Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, какво трябва да направя,з а да успея да инсталирам Update на Joomla? Пуснаф 777 права на /tmp, зададох абсолютен път до /tmp папката, но, каквото и да правя:

Warning

JInstaller: :Install: Can't find XML setup file.

Error

Unable to find install package
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, pinki написа:

Здравейте, какво трябва да направя,з а да успея да инсталирам Update на Joomla? Пуснаф 777 права на /tmp, зададох абсолютен път до /tmp папката, но, каквото и да правя:

Warning

JInstaller: :Install: Can't find XML setup file.

Error

Unable to find install package

/tmp не е място за такива неща. Опитайте нещо от рода на /var/www/joomla :)

и tmp трябва да има стики бит иначе функционалността се губи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, capnemo написа:

/tmp не е място за такива неща. Опитайте нещо от рода на /var/www/joomla :)

и tmp трябва да има стики бит иначе функционалността се губи

Вижте, не разбирам какво ми казвате да направя. В същото време, единственото, което намирам по темата (това с tmp пак го изрових от някъде) тук:

https://docs.joomla.org/J3.x:Extension_won't_install

Не бил правилно направен архивът. Ами, то този архив си е техен, аз ли не разбирам... Посочената от вас директория я нямам на хостинга. Joomla -  та ми е в /home/user/public_html

Може би трябва да спомена, че Joomla  е 3,5,1 версия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, pinki написа:

Вижте, не разбирам какво ми казвате да направя. В същото време, единственото, което намирам по темата (това с tmp пак го изрових от някъде) тук:

https://docs.joomla.org/J3.x:Extension_won't_install

Не бил правилно направен архивът. Ами, то този архив си е техен, аз ли не разбирам... Посочената от вас директория я нямам на хостинга. Joomla -  та ми е в /home/user/public_html

Може би трябва да спомена, че Joomla  е 3,5,1 версия

Щом това е техен архив им пишете, проблема е при тях. И пробвайте в директория /home/user/public_html/tmp

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, capnemo написа:

Щом това е техен архив им пишете, проблема е при тях. И пробвайте в директория /home/user/public_html/tmp

Регнах се в техния форум и им писах вече. Да, това с абсолютния път го пробвах, не че някога е имало значение, но без успех. Благодаря! Ако има резултат, ще драсна отговора.

OK, готово е. Пробблемът беше следният.

1. Joomla иска абсолютни пътища. Аз ги промених през Joomla админстрацията, но понеже бях задал 644 права на configuration.php файла, те не се бяха записали вътре.

2. Промених правата на въпросния файл на 755, въведох в него абсолютните пътища и през Components>Joomla update стана

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване