Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Всичко за Qihoo 360 Antivirus и 360 Total Security


Препоръчан отговор

Искам да попитам, след като тествах и останах буквално отвратен, дейнсталирах програмата, но останаха "leftovers" боклуци в инсталационната директория и предполагам други места? Има ли някакъв tool/програмка за премахване на такива остатъци от дейнсталирани антивирусни програми които мога да използвам в случая за да ги премахна напълно? Благодаря предварително.

 

За интересуващите се за причината на премахване на тази антивирусна, ще кажа само няколко неща, скапан интерфейс, трие разни файлове от програми които даже не са вируси, товари компютъра прекалено много. Интерфейса и товаренето мога да го прежаля, но това че ми прееба 2 игри и стийм - не мога.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Искам да попитам, след като тествах и останах буквално отвратен, дейнсталирах програмата, но останаха "leftovers" боклуци в инсталационната директория и предполагам други места? Има ли някакъв tool/програмка за премахване на такива остатъци от дейнсталирани антивирусни програми които мога да използвам в случая за да ги премахна напълно? Благодаря предварително.

 

За интересуващите се за причината на премахване на тази антивирусна, ще кажа само няколко неща, скапан интерфейс, трие разни файлове от програми които даже не са вируси, товари компютъра прекалено много. Интерфейса и товаренето мога да го прежаля, но това че ми прееба 2 игри и стийм - не мога.

360TS или 360IS си пробвал? Това което трие, можеш да си го възстановиш и поставиш в доверен списък. Игрите ти, оригинални ли бяха, или с кракове? Айде помисли, ако е бил крак, защо го е затрила. И дали наистина, не е вирус. Иначе, може да ползваш http://www.iobit.com/advanceduninstaller.php, но ще трябва пак да я инсталираш. И после с тази програма, да я деинсталираш. И така може да махаш и други програми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да инсталираш за 6-7 дни с цел пробване 6 китайски различни антивируса ...направо си е маймунджулук.  Последният Кихчов TS  е безплатен и ползвателите му май са колкото на Симантек и Касперски - взети заедно.   Дори само заради това си заслужава тази програма подробно да се разучи. Количеството ползватели е безспорна гаранция за ниво. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да инсталираш за 6-7 дни с цел пробване 6 китайски различни антивируса ...направо си е маймунджулук.  Последният Кихчов TS  е безплатен и ползвателите му май са колкото на Симантек и Касперски - взети заедно.   Дори само заради това си заслужава тази програма подробно да се разучи. Количеството ползватели е безспорна гаранция за ниво. 

Чакай сега. Нали го плюеше, до онзи ден? Сега нещо друго приказваш. :clown:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

После инсталирах безплатния Rising - не успях да го ъпдейтна поради блокиране...   Системата сякаш се отпуши като върнах Кихчовия 360 IS...   Аз мога с Кихчо.... мога и без Кихчо....  Ама тези китайци са във война помежду си дори и в безплатния спектър на защитните програми.

  Причината е ясна  :D  

... След пробванията на шестте китайски антивируса ... компютърът ми се е покитайчил. Тази ОС не е преинсталирана 8-9 месеца -  даже още работи.  Обаче си държи на китайски антивируси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мога да го критикувам за фалшиви тревоги и сложни сработвания.  И пак да го харесвам заради други неща. Нищо не е еднозначно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам че са пуснали нова версия  5.0.0.2000,какви са промените обаче не е ясно..

Не е нова версия, някакво леко обновяване само е.

Говорих със съпорта и казаха, че скоро излиза нов ъпдейт на програмата и вече ще е удоволствие за тях да започнем работа по българския превод.Реших да затегна малко нещата и да бъда нахален, че с чакане да ми пишат явно не става.

Ако някой има желание да се включи и да помогне за превода може да ми прати съобщение.

 

Update: 

What's new in the latest version? Version 5.0.0.2000 August 29, 2014

1.Bug Fixes:

    1.1 Program crashes on scanning specific files.

    1.2 Scan may stop at initialization when performing virus scan on non-administrator account.

Редактирано от nterziev (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Qihoo 360 TS  може да се настройва в 4 режима на защита - бързодействащ, оптимален, безопасен и настройваем.   Пробвах ги последователно и се спрях на безопасния - сега всички енджини са с днешни дефиниции  при мен.   В този режим програмата е нещо като антивирусен змей с висока детекция. Privatefirewall 7 с хипса си е отлично сработващо се допълнение.     От седмица тази комбинация е като непробиваема - хипса на стената блокира буби и когато те още са без дефиниции при Авира, Бита и Кихчо.    Очаквам още линкове в темата за подпомагането - че току виж това ми станала най-предпочитаната защитна комбинация.  Някоя друга фалшива тревoга не е кой знае какво - когато ползваната ОС лети.     

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Qihoo 360 TS  може да се настройва в 4 режима на защита - бързодействащ, оптимален, безопасен и настройваем.   Пробвах ги последователно и се спрях на безопасния - сега всички енджини са с днешни дефиниции  при мен.   В този режим програмата е нещо като антивирусен змей с висока детекция. Privatefirewall 7 с хипса си е отлично сработващо се допълнение.     От седмица тази комбинация е като непробиваема - хипса на стената блокира буби и когато те още са без дефиниции при Авира, Бита и Кихчо.    Очаквам още линкове в темата за подпомагането - че току виж това ми станала най-предпочитаната защитна комбинация.  Някоя друга фалшива тревoга не е кой знае какво - когато ползваната ОС лети.     

Метаморфоза.  :no-no:  Добре че, не ми се занимава да ти показвам, предишните коментари. Но, някой колега ще се заеме.  ;)  Иначе се радвам, че най-накрая, хареса китаеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Метаморфоза.  :no-no:  Добре че, не ми се занимава да ти показвам, предишните коментари. Но, някой колега ще се заеме.  ;)  Иначе се радвам, че най-накрая, хареса китаеца.

Защитната стена му осигурява здрава допълнителна подкрепа.   Колегите нека ми подават опасни файлчета - за да не си ги търся сам. Още ще ги тормозя - за да ми станат най-любими.    Защото любими са ми и много други програми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Qihoo 360 TS  може да се настройва в 4 режима на защита - бързодействащ, оптимален, безопасен и настройваем.   Пробвах ги последователно и се спрях на безопасния - сега всички енджини са с днешни дефиниции  при мен.   В този режим програмата е нещо като антивирусен змей с висока детекция. Privatefirewall 7 с хипса си е отлично сработващо се допълнение.     От седмица тази комбинация е като непробиваема - хипса на стената блокира буби и когато те още са без дефиниции при Авира, Бита и Кихчо.    Очаквам още линкове в темата за подпомагането - че току виж това ми станала най-предпочитаната защитна комбинация.  Някоя друга фалшива тревoга не е кой знае какво - когато ползваната ОС лети.     

 

Я,я пробвай на този файл:  http://dox.bg/files/dw?a=f5d3573069

infected

https://www.virustotal.com/bg/file/67ab3f74f0844bd4c84c542f1b4a54a36420e7f17bc1429b2e73839bae5aa689/analysis/1409675974/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кихчо блокира с дефиниция на Авира -  BAT/Flood.C    Да го преименувам ли на Матю?

Редактирано от attj (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

What's new in the latest version? Version 5.0.0.2001 September 4, 2014

1.Enhanced product stability

http://360safe.com/totalsecurity.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо съществено като промяна. Ще чакам следващите версии, дано там не е само гола козметика

За сега явно само оправят бъгове и т.н.

Поне бъга при сканиране го оправиха още миналия ъпдейт, защото ми забиваше за 10 сек. и се оправяше ся го няма тоя проблем :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За сега явно само оправят бъгове и т.н.

Поне бъга при сканиране го оправиха още миналия ъпдейт, защото ми забиваше за 10 сек. и се оправяше ся го няма тоя проблем :D

Очаквах повече промени

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента, нямам инсталиран Qihoo, но колко пъти се ъпдейтват Авирата и Бита, на ден? Има ли промяна, в броя ъпдейти?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента, нямам инсталиран Qihoo, но колко пъти се ъпдейтват Авирата и Бита, на ден? Има ли промяна, в броя ъпдейти?

При мен мисля, че 1 път дневно се ъпдейтват..не съм обръщал голямо внимание на това, но дневно поне по 1 път и двата енджина се ъпдейтват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По 2-3 пъти но това не е важно трябва да се работи върху стабилността добавяне на опции олекотяване. надявам се новите версии да покажат истински прогрес, какъвто очакваме наистина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти казваш, значи може да ти се вярва. Сподели, след време как се държи системата.

