Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нов лаптоп до 1700 лева за autocad и фотообработка

Препоръчан отговор

Здравейте, планирам да си купя нов лаптоп в близките 2,3 месеца и съм се спрял на два модела, които влизат в бюджета и предполагам, биха се справили с поставените цели. Работя предимно с Autocad. Имам желание и ще започна да изучавам Photoshop. Набелязаните модели са в геймърските серии, но игри няма да се играят :D Нямат SSD за поставения бюджет, но това ще бъде ъпдейт в бъдеще, наясно съм, че с него работата е по-приятна, защото използвам такъв в момента. Мое мнение, може би погрешно, че ако са "геймърски" е помислено за по-добро охлаждане, добра видеокарта и дисплей, което е плюс  Не съм достатъчно запознат и това е причината да пиша във форума за съвет.
Благодаря предварително!
https://laptop.bg/laptops-lenovo-Legion_Y520-lenovo_legion_y520_80WK008VBM
https://laptop.bg/laptops-asus-GL552-asus_gl552vw_cn211d

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HP https://laptop.bg/laptops-hp-Pavilion_15-hp_pavilion_15_gaming_15bc001nu_W9A01EA 2ри лаптоп HP за 4-та година и без никакви проблеми. Стария лаптоп издържа 11 години без сменяне на части и е.т.ц (2004-2013)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Леновото има по-добра видеокарта и по-ново поколение процесор, обаче пък Асуса е с i7, но разликата не е голяма. Има и 4 ГБ повече РАМ, но тя лесно се добавя. Като цяло добре си се ориентирал, но нямат ССД.

Виж това

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цък Понеже гледам ,че си колега по професия ,горещо ти препоръчвам този асус ,от два ,три дена го внасят мост.17 инча са огромно предимство  при работа с acad,archicad,ps,corel и т.н. Аз  за себе си другиден ще купувам такъв,точно за аутокад и фотошоп.Няма  ССД,но на първо време се преглъща ,а после се добавя като събереш 150 кинта.

Успех.

П.п. можеш да погледаш малко benchmark-ове на видео и проц. В userbenchmark.com

Редактирано от andibgpz (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...
Цък Понеже гледам ,че си колега по професия ,горещо ти препоръчвам този асус ,от два ,три дена го внасят мост.17 инча са огромно предимство  при работа с acad,archicad,ps,corel и т.н. Аз  за себе си другиден ще купувам такъв,точно за аутокад и фотошоп.Няма  ССД,но на първо време се преглъща ,а после се добавя като събереш 150 кинта.
Успех.

П.п. можеш да погледаш малко benchmark-ове на видео и проц. В userbenchmark.com

Ще се радвам ако вече имаш поглед над този модел да ми кажеш колко държи батерията, тествал ли си температурите и самия дисплей добър ли е?

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 3/5/2017 в 13:39, Уолтър Уайт написа:

HP https://laptop.bg/laptops-hp-Pavilion_15-hp_pavilion_15_gaming_15bc001nu_W9A01EA 2ри лаптоп HP за 4-та година и без никакви проблеми. Стария лаптоп издържа 11 години без сменяне на части и е.т.ц (2004-2013)

много им е гадна клавиатурата: лично мнение - пиша от HP Pavilon 17.... Старият dv9730 е класи над този като визия, но хардуера си казва думата :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За фотообработка, не трябва ли цветовете на дисплея да са точни? При споменатия по горе Y520, покритието на sRGB е 52%, тоест половината цветове ги няма.  Що се отнася до горещо препоръчвания FX753, от месеци и половина се опитвам да намеря информация за дисплея и по-конкретно за цветовото покритие, но няма такава. Това ме кара да мисля, че положението не е по-различно от това при Y520. Общо взето, за тези пари, не може де се намери машина, която да отговаря на изискванията. Всъщност даже и с бюджет 2000 лв. не става, поне аз не успях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За фотообработка, не трябва ли цветовете на дисплея да са точни? При споменатия по горе Y520, покритието на sRGB е 52%, тоест половината цветове ги няма.  Що се отнася до горещо препоръчвания FX753, от месеци и половина се опитвам да намеря информация за дисплея и по-конкретно за цветовото покритие, но няма такава. Това ме кара да мисля, че положението не е по-различно от това при Y520. Общо взето, за тези пари, не може де се намери машина, която да отговаря на изискванията. Всъщност даже и с бюджет 2000 лв. не става, поне аз не успях.

Така е на asus-а дисплея му покрива 91% сравнително добре е. Asus N552VX също е с 91% и е не лош вариант за около 1800 лева, но пък се прави компромис с видеокартата, защото е 950М.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, chasovnik написа:

много им е гадна клавиатурата: лично мнение - пиша от HP Pavilon 17.... Старият dv9730 е класи над този като визия, но хардуера си казва думата :(

Не знам. Ползвам отделна клавиатура от около 2 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На FX753 дисплея покрива 91% ?! Това, ако е вярно е много добре даже. Може ли линк към източника на тази информация? Мерси.

Не не, съжалявам не доуточних за Асуса, става въпрос за този който съм споменал още в най първия си пост, а за Fx753 и аз търсих информация, но безуспешно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

От февруари съм FX753VD батирията държи около 2 часа с brightness  на 70% и около час и 20 минути с full brightness.Относно охлаждането,има какво да се желае,но дори и напънат на 100% не качва повече от 75 градуса.
Като бързина е много добър,от дисплея също съм доволен.
Минуси на този модел - звука,пластмасовия кейс,и можеха да направят малко по-добро охлаждане.Иначе го разглобих,още първия ден ,качеството на сглобките не е лошо.Пластмасите към пантите на дисплея изглеждат стабилни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dimo70
      Почистване на лаптопи. Профилактика против прегряване.
      Смяна термопаста при необходимост
    • от ceci78
      Здравейте.На кратко за проблема.Имах програмата,но нещо стана и когато искам да я стартирам..изписва проблем и крашна яко.Деинсталирах я,свалих я отново,пак не тръгва.....сега се пробвам чрез Creative-то.....но ето какво ми изписва.Изключвах защитната стена,пак това.Може ли съвет,не ги разбирам много нещата,но се мъча    Благодаря предварително.

• от Потребител 1
      Здравейте! Решил съм в скоро време да си купя лаптоп. Ще го използвам предимно за по-тежка обработка на аудио, видео и снимки, графичен дизайн, както и за игри (от по-леките). Бюджетът ми е до 2000 лв. Погледнах избора на пазара и на пръв поглед ми допаднаха ryzen 5 4600h, ryzen 7 4800h (малко по-скъпичка) и еквивалентите на intel - i5 10300h и i7 10750h. Като видео карти - това, което видях да се предлага в този клас, е gtx 1650, 1650 ti, 1660 и 1660 ti.
      Някакви препоръки към какво да се насоча?
      Благодаря предварително!
    • от alaptopbuyer
      Здравейте!
      Трябва ми лаптоп за около 2000лв., който да бъде използван основно за програмиране (web development). Основните характеристики, които ме интересуват, са RAM памет и процесор. Не ми трябва добра видео карта (вградена ще е може би най-добре). Разглеждах различни лаптопи, но не мога да избера, защото не разбирам особено от компютърни характеристики. Искам поне 16GB RAM и ще е най-добре дънната платка да има капацитет от 64GB RAM, за да може да мога да добавя RAM, когато ми се наложи, защото RAM ще е вероятно най-бързо изхарчения ресурс. Няма да играя видео игри на него.
      Благодаря!
    • от AnnieBro
      Здравейте! От вчера имам изключително разстройващ проблем и той е, че на дънната платка на лаптопа ми се счупи порта за вътрешния ми хард диск и вече лесно може да се каже, че нямам работещ лаптоп - не мога да го стартирам въобще и нямам достъп до изключително важни за мене файлове. Някой има ли представа дали сервиз би могъл да го смени и/или да го оправи по някакъв начин? Защото предполагам смяната на цяла платка ще излезне изключително скъпо (не съм изцяло наясно) и не мога да отделя много голяма сума (200+ лева) в момента. Някой от вас знае ли доверен сервиз в София, който е възможно да се справи с проблема? Чувала съм, че има много измамници по сервизите, които си взимат здрави части от машините за оправяне и ги заместват със стари и/или неработещи и това е също нещо, което искам да избегна. Лаптопът е Acer Aspire 7 и е извън гаранционен от август. Какъвто и отговор или мнение ми дадете, много бих се зарадвала да го чуя!
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване