Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте

Искам да си взема ssd samsung 750 evo обаче то е tlc.Може ли да се ползва и добре ли ще работи с инсталната ОС на него или tlc не е подходящо за ОС.Игри няма да се качват там освен може би CS:GO, но може и да не кача понеже си зарежда бързо и няма нужда от повече.Главно ме интересува за ОС.Ако пък трябва mlc не знам кое да е ссд-то до 120 лв.

Мерси :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, VladkoJ написа:

Здравейте

Искам да си взема ssd samsung 750 evo обаче то е tlc.Може ли да се ползва и добре ли ще работи с инсталната ОС на него или tlc не е подходящо за ОС.Игри няма да се качват там освен може би CS:GO, но може и да не кача понеже си зарежда бързо и няма нужда от повече.Главно ме интересува за ОС.Ако пък трябва mlc не знам кое да е ссд-то до 120 лв.

Нека да е поне MLC, но пък и TLC да е има гаранция. Като се повреди ще ти го заменят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този клас са само TLC. Какво е значението за ОС според теб ? Нали си имаш гаранция...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 9 минути, techmaniac написа:

В този клас са само TLC. Какво е значението за ОС според теб ? Нали си имаш гаранция...

Нали има по-малко цикли на запис и четене мисля,да не ми сдаде багажа tlc-то

Редактирано от VladkoJ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, VladkoJ написа:

Нали има по-малко цикли на запис и четене мисля,да не ми сдаде багажа tlc-то

Не, няма да сдаде багажа. Затова пък си имаш гаранция.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, techmaniac написа:

Не, няма да сдаде багажа. Затова пък си имаш гаранция.

Тогава си вземам samsung-а :) .А 750 evo мисля че за тея пари си е най-доброто или има по-хубаво ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има горе долу евтини MLC, но са по-бавни. Например HyperX Fury 120 GB и пак е с 3 години гаранция. Аз съм с Samsung 250 GB 850 EVO, който е с V-NAND TLC, много съм доволен и е с 5 години гаранция. Според мен 750 също ще издържи доста, нищо че е обикновен TLC. 100% ще го смениш с нещо по-добро преди да е сдал багажа. 850 Pro e вече доста по-скъп. Особено както поскъпват SSD и RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента всички SSD дискове са сносни и достатъчно добри за всякакви дори леко над средностатистически нужди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamenbm86 написа:

Има горе долу евтини MLC, но са по-бавни. Например HyperX Fury 120 GB и пак е с 3 години гаранция. Аз съм с Samsung 250 GB 850 EVO, който е с V-NAND TLC, много съм доволен и е с 5 години гаранция. Според мен 750 също ще издържи доста, нищо че е обикновен TLC. 100% ще го смениш с нещо по-добро преди да е сдал багажа. 850 Pro e вече доста по-скъп. Особено както поскъпват SSD и RAM.

Гледах fury да ама там скороста на запис след 1 гб пада много рязко и е някъв пълен шит.То и 750 evo пада ама не толкос.Вярно както казваш докато сдаде багажа друго ще си взема :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По Коледа ми беше изпаднало едно много изгодно SSD. (китайско, Drevo X1 120GB, с 3 години гаранция, а беше на промоция 30 лева и просто го взех) TLC е, но не мога да се оплача от него - бързичко си е. А до 3 години или ще сдаде багажа, или ще го сменя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ква е тая промоция ссд за 30 лв бе,представям си кви са му чиповете и контролера. :D:D Ама пък щом нямаш проблеми голяма работа че е евтинко.

Ква е разликата между тея ссд-та , че нещо не мога да разбера 

https://www.jarcomputers.com/SAMSUNG-750-EVO-MZ-750120BW_prod_SSDSAMSUNGMZ750120BW.html

https://www.jarcomputers.com/120GB-SSD-Samsung-750-EVO-MZ-750120Z-SSDSAMSUNGMZ750120Z_prod_SSDSAMSUNGMZ750120Z.html?ref=cat

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ZeroG написа:

SAMSUNG 750 EVO

Reliability MTBF: 1.5 million hours
TBW     120GB: 35 TBW(Tera-Bytes Written)
    	250GB: 70 TBW
    	500GB: 100 TBW
Warranty 3 years limited

35 TBW изглеждат малко, но не зная дали ще ми повярваш, че колкото и да го юркаш това TLC SSD за ОС и всякакви игри върху него, няма да достигнеш до 5 TBW на година, най-вероятно ще гравитираш около 3 TBW/година. А правилото да го постигнеш е много просто - ако си торентаджия просто не си тегли торентите върху SSD-то.

Никога диск C и въобще системен дял не го пълня с глупости.Той си е системен и там трябва да бъдат само такива файлчета.Така че няма да има max TBW ми се струва :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

35 TBW - това означава 19.6 GB записи на ден при 5-годишна експлоатация. Имай предвид, че само FireFox ако стои постоянно отворен с много табове може да прави до 15 GB записи на ден заради автоматичния запис на сесиите. Системният SWAP файл по подразбиране също е на C: и е равен на размера на RAM-а ти. Ако излизаш с хибернация, а не с Shut Down, добави запис на още няколко GB дневно в hiberfil.sys. Отделно - ако кеша на Photoshop е на C:, това ускорява значително работата с големи изображения, но също може да генерира доста трафик. А гаранцията е посочения брой години или до достигане на TBW, което се случи първо. Така че - помисли пак, не си ли струва да похарчиш малко повече пари, но да си вземеш по-надежден SSD?

Редактирано от Win_user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранцията от пет години е хубаво нещо но както казаха гледай най-долната графа.
За съжаление дори сравнително евтин модел като посочения пак е над бюджета ти така че избора ти е минимален и дискусията няма много смисъл.
То и тоя Самсунг дето го гледаш не ти е в бюджета "до 120 лв." пък и винаги са били неизгодни освен ако не говорим за няква промоция.
Отделно най-малките са най-неизгодни но както казах с твоя бюджет просто нямаш кой знае какъв избор че да се чудиш толкова много...

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, VladkoJ написа:

Значи нищо да не си вземам ? -_-

Защо ?

Напротив, смисъл от SSD винаги има. Дали ще е TLC или MLC няма да има никакво значение за теб, това ти обясняват и колегите. Естествено за 100 лв. няма как да имаш претенции за скоростите, но повярвай няма голямо значение за бързината на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оууууу леш ^^ мога да взема ссд до 200 лв и тук мисля, че вече може да се говори така повечко

На една реклама ми излезе някво ссд toshiba a100 със slc памет за 160 лв. Това беше единственото slc до 200 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си взимах SSD, бих си взел това Solid State Drive (SSD) ADATA Ultimate SU800, 2.5", 128GB, SATA III - eMAG.bg или това Solid-State Drive (SSD) SanDisk X400, 2.5", 256GB, SATA III - eMAG.bg в зависимост от парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, VladkoJ написа:

Оууууу леш ^^ мога да взема ссд до 200 лв и тук мисля, че вече може да се говори така повечко

На една реклама ми излезе някво ссд toshiba a100 със slc памет за 160 лв. Това беше единственото slc до 200 лв

В момента 250 ГБ 850 Ево при румънците е 205 лв. От това по-хубаво за парите няма да намериш. Доставката ти е безплатна. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето ти и нещо от мен на цена, приблизително каквато искаш. И двата модела са  МLC с по 5 години гаранция. Аз имам такъв 120 гига от половин година и съм много доволен! Ползвам го само за ОС и софтуера, с който работя.

http://www.vali.bg/bg/catalog#?category=377&m=66&s=newest

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, * СТЕФАН * написа:

Ето ти и нещо от мен на цена, приблизително каквато искаш. И двата модела са  SLC с по 5 години гаранция. Аз имам такъв 120 гига от половин година и съм много доволен! Ползвам го само за ОС и софтуера, с който работя.

http://www.vali.bg/bg/catalog#?category=377&m=66&s=newest

MLC ми пише че са

Аз съм гд фен на samsung така че него мисля да взема ама пък не е задължително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грабвай Самсунга докато го има и то на тази цена. Няма да сбъркаш, с 3D MLC технология е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, techmaniac написа:

Грабвай Самсунга докато го има и то на тази цена. Няма да сбъркаш, с 3D MLC технология е.

Samsung 850 evo ми пише че е с TLC  flash -_-. Май в сайта са объркали :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, VladkoJ написа:

MLC ми пише че са

Аз съм гд фен на samsung така че него мисля да взема ама пък не е задължително

Грешката е моя. Редактирах я. Извинявам се. Който и да си избереш, няма да сбъркаш. Ще се убедиш след покупката. Пожелавам ти успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, VladkoJ написа:

Здравейте

Kingston HyperX Fury 2.5" 120GB SATA 3 SHFS37A/120G

Производител: Kingston
Модел: HyperX Fury 120GB SATA3 SHFS37A/120G

Характеристики:

• Разположение на устройството: Вътрешен
  • Форм фактор: 2.5"
  • Капацитет на устройство за съхранение на данни: 120 GB
  • Поддържан канал за данни: SATA III-600
  • Поддържана скорост на външен трансфер на данни: 6 Gbps
  • Maximum Sequential Read Rate: 420 MB/s
  • Maximum Sequential Write Rate: 120 MB/s
  • IOPS (Max): 84500
  • SATA III Interface Quantity: 1
  • Средно време между повреди: 1000000 hr
  • Solid State Drive Features: SandForce ProcessorShock, ResistanceVibration Resistance
  • Макс. работна околна температура: 70 В ? C
  • Мин. работна околна температура: 0 В ? C
  • Макс. околна температура в изключен режим: 85 В ? C
  • Мин. неработна околна температура: -40 В ? C
  • Максимална консумирана енергия: 2.76 W
  • Минимална консумирана енергия: 0.31 W
  • Толеранс за вибрации при работа: 2.17G @ 7-800Hz
  • Толеранс за вибрации при съхранение: 20G @ 10-2000Hz
  • В комплект с: Adapter
  • Дълбочина: 100.1 мм
  • Височина: 7 мм
  • Ширина: 69.8 мм
  • Номинално тегло: 0.09 кг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Drogba94
      Здравейте след сглобяването на нова Ryzen система компютърът даваше черен екран. Накрая след махане на 1 по 1 частите установих че е заради ССД-то ,защото системата тръгва без него. Проверих съвместимостта с дъното и всичко е точно. 
      ССД-то е  adata sx8000 , а дъното е ASROCK AB350M PRO4 AM4. Странното е че на единия  м.2 вход ми дава черния екран, а на другия няма проблем ,но не ми го открива в биос-а.
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
    • от Gogo456
      Здравейте! Ще си взимам SSD скоро. За сега съм се спрял на ето тези: Intel 540S и SanDisk X400. Бюджета ми е около 140 лв. Благодаря предварително!
    • от GeorgiDG
      Здравейте, искам да съживя малко един стар лаптоп HP ProBook 4525s като му сложа някакво нсикобюджетно SSD, но да има няккакъв ефект все пак.
      Тествах съвместимостта онлайн на сайта на crucial и ми изкарва съвместимост с Crucial MX300 275GB SATA 2.5" 7mm (with 9.5mm adapter) Internal SSD.
      Възнамерявам да сложа HDD-то на мястото на CD-то, а на негово място да сложа SSD.

Въпроса ми е до колко може да се вярва на такива скенери и има ли други начини за проверка, посъветваха ме да видя в някой чужд форум или сайт някой ако е слагал SSD на същата машина е най-сигурно, че няма да има проблеми?
      И другото което ме интересува- понеже ползвам графични програми от рода на Photoshop, който не е много здравословен за SSD-то, изобщо залужава ли си тая галимация, като така и така трябва да инсталирам програмите на твърдия диск за да не скапя SSD-то или има някакъв номер с презаписите?

Машината е толкова стара, но ми е служила вярно толкова години и не искам да я продам за 100 лв, а да я посъживя малко, но заслужава ли си изобщо?
      170-200лв не са голяма инвестиция, ако и кача поне с 30% производителноста, та какво мислите, понеже аз съм малко лаик в хардуерно отношение?
    • от Yromem
      Здравейте имам два мнооооооого стари компютъра и искам да подготвя единия поне за баща ми. Единият е с дъно MSI MS-7267 ver 5.0 а другият е MSI P965 Platinum искам на единия да му сложа SSD и ново Video 400-500лв. Можете ли да ми кажете кое дъно ще е по-подходящо за целта и какви компоненти да му избера. На него ще се играят World of Tanks и ФБ игричките  .
      Избрал съм му:
      SSD
      Video
      Знам че SSD-то е SATA 3 а Видеото e с  PCI Express 2.0 но прочетох, че могат да работят и на по-стари версии.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване