Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Qihoo 360 Antivirus и 360 Total Security

Препоръчан отговор

преди 1 минута, attj написа:

360 TS допуска надграждане на всяка нова версия над старата -без самостоятелно предварително деинсталиране на старата версия.   Това не е нова програма.  Касае се за най-ползваната защитна програма в света.

Това за автоматичното надграждане е лоша идея ! Дори гиганти като Касперски ,Есет ,Чекпойнт , Авира, Аваст ,Ейвиджи, Битдефендер се издънват при автоматичното обновяване ! Да не би дави мързи ! При автоматичното обновяване възникват предпоставки за системни аномали с най различен произход (не е задължително да е виновен антивирусния софтуер за аномалията ! ) !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Що ми се струва,че просто са направили едно тулче с всички ъпдейти които можеш и от сайта на Майкрософт да си свалиш?

Нова версия на програмата  10.6.0.1379 (27.03.2020) Добавен е нов локален енджин разработен от китайците: KunPeng AntiVir линк за сваляне: https://external.comss.ru/url.php?url=https://free.

За съжаление не е само това неоправения проблем...има доста и то лично съм докладвал такива, но без резултат. Затова и бих шута и дори в анкетата защо я премахвам отново им натъртих за тези проблеми и

Публикувани изображения

преди 8 минути, Gregory House написа:

Дори гиганти като Касперски ,Есет ,Чекпойнт , Авира, Аваст ,Ейвиджи, Битдефендер се издънват при автоматичното обновяване

Упа, леко неподготвено изказване! Например в 10 версия на ESET инсталаторът първо архивира данните/настройките на инсталираната на  системата защита, деинсталира я, инсталира новия софтуер и възстановява настройките.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Gregory House написа:

Това за автоматичното надграждане е лоша идея ! Дори гиганти като Касперски ,Есет ,Чекпойнт , Авира, Аваст ,Ейвиджи, Битдефендер се издънват при автоматичното обновяване ! Да не би дави мързи ! При автоматичното обновяване възникват предпоставки за системни аномали с най различен произход (не е задължително да е виновен антивирусния софтуер за аномалията ! ) !

С надграждане за около 3 години съм стигнал до 9-та версия с 360 TS.   Без никакви проблеми.   Всички изброени програми взети заедно са с по-малко ползватели от  360 TS.   Никакви гиганти не са те спрямо китайската програма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, ExaFlop написа:

Упа, леко неподготвено изказване! Например в 10 версия на ESET инсталаторът първо архивира данните/настройките на инсталираната на  системата защита, деинсталира я, инсталира новия софтуер и възстановява настройките.

Не съм против автоматичното обновяване ! Изборът е на потребителя ! Чистото инсталиране пести време ! Някои системни аномалии трудно се диагностицират и отсраняват ! Просто съм прагматичен като всички потребители на калдата а не мазохист ! А и продуктите на Есет не са трудни за конфигуриране - имат интуитивен (Удобен)  интерфейс !

преди 10 минути, attj написа:

С надграждане за около 3 години съм стигнал до 9-та версия с 360 TS.   Без никакви проблеми.   Всички изброени програми взети заедно са с по-малко ползватели от  360 TS.   Никакви гиганти не са те спрямо китайската програма.

Единствената причина е че 99% от ползвателите са китайци с минимални знания ! Прекалено много информациия събира ! Нито един сериозен бизнес клиент не я предпочита (освен тези в Китай) ! Китайски шпионин  прикрит като полезна програма !

Редактирано от Gregory House (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобни твърдения трябва да могат да се докажат.И китайците отдавна не са с минимални знания.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, attj написа:

Подобни твърдения трябва да могат да се докажат.И китайците отдавна не са с минимални знания.

Имате ли инсталиран Гласуайър файъруол ? Той е съвместим с 360 тотал секюрити ? Той ще ви предостави нужните доказателства ! Ето защо корпоративните клиенти и Антивирус индустрията гледат с подозрение  към програмата ! Конкретно ще ви отговоря

Криптиран трафик към  адреси които нямат нищо общо със функциите на програмата - не е ясно кой и каква точно информация събира ( и най вече с  каква цел) !

Няма безплатен антивирус !

Думите ми не целят оплюване на програмата ! Аз критикувам при установяване на нередности и други програми или услуги !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GlassWire Free Firewall бях го инсталирал на компютър и лаптоп у дома - деинсталирах го защото ме занимаваше с разни глупости.   360 TS си работи пъргаво с вградените стени на Win XP и 8.1. Искам системата да лети и не се вълнувам какво може да ми присвои някой китаец.Шрифта пак ме изненада.

Редактирано от kokomil (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, attj написа:

GlassWire Free Firewall бях го инсталирал на компютър и лаптоп у дома - деинсталирах го защото ме занимаваше с разни глупости.   360 TS си работи пъргаво с вградените стени на Win XP и 8.1. Искам системата да лети и не се вълнувам какво може да ми присвои някой китаец.

Защо крещите и отклонихте въпроса ми ? В отговора си потвърдихте думите ми!

Програмата нерегламентирано събира конфиденциална информация !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, _Alex&Vanko_ написа:

800 милиона или милиард ако искаш китайци! Това не е показателно!

Кое не е показателно? Китайците нас са ни изпреварили по много неща.  Ползвам си аз Кихчо и Сепчо.   Те са най-добри и затова са най-ползвани в световен план.   Третото място вероятно е за Касперски.   Четвъртото и следващите въобще не се интересувам вече за кои са.  Нямам намерения всичките пак лично да ги пробвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

9.0.0.1138 Mar 3, 2017

Fixed: Bug fixes

Все още има аномалии  във използваната виртуалната памет !

Dbr9f4W.jpg

Редактирано от Gregory House (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

След около 2 години ползване на стационарен компютър у дома реших да деинсталирам  360 TS. Без да съм недоволен от програмата - просто исках временно там да поставя клиентската версия на  SEP 12.  Обаче азиатецът отказа да се деинсталира и се потопи като подводница - няма го дори и в Контрол панел.  И продължава да пази като змей.  Не ми позволява дори да преинсталирам програмата - дава ми съобщение, че тя си била нормално инсталирана.  Няма как да го деинсталирам като не мога да го открия къде е.Изчезването си е форма на маскиране. Компютърът иначе прекрасно бързо си работи с Win XP.  Реших да изчакам нова версия след сегашната 9.0.0.1146  и да пробвам с ъпгрейд.   Странна работа - да не мога да се отърва от иначе харесания от мен китаец. Нямам желание и намерение да форматирам и да преинсталирам заради Негово Китайско Височество.... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера що се хвалиш!?Кой знае какво е затрила,че да не може да се деинсталира "като хората"...а ти дори не си забелязал Тоше.....Предпочитам,след като съм инсталирал програма,да мога и да я деинсталирам..а не да ми върти "велики ,китайски номера"... и не е нужно да форматираш,за да се отървеш от "Негово Височество"...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/3/2017 в 20:30, Gregory House написа:

9.0.0.1138 Mar 3, 2017

Fixed: Bug fixes

Все още има аномалии  във използваната виртуалната памет !

Dbr9f4W.jpg

:ph34r: И инсталирана на машина с 512MB RAM кал ще се държи това?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, NIKISHARK написа:

Не мога да разбера що се хвалиш!?Кой знае какво е затрила,че да не може да се деинсталира "като хората"...а ти дори не си забелязал Тоше.....Предпочитам,след като съм инсталирал програма,да мога и да я деинсталирам..а не да ми върти "велики ,китайски номера"... и не е нужно да форматираш,за да се отървеш от "Негово Височество"...

Не се хваля. Пак съм озадачен като преди години с Rising.   Имаш ли други идеи за отърваване? Явно китаецът здраво е обсебил стационарния ни домашен компютър. Не съм забелязал нещо да е затрито.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, attj написа:

Явно китаецът здраво е обсебил стационарния ни домашен компютър. 

Поредното доказателство,че на китаец се вярва на половина....За другото си има достатъчно много програми,включително и под safe mode ,за деинсталация....Регистъра не е табу....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, =Ivan= написа:

Тая антивирусна е пълен боклук

Еее,не така Ванка.Програмата си е добра,като за безплатна...има си и кусури,но то коя няма!?Афиширането и като "най-добра" просто е подвеждащо...и невярно...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, attj написа:

Имаш ли други идеи за отърваване?

Safe mode>Rising Uninstaller>regedit:

• HKEY_CURRENT_USER\Software\Rising Antivirus International\, HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Rising Antivirus International\
    HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\

Файлове: 

• %ProgramFiles(86)%\Rising Antivirus International\
    %appdata%\Rising Antivirus International\
    %USER%\Application Data\Rising Antivirus International\.

и/или
Пак в Safe mode:

Цитат

Please download SystemLook:
64-bit:
http://jpshortstuff.247fixes.com/SystemLook_x64.exe
Save to your Desktop.
Right-click on SystemLook.exe, and select: Run As Administrator

Copy the content inside the following quote box into the main textfield:

Quote:
:filefind
*rising*
:regfind
rising

Click the Look button to start the scan.

When finished, a notepad window opens with the results of the scan.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, attj написа:

Защо тогава е най-ползваната защитна програма в света?

щото брат сичките сме овци,нищо лично

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, attj написа:

Защо тогава е най-ползваната защитна програма в света?

Защото китайците са най-многочисленото население

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има един гаден проблем който все още не са го оправили. При резархивиране не лови нищо, след ръчен скан хваща гадините, и това го забелязвам след пробване на няколко версии на програмата. Доста неприятно е, до колко съм чел в темите това се е случвало и на други. Иначе не е лоша програма, но след тия неща малко гледам с недоверие към нея.

Редактирано от ludiq94 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление не е само това неоправения проблем...има доста и то лично съм докладвал такива, но без резултат. Затова и бих шута и дори в анкетата защо я премахвам отново им натъртих за тези проблеми и дори оставих координати за връзка, но уви, не са ме потърсили. А иначе уж екипа им участва в различни проекти по откриване на уязвимости и прочие, а са занемарили собствената си поддръжка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване