Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

От 2 дена имам огромен проблем и незнам какво да правя.Много трудно отивам по голяма нужда и усещам болка при изхождане днес забелязах че в долната част на ануса имам 2 малки израстъка-бели и твърди и много се изплаших.В момента не съм в града където ми е личния лекар и незнам какво да правя.

Какво може да е и какво да ползвам времменно докато се прибера в моя град.Ако някой е имал подобен проблем ще се радвам да ми отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се прибереш иди на лекар. Два дена все някак си ще ги изтърпиш. Аз търпях 20 години докато се наканя да ги оперирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купуваш си смрадлика от аптеката, сваряваш я, оставяш я да изстине и си правиш бани на дупето в един леген. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кажи какъвти е стила на живот как ти минава  деня и каква ти е диетата 

дай снимка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Смрадликата е противопоказна за тях. Добре е да ги види хирург проктолог. Може и да неса хемороиди...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Yvan Sergeev написа:

кажи какъвти е стила на живот как ти минава  деня и каква ти е диетата 

дай снимка

Почти през цялото време съм седнала...такава ми е работата.Диети не спазвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

диета в смисъл какво ядеш - алкохол и люто не е препоръчително

- раздвижвай се през 15 минути

и си подмивай задника след тоалетна и

поза в кляк -турска тоалетна . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, stela94 написа:

Диети не спазвам.

А трябва - не на лютото/пикантното, Намалете „белите“ продукти. Изхвърлете белия ориз от менюто си и го заместете с кафяв. Редуцирайте до минимум количество на продуктите, съдържащи бяло брашно и бяла захар. Увеличете фибрите в храната, ползвайте повече сурови плодове/зеленчуци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, ExaFlop написа:

Смрадликата е противопоказна за тях. Добре е да ги види хирург проктолог. Може и да неса хемороиди...

Те още не са се спукали или нещо от този сорт. Смрадликата ще облекчи болката. Да, може и да не са хемороиди, но при трудно ходене до тоалетна и при надуване 90% са това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Yvan Sergeev написа:

кокоши тръни

Кокоши тръни излизат ли върху ануса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо, на тази пътека съм и проктологът каза - "В никакъв случай бабината смрадлика"
Стела, не си прави експерименти с това - иди да те види хирург-проктолог!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, stela94 написа:

Не, това са глупости. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що видях темата! Да споделя и аз от опит! Пробвал съм какво ли не (даже и операциите са безполезни, защото се появяват отново)! Миенето след ходене по голяма е задължително, но не както плямпат лекарите с хладка вода без сапун! Да, сапуна не се препоръчва, но вместо него се ползва паста за зъби (от тези за пародонтоза)! След това задължително се ползват свещички без значение дали са вътреши или външни (от всички изписвани от лекаря най-помага Цикатридина супозитории)! Освен това ползвам смес от три мехлема в равни количества смесени за външно намазване! Мехлемите се продават в аптеките и лекаря ми ги беше изписвал по отделно, но нямат толкова голям ефект ако не се смесят! Това са Доксипрокт маз (тук цената му е 8лв.), Клобедерм маз (цената е около 3лв.) и Родопско чудо (около 5-6лв.)! Имам и един приятел, който даде на три пъти по над 200лв. за лазер операции и уж ги бяха премахнали успешно, но той е таксиметров шофьор и сега са даже повече от преди операциите! Естествен захаросан мед също помага за облекчаване на болката (може и премесен с малко сода за хляб - на една супена лъжица захаросан мед се слага половин кафяна лъжичка сода), но само Цикатридина супозитории ги смаляват до изчезването им! Лошото е, че една кутия за 10 дена (ползва се по една на ден т.е. вечер непосредствено преди лягане) е на цена от около 18 до 20лв., а лечението продължава повече! При мен беше около три месеца с Цикатридината! Вече си ям люто и нямам повече проблми! Позата за която са ти споменали по-горе е абсолютно задължителна!  Не случайно има нации които не познават хемороидите, защото не познават тази съвременна екстра тоалетната чиния! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
4 hours ago, stela94 said:

От 2 дена имам огромен проблем и незнам какво да правя.

Айде и аз да кажа.Хемороидите не са болест.Те са напаст!Преди 15 г. се разделих с тях и от тогава голям рахатлък.Един млад шуменски доктор ме ряза.Тогава лазери правеха само в София.Трябва да те прегледа проктолог,правят го с ендоскоп.Неприятно,но търпимо.Заедно с хемороидите откриха и 3 полипа,та затова ме правиха с рязане.Постоперативният период е ужасен,много боли.За билки и медикаменти има много.Аз ползвах Антифлегмин,но при мен нямаше кървене.Най-важно е да си направиш преглед при проктолог.Смрадликата много ми помогна,но след операцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/13/2017 в 15:31, stela94 написа:

Двата бели "израстъка" навяват мисли за кондиломи, но пък те болят много рядко само ако са травмирани. Колкото по-бързо се видиш с лекар, толкова по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Воробянинов написа:

...Аз ползвах Антифлегмин,но при мен нямаше кървене...

Успешно помага разбира се, но е това е мехлем за животни по принцип и трябва да се внимава кога се маже и по колко пъти, защото може да се получи обратния ефект! ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста прочетох в интернет,но по формата им-/приличат на пшеничено зърно/ме навява на мисълтта,че са кондиломи или греша?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, stela94 написа:

Доста прочетох в интернет,но по формата им-/приличат на пшеничено зърно/ме навява на мисълтта,че са кондиломи или греша?

Не чети в нета,отиваай на доктор и ще разбереш к'во имаш.не е тол'ко страшно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, stela94 написа:

Еми снимай ги три четири пъти от различни ъгли и пусни качествени снимки, да ги видим.
Ние не те знаем коя си, анонимна си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Дори да не са хемороиди, може спокойно да се ползва Проктогливенол- крем. Има противовъзпалителен и обезболяващ ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Воробянинов написа:

Е,чак да си снимаш г--а за Белгиеца не е нужно,но на доктор трябва да идеш!

Ама то и тука четат доктори, та ако има снимков материал и разпознаят нещо страшно, ще й драснат няколко реда на лични, без да сме разбрали ние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходенето на лекар е задължително за поставяне на диагноза. При мене слава богу нямаше нищо друго, но съм чел че може с хемороидите да има и друго заболяване. Ходих на два прегледа и на двете места ме посъветваха да не чакам да се влошат и да ми сложат някакви пръстени, а на второто място да ги премахнат с лазер. Чесно да ви кажа достарша ме и срам не срам поразпитах приятели дали могат да препоръчат нещо. Първо ползвах цикатридина свещички, има ги навсякъде. Помагаха само докато ги ползвам, като спрях наново болката се връщаше. След това минах на флебодия крем, ефекта беше по-добър. Може би месец и нещо след като го спрях отново проблема се върна. Тогава реших да се пробвам с лекарите. Преди да отида приятел ми препоръча хеморрел крем - това е нещото с което се оправих. Надявам се да не ми се налага повече да се занимавам с лекари.

Редактирано от Найденчо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам да попитам за кондиломите незнач темата стара ли е но ако има някой да ми отговори ще съм благодарна .На скоро бях хванала краста и мезнаех и водя полов живот с жени не с мъже и приятелката ми хвана от мен излекувахме се но посе каза че от мен била и хванала и кондиломи при положение че аз нямам това не де ли хваща от полов живот с мъже

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...