Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мъдрости от век във век .....

Препоръчан отговор

прочетете подписа... това е... каквото и да правите, това е...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

"Моята болка може да бъде причината за нечий смях, но не искам никога моят смях да бъде причина за нечия болка" Чарли Чаплин

Мерси! Понеже в темата се пускат цитати и във връзка с това, което пишеш се сетих за една мисъл на Алберт Айнщайн. Едно от най-смислените неща, които някога съм чувал. Звучи така: Никой проблем не мож

Публикувани изображения

На страха/притеснението/паниката очите/ушите/въображебието са големи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нещо може да се прецака, то ще се прецака тройно (след като го прочетох си взех един изпит от 4-тия път) Не насилвайте нещата... вземете по-голям ЧУК... (и DVD плеъра ми сдаде багажа) Когато си най-зле знай, че винаги може да е и по-зле :angry:

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 "Живей за днес, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде." 2 "Животът (Съдбата) е това, което се случва, докато кроим други планове." 3 "Ревността е страх от превъзходството на другия." 4 "Обич и вечност не се римуват." 5 "Който ме харесва, не ме заслужава, а който не ме харесва, няма вкус." 6 "Човек е щастлив, когато притежава това, което сам обича, а не това което другите харесват." 7 "Приятелството може да завърши с любов, любовта с приятелство - никога." Чарлз Кейлъб Колтън 8 "В живота можеш да вярваш само на себе си и то не винаги." 9 "Лесно е да умреш за човек, когото си обичал, но е трудно да намериш човек, за когото да си заслужава да умреш." 10 "Щастието трае дотогава, докогато човек умее да го цени." 11 "Пепелта е по-велика от пръстта, защото е горяла." 12 "Да обичаш е по-лесно, отколкото да докажеш любовта си." Омир 13 "Живеят само влюбените, останалите просто съществуват." Уилям Шекспир "Ромео и Жулиета" 14 "Отмъщението не връща загубеното." 15 "Разумът може да заблуждава, но чувствата никога." 16 "Любовта е като розата - красива, но бодлива." 17 "В истината има повече красота, дори когато красотата е отвратителна." Джон Стайнбек 18 "Човек трябва да живее така, че когато умре и на гробаря да му е мъчно." Самуел Лангхорн Клемънс - Марк Твен 19 "Ако на човек може да му се вярва договор не е необходим, ако не може да му се вярва - договорът става излишен!" Джон Пол Гети 20 "Не е важно да получиш това, което цениш, а да оцениш това, което получаваш." 21 "Поражение не съществува, докато човек не се признае за победен!" 22 "Дори да си на верен път, ако просто седнеш на пътя ще те прегазят!" 23 "Да обичаш, когато те обичат е човешко! Да мразиш, когато те обичат е жестоко! Да обичаш, когато те мразят е Велико!" 24 "Миг невнимание - цял живот умрял..." 25 "Щастието е единственото нещо, което човек може да раздава без да притежава." 26 "Скромността е за тези, които нямат други качества." 27 "Има един път към рая и на земята този път се нарича любoв." Аня Пенчева "Шоуто на Слави" 28 "При липса на данни най-простото обяснение се приема за вярно." Уилям от Окам "Бръснач на Окам" 29 "Твоите успехи са и мои успехи, а моите успехи са си само мои успехи." Игор Джамбазов "Шоуто на Слави" 30 "Трябва ли? Трябва!" Лудвиг ван Бетовен 31 "Ако съдбата ти затваря вратата, влез през прозореца!" 32 "Колкото повече, толкова повече!" Алън Александър Милн "Мечо Пух" 33 "Има само едно нещо, което е по-хубаво от гърненце с мед... и това са две гърненца с мед." Алън Александър Милн "Мечо Пух" 34 "Преградите духът ми победи..." Данте Алигиери 35 "Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете!" Франческо Петрарка 36 "Моите мечти нямат граници - аз винаги искам невъзможното." Александър Дюма-баща 37 "Трагично е загиването на прекрасното при сблъсъка му с действителността." Из учебник по Естетика 38 "Вече знам - ще е вечна нашата любов! Тя никога няма да се сбъдне!" 39 "Красиво е това, което обичаме." 40 "Ако поне за миг мислиш за мен така, както аз мисля за теб, то бъди сигурна, че ще се срещнем отново." 41 "Един съвет - пази се! Една молба - не се променяй! Едно желание - не ме забравай! Една лъжа - не те обичам! Една истина - липсваш ми!" 42 "Свободата е на върха на копието!" Мигел де Сервантес Сааведра "Дон Кихот" 43 "Свободата е най-висшето благо!" Мигел де Сервантес Сааведра "Дон Кихот" 44 "Макар мълчанието да е злато, както казват, старай се тази мъдрост сам да нарушиш. Че две неща са неразумни - да мълчиш, щом трябва да говориш и да говориш в мига, когато трябва да замълчиш. Говори сега щом можеш - та нали ще дойде време цяла вечност да мълчиш." X-Team "True Headz VS. Fake Ones" 45 "Може да си само една личност на света, но за една личност си целия свят." 46 "Жената никога не забравя мъжа, който е можела да има, а мъжа никога не забравя жената, която не е могъл да има!" 47 "Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си." Паулу Коелю "Алхимикът" 48 "Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства." Паулу Коелю "Алхимикът" 49 "Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път." Паулу Коелю "Алхимикът" 50 "Мактуб" - така е писано (превод от арабски)" Паулу Коелю "Алхимикът" 51 "По-добре да си обичал и да си загубил, отколкото никога да не си обичал." Свети Августин 52 "На този свят няма нито щастие, нито нещастие, има само сравняване между едно състояние и друго. Нищо повече. Само който е изпитал безгранична злочестина, може да изпита безгранично щастие. Човек трябва да е пожелал да умре, за да разбере колко хубав е животът." Александър Дюма-баща "Граф Монте Кристо" 53 "Рани един мъж, за да станеш жената на живота му." 54 "Човек сам се ражда и сам умира, а през останалото време някакви хора непрекъснато се опитват да му досаждат." Любен Дилов-син 55 "Светът е прекрасно място и си струва да се борим за него." Ърнест Милър Хемингуей 56 "Винаги ще вярвам, че светът е прекрасен и хората са добри по природа. Ако това ме прави непригоден, добре! Предпочитам цял живот да бъда посредствен, отколкото да приема нечия жалка реалност." "Дуети" 57 "Да обичаме веригите си - те са нашата свобода." Рангел Вълчанов "Шоуто на Слави" 58 "Който не е готов да умре, значи вече е мъртъв." Любомир Левчев "Шоуто на Слави" 59 "Ние можем да наречем всяка истина грешна, ако не е придружена с поне една целувка." Фридрих Ницше 60 "Всичко хубаво се постига с цената на голяма болка." 61 "Щом за нежни думи късно е, значи идва ред на мръсните." Слави Трифонов 62 "В любовната аритметика едно плюс едно е равно на две, а две минус едно е равно на нула (нищо)." Платон 63 "Когато свещта гори по-кратко, гори по-ярко." 64 "Никога не плачи за това, което не плаче за теб." 65 "Приятелите са тези, които ще са с теб до гроба, и не защото заслужаваш, а защото тъй е речено от Бога." Георги Станчев 66 "Aко не умееш да говориш, научи се да мълчиш." Помпоний 67 "Когато тръгнеш да се изкачваш по стълбата на успеха, не бъди жесток с останалите, защото можеш да ги срещнеш на връщане." Таня Богомилова "Шоуто на Слави" 68 "Музиката е живот, а любовта - музика, следователно - животът е любов." Мария Илиева "Шоуто на Слави" 69 "Имам си една сестрица - болката и един приятел - празнотата. Те превръщат думите ми в слово и страданието ми в красота." 70 "Тя беше ледена като сладолед и също толкова лесно се разтапяше." Емил Кротки 71 "Любовта е да раздаваш душата си без жал и мигом да забравяш кому какво си дал." Надежда Захариева 72 "Днес е първият ден от останалата част от живота ти. Изживей я както искаш. Ти решаваш!" 73 "Този, когото носят на ръце, не знае колко е дълъг пътят до града." Нигерийска поговорка 74 "Щастието явно е направено, за да бъде споделяно." Жан Расин 75 "Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват." Елбърт Хъбард 76 "Който е приятел на всички, не е приятел на никого." Аристотел 77 "Истинското приятелство идва, когато мълчанието между двама души е приятно." Дейв Тайсън Джентри 78 "Най-голямото щастие е да бъдеш обичан заради самия тебе или по-точно, да си обичан въпреки тебе." Виктор Юго 79 "Всеки може да е съпричастен със страданията на приятел, но е необходима много фина душа, за да си съпричастен и с успехите му." Оскар Уайлд 80 "Човек е част от себе си. Останалата част са неговите приятели." 81 "Ти виждаш нещата и питаш "защо?". Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"" Джордж Бърнард Шоу 82 "Вярвам, че въображението е по-могъщо от знанието, че митът е по-могъщ от историята, че мечтите са по-силни от фактите." Робърт Фългъм 83 "Когато често се срещаме с дадени хора, те стават част от живота ни. И като станат част от живота ни, започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато не правим това, което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли, че знае как другият трябва да живее живота си, но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен." Паулу Коелю "Алхимикът" 84 "Не се страхувай от съвършенството - никога няма да го достигнеш" Салвадор Дали 85 "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги." Хари Труман 86 "Опасно е да си искрен, освен ако не си и глупав." Джордж Бърнард Шоу 87 "Любовта, която получаваш, е равна на любовта, която даваш." Бийтълс "The End" 88 "Любовта е толкова голяма сила, че може да бъде надмината само от летенето." Мигел де Сервантес Сааведра 89 "Любовта не се състои в това двама души да се вторачат един в друг, а в това те да гледат в една посока." Антоан дьо Сент Екзюпери 90 "Любовта е непреодолимото желание да си непреодолимо желан." Робърт Фрост Йохан фон Гьоте 91 "Омразата парализира живота; любовта го изцелява. Омразата обърква живота; любовта връща хармонията. Омразата помрачава живота; любовта го озарява." Мартин Лутър Кинг-младши 92 "Нашите постъпки ни определят, както и ние определяме нашите постъпки." Мери Ан Евънс - Джордж Елиът 93 "Човек е свободен в момента, в който пожелае да бъде." Франсоа-Мари Аруе - Волтер 94 "Единственият начин да имаш приятели е да бъдеш приятел." Ралф Уолдо Емерсън 95 "Мъжът не обича една жена, защото тя е красива, а тя е красива, защото той я обича." 96 "Понякога сърцето вижда това, което е невидимо за очите." 97 "При сблъсъка с любовта всеки става поет." Платон 98 "Поезията е това, което се губи при превода." Робърт Фрост 99 "Човек е истински мъдър тогава, когато знае, че не знае нищо." Сократ 100 "Всичко, което човек трябва да направи, е да приеме невъзможното, да се справи без необходимото и да изтърпи нетърпимото." Катлийн Норис 101 "Това, което откриваш сам, е винаги по-вълнуващо от това, което някой друг ти показва - това е като разликата между истинската любов и нагласената сватба." Терънс Рафърти 102 "Може и да не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш." Evelyn Beatrice Hall - S. G. Tallentyre "The Friends of Voltaire" 103 "Не върви пред мен, може да не те последвам. Не върви зад мен, може да не те водя. Върви до мен и ми бъди приятел." Албер Камю 104 "Ако обичаш някого напиши името му в кръг, вместо в сърце, защото сърцата биват разбити, но кръговете се въртят вечно." 105 "Всеки чува, това което казваш. Приятелите слушат, това което казваш. Най-добрите приятели слушат това, което не казваш." 106 "Никоя жена не заслужава сълзите ми, а тази, която ги заслужава, никога няма да ме разплаче." 107 "Ентусиазмът е заразен. Ти можеш да започнеш епидемия." 108 "Ако всичките ми приятели скочат от мост, аз няма да скоча с тях, а ще бъда отдолу, за да ги хвана." 109 "На човек му отнема една минута да хлътне по някой, един час да хареса някой и един ден да се влюби в някой. Но и един живот не стига, за да забрави някой." 110 "Ако можех да свалям по една звезда всеки път, когато си ме карала да се усмихна, цялото вечерно небе щеше да е в ръката ми." 111 "Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... те се усещат в сърцето." Хелън Адамс Келър 112 "Понякога дори да живееш се изисква кураж." Луций Аней Сенека 113 "С истинската любов е като с призраците; всеки говори за тях, но малцина са ги виждали." Франсоа дьо Ларошфуко 114 "Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи." Джон Максуел 115 "Единственото нещо, от което трябва да се страхуваме, е самият страх." Франклин Делано Рузвелт 116 "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя." Пабло Пикасо 117 "Ако искаш да се почувстваш богат, просто преброй всички свои неща, които не си купил с пари." 118 "Този, който няма за какво да умре, няма за какво да живее." 119 "Всеки залез ни носи спокойствие, всеки изгрев ни носи надежда." 120 "Всеки човек умира, но не всеки човек живее истински." "Смело сърце" 121 "Надеждата ме води. Тя ме превежда през деня и особено през нощта. Надеждата, че след като се изгубиш от погледа ми, това няма да е последния път, когато ще те погледна." "Като рицарите" 122 "Една птица в ръката е по-добре от две в храстите." Английска поговорка 123 "Приятелското око е добро огледало." Ирландска поговорка 124 "По-добре е да запалиш свещ, отколкото да проклинаш тъмнината." Китайска поговорка 125 "Дай на човек една риба и той ще яде един ден. Научи го да лови риба и той винаги ще има храна." Китайска поговорка 126 "Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш." Самуел Лангхорн Клемънс - Марк Твен 127 "Работи, сякаш не ти трябват пари! Танцувай, сякаш никой не те гледа! Обичай, сякаш никога не си бил нараняван." 128 "Трябва да си търпелив. Любовта не винаги е идеална. Тя си е просто любов" "Сватбеният агент" 129 "Мисля, че сексът е по-добър от логиката, но не мога да го докажа." 130 "Някои хора взимат и забравят, други дават и прощават." [игра на думи: английски - get = взимам; forget = забравям; give = давам; forgive = прощавам] 131 "Не следвай път! Върви, където няма път и остави следа." 132 "Ако искаш хората да те запомнят, трябва да останеш недоволен!" Ерол Ибрахимов "Шоуто на Слави" 133 "Мечтай, сякаш ще живееш вечно. Живей, сякаш ще умреш днес." Джеймс Дийн 134 "Всяко дълго пътуване започва с една единствена стъпка." Китайска поговорка 135 "Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш." Алън К. Чалмърс 136 "Реалността е фалшива. Мечтите са истински." Тупак Амару Шакур 137 "Ние черпим сила от болката и тъгата. Всеки път, когато "умираме" се научаваме да живеем отново." 138 "Когато Бог отнеме нещо от твоята хватка, той не те наказва, а просто изпразва ръката ти, за да получиш нещо по-добро." 139 "Не се плаши, ако трябва да се сбогуваш. За да има нови срещи, първо трябва да има сбогуване. А щом сте приятели, непременно ще се срещнете, било след броени мигове или след няколко живота." Ричард Бах "Илюзии" 140 "Тези, които живеят живота си по най-лошия възможен начин, първи се оплакват колко кратък е той." Жан дьо Лабрюйер 141 "Що за болни нелепи кукли сме ние, каква е тази гадна малка сцена, на която танцуваме. Що за забавления имаме - да се чукаме и да танцуваме. Не ни пука за света. Не осъзнаваме, че сме едно нищо. Не сме това, което беше предвидено." "Седем" 142 "Когато се раждаш, ти плачеш, а светът се радва. Живей своя живот, така че когато умреш, светът да плаче, а ти да се радваш." Американско-Индианска поговорка 143 "За да научиш повече за пътя пред теб, питай тези, които се връщат." Китайска поговорка 144 "Щастието в живота е съставено от онези малки скоро-забравени неща - очарованието на една целувка или една усмивка, един мил поглед, един сърдечен комплимент." Самюел Тейлър Коулридж 145 "Единствената разлика между мен и луд човек е, че аз не съм луд." Салвадор Дали 146 "Човек, който си позволява да загуби дори един час от времето си, не е открил колко ценен е живота." Чарлз Робърт Дарвин 147 "Мисли. Вярвай. Мечтай. Рискувай." Уолтър Елайъс Дисни - Уолт Дисни 148 "Въображението е по-важно от знанието." Алберт Айнщайн 149 "Гравитацията няма вина за влюбването" [игра на думи: английски - fall in love = влюбвам се; fall = падам] Алберт Айнщайн 150 "Ние откриваме колко ценна е водата, чак когато кладенецът е празен." Френска поговорка 151 "След като къщата гори, поне да се стоплим." Италианска поговорка 152 "Страхуваш ли се, че никой не те обича? Защото майка ми казваше, че хората наистина се обичат. Те просто се притесняват понякога и забравят как да си го кажат." Франсин Паскал 153 "Красотата на едно лице трябва да се види на лунна светлина - тогава, когато гледаш наполовина с очите си, наполовина с въображението си." Персийска поговорка 154 "Не говори, освен ