Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имам процесор AMD Phenom II X4 B45. Наскоро 2 от ядрата ми спряха да работят и немога да ги включа. Някакви идеи защо не работят ?

Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си биоса дали нямаш опция "Unlock" или нещо подобно. С какво дъно си ? Марка модел ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, niki292002 написа:

Всичко си му работи перфектно, процесора има 2 физически и 2 логически ядра.

Ники, въздържай се от такива изписвания. Подвеждаш. Поне да беше обърнал внимание на размера на L1 и L2 кеша!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, nrgmitko написа:

да проверих всички са включени

Четох няколко материала по този въпрос. В  един от тях се предлага процеосра да се извади от слота и да се сложи отново. Ако обаче компютъра е в гаранция или не знаеш как се маха и слага процесор не ти го препоръчвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, nrgmitko написа:

а има ли някаква възможност да са изгорели или нещо такова ?

Не. Или си заключени от bios, или от някаква програма, или процеосора се е бъгнал нещо. Трябва да видя къде е статията, където се казва, че това е нещо като бъг в тази серия процесори и се оправяла като се извади процесора и се сложи отново в сокета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Start---->Search пишеш resmon стартираш resmon.exe отиваш на таба за CPU , изтегляш си примерно Maxon Cinebench R15 пускаш CPU теста и следиш на resmon-a дали се товарят всички ядра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Joll1Roger написа:

1.Start---->Search пишеш resmon стартираш resmon.exe отиваш на таба за CPU , изтегляш си примерно Maxon Cinebench R15 пускаш CPU теста и следиш на resmon-a дали се товарят всички ядра.

Там показва, че имам 2 ядра ,а процесорът е 4 ядра ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, nrgmitko написа:

Имам процесор AMD Phenom II X4 B45. Наскоро 2 от ядрата ми спряха да работят и немога да ги включа. Някакви идеи защо не работят ?

Затвори скритото съдържание

мани ги тея програмки  пусни игра и там ше разбереш дали работят или не .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи си експеримент. Влез в биоса и върни фабричните настройки, рестартирай, влез отново в биоса и ръчно настрой core unlocker-a. Не забравяй да запазваш промените, които правиш по биоса. В момента бъзикаш Phenom II x2 545, който МОЖЕ да бъде отключен до Phenom II x4 B45, но никой не ти дава гаранция, че ще работи безупречно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...