да мисил по цял ден дали ще си получи заплатата, дали на другия ден няма да е безработен и в същото време да е съсредоточен в работата! Не може да му се възлагат 1000 задачи след като чисто физически и времево може да изпълни 100. Всичко това в неудобна и вредоносна среда и изпълнявано с машини и технологии от 18-ти век.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро нейде по морето имаше някакъв форум за набиране на работна ръка в сферата на туризма - БГ работодателите даваха до 600лв, немските - стартова - Е1500.
Но комент!

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, безкрайно оплакване. Кой разбрал разбрал. 

Успех на всички :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека да го кажем така- умните и можещи бизнесмени, нямат проблеми с намирането на персонал.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.05.2017 г. в 9:59, ostavime написа:

...Пазара на труда е отворен и свободен, както у нас, така и в почти цяла Европа. Чувстваш се достатъчно кадърен, знаещ, можещ, имаш опит, цениш си труда... тогава имаш и право на избор...

Винаги съм имал възможност да ходя в чужбина да работя, но няма да го направя, защото тук са родителите ми. Ако човек няма нищо и никого, няма никакво значение къде се намира. Не е въпрос да се махнем, а е въпрос да останем и да направим държавата по-добра. Затова ние, които сме съвестни граждани, имаме право да ревем срещу тези, които единствено рушат за собствена изгода.

преди 23 часа, Кумчо вълчооо написа:

...обучете си хората...

Те това е една от най-големите грешки на бизнеса. Затова качественият персонал ще предпочете чуждестранна компания на нашия пазар, отколкото българска компания. Разбира се не е само до обучение, ами и до задържане на персонала, посредством пари.

преди 21 часа, язе написа:

Абе зависи. На старата ми работа шефовете бяха големи сладури, но плащаха много малко. Текучеството е огромно и въобще не се стараят да задържат най-добрите кадри. И какво става? Казва някой, че ще напуска и се почват интервюта с кандидати. Да, ама никой не става. Вземат се разни хора, които издържат 1-2-3 месеца и ги махат, защото са некадърни. От 10 такива се намира един, горе-долу читав, който да остане. Обаче след още месец-два си тръгва някой друг и процедурата се повтаря до безкрай. Съответно шефовете прекарват голяма част от времето си да успокояват клиентите. Но докога?

преди 20 часа, M.Николов написа:

А, нужно ли е бизнеса да инвестира само в големите градове?

Това вече е държавна политика. В цивилизацията се води политика на децентрализиране, но при нас е обратното.

преди 17 часа, Кумчо вълчооо написа:

Отдаван свърши това с промиването на мозъци т.е една кака ни насажда нещо от радиото или телевизора и това е! Днес Интернет е свободен и с 2 клика четеш всичко, Без цензура и с куп противоположни но и полезни мнения! Няма скрито, няма неразкрито и удобно или неудобно!

Тук не съм съгласен. В интернет също има цензура, поръчкови статии и новини. Отделно огромна част от населението ни все още ползва компютрите като пишещи машини и най-много да посети фейсбук или ютуб.

преди 11 часа, M.Николов написа:

Нека да го кажем така- умните и можещи бизнесмени, нямат проблеми с намирането на персонал.

За да се случи, трябва да правят конкуренция на чуждестранните компании. Някои се усещат, но все още са малко. Е, като ги притисне нуждата, ще им се наложи да развържат кесиите, но дали няма да е късно... В повечето случаи нашите "бизнесмени" са доволни да си живуркат с бизнеса, вместо да го развиват. Да и при тях големият проблем е, че са намерили кръга си на комфорт и не искат да го напуснат.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.