Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Настройка на рутер или нещо друго..

Препоръчан отговор

Здравейте, не знам  дали темата е  точно за тук но... Имаме интернет  и телевизия от булсатком. Телевизията работи с интернет булсатком fusion нещо си. Обаче имам някакъв проблем с лаптопа, през безжичната мрежа интернета е много слаб едвам се зарежда клип  от ютуб. Закача ли кабела всичките 50мбпс си идват. Прочетох тук там ,че може да е от настройката на рутера който е марка netis те го сложиха. обнових драйверите дори ги деинсталирах и инсталирах отново все си е същото. Лаптопа е lenovo ideapad - 100 15iby. Разстоянието между лапропа и рутера е   2 3 метра в една стая са.

с телефоните няма проблеми. А и да подчертая, че с други мрежи си  работеше добре лаптопа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на рутера както и марка и модел на лаптопа. Със сигурност е настройка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера е netis wf2411 лаптопа го пише lenovo ideapad 100-15iby. Дори когато ни "закачиха" първите няколко дни скоростта беше 100мбпс през кабела а през wifi стигаше до 14мбпс. На смартфоните достигаше до 55 измерено от speedtest. ping през кабел беше 2мс през wifi 14мс, надявам се да може да се настрои.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, m_power94 написа:

Рутера е netis wf2411 лаптопа го пише lenovo ideapad 100-15iby. Дори когато ни "закачиха" първите няколко дни скоростта беше 100мбпс през кабела а през wifi стигаше до 14мбпс. На смартфоните достигаше до 55 измерено от speedtest. ping през кабел беше 2мс през wifi 14мс, надявам се да може да се настрои.

1. ping не е критерий за скоростта. И на безжична мрежа винаги ще е по-бавен

2. щом мобилните телефони могат да постигнат по-висока скорост значи проблема е безжичната мрежова карта на лаптопа (или драйвери). Можете да пробвате да смените канала

3. Има вероятност маршрутизатора ви толкова да може, това можете да проверите ако го натоварите с тежък трансфер от една машина и да пробвате на втора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А безжичната мрежа защитена ли е с парола и какво е криптирането... WDS спрян ли е?

Да не даваш безжичен интернет на комшийте без да искаш - просто ги провери тези неща...

Посочената от тебе телевизия използва част от интернет скоростта - четейки страницата на булсатком... Как и къде е разделена скоростта физически - трябва да ти каже оператора...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, m_power94 написа:

Както каза capnemo https://www.kaldata.com/forums/profile/4688-capnemo/  пусни канал 11.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко вероятно някой да е разгадал паролата. И факта ,че смартфоните си имат скороста при работеща тв ми говори ,че няма друг закачен. Преди да пуснеме този интернет някъде в блока имаше свободна мрежа и с 2 черти сигнал лаптопа работеше нормално.Значи не е и от мрежовата карта. Ще пробвам смяна на канала, първо какво е канал и в кое меню да търся :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, m_power94 написа:

Малко вероятно някой да е разгадал паролата. И факта ,че смартфоните си имат скороста при работеща тв ми говори ,че няма друг закачен. Преди да пуснеме този интернет някъде в блока имаше свободна мрежа и с 2 черти сигнал лаптопа работеше нормално.Значи не е и от мрежовата карта. Ще пробвам смяна на канала, първо какво е канал и в кое меню да търся :D

Канал е честотна лена, която се ползва за приемане и предаване на информация. В менюто за безжични комуникации на маршрутизатора.

Между другото на какво разстояние е лаптопа от маршрутизатора?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, m_power94 написа:

Макар, че капитана правилно те съветва да си поиграеш с каналите, имай предвид, че не винаги това помага. Особено факта, че някои модели маршрутизатори просто толкова си могат през безжична мрежа. А ти за колко мегабита плащаш на доставчика, че имаш съмнения ?  Да не говорим, че доставчика може да си "измие" ръцете винаги с това, че услугата е до еди си колко мегабита, и не винаги ще достигаш скоростта, която е обявена... Донякъде са прави защото интернет като понятие е разтегливо, и за достигане на максималната скорост играят роля много фактори. Там вече е друга тема. Важното е по кабел да достигаш поне 2/3 от скоростта, за която плащаш. Спийдтест също не го взимай за точно мерило. За мен лично най-точно е някое огледало на някаква Linux дистрибуция, примерно: http://mirror.telepoint.bg/debian-cd/8.7.1/amd64/iso-cd/ . По кабел няма причина да не си достигаш шейпъра, освен ако няма проблем някъде между теб и доставчика, и/или проблем в трасетата между доставчика ти до сървъра. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Плащам 50 мегабита, колко е точен спийдтест не знам, но по кабел отчита 46 48 мегабита. Рутера е настроен на авто, като във статуса му  пише ,че е на канал 11.Интернета е  оптичен  и както казах по нагоре, в началото беше със скорост от 100 мегабита и през кабела теглех със 20 25 мегабайта а през безжична беше същия ш*т. Лаптопа и рутера са в една стая, не повече от 3 метра.

п.п. Смяната на каналите не помага пробвах ги всичките. При рестартиране на мрежата изкл./вкл. за момент има добър интернет и след 2 3 мин всичко изчезва.  по данни от спийдтест 0.4 0.9 мбпс ...

Редактирано от m_power94 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, m_power94 написа:

Плащам 50 мегабита, колко е точен спийдтест не знам, но по кабел отчита 46 48 мегабита. Рутера е настроен на авто, като във статуса му  пише ,че е на канал 11.Интернета е  оптичен  и както казах по нагоре, в началото беше със скорост от 100 мегабита и през кабела теглех със 20 25 мегабайта а през безжична беше същия ш*т. Лаптопа и рутера са в една стая, не повече от 3 метра.

46-48 мегабита е добре за 50 мегабита план. По безжична мрежа не винаги ще ги достигаш, това е нормално (прегради, смущения в ефира и т.н.). В началото сигурно си бил тестово на 100 мегабита. 20-25 мегабайта/сек е абсурдно да си достигал, бъркаш понятията. За сравнение 100 мегабита/сек = 12,5 мегабайта/сек в идеални условия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това показваше utorent  с смяна на каналите нищо не стана... Преинсталирах пак драйвера все същото...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да има подобрение, вече ти написах защо. Не знам този маршрутизатор Нетис какво му е качеството, но предполагам е някаква евтина сапунерка, която толкова си може. Щом по кабел достигаш лимита на канала си, реално проблем нямаш. По WiFi да тестваш не е правилно така или иначе, вече ти е обяснено защо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, ясно ми е ,че не е върха на сладоледа, но след като телефона си зарежда клипове и си има скорост. Другия лаптоп също си е ок да му сложа на този външна карта ли ? Или ако има съвместима по добра вътрешна, това ли ще е решението или да сложа една разпределителна кутийка и да си го вържа  статично с кабел...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, провери си безжичната карта на колко мегабита се връзва. Дори да е с G стандарт картата - лимита е някъде около 54 Mbit/s. Нямам идея и аз вече... Пиша сега от телефона, и ме мързи да търся модела на лаптопа ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ето какво излиза за моята карта, интересно ,че в сайта на realtek я няма. Ако чета където трябва би трябвало да потдържа до 54мбпс

Без име.jpg

Редактирано от m_power94 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настроих го да ползва само г- стандарт мисля  802.11г. До сега беше  б+г+н+д или нещо такова, със канал 13 и за сега е задоволителна скоростта поне клиповете могат да въврвят до 720п.

Благодаря ви на отзовалите се за обясненията и поясненията.:beer:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване