Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 33 минути, Ankazar написа:

Какво е вътрешния глас за вас?

Това е твоята интуиция или твоето вътрешно АЗ - първоизточника. Друг е въпроса дали се вслушваш в него или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шепот от отвъдното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Или може би е ехото на външния глас. Което ти помага, както в старата мъдрост, да премериш два пъти, преди да действаш.

Абе във всички случаи е някаква глупост.

Редактирано от bornofash (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, acnekt написа:

Шепот от отвъдното

Гледай сериала :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Ankazar написа:

Какво е вътрешния глас за вас?

Умът и сърцето са нашия вътрешен глас.

Да слушаш вътрешния си глас, означава да слушаш себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Мойра написа:

Умът и сърцето са нашия вътрешен глас.

То хубаво заучени клишета ! Ама какво означава да слушаш себе си....? И това сърце - друго е неговото предназначение....! :)

Какво е вътрешен глас ?

Спонтанно , но все още неосмислено сравнение въз основа на минал опит , проради което и с очакван резултат . Най-общо казано интуиция - неосъзнато знание . Тук голямо значение имат сетивата , чувствата и емоциите на индивида ! Следва нещата да се обмислят ползвайки индукция , дедукция , хипотеза , аналогия.... и др..начини на мислене , методи на изследване.....

В същност го намирам за много ценно качество . Подсказва отговори на не добре обмислени въпроси ! Твърде често тук Его-тособственото " Аз Искам ! " активно въвежда в заблуда ...... Т.е. друг е въпросът колко е вярно - това след обмисляне на съществуващите факти ....

.....По-висшата степен на това явление е след задълбочено осмисляне на даденостите да познаваш (да отгатнеш верния отговор) в условия на недостатъчно информация.... т.е. когато няма достатъчно факти , когато не се знае !  Голямо значение имат различните други , индивидуални качества - логика , въображение , фантазия и др.. 

За такива казват , че "разговарят с боговете"...:lol6:Не случайно се казва : " Той позна Бог.....! "..... или 6-ца от тотото.....Колко е познал , също е друг въпрос ! 

Тези два така описани процеса , тези две степени (нисша на Его-то  и висша на Разума) на едно и също нещо , най-често вървят заедно и едновременно в човешкото Съзнание взаимодействайки по между си , представлявайки едно неделимо цяло , представлявайки нашият вътрешен глас....

Дали вътрешният ни глас е верен , до колко той съответства на действителността и не ни лъже , дали можем да му се доверим - това го решава практиката !

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Мойра написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Мойра написа:

А Себе си е твоето Аз - останало там, да те чака.

Но ти помага винаги, стига да го познаеш, стига да го послушаш.

Всъщност да се държиш за собствената си ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, _nib_ написа:

А може би гласът на ангела-хранител.

Да, той също може да бъде. Това е духовния ни водач, който е прикрепен към нас по време на живота ни тук.

Но дали е той или висшето Аз - ние няма как да знаем винаги. Можем обаче да се опираме на тях.

Аз лично съм му много благодарна на моя ангел - когато ме е спасявал.

:angel19:

Говоря за случаи когато си иска направо свръхсила

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Мойра написа:

А като се скараме с него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, haidukpikaso написа:

Да, той също може да бъде. Това е духовния ни водач, който е прикрепен към нас по време на живота ни тук.

Но дали е той или висшето Аз - ние няма как да знаем винаги. Можем обаче да се опираме на тях.

Аз лично съм му много благодарна на моя ангел - когато ме е спасявал.

:angel19:

Говоря за случаи когато си иска направо свръхсила

Какво значи висшето Аз.Все едно има ли добро и зло.Какво значи зло.От кого е измислено това понятие.От нас хората.А какви сме ние?Прашинки на една планета.А планетата е прашинка в една галактика.А галактиката е прашинка във вселената.Ами ако има мултивселена?Ко праим?Дреме му на някой пулсар или квазар който може да изтрие нас прашинките само с едно завъртане около оста си.Стига да е на достатъчно близко разстояние от нас.Н.з.Освен ако не сме създадени .......по свой образ и подобие......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, _nib_ написа:

Какво значи висшето Аз.

Това си Ти.

Всеки един от нас когато идва тук, в поредното си прераждане, идва с определен процент енергия.

Колко енергия си си избрал да вземеш - зависи от уроците, които си си написал за учене, за препятствията, които трябва да преодолееш.

Ти слизаш тук, тръгваш, с тази енергия - но останалата ти е Там, у Дома. И винаги ще бъде.

С две думи там ти е харддиска.

Както цепиш харда на дялове C и D - същото е - ОС-то е отделно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вътрешен глас? Понятието допуска различни тълкувания. От една страна, може да се има предвид същото, което Кант нарича "морален императив". Или което древногръцките философи разбират под "арете".

От друга - може да бъде употребено по отношение на интуицията от хора, които не разбират механизма и на действие. В действителност интуицията е нещо напълно рационално. Представлява разновидност на клъстърния анализ, протичащ в мозъка като фонов процес. Т.е. човек оценява непознат обект по N на брой известни атрибути, с което може да го представи като точка в N-мерно пространство. След което го сравнява с други обекти, които се намират близо до него, т.е. образуват клъстър. И предполага, че новият обект има стойности на непознатите до момента атрибути, близки до тези на добре познатите други от клъстъра. Но този процес протича фоново, по същия начин, по който човек вдига ръката си и хваща летяща към него топка, без да осъзнава доста сложните физични пресмятания, свързани с маса, инерция, въздушно съпротивление и гравитация, които мозъкът извършва автоматично. За това логическият разум не е сигурен в предположението, появило се неясно как на повърхността на съзнанието. И е склонен да го мистифицира като "интуиция".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, ExaFlop написа:

Казали са древните : " В спора се ражда истината ! " , или друго : " Влудяващ звук на вентилатор ! " . Това , второто , току-що го видях като тема - там пише : " Сменяй вентилатора ! " ........:lol6:

преди 16 часа, haidukpikaso написа:

Това си Ти....

К`во ти тряб`а да знайш ? Карай ! И тъй мо`е !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, ExaFlop написа:

Трябва спешно да посетим психиатър. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Мойра написа:

психиатър

На мен не ми трябва, аз му трябвам - да дойде...:ph34r:

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ExaFlop написа:

На мен не ми трябва, аз му трябвам - да дойде....

:getout:Само ще ти загуби времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 19 часа, ExaFlop написа:

Тва ми е любимия момент- сдобряваме се и пием ракия. Кой колкото може...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върви си един златотърсач в Аляска и изведнъж чува глас:
- Копай! Тук има злато!
Почва златотърсачът да копае и намира голя-я-мо парче самородно злато.
А гласът изумено:
- Я, злато!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.03.2017 г. в 19:30, _nib_ написа:

Върви си един златотърсач в Аляска и изведнъж чува глас:
- Копай! Тук има злато!
Почва златотърсачът да копае и намира голя-я-мо парче самородно злато.
А гласът изумено:
- Я, злато!

Може и така , а в същност  и по-често :

......копае , копае златотърсачът - злато няма . Пак копае. И пак.......накрая кистисва :

- Млъкни най-после бе ! Тук злато няма !

- Не може да бъде ! Копай .....!

Препоръка : Слушай вътрешния си глас , но първо с металотърсач пробвай преди да копаеш .......!

на 11.03.2017 г. в 18:39, Мойра написа:

Трябва спешно да посетим психиатър. :D

Ако можеш сама , и без сервиз може да смениш вентилатора ! Даже е желателно от време на време сама да си ги сменяш вентилаторите...Ей така - гимнастика за здраве !.:)

Ти за това не чуваш гласове....! :) А си трябва и може . Иначе нямаше да го има....Друг е въпросът дали искаш и правиш . А то е както в спорта - тренира се ! И колкото повече се тренира , толкова повече може ...За невежите се вижда като магия . Примерно както аз да вдигна 200 кг. - може , но само с магия ! А някои го правят..... :) (виж съответният ми по-преден пост за какво говоря , щото до колкото знам си професионално заинтересована)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...