 

Здравей,

 

Време е да споделя своите наблюдения от комбото:

Лично аз бях с Comodo 7 и го махнах веднага...по-тромав и грозен интерфейс не бях срещал. Освен, че ми забави стартирането на Windows-a почти двойно, дори като цъках с двукратен клик върху иконата за да се отвори менюто на Comodo и минаваше цяла вечност. Отделно самите прозорци на съобщенията не даваха ясна и пълна информация като тези във версия 5 и добавянето на правила си бе направо кошмар. Върнах си се на 5.12. Сега до версия 5.10 Comodo работеше само с Windows 7. 5.12 е същата като 5.10, но добави поддръжка и на Windows 8. Сега дали поддържа точно 8.1 не знам, но само за 8 съм сигурен, че поддържа. За съжаление те спряха поддръжката на версия 5 и не се знае дори до кога ще има вирусни дефиниции (сигурно за да ни накарат да минем на версия 7) и може да не поддържа 8.1. Четох, че при опит за инсталиране на Comodo 5.12 на Windows 8.1 и Windows-a давал съобщение за несъвместимост, но ако то идва от Windows-a, то то не винаги е правилно. Понякога го дава, но програмата си работи...аз затова от услугите направо съм спрял Program Compatibility Assistant Service (PcaSvc) услугата и съм я сложил на Manual режим.

 

Колкото до IS360...мога да потвърдя, че с Comodo Firewall 5.12 се разбират доста добре. На Comodo 5.12 не съм инсталирал антивирусния модул само и съм изключил пясъчника. На IS360 съм оставил всички функции, защото той има поведенчески модул, което не се припокрива напълно с HIPS-a на COMODO. Единственото припокриване е облака...оставил съм Comodo да изпраща непознати файлове до сървъра си (и ако засече вирус, понеже не съм качил антивируса му, то заразата трябва да се изтрие ръчно, което е малко досадно, но поне показа местоположението на файла и все е нещо така)...а IS360 работи изцяло почти само на облак и е немислимо да му го спра...благодарение на него вади и по-малко съобщения от поведенческия модул. Пример: Ако инсталирам програма, която иска да се добави при стартирането на Windows като PicPick - IS360 ми съобщава затова, но ако програмата е легитимна (проверява я, чрез облака) и автоматично взима решение и я позволява да се добави в регистрите...ако е опасна и ме пита за действие. Затова не мисля, че про-активната защита на IS360 пречи, но ако някой има проблеми с нея винаги може да я спре и да кара само на антивирусните енджини + пясъчника (освен ако пясъчника на Comodo 5 не го радва повече - версия 7 има по-добър пясъчник от версия 5 - поне в това отнощение бие 5-цата и затова лично на 5-цата аз го изключвам). Все пак е добре единия да се изключи при всички положения. Хубавото на IS360 е, че има опция за проверка на свалените файлове за вируси и проверка за фишинг сайтове, неща които Comodo 5 няма (айде проверката на свалените файлове не е важна, защото всяка антивирусна ще ги провери щом започнат да се пишат на диска при сваляне и това е малко маркетингов трик, но няма пък опция за проверка на фишинг). Все пак пък Comodo донякъде компенсира това със замяната на DNS адресите със свои по-време на инсталацията (ако му се позволи) и така също спира доста опасни сайтове. И двете имат защита от кейлогъри на някакво ниво, но още не съм тествал как ще реагират и двете на кейлогъри. IS360 има защита пък на USB, (в настройките на Comodo 5/7 така и не видях опция за автоматична проверка на флашките при поставянето им в машината). Не съм тествал и опцията на IS360 за блокиране на мрежови вируси, но скоро ще се постарая да тествам и това.

 

Засега мога да кажа само че, комбинацията е доста солидна и досега не съм видял сини екрани от нея. Не мисля обаче да минавам скоро на CIS 7 или TS 360. Чака ги доста доработка ми се струва. :)

 

Поздрави! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Време е да споделя своите наблюдения от комбото:

Лично аз бях с Comodo 7 и го махнах веднага...по-тромав и грозен интерфейс не бях срещал. Освен, че ми забави стартирането на Windows-a почти двойно, дори като цъках с двукратен клик върху иконата за да се отвори менюто на Comodo и минаваше цяла вечност. Отделно самите прозорци на съобщенията не даваха ясна и пълна информация като тези във версия 5 и добавянето на правила си бе направо кошмар. Върнах си се на 5.12. Сега до версия 5.10 Comodo работеше само с Windows 7. 5.12 е същата като 5.10, но добави поддръжка и на Windows 8. Сега дали поддържа точно 8.1 не знам, но само за 8 съм сигурен, че поддържа. За съжаление те спряха поддръжката на версия 5 и не се знае дори до кога ще има вирусни дефиниции (сигурно за да ни накарат да минем на версия 7) и може да не поддържа 8.1. Четох, че при опит за инсталиране на Comodo 5.12 на Windows 8.1 и Windows-a давал съобщение за несъвместимост, но ако то идва от Windows-a, то то не винаги е правилно. Понякога го дава, но програмата си работи...аз затова от услугите направо съм спрял Program Compatibility Assistant Service (PcaSvc) услугата и съм я сложил на Manual режим.

 

Колкото до IS360...мога да потвърдя, че с Comodo Firewall 5.12 се разбират доста добре. На Comodo 5.12 не съм инсталирал антивирусния модул само и съм изключил пясъчника. На IS360 съм оставил всички функции, защото той има поведенчески модул, което не се припокрива напълно с HIPS-a на COMODO. Единственото припокриване е облака...оставил съм Comodo да изпраща непознати файлове до сървъра си (и ако засече вирус, понеже не съм качил антивируса му, то заразата трябва да се изтрие ръчно, което е малко досадно, но поне показа местоположението на файла и все е нещо така)...а IS360 работи изцяло почти само на облак и е немислимо да му го спра...благодарение на него вади и по-малко съобщения от поведенческия модул. Пример: Ако инсталирам програма, която иска да се добави при стартирането на Windows като PicPick - IS360 ми съобщава затова, но ако програмата е легитимна (проверява я, чрез облака) и автоматично взима решение и я позволява да се добави в регистрите...ако е опасна и ме пита за действие. Затова не мисля, че про-активната защита на IS360 пречи, но ако някой има проблеми с нея винаги може да я спре и да кара само на антивирусните енджини + пясъчника (освен ако пясъчника на Comodo 5 не го радва повече - версия 7 има по-добър пясъчник от версия 5 - поне в това отнощение бие 5-цата и затова лично на 5-цата аз го изключвам). Все пак е добре единия да се изключи при всички положения. Хубавото на IS360 е, че има опция за проверка на свалените файлове за вируси и проверка за фишинг сайтове, неща които Comodo 5 няма (айде проверката на свалените файлове не е важна, защото всяка антивирусна ще ги провери щом започнат да се пишат на диска при сваляне и това е малко маркетингов трик, но няма пък опция за проверка на фишинг). Все пак пък Comodo донякъде компенсира това със замяната на DNS адресите със свои по-време на инсталацията (ако му се позволи) и така също спира доста опасни сайтове. И двете имат защита от кейлогъри на някакво ниво, но още не съм тествал как ще реагират и двете на кейлогъри. IS360 има защита пък на USB, (в настройките на Comodo 5/7 така и не видях опция за автоматична проверка на флашките при поставянето им в машината). Не съм тествал и опцията на IS360 за блокиране на мрежови вируси, но скоро ще се постарая да тествам и това.

 

Засега мога да кажа само че, комбинацията е доста солидна и досега не съм видял сини екрани от нея. Не мисля обаче да минавам скоро на CIS 7 или TS 360. Чака ги доста доработка ми се струва. :)

 

Поздрави! :)

Много подробно написано. Благодаря за ревюто, ако мога така да го нарека. Дано имаш време, да тестваш тези неща, за който спомена. надявам се, пак да споделиш, впечатленията си.

 

Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Натъкнах се на някакъв бъг в IS 360...Постоянно иска даден файл да го премахва...давам повече опции, казвам и да го счита за доверен...добавя го в белите списъци и след ден пак го засича...доста е досадно това.

 

Става въпрос за безобидна библиотека от крак за игра...

 

http://i.imgur.com/1yGSF6W.jpg

 

Не знам дали си струва да им се докладва след като няма да продължат да развиват IS версията...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...