Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

на 2.11.2017 г. в 15:49, byteman написа:

Здравейте. При мен измамата е още по тарикатска . Имам карта данни на м-тел която стои в USB модем ( флашка )която пък стои в рутер и не е вадена от там . съответно от карта данни не може да изпраща смс-и и да се провеждат разговори.

сметката ми набъбна и като прегледах детайлната разпечатка : точката за достъп APN wap-gprs.mtel.bg веднъж седмично за една секунда се сменя с intm_games_5.01 и хоп 5лв и 1 стотинка без ДДС в сметката.

Явно имам интелигентна флашка която сама отговаря на смс-и , ама смяната на настройките и за точка на достъп няма как да стане без намесата на мобилният оператор.

Има измама и в нея са замесени мобилните оператори

Любопитен съм дали по същата схема могат да се окажат абонирани и касови апарати. Те все пак са пломбирани, със SIM карта за данни, макар и план за 4 лв месечно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 8.01.2018 г. в 10:36, Stef9910 написа:

Ето мейла и отговора ...Вижте логото!!!!

алба.png

От Теленор ми казаха, че активирането на тези абонаменти ставало като се съгласяваш с бисквитките... хм

При мен изпратиха същия отговор, звучи много не сериозно , но все пак ще очакваме .От другия сайт е поне по структурирано и даже им обещават , че номера е вече в черен списък и няма да се изпращат смс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Мариана Димова написа:

При мен изпратиха същия отговор, звучи много не сериозно , но все пак ще очакваме .От другия сайт е поне по структурирано и даже им обещават , че номера е вече в черен списък и няма да се изпращат смс.

И аз получих на 01.01 същия смс.до 5 дена ми преведоха парите.Получих го на таблет със карта за интернет на Теленор.Таблета беше влючен,но не е бил използван.Подавайте жалби.Рано или късно ще санкчионират мобилните оператори и ще спрат.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

и на мен ми върнаха парите вчера, след като ми отговориха на 04.01 "До две седмици ще ви преведем парите.

image.png.6e3d2bec5fc8e5b0a5f9117e29b1d091.png

Първият смс за плащане на абонамент от "моя страна" беше на 13.12.2017г. за 6,12лв седмичен както си бях на работното място без да ровя в телефона си, при което не обърнах много внимание, но го стопирах.

image.png.1ea20ad84f3628ef7025eb78a557d52c.png

На 03.01. тази година както си гледам ТВ в къщи получавам за 12лв за месец за игри..... След разговори с оператор на Теленор се опитаха да ме убедят, че съм го правила умишлено. Звъннах на въпросния телефон от sms-а 0882190530 като поисках да ми продиктуват email на support-а им, без да се обяснявам за какво ми е. И им писах директно, че искам да ми върнат парите, с което веднага се съгласиха, защото явно "си знаят схемите"...

Съветът ми към потърпевшите (поне първоначално) е да си забраните изходящите смс-и - това става с код: *33*0000*16# (деактивацията е с код: #33*0000*16#  ). Аз го направих още на 03.01 и имало резултат - снощи случайно си отворих Съобщенията и забелязах един неизпратен (подобен на който до сега нямам в кореспонденцията си):

image.png.ebd735d570bcee58552072f338d849d2.png

Явно съм прекъснала веригата със забраната и освен, че не е изпратен, не е и изтрит... Забраната за пращане на смс-и не е най-удобното решение, но е начало, поне докато благоволят да ми въведат номера в "Черния списък".

Редактирано от Кремена Димова (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писах и аз мейл вчера. Денс ми върнаха отговор да си дам iban-a и две имена и после ми изпратиха това:

izmamni_sms.jpg.045af103cfe2ae2dcee9816c482d9a8c.jpg

Ще чакам да видя какво ще стане!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят първи смс беше коледен подарък. Получих го от номер 1920 и от тогава няма спиране. Операторите на Теленор ми казват същото, че съм натиснала някъде нещо си и хоп, активирала съм услугите AGAME, MME_GAME, днес дори и за някаква си Xjoy се абонирах. Освен да ми е направена лоботомия, защото нямам никакъв спомен да съм се абонирала за подобни услуги. След оплакване до Теленор от моя страна, ми заявяват, че след извършената от тях проверка, установяват, че аз реално не съм активирала, не съм се абонирала за тези услуги, нито съм посещавала въпросните сайтове. Също така, че сметката ми ще бъде сторнирана в някоя бъдеща фактура( бъдещето все пак е доста относително понятие), което означава, че аз ще си заплатя услугите, които не съм ползвала и Теленор го потвърждава. Пълна измама и тормоз! Днес ходих в полицията, защото за мен това е престъпление и сезирах Прокуратурата, Комисията за регулиране на съобщенията, както и Комисията за защита на потребителите. Сега ми остава само най-висшата инстанция, а именно Медиите :)

Пишете, пускайте жалби, давайте гласност, иначе няма как да се оправят нещата ако си мълчим!

nnnnn.png

Screenshot_20180116-150045.png

Screenshot_20180116-150058.png

Screenshot_20180116-150108.png

Screenshot_20180116-150126.png

Screenshot_20180116-150138.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес 18.01.2018 получих същия смс, но този път за услуга Xjoy. Всичко останало е същото, дори телефонния номер. За разлика от предния път обаче, този път ми обясниха да си пускам каквито жалби искам до арменския поп, че вече не предоставяли мейл....

Ще пусна жалби където се сетя.

Според мен няма да е зле да се направи една колективна жалба.

Иначе съм абонат на ТЕЛЕНОР. Споделете на кои оператори сте абонати!!!

Току-що ми отговориха да си търся парите от мобилните оператори!!!!

kkkk.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Stef9910 написа:

Днес 18.01.2018 получих същия смс, но този път за услуга Xjoy. Всичко останало е същото, дори телефонния номер. За разлика от предния път обаче, този път ми обясниха да си пускам каквито жалби искам до арменския поп, че вече не предоставяли мейл....

Ще пусна жалби където се сетя.

Според мен няма да е зле да се направи една колективна жалба.

Иначе съм абонат на ТЕЛЕНОР. Споделете на кои оператори сте абонати!!!

Току-що ми отговориха да си търся парите от мобилните оператори!!!!

kkkk.png

Аз съм за. Явно нещата не се променят, въпреки хилядите оплаквания. Към МТел съм.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на теленор. преди 2 дни си изтеглих приложение от маркета и хоп някакъв абонамент... 
Uspeshno zaplatihte 6.01 lv. S DDS za FVT_Games. Abonamenta e za 7 dni. Za prekratqvane izpratete STOP 176 na 19207.Info-0882190530

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно Allterco са променили условията си към договорите си с мобилните оператори. Прехвърлили са им отговорността за възстановяване на сумите...

Аз отговор на електронните жалби към  Теленор и  АРС нямам до този момент

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!
Днес и аз бях приятно изненадан по този начин. Абонат съм на Теленор. Предоставям снимка със СМС потока. След бърза реакция на оператор от Теленор и след това обаждане на посочения в СМС-ите телефон, спрях спама със СМС. При второто обаждане ми казаха, че трябва да се обърна към операторът (Теленор) за да ми приспадната/върнат парите. Ако все пак Теленор реши да не предприеме мерки, на кой е-мейл трябва да пиша, за да си потърся парите. Готов съм и да сигнализирам и на КРС и на КЗП

Благодаря предварително!

Screenshot_20180123-121445.thumb.png.64a45afa9b708662b57adddad6cf5521.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, тази сутрин и на мен ми бяха изпратени същите смс-и. Служителите от Теленор ми казаха да пратя смс за спиране на услугата и да пиша имейл на support.gw@teracomm.bg. Там ги помолих да ми блеклистнат номера и да възстановят парите. Получих доста бързо отговор, че номерът е вече блокиран, но за парите трябва да говоря с оператора. Явно си подхвърлят топката по някакъв начин. Писах в отговор, че искам информация относно случая и отново бях пренасочен към Теленор. Никой не знае откъде идват тези смс-и... Подал съм жалба в КЗП и чакам някаква реакция...

Редактирано от Константин Узунов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Kristiqn Vasilev написа:

Мен също ме измамиха неможе ли да пишем до господари на ефира

Screenshot_20180124-082003.png

май май, ще трябва ... преди малко получих известие от Теленор : 

Здравейте г-н Петров,

Проверка от наша страна установи, че на 20.01.2018г. от мобилен номер 359898729616 e направен абонамент за ползване на услугата FVT_Games в http://wap.yasune360.com/content/index/FancyCompound.html. При абонирането към номера Ви е изпратено съобщение от номер 1920 от търговеца, предоставящ услугата, с потвърждение за направения абонамент и информация за начина на спиране на абонамента.

Моля имайте предвид, че изпращането на съобщение с текст STOP 176 на номер 19207 спира направения абонамент и при него не се начислява допълнителна сума.

Бихме искали да уточним, че Теленор предоставя възможност на потребителите на мобилни услуги да достъпват различни сайтове и приложения в интернет, обслужвани от различни доставчици, но не носи отговорност за поръчките на потребителя за услуги към сайтове в интернет, предоставяни от трети лица. Препоръчваме ползвателят на номера да бъде внимателен какви услуги заявява при посещението си в интернет, тъй като някои от тях предоставят услуги с по-висока цена. 

С оглед на добрите взаимоотношения, на които държим, прекратихме абонамента за услугата и взехме търговско решение начислената сума да бъде приспадната. Компенсацията е еднократна и ще намери отражение във фактура от бъдещ отчетен период.

В случай, че се нуждаете от допълнително съдействие или информация по други въпроси, моля попълнете контактната форма тук

С уважение,

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До Господари на Ефира също писах , нямам отговор. Парите ми върнаха по сметката от въпросната фирма. От КРС ми изпратиха официално писмо , че препращат случая към компетентните органи / незнайно кои са тези органи /, От КЗЗП все още няма отговор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.01.2018 г. в 12:22, lifesaver написа:

Писах и аз мейл вчера. Денс ми върнаха отговор да си дам iban-a и две имена и после ми изпратиха това:

izmamni_sms.jpg.045af103cfe2ae2dcee9816c482d9a8c.jpg

Ще чакам да видя какво ще стане!

Днес ми възстановиха сумата.....Мошеници!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели, помагайте!

И аз съм "жертва" на тези безумни и неправомерни абонаменти за непоискани от нас услуги!

Подадох жалба в комисията за регулиране на съобщенията и в Теленор и очаквам отговор!

Предният път от кол центъра в Теленор ми отговориха, че не могат да съдействат, тъй като тези услуги не се предлагат от тях!

Писах на въпросната фирма, но получих този отговор:

Снимка на екрана_2018-01-25_11-43-05.png

Редактирано от masseter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, masseter написа:

Приятели, помагайте!

И аз съм "жертва" на тези безумни и неправомерни абонаменти за непоискани от нас услуги!

Подадох жалба в комисията за регулиране на съобщенията и в Теленор и очаквам отговор!

Предният път от кол центъра в Теленор ми отговориха, че не могат да съдействат, тъй като тези услуги не се предлагат от тях!

Писах на въпросната фирма, но получих този отговор:

Снимка на екрана_2018-01-25_11-43-05.png

От оператор на Теленор разбрах, че преразглеждат молбата ми за преразглеждане на сметката, а получих отговор, от който нищо не разбрах, а операторът ми каза, че ставало дума, че номерът ми е вкаран в черен списък, за да не получавам повече такива съобщения. Ако до 3-4 дена не получа отговор, пак ще се обърна към 123 и ще попитам оператор, от кой да си искам парите. 

Редактирано от Wu-TAnG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Снощи 22:34ч. и аз гръмнах с 6.12лв. от тези измамници ей така от нищото....

Разговора с оператора го записах, те нищо не можели да направят и да съм бил внимавал....

.... да съм си бил сложил адблокър.

Казах и че съм го инсталирал и съобщението дойде баз дори да съм докоснал телефона, просто получих съобщение за абонамент.

Оператора е Теленор, гледам че основно засегнатите сме техни абонати, явно е тяхна политика....

Преди 2 месеца съпругата ми гръмна с такъм SMS от тези, но и върнаха парите, сега ще видим дали ще върнат и мойте....

Трябва да се направи нещо, защото това си е чист рекет, като ти казват по телефона един вид че си невеж и си натиснал ей така някакъв абонамент.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Иво Марков написа:

Решението е да се спрат мобилните данни и да ползвате само външен интернет.

Тогава за какво го плащам този интернет, като не мога да го използвам...

Много бързо ми отговориха и ме отсвирват да си търся парите от оператора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Да ви кажа, че има развитие по случая.

Всеки, който е ощетен от тези измамници да си търси правата! Има резултат!

Днес получих този отговор от Теленор:

Снимка на екрана_2018-01-26_14-56-06.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.