Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте искам да ви препоръчам мехлем който лично на мен ми помогна и облекчи положението ми . https://www.apteka1.eu/bg/product/62-meilem-za-analni-fisuri-/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.01.2018 г. в 10:19, inaa11 написа:

искам да попитам за кондиломите незнач темата стара ли е но ако има някой да ми отговори ще съм благодарна .На скоро бях хванала краста и мезнаех и водя полов живот с жени не с мъже и приятелката ми хвана от мен излекувахме се но посе каза че от мен била и хванала и кондиломи при положение че аз нямам това не де ли хваща от полов живот с мъже

Wow. Ами не се хваща само от мъже. Положението е доста сериозно и не е за консултации по форуми. Съветвам ви да се обърнете къ специалист.
Занемаряването на нещата може дори да провокира развитие на рак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, да споделя моя опит. Близо 20 години страдам, ползвах всичко което може да се купи от аптеката включая и от ветеринарната. Ходих и да ме режат, положението беше станало нетърпимо. От тогава минаха 2 години и проблема отново се появи. Видях в интернет ректистоп, реших да пробвам въпреки цената. За съжаление и това е поредната измама. Не се лъжете - ефект нула! Проверих по-подробно, няма и фирма на сайта им посочена, нито координати за обратна връзка. Продължавам да търся ефективно решение. Моля дайте съвет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е измама - работата е там, че това е от онези заболявания, чието лечение никак не е просто + че е доста индивидуално: да се разбира, че според случая се предписват диаметрално противоположни процедури. Това, което е помогнало при някои, при други не само, че може да не помогне, но дори и да влоши положението.

Тъй че - лекар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Relivia-Organics написа:

Съдържа над 20 активни съставки

Абе това сигурно и чума лекува!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си лекувам хемороидите основно с този мехлем от пачули и чай от смрадлика. С постоянство всичко се лекува. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.06.2018 г. в 3:55, Найденчо написа:

Моля дайте съвет. 

Пак освен да се подложиш на оперативно лечение. Аз пета година вече съм много доволен. Инак над 20 години положението беше нетърпимо.

преди 1 час, emanuela444 написа:

Аз си лекувам хемороидите основно с този мехлем от пачули и чай от смрадлика. С постоянство всичко се лекува. :)

Много ми е чудно как лекувате механични увреждания на тъканта с разни мехлеми !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, всичко е вярно по темата , но най вярно е да се намажеш с крем -медико идеал и си решаваш проблема за 2 часа за 2 лева. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Борислав Бахнев написа:

крем -медико идеал

Покажете го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, съфорумници!
Ще напиша мнение за всички топ проктолози в страната, тъй като хемороидите и усложненията ми ме накараха да ги посетя.
Четете, за да не пострадате като мен!
Преди година получих силни болки в аналната област и се оказа, че имам вътрешен хемороид. И оттам започва моята история:

Проф. Темелков(Варна)
По препоръки се насочих към този хирург, който се оказа абсолютен аматьор. Първия път даже не намери хемороида. Все пак реших да се оперирам при него и след второто ми посещение запазихме час за операция. Като го питах какви усложнения могат да настъпят след операцията, ми отговори - никакви. Било лесна и проста манипулация. Имах му доверие, тъй като е човек с огромен опит. Биха ми спинална упойка и за 10мин. професора уж си свърши работата. След операцията първоначалните болки изчезнаха, но се появиха нови, по-силни. Отидох при Темелков и не откри нищо (отново). Месец по-късно болките се увеличиха още повече, до такава степен, че мога спокойно от 1-10 да дам 11! Отидох на преглед при професора отново, той ОТНОВО не откри нищо и ме изпрати с празни надежди. Оттам разбрах, че нещо с операция хич не е добре и започнах да посещавам други проктолози.

Огнян Янчев (Варна) - Посетих този проктолог, който преглежда с аноскоп. Това е плюс, тъй като "прегледа" на Темелков беше с пръст. Отново не се откри нищо, изписа ми крем за рани, с който да се мажа, но ефект от него - нулев. След като го посетих отново, предложи да бъда опериран и да се отреже мястото, където бях опериран първоначално, тъй като можело там да има останали "боклуци" които да се изчистят. Проктологът преглежда внимателно и винаги търси алтернативи. Бих казал, че е от по-добрите, но тази операция ме уплаши и не се навих. Продължих с лекарите.

Атанас Матев (Стара Загора)
НЕ ХОДЕТЕ ПРИ ТОЗИ НЕКАДЪРНИК! Карах близо 4 часа, от Варна до Стара Загора, за да попадна на най-жалкото същество, на което съм попадал. Матев ме посрещна с риза и вратовръзка, вместо с лекарска престилка и докато бях в кабинета, проведе 2 телефонни разговора. Не искаше да ме слуша и каза, че си разбира от работата. Прегледа ме точно за 10 СЕКУНДИ! След което, обичайното - "нищо ти няма". Тръгнах да му обяснявам и да се опитвам да говоря с него, но той започна да спори с мен и ме изкара, че си въобразявам и че имам проблеми с краката, а не с "дупето". Та оттам идвала болката. Накрая, разбира се искаше да му платя 30лв. за преглед. Това е повече бизнесмен, отколкото лекар. ИЗБЯГВАЙТЕ НА ВСЯКА ЦЕНА!

Антон Тодоров (Пловдив)
Тъй като болките продължаваха и бяха 24/7, все някой трябваше да открие какво ми става. Посетих този проктолог. Изписа ми кортикостероиден крем, на който на листовката пише да НЕ СЕ слага около ануса. Все пак...какво губя. Почнах да се мажа с него и след петия ден нещата се влошиха. Получих ужасно зачервяване. Когато се свързах пак с Тодоров, да му кажа, че не действа, отговорът му беше да продължавам да се мажа с крема(???). Идиотска работа.

Ерсин Ходжаджиков(София)
Мда, и до София се стигна. Болките все така продължаваха и до този момент вече бях съсипан психически. Посетих Ходжаджиков, който също ми изписа кортикостероиден крем. Абе тия кремове са опасни, бе! Не трябва да се ползват повече от седмица даже. Никакво подобрение. Като се свързах с него по имейл, повече не ми отговори.

Веселин Люцканов(София)
Специалист в коремната хирургия, уви, като проктолог въобще го няма. Беше готин, хвърляше шеги наляво/надясно, но толкова.

Кирил Лозанов(Варна)
Като се прибрах у Варна, реших да посетя всички възможни хирурзи. Реших да направя снимка на ануса си и открих нещо като малка цепнатинка, точно там където ме болеше. Викам си, ясно, това е фисура. Отидох при Лозанов и ми каза, че това не е фисура, а по-скоро може да е фистула. Тоя па ми предложи направо да ми бие кортикостероиди, заедно с лидокаин директно в зоната на болката! Далеч от такива хирурзи!!!

Георги Кобаков(Варна)
Това е последния хирург, който посетих. След като му показах снимката, предложи да ме оперира, тъй като тази цепка най-вероятно е отворче на фистула (или нещо такова). Така се и оказа. Когато отряза зоната, каза, че без съмнение, това е вътрешна фистула и изчисти цялата зона! Сега е четвърта седмица след операцията и се чувствам на седмото небе! Нямам никакви проблеми и се радвам, че попаднах на този ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН професионалист. Не го казвам, защото го познавам или съм му приятел. Не го познавах. Казвам го, защото той наистина ме спаси от това, което 7 ТОП ПРОКТОЛОГА в цялата страна не можаха! Единственият минус е, че не работи със здравна каса и ми излезе скъпичко, но си струваше.

Та това е, надявам се моят коментар да ви помогне. Искам да вметна, че освен фистула, след операцията на хемороиди имах и кандида в тази зона. С Клотримазол оправих този проблем и спря да боли толкова много, но все още беше достатълно силна болката. Ако имате силни болки след подобна операция и никой не открива нищо - или е гъбична инфекция или е вътрешна фистула. 

Успех и помнете: Ако можете да минете без операция, а примерно с лигиране - НИКОГА не избирайте оперативния път!
По-здрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майко мила - егати топ проктолозите. Ако ви кажа, че пандизчиите са по- добри лекари от тези едвали ще ми повярвате и едвали ще повярвате на следващото, което ще напиша, но като ви чета за какви ужасии иде реч, не се сдържам - ще ви напиша как да си лекувате хемороидите, пък който иска да пробва. Но все пак нека направя първо две уточнения, а накрая и още едно трето - 1. не съм сигурен дали този метод работи за вътрешни хемороиди, но би трябвало да е пак така ефективен и 2. ако сте търпяли много време, както например бавареца 20 години може би няма да сработи.

Ето за какво иде реч - и да, научих го от пандизчии, тъй като те имат доста проблеми с хемороидите, пък медицинското обслужване по затворите е хептем фифта ферта, сами са открили начин да се лекуват. От всички лекари, на които съм го споделил, само един ми рече - това е гениално просто.

Студена вода - това е ключовия лек. Колкото по- студена, толкова по- добре. Значи под душ, чешма или някакъв друг източник на течаща студена вода - поставяте задника, така че да тече по ануса и със шепа отдолу да задържате малко вода. Както сте така почвате да стягате и отпускате ануса - поне една минута, минимум и поне три пъти на ден. При по- екстремни случаи на всеки час - не пречи и при леки случаи на всеки час да е. Това е първата и най- важна процедура, която трябва да правите. Втората е следната - заставате с краката нагоре, поза "свещ", в смисъл не само да си вирнете краката, а почти като на челна стойка т.е. тялото ви да е във вертикално положение. В тази поза пак почвате да стягате и отпускате ануса - минута е достатъчно, повече не е нужно. Пак поне три пъти на ден.

Сега трета и четвърта процедура са почти същите, но се правят, когато случая е тежък т.е. тече кръв, хемороида е голям и т.н. Значи - това с водата пак става, но се налага нещо по- сериозно и това е лед. Вземате една бучка лед, поставяте на мястото и държите там, докато не се разтопи напълно. През час - задължително, нито повече, нито по- малко. През час и само една бучка. А вариянта на втората процедура е така, както сте с вирнати крака леко, съвсем леко с пръсти да притискате през секунда- две възпалението - имаше точен медицински термин на тази манипулация, ала го забравих, ку се сетя, ще пиша пак. Просто леко пристискайте с пръсти, без да се насилвате.

Както виждате нищо не ви струва да пробвате - вода, лед, поза, контракции на мускулите, всичко това не пречи ни на лекарства, ни на лечение, нито на нищо.

Но тука да направя и третото уточнение - според каквото и колкото съм информиран, понякога тъкмо простудяването можело да причини и хемороиди. Не знам дали и доколко е вярно, но се подразбира, че при такива случаи студената вода е противопоказна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.08.2018 г. в 22:04, Борислав Бахнев написа:

Здравейте, всичко е вярно по темата , но най вярно е да се намажеш с крем -медико идеал и си решаваш проблема за 2 часа за 2 лева. Поздрави

Може и крем ЗДРАВЕ, но бебешкия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.08.2018 г. в 16:24, Phill2018 написа:

Здравейте, съфорумници!
Ще напиша мнение за всички топ проктолози в страната, тъй като хемороидите и усложненията ми ме накараха да ги посетя.
Четете, за да не пострадате като мен!
Преди година получих силни болки в аналната област и се оказа, че имам вътрешен хемороид. И оттам започва моята история:

Проф. Темелков(Варна)
По препоръки се насочих към този хирург, който се оказа абсолютен аматьор. Първия път даже не намери хемороида. Все пак реших да се оперирам при него и след второто ми посещение запазихме час за операция. Като го питах какви усложнения могат да настъпят след операцията, ми отговори - никакви. Било лесна и проста манипулация. Имах му доверие, тъй като е човек с огромен опит. Биха ми спинална упойка и за 10мин. професора уж си свърши работата. След операцията първоначалните болки изчезнаха, но се появиха нови, по-силни. Отидох при Темелков и не откри нищо (отново). Месец по-късно болките се увеличиха още повече, до такава степен, че мога спокойно от 1-10 да дам 11! Отидох на преглед при професора отново, той ОТНОВО не откри нищо и ме изпрати с празни надежди. Оттам разбрах, че нещо с операция хич не е добре и започнах да посещавам други проктолози.

Огнян Янчев (Варна) - Посетих този проктолог, който преглежда с аноскоп. Това е плюс, тъй като "прегледа" на Темелков беше с пръст. Отново не се откри нищо, изписа ми крем за рани, с който да се мажа, но ефект от него - нулев. След като го посетих отново, предложи да бъда опериран и да се отреже мястото, където бях опериран първоначално, тъй като можело там да има останали "боклуци" които да се изчистят. Проктологът преглежда внимателно и винаги търси алтернативи. Бих казал, че е от по-добрите, но тази операция ме уплаши и не се навих. Продължих с лекарите.

Атанас Матев (Стара Загора)
НЕ ХОДЕТЕ ПРИ ТОЗИ НЕКАДЪРНИК! Карах близо 4 часа, от Варна до Стара Загора, за да попадна на най-жалкото същество, на което съм попадал. Матев ме посрещна с риза и вратовръзка, вместо с лекарска престилка и докато бях в кабинета, проведе 2 телефонни разговора. Не искаше да ме слуша и каза, че си разбира от работата. Прегледа ме точно за 10 СЕКУНДИ! След което, обичайното - "нищо ти няма". Тръгнах да му обяснявам и да се опитвам да говоря с него, но той започна да спори с мен и ме изкара, че си въобразявам и че имам проблеми с краката, а не с "дупето". Та оттам идвала болката. Накрая, разбира се искаше да му платя 30лв. за преглед. Това е повече бизнесмен, отколкото лекар. ИЗБЯГВАЙТЕ НА ВСЯКА ЦЕНА!

Антон Тодоров (Пловдив)
Тъй като болките продължаваха и бяха 24/7, все някой трябваше да открие какво ми става. Посетих този проктолог. Изписа ми кортикостероиден крем, на който на листовката пише да НЕ СЕ слага около ануса. Все пак...какво губя. Почнах да се мажа с него и след петия ден нещата се влошиха. Получих ужасно зачервяване. Когато се свързах пак с Тодоров, да му кажа, че не действа, отговорът му беше да продължавам да се мажа с крема(???). Идиотска работа.

Ерсин Ходжаджиков(София)
Мда, и до София се стигна. Болките все така продължаваха и до този момент вече бях съсипан психически. Посетих Ходжаджиков, който също ми изписа кортикостероиден крем. Абе тия кремове са опасни, бе! Не трябва да се ползват повече от седмица даже. Никакво подобрение. Като се свързах с него по имейл, повече не ми отговори.

Веселин Люцканов(София)
Специалист в коремната хирургия, уви, като проктолог въобще го няма. Беше готин, хвърляше шеги наляво/надясно, но толкова.

Кирил Лозанов(Варна)
Като се прибрах у Варна, реших да посетя всички възможни хирурзи. Реших да направя снимка на ануса си и открих нещо като малка цепнатинка, точно там където ме болеше. Викам си, ясно, това е фисура. Отидох при Лозанов и ми каза, че това не е фисура, а по-скоро може да е фистула. Тоя па ми предложи направо да ми бие кортикостероиди, заедно с лидокаин директно в зоната на болката! Далеч от такива хирурзи!!!

Георги Кобаков(Варна)
Това е последния хирург, който посетих. След като му показах снимката, предложи да ме оперира, тъй като тази цепка най-вероятно е отворче на фистула (или нещо такова). Така се и оказа. Когато отряза зоната, каза, че без съмнение, това е вътрешна фистула и изчисти цялата зона! Сега е четвърта седмица след операцията и се чувствам на седмото небе! Нямам никакви проблеми и се радвам, че попаднах на този ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН професионалист. Не го казвам, защото го познавам или съм му приятел. Не го познавах. Казвам го, защото той наистина ме спаси от това, което 7 ТОП ПРОКТОЛОГА в цялата страна не можаха! Единственият минус е, че не работи със здравна каса и ми излезе скъпичко, но си струваше.

Та това е, надявам се моят коментар да ви помогне. Искам да вметна, че освен фистула, след операцията на хемороиди имах и кандида в тази зона. С Клотримазол оправих този проблем и спря да боли толкова много, но все още беше достатълно силна болката. Ако имате силни болки след подобна операция и никой не открива нищо - или е гъбична инфекция или е вътрешна фистула. 

Успех и помнете: Ако можете да минете без операция, а примерно с лигиране - НИКОГА не избирайте оперативния път!
По-здрави!

Може ли да разговаряме по тел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...