Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Qihoo 360 Antivirus и 360 Total Security

Препоръчан отговор

• Отговори 2,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Тя си е такава, не се притеснявай :D  :whist:

Това нейно държание не ми допада  :no-no:  . Поне за пробата трябваше да се види.  :D  Определено Panda-та я превъзхожда (лично мнение де). Иначе китайчето е леко за компютъра,но адски мудно при откриване на заплахи и доста неуверено  :D ..Връщам образа,а след време мога отново да ударя едно тестче,като се надявам да са поизгладели нещата!

Поздрави на всички!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От  няколко месеца съм нея........всички гадини си ги лови,но забеляззвам друг доста досаден проблем.Нивото на защита на антивируса само си се сменя на ниско.........това забелязвам,че го прави след като изляза от fullscreen от някое приложение(най-често,ако съм гледал клип в някой сайт)предполагам проблем с функцията Do Not Distrub mode..........

Не съм забелязвал при мен подобно поведение. опитайте да преинсталирате програмата или ползвайте ИС

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм забелязвал при мен подобно поведение. опитайте да преинсталирате програмата или ползвайте ИС

Малко неразбиратество се получи.........В момента съм с IS........В по-горния коментар отговорих на @reyhan_84 понеже го интересуваше,дали проблема го има и при IS................Да сме максимално точни..........при IS поне при мене няма проблеми с реалновремевия,но както споменах при излизане от някое приложение,което е било във fullscreen забелязвам,че нивото на антивируса само си се настройва на LOW(най-често клипче в някой сайт) .......коригирам го ръчно..........понеже и след рестарт понягога не се оправя..........по принцип нивото на засичане съм го настроил на MEDIUM...........При мене,това е единствения проблем,който забелязвам..........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай и сподели мнение моля! да такава ми е идеята.

Windows 8.1 *32 BG и 360TS Ru 6.0.0.1152 - при мен отново не засича в реално време. Не снимах този път.

И няма какво да преинсталирам. Слагам ОС на почти всички мои познати, всякакви Уиндоуси,и всичките на БГ.

И на всичките го е имало този проблем, проверявам....

Обърна ли ОС на английски и всичко, навсякъде, и по всяко време засича.

При мен 360IS също няма проблема на БГ Уиндоуси.

Редактирано от viperdick (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

..."..Тръгна да намира .dll файлове на портабълки,които са сигурни,после даден файл(. exe)при сканиране ми показва,че няма вируси,а при инсталиране-да! Та въпроса ми е дали аз нещо не съм доизпипал настройките или програмата дава относително голям брой FP заради всичките пуснати енджини?

Благодаря предварително!

Може би заради  проактивната защита.  ;)

Лесно можеш да видиш кой модул е реагирал и оттам да си направиш изводите и съответно да направиш корекциите.

Всяка програма има своите добри и лоши страни и всяка програма която ни допада е най добрият избор за нас.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

6.0.0.1152 вече е налице за 360 TS. Отново лесен ъпгрейд след съобщение от програмата. Ползвам рускоезичната версия и не установявам никой от споменатите проблеми. Програмата става все по-добра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На какви езици са ти ОС-ми на които ползваш 360 TS, ако не е тайна?

И също съм съгласен, че не се среща при всички, проблема може да зависи точно от нещо определено, но е масов. 

Снощи пробвах точно тази последна версия за момента.

Редактирано от viperdick (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте съфорумци!

Тъй като не се отказвам лесно,реших да тествам и 360 internet security с включени всички енджини.Останар разочарован от 360 Cloud Engine. Изглежда всичко фалшиво идва от него.

@nikssi ,съжалявам, че не погледнах по-рано настолния(там бях качил Тотал-а) ,но го махнах.На лаптопа сега пробвах 360 IS.Ето какво ми извади:

2e6bzx1.png

Файлът в кошчето е стара версия на WINBOX!

Mоже да пробвам да оставя енджина само на Дефендера(но тогава по-добре да си сложа самия Битдефендер) :D

Смятам,че имат какво още да пипнат! Да уточня с Уиндолс 7 Ултимейт съм(32 битива версия) на български, но с регионални настройки на езика - US

Редактирано от LarsUlrich (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте съфорумци!

Туй като не се отказвам лесно,реших да тествам и 360 internet security с включени всички енджини.Останар разочарован от 360 Cloud Engine. Изглежда всичко фалшиво идва от него.

@nikssi ,съжалявам, че не погледнах по-рано настолния(там бях качил Тотал-а) ,но го махнах.На лаптопа сега пробвах 360 IS.Ето какво ми извади:

2e6bzx1.png

Mоже да пробвам да оставя енджина само на Дефендера(но тогава по-добре да си сложа самия Битдефендер) :D

Смятам,че имат какво още да пипнат! Да уточня с Уиндолс 7 Ултимейт съм(32 битива версия) на български, но с регионални настройки на езика - US

Не знам какво имаш впредвид като ме цитираш но дано си прочел мненията ми по темата по назад.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би заради  проактивната защита.  ;)

Лесно можеш да видиш кой модул е реагирал и оттам да си направиш изводите и съответно да направиш корекциите.

Всяка програма има своите добри и лоши страни и всяка програма която ни допада е най добрият избор за нас.

Имах в предвид,че ми беше писал,че лесно мога да видя кой модул е реагирал,но както вече писах,деинсталирах програмата(Тотал секюритито) преди твоя пост и затова не успях да видя кой модул е реагирал на тези "вируси". А относно това дали съм прочел мненията ти по назад-ДА. Малко съм разхвърлян в обясненията и е нормално човек да се обърка от това  :D  :D

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте съфорумци!

Тъй като не се отказвам лесно,реших да тествам и 360 internet security с включени всички енджини.Останар разочарован от 360 Cloud Engine. Изглежда всичко фалшиво идва от него.

2e6bzx1.png

Това за фотошопа, някакво приложение, правещо го на български ли е? Официано ли е, или е нещо като мод? Другите засечени файлове, какви са? fastone capture, май е с някакъв кейген, така че нормално да го засече. Още повече, че самият faston captur, пави снимка на екрана и записва видео. така че, не виждам проблем с модула на китайците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това за фотошопа, някакво приложение, правещо го на български ли е? Официано ли е, или е нещо като мод? Другите засечени файлове, какви са? fastone capture, май е с някакъв кейген, така че нормално да го засече. Още повече, че самият faston captur, пави снимка на екрана и записва видео. така че, не виждам проблем с модула на китайците.

Това си официалено свалено от сайта им.За кейгена ме съгласяваш,но за скрипта-намиращ го като Адулер, или двете приложения за рутера ми (МИКРОТИК)-"Winbox "? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да и не е официално. но файла не е и заразен. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да и не е официално. но файла не е и заразен. ;)

Да не е заразен. Но явно, променя регистри, или нещо подобно. И китайците го хващат. Скоро няма да го засичат. :P  Имах предвид, колагата да  види какво засича модула. И тогава, да си прави изводи за програмата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено китаеца прекалява с фалшивите аларми. Нищо им няма на скриптовете за MyDefrag.

https://www.virustotal.com/en/file/c87de57ab02b01d8aa6d80ecb3310fdcaf993ad0294cb338e5f6e19074440131/analysis/1425825794/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено китаеца прекалява с фалшивите аларми. Нищо им няма на скриптовете за MyDefrag.

https://www.virustotal.com/en/file/c87de57ab02b01d8aa6d80ecb3310fdcaf993ad0294cb338e5f6e19074440131/analysis/1425825794/

Именно това исках да кажа и аз.И това е само най-вече от 360 Cloud Engine.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слабо познати за тях, ще ги засича. След време, или като ги добавиш в 'белият' списък, ще спре да ги засича. Европейските антивируси, се късат да засичат легитимни китайски приложения. Имащи цифрови подписи, и Уиндоус ги дава от доверен издател. Ела да видиш, Авира какво пищене прави в офиса. На безопасни специализирани програми. Но това е софтуер, написан от хора. Винаги ще има фалшиви аларми, и недоволни.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам те напълно,но нали разбираш,че да пищи на "слабо познати за тях" продукти като My Defrag,приложението WINBOX,което е на една от най добрите компании за рутери(според мен де)МИКРОТИК-е някак си странно за мен! Това не са продукти,за които сега се чува! А представи си,поставих си предварително папката ,с адски многото инсталатори на програми,в "Белия списък".Представям си какво щеше да стане там!    :shock11:  :shock11:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам те напълно,но нали разбираш,че да пищи на "слабо познати за тях" продукти като My Defrag,приложението WINBOX,което е на една от най добрите компании за рутери(според мен де)МИКРОТИК-е някак си странно за мен! Това не са продукти,за които сега се чува! А представи си,поставих си предварително папката ,с адски многото инсталатори на програми,в "Белия списък".Представям си какво щеше да стане там!    :shock11:  :shock11:

И те така си мислят, когато им засичат приложения. Така че, не бързай с изводите. Ползвал съм китаеца. Не е страшен. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слабо познати за тях, ще ги засича. След време, или като ги добавиш в 'белият' списък, ще спре да ги засича. Европейските антивируси, се късат да засичат легитимни китайски приложения. Имащи цифрови подписи, и Уиндоус ги дава от доверен издател. Ела да видиш, Авира какво пищене прави в офиса. На безопасни специализирани програми. Но това е софтуер, написан от хора. Винаги ще има фалшиви аларми, и недоволни.

Това е така, защото от няколко години те са производител на повечето адуер произведения...затова толкова ги засичат китайците. А иначе явно те си връщат в момента. Разбира се няма перфектен енджин и програма и всяка има фалшиви дефиниции...Някои казват, че на ХИПС-а му нинало времето...Аз съм на обратново мнение...близко съм да мина изцяло на HIPS или sandbox...там резултала е чудесен и няма занимавка с дефиниции.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е така, защото от няколко години те са производител на повечето адуер произведения...затова толкова ги засичат китайците. А иначе явно те си връщат в момента. Разбира се няма перфектен енджин и програма и всяка има фалшиви дефиниции...Някои казват, че на ХИПС-а му нинало времето...Аз съм на обратново мнение...близко съм да мина изцяло на HIPS или sandbox...там резултала е чудесен и няма занимавка с дефиниции.

Така е най-добре. HIPS или пясъчник. Ама, лесно убучаем HIPS, че иначе става ...... С дефиниции, винаги може да се допуснат фалшиви засичания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

6.0.0.1154 вече е налице и при скан сега ми намира троянец в моя фикснат Hitman Pro 3.5.  Имам си го от 2011-та и същият директно отлетя в белия списък на китаеца.  Сега пак си работят заедно.   Преход към защита изцяло на HIPS или sandbox си е добра идея.   Засега аз обаче не се отказвам и от постижения на пирати.   Защо да пренебрегвам техния труд!?  Реално ми е и безплатно.   Но не го препоръчвам това на незнаещ за какво иде реч ползвател!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия китайци, защо си махнаха браузъра от страницата? Вече го няма и не можеш да го свалиш. Беше много добър, а и спираше всички реклами и изскачащи прозорци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване