Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гаранция и добавяне на РАМ

Препоръчан отговор

Лаптопът ми има 3 години гаранция. Има 4 ГБ РАМ, което е малко и мисля да му сложа още 4. По принцип, за да важи гаранцията лаптопът не трябва да се отваря, това значи ли че ако му сложа още РАМ няма да ми признаят гаранцията? Дори да е така, ако я махна преди да го закарам на сервиз как ще разберат, че съм слагал още РАМ?
Лаптопът си е здрав, питам чисто информативно. Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Корпусите на лаптопите, както и винтовете и други връзки, които съединяват пластмасите, се правят умишлено изключително слаби, за да може при отваряне те да бъдат повредени от лицето, което ги е отворило, особено ако е неоторизирано. Така те засичат подобен тип дейност върху устройствата си. Винтовете умишлено са черни с много тънък лак, при най-малкото докосване от отвертка той пада. Отделно по самите тях има синя течност, която пада при извеждането им. Има много голяма вероятност да оставиш следи върху някоя пластамаса. Ако всичко се свърши наред, без да оставиш някакви следи от отваряне, а преди евентуално влизане в гаранционен ремонт премахнеш добавения от теб компонент (без значение какъв е), то няма да има проблем.

П.П. Всъщност все пак операционната система, засича и съхранява хардуерни промени, та ако в сервиза са доста информирани и изпипват всичко, дори да няма хардуерно следи по самия лаптоп, то пак може да разберат за промяната на хардуера. Но като цяло изключително малко сервизи използват такива методики.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обади се на търговеца / сервиза и се разберете по въпроса. Все пак гаранцията е при тях и ще те разберат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какво да се разберат? Най-вероятно да му бъде предложено да изпрати устройствата за платено добавяне на още рам памет от тях, като съответно услугата се заплаща, а рам паметта евентуално ще бъде избран от тях модел (само от него като капацитет), та могат да я продадат на тяхна си цена. Това правят повечето сервизи в страната при такива условия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Blue Ray написа:

И какво да се разберат? Най-вероятно да му бъде предложено да изпрати устройствата за платено добавяне на още рам памет от тях, като съответно услугата се заплаща, а рам паметта евентуално ще бъде избран от тях модел (само от него като капацитет), та могат да я продадат на тяхна си цена. Това правят повечето сервизи в страната при такива условия.

И аз така си мисля. Като сложа и транспорт, тя ще ми излезе колкото 8 ГБ да си сложа сам.

Ще си помисля, благодаря за мненията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все пак не се знае де, няма да е лошо да се консултираш с тях. Защото във форумите, почти всичко е чесане на пръсти и няма как всъщност да се даде конкретен и точен отговор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, mkfs.ext4 написа:

Лаптопът ми има 3 години гаранция. Има 4 ГБ РАМ, което е малко и мисля да му сложа още 4. По принцип, за да важи гаранцията лаптопът не трябва да се отваря, това значи ли че ако му сложа още РАМ няма да ми признаят гаранцията? Дори да е така, ако я махна преди да го закарам на сервиз как ще разберат, че съм слагал още РАМ?
Лаптопът си е здрав, питам чисто информативно. Благодаря.

Първо само да попитам! Чул си че някои разбирачи препоръчат на машината да има поне 100ГБ РAM ли или искаш да си сложиш 64 битова ОС!?!  Ако ще използваш 32 битова ОС то и 500ГБ РАМ да сложиш - все тая!

Иначе се разбираш с торговеца или намираш оторизирания сервиз където носиш паметта и срещу 5 лв. ще я сложат! Гаранцията със сигурност ще запазиш по този начин!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, mkfs.ext4 написа:

Не, ползвам 64-битова ОС и 4 ГБ са малко.

Sent from my Telenor_SmartPlus using Tapatalk

Щом казваш!!! :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ли са? За Линукса ми са достатъчни, той с няколко таба в браузъра заема 600-700 MБ, но Уиндоуса стартира с 1 ГБ и нататък яде яко. А Линукса ми е максимално изчистен и оптимизиран, иначе и той мобе да яде като ламя ако го натъпча.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, mkfs.ext4 написа:

Много ли са? За Линукса ми са достатъчни, хххххххххххххххх

32 битовия Win регистрира и използава 3.25 - 3.5 ГБ РАМ.   За да използваш останалия ресурс ще да ти е нужен 64 битов Win

WIN може да се оптимизира, като се спрат ненужни услуги, екстри, ъпдейти. Машината се прочиства от ненужни и дублиращи се програми, а автоматичните им ъпдейти също не са желателни. Пр. моят Win 8.1  при пълно натоварване не яде повече от 1.8 ГБ РАМ и при това без да се лишавам от комфорта на работа! Вярно е и, че  тежки игри на компютъра нямам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спрял съм всичко което може да се спре. Ползвам N версията която няма Media features. Това е 64-битова 10-ка. Пробвах 32-битова, но тя разпознава само 2.5 ГБ, а и 32-битовата система е по-бавна от 64-битовата.
А Осмицата е едно голямо недоразумение. Въобще не ми я хвали. 10-ката щеше да е супер ако можеше да се инсталира минимална система и да добавиш само програмите които ти трябват, а не да вземеш всичкия bloatware.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, mkfs.ext4 написа:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Оууу - по горе не съм видял че става дума за 64 битова ОС И, да - 4 ГБ са малко!  Та съвети бяха по - горе дадени и ти си решаваш кой вариант да избереш т.е. отваряш и слагаш на собствен риск или в оторизирания сервиз срещу скромно заплащане да монтират твоята памет и си запазваш и гаранцията!

Иначе малко неподготвено се изказавш за Win 8.1 която принципно е различна от 8, а обърквощото стартово меню се докарва със супер лека и безплатна програмка до вид  XP или 7. Win 8.1  е супер лек, много стабилен и безпроблемен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от стабилността на 10-ка 1607, но задължително със спрени ъпдейти. Преди я бях пускал да се ъпдейтва и се счупи няколко пъти. Други пък са доволни от ъпдейтите, явно е на късмет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си струва упражнението с добавяне на РАМ ,риска е голям ако го правиш ти .Както са ти обяснили по-горе ще те хваната .Абе чудя се аз как може Линукс потребител да ползва това лайно 10 ....................?Ползвай 7-цата ,64 битова преди време я бех скопил на 700 мб в idle

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иво, налага се да ползвам Visual studio c++ и Solid Works. Има ги само за Джам. Лаптопа ми няма драйвери за 7-ца, а и 10-ката ми харесва повече. Иначе на стария лаптоп 7-цата вървеше по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че къф е тоя лаптоп бре .Не може да няма драйвери от производител на хардуер

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че къф е тоя лаптоп бре .Не може да няма драйвери от производител на хардуер

Няма. С Kaby Lake дъно е. Повечето нови лаптопи имат драйвери само за 10-ка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Иво Димов написа:

Не си струва упражнението с добавяне на РАМ ,риска е голям ако го правиш ти .Както са ти обяснили по-горе ще те хваната .Абе чудя се аз как може Линукс потребител да ползва това лайно 10 ....................?Ползвай 7-цата ,64 битова преди време я бех скопил на 700 мб в idle

И какъв риск има, освен загубата на гаранцията? 

П.П. Не знам защо намесваш Linux потребителите при тези на Windows 10... Едното не пречи на другото... Понякога така е "модерно"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми загубата на гаранция малък риск ли е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Риск е, но при правилна експлоатация и добър късмет, то със сигурност няма да се възползва от нея докато е в сила!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване