Премини към съдържанието
kakato10

Проблем с root-ване на LG G3 S (Beat) след инсталация на LineageOS 14.1

Препоръчан отговор

Здравейте!

Преди няколко дена си качих LineageOS 14.1, и от тогава насам не мога да root-на телефона. Ето и какво съм пробвал до момента:

1. Включване на Developer Options и от там през опцеията Root Access. Проблемът тук е че в менюто имам само две опции: disabled, ADB only, но няма и следа от "Apps only" и "ADB and Apps". (Никаква идея защо);

2. Чрез приложения като King Root и KingORoot, както мобилната им така и десктоп версията им (изискващи активиран USB debugging);.

3. Да инсталирам SuperSu от Custom Recovery-то, което съм си качил TWRP.

Започвам да се чудя, дали просто опцията за super user, просто все още не е имплементирана.

Някой случайно да има някакви идеи как да успея да го root-на.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си прави сам експерименти, а гледай клипчета или чети в xda-developers, че после, ще ревеш, ако скапиш нещо както си тръгнал.

П.С : За какво ти е Root?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всяко едно от нещата, които споменах, че съм правил съм чел от много и различни места, като с предимство са били форуми като XDA. Пък и да оплескам нещо, винаги мога да направя една преинсталация.

Понеже, ми се намира един Quick CIrcle Case искам да подкарам ето това приложение, което изисква root права.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, kakato10 написа:

За всяко едно от нещата, които споменах, че съм правил съм чел от много и различни места, като с предимство са били форуми като XDA. Пък и да оплескам нещо, винаги мога да направя една преинсталация.

Понеже, ми се намира един Quick CIrcle Case искам да подкарам ето това приложение, което изисква root права.

Не виждам смисъла да правиш root само заради една апликация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това приложение, ще ми улесни ежедневната работа с телефона и същевременно ще ми позволи да си използвал калъфа, без да използвам бъгавия Stock Rom, мисля че има смисъл. :)

Редактирано от kakato10 (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в тази статия тук в калдата се споменава за инсталиране на zip архив за root права :

Ако не си пробвал вече и това

Калдата за  Lineage OS от 24 януари 2017

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много. С този архив се получи. За съжаление обаче, приложението, което уж изисква root права, не prompt-ва за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Dimitur Dimitrow
      Здравейте на всички! От около месец се чудя дали да си взема някой премиум телефон на изплащане от Теленор. Проблемът е че - 
      1. Загледал съм се на Huawei P20, Samsung Galaxy S8 или S8+, LG G7 ThinQ или по-бюджетния Galaxy A6+. Изглежда че не просто мога да избера измежду тях.
      2. Никога не съм си взимал телефон на изплащане от Теленор, въпреки че имам доста скъп план.
      По принцип камерата (възможно и да е двойна), бързият процесор и големината (поне 5.5 инча) са ми най-важни...
      Ще бъда изключително благодарен, ако някой може да помогне с този труден избор.
    • от angel.
      Здравейте, вчера си купих samsung galaxy a3 2017 - отлично устройство, справя се добре и е доста удобен за ползване с една ръка.
       Сичко е точно, е да ама обаче много бързо разбрах, че тези 9.5 гб за ползване въобще няма да ми стигнат и се сетих, за по-стария ми телефон - един приятел беше го рутнал и беше направил нещо на картата с памет като в крайна сметка половината памет на картата се ползваше като вътрешна на телефона. Потърсих из нета информация по въпроса ама не открих нищо съществено(освен  kaldata.com)и реших да ви пиша, та въпроа са ми е:
      1. Някой знае ли дали е възможно тва с картата памет да стане и с този телефон и ако да как и има ли значение колко е голяма картата памет? 
    • от [4Vendeta] Николай Николов
      Здравейте колеги. Преди 2 месеца закупихме климатик LG pm09sp (Smart Inverter Advance Wi-Fi).
      Интересното, което забелязахме е, че при отопление, при достигане на желаната температура, външното тяло спира да работи (както си му е реда), но отвътре въздуха се циркулира постоянно, което съответно издава някакъв шум на работа (напълно нормален).
      До колкото четох из разни статии и форуми, това било нормално, за да може датчика да взима температурата и на база на това да взима решение дали да започне отоплението отново ако е нужно. Въпросът ми е, че това за мен е леко дразнещо, особено вечерта когато се намаляват градусите за сън, самият климатик да върти въздуха. Не ме дразни това, че се върти въздуха, а че издава един лек шум (който е напълно НОРМАЛЕН) при въртенето на въздуха. От настройките на дистанционното сме разгледали всички функции, но няма "опция" за това въртене на въздуха. Забелязахме, че има отделен режим, който само върти въздуха, но при отопление, явно това въртене идва като "бонус".
      Отделно дистанционното е наистина много странно. До сега не бях виждал такова без осветяване на самият дисплей. Вечерно време е изключително трудно да се работи с дистанционното и се налага да се използва някакъв източник на светлина, за да осветя дистанционното и да видя какво реално съм натиснал. За това има ли отново някаква опцийка да пусна подсветката на дисплея (и евентуално на копчетата). Мисля, че за 2017г климатик, това трябваше да са се усетили да го направят, а не да се чудя какво става и да гледам старите климатици на по над 5 години да ги имат тези "екстри", а аз тихичко вечерно време да си светкам с телефончето, за да видя какво изписва на дисплея след като съм натиснал бутона да видя каква е температурата в стаята. 

Благодаря за вниманието.
    • от Rostislav15
      Здравейте имали друга надеждна програма за root на телефон овен kingroot, защото не успявам да го рутна с тази програма. Пробвал съм и с мобилната версия и с тази за компютър но ми дава някаква грешка. Ако може да кажете някоя друга програма или да кажете от какво може да е и как да го направя ще ви бъда много благодарен.
      Също така искам да спомена че знам какво означава root и съм слагъл на други телефони.
    • от milva0720 M
      Здравейте,
      От няколко дни от телефона ми LG H440N Spirit LTE се чува допълнителен шум при възпроизвеждане на звук. Например, когато звъни алармата, когато звъни телефона, когато получавам нотификация се чува пращене тип радиостанция от говорителчето. След приключване на оригиналния звук, пращенето продължава около 1-2 секунди и спира. Понякога изведнъж по време на издаването на звука пращенето спира и всичко става нормално, а понякога се оправя след няколко часа. Не е изпускан във вода, не са влизали пръски от каквато и да е течност в говорителя. Не е бил на влажно място. Не е в гаранция. Android 6.0 Marshmallow. Имате ли идея от какво може да се е получило това нещо и как бих могъл да го оправя, без да го водя на сервиз.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.