Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Закупих си от ebay USB GPS receiver за 10$,  понеже пишеше че работи със Windows 7 и си викам сега ще имам 15 инчов GPS в колата.

Дотук добре, включих го, Windows-a му инсталира драйвъра...и дотук. Сега какво трябва да направя ? Коя програма трябва да се изтегли.? На таблета имам HERE MAPS и WAZE, ама за компютър не знам коя програма да заредя. Ако някой вече има опит със тия джаджи. C Windows 7 Home Premium 32bit съм

g.jpg

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, julienalexandrov написа:

Закупих си от ebay USB GPS receiver за 10$,  понеже пишеше че работи със Windows 7 и си викам сега ще имам 15 инчов GPS в колата.

Дотук добре, включих го, Windows-a му инсталира драйвъра...и дотук. Сега какво трябва да направя ? Коя програма трябва да се изтегли.? На таблета имам HERE MAPS и WAZE, ама за компютър не знам коя програма да заредя. Ако някой вече има опит със тия джаджи. C Windows 7 Home Premium 32bit съм

Можете да ползвате примерно този: https://www.microsoft.com/en-us/store/p/mapfactor-gps-navigation/9nblggh3666j

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има оригинален сайт за това устройство,където може да се изтегли програма от тук: www.u-blox.com.Това е софтуер за автомобилни, мобилни терминали и инфраструктурни приложения за управление,конфигуриране и контрол на функции в реално време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да използвате внсяка платена или безплатна навигация, която се тгегли като допълнителен софтуер и карти при условие, че ще се спогоди с резолюцията на тоза X  лаптоп! Като за начало изпробвайте наличното  HERE MAPS 

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Кумчо вълчооо написа:

Може да използвате внсяка платена или безплатна навигация, която се тгегли като допълнителен софтуер и карти при условие, че ще се спогоди с резолюцията на тоза X  лаптоп! Като за начало изпробвайте наличното  HERE MAPS 

Нещо не виждам тази навигация да поддържа стандартен (не mobile) Windows. ТОва е причината да предложа по-горе нещо друго (което ползва същите карти и е безплатно)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, capnemo написа:

Нещо не виждам тази навигация да поддържа стандартен (не mobile) Windows. ТОва е причината да предложа по-горе нещо друго (което ползва същите карти и е безплатно)

Хубаво, но предложеното от теб е уникално "сакато" и за това предложих да пробва разни варианти до постигане на успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Димитър 59 написа:

Има оригинален сайт за това устройство,където може да се изтегли програма от тук: www.u-blox.com.Това е софтуер за автомобилни, мобилни терминали и инфраструктурни приложения за управление,конфигуриране и контрол на функции в реално време.

Ами то пише ublox ма по принцип във форума на сайта на ublox отричат това да е тяхно производство.

Kазват че просто чипът въре е техен а други компании са го произвеждали GPS-a, за което може би имат право понеже това което получих дойде в една малка торбичка, а това във сайта на ublox гледам че е със картонена обвивка.

Купих го понеже пишеше че работи със for Windows 10/8/7/VISTA/XP

http://www.ebay.ca/itm/VK172-G-MOUSE-USB-GPS-GLONASS-USB-GPS-Receiver-for-Windows-10-8-7-VISTA-XP-/201687141031?hash=item2ef57d8aa7:g:absAAOSwzaJX-0hX

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То явно си работи като GPS модул, но без да е подплатен с подходяща навигационна програма и карти - не върши работа!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Кумчо вълчооо написа:

влязох в сайта но като кликна на Try out the HERE WeGo app companion on your desktop и просто ми изкарва една карта обаче като изляза навън и картата изчезва заради липса на интернет. Гледам малко по надоло има изтегли за iOS и Android но за ПЦ не видях. Може би пропускам нещо. Ако хвърлиш някой линк откъдето да изтегля

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, julienalexandrov написа:

влязох в сайта но като кликна на Try out the HERE WeGo app companion on your desktop и просто ми изкарва една карта обаче като изляза навън и картата изчезва заради липса на интернет. Гледам малко по надоло има изтегли за iOS и Android но за ПЦ не видях. Може би пропускам нещо. Ако хвърлиш някой линк откъдето да изтегля

преди 11 часа, capnemo написа:

Можете да ползвате примерно този: https://www.microsoft.com/en-us/store/p/mapfactor-gps-navigation/9nblggh3666j

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, capnemo написа:

опитах обаче получавам:....This app does not work on your device

System Requirements : Windows 10, Windows 8.1, Windows 10 Mobile, Windows Phone 8.1

а  аз съм със 32 битова седмица

ще ме накарат да се кача на десятка заради този GPS

сега ще пусна една тема във софтуерния раздел дали мога да инсталирам паралелно десятка без да трия седмицата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай сега! Това като първи отговор на Гугъл на въпрос - навигация за лаптоп!  ------- edit -------------

Можеш да намериш куп материали, съвети, линковеи различни други предложения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Кумчо вълчооо написа:

Гледай сега! Това като първи отговор на Гугъл на въпрос - навигация за лаптоп! http://www.driver-bg.eu/index.php?topic=1290.0

Можеш да намериш куп материали, съвети, линковеи различни други предложения.

И тази тема, която предлагаш е пълна с пиратски софтуер....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, capnemo написа:

И тази тема, която предлагаш е пълна с пиратски софтуер....

Не предлагам нищо! Това е резултат и първо търсене в Гугъл по зададен въпрос - "навигация за лаптоп". Всеки един може да зададе този въпрос в Гугъл и да попадне на това. Автора пък сам да преценява какво да използва. Ще изтрия линка но задавайки въпроса автора пак ще прочете това!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 седмици по-късно...
на 1.04.2017 г. в 14:39, bai_bradar написа:

Безплатна навигация с версия за Windows

http://ru.navikey.org/

И се ползват растерни карти... или се конвертират съществуващи....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо подобно.

Ползват се карти от различни източници предимно OSM. За България има карта която е мое дело и може да се изтегли директно от добавките на самата програма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване