Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

"новата" схема е още от лятото, почти всеки ден получавам подобни писма и директно ги трия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ined написа:

"новата" схема е още от лятото

Няма значение от кога е .   Добре се напомня!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера получих едно такова. Имаше прикачен файл затворен в архив за да не го засече антивирусната.

Не ги ли разследват тези неща службите вместо да се занимават с торент тракерите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 16 минути, ice_lion__01 написа:

Вчера получих едно такова. Имаше прикачен файл затворен в архив за да не го засече антивирусната.

Не ги ли разследват тези неща службите вместо да се занимават с торент тракерите?

Ами погледни най отдолу на статията какво е написано:

Източник: ГДБОП, Facebook, БТА     Редактор: Николай Киров

Какво и кой засича, не зная, но тези, на които им е работа си го местят от крачол в крачол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-Нова схема за кражба на данни!? Ехх стана тя...... XD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 часа, ined написа:

"новата" схема е още от лятото, почти всеки ден получавам подобни писма и директно ги трия

ined !

Може и да си прав за думите си, които си написал, но из България винаги е имало и ще има хора, които задължително трябва да проверят какъв "армаган" са им пратили в пощенската кутия. Правят го обикновени хора, които наистина  не разбират много от компютърна грамотност, но го правят и такива, които през ден ни учат във форума със знанията си, кое как се поправя и инсталира.  И за да не  са напразни думите ми, ето го нашият "специалист", който всичко знае и може. Тропчо, отвред!

Предчувствах, че ще има и такива, но баш царя на компютрите, не очаквах!

Линк:  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То всички знаят и за телефонните измамници, но длаверата върви ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A пък най-сигурното е да нямаш нищо на компютъра, което да може да им върши някаква работа на крадците.
Което ще рече, никакво плащане с кредитни карти, никакво интернет банкиране и т.н.
Защото в Света има безброй хакери и все някой ден някой от тях ще те надхитри и ще ти източи банковата сметка, ако си ползваш компютъра за управлението й.
А аз и банкови карти не ползвам, не мога изтегля пари от машина. Трябва задължително да се представя на гишето в банката, за да ми даде жив човек пари.
А и смартфон нямам, те така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Белгиеца написа:

A пък най-сигурното е да нямаш нищо на компютъра, което да може да им върши някаква работа на крадците.
Което ще рече, никакво плащане с кредитни карти, никакво интернет банкиране и т.н.
Защото в Света има безброй хакери и все някой ден някой от тях ще те надхитри и ще ти източи банковата сметка, ако си ползваш компютъра за управлението й.
А аз и банкови карти не ползвам, не мога изтегля пари от машина. Трябва задължително да се представя на гишето в банката, за да ми даде жив човек пари.
А и смартфон нямам, те така.

И аз правя като теб, но имам смартфон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• Гост
      от Гост
      Темата е за тези, които работят сериозно с компютърна техника. Преди всичко ще се постарая със снимков материал да съм полезен. Понеже качвам снимков материал само през форума, това води до ограничение на обема информация( в случая 10 мегабайта). Затова  данните ще бъдат често непълни. След едномесечен престой поредицата ще бъде изтрита, а на нейно място ще постна  друго, което  пожелаете.
      Добавено: За тези, които искат да си изтеглят апликациите предоставям линк, от който можете да свалите цялата информация. Би трябвало всеки един от Вас да може да го отвори   https://mega.nz/#!bFdHGCAA!8FugibfC6YGhAq1tm9XuLqUeHqpom0ZX_-7eu6Y9UP0  без никаква регистрация на "облака"

• Гост
      от Гост
      Здравейте !
      В няколко сайта търсих усилено кабел, който да е пригоден за свързване на HDMI изход от компютър към Display Port на монитор. Монитора има само два входа - VGA и Display Port, като звукът в случая не е важен. Достатъчна е само картина. Ще съм благодарен, ако някой е виждал такъв модел из българските магазини. Благодаря предварително.
    • Гост
      от Гост
      Здравейте!
      Имам сериозен въпрос към Вас. Имам възможност да взема на съвсем приемлива цена този десктоп модел компютър - P5731 Fujitsu с процесор E8400 4ГБ рам твърд диск 250 гига в перфектно състояние, използван и внесен от Германия.Няма никакви забележки по работата на компютъра и е в отлично състояние и външно и вътрешно. Целта ми е  монтиране на два диска от по 4 терабайта и пригаждането му като домашен сървър. От прочетеното в интернет забелязах, че до 1 терабайт монтиран на него, няма никакъв проблем. Има ли нещо, което ми убягва, за което Ви моля да споделите вашето мнение.  Дъното му е оригинално Fujistu  но не записах модела или по точно, не го забелязах  написан на дъното.Видеокартата е вградена и не ме касае много това с нея.Захранване 300 Вата(много сериозно изпълнено). Има 4 Sata porta от които единият ще е за диска с операционната система. Вече имам и SSD 120 giga купено преди няколко дни "Silicon Power S70 SSD . Уместно ли е да го монтирам за сървър или да го оставя за другата машина. Благодаря предварително за насоките, от включилите се. Лека вечер на всички.

• Дарение

• Добави ново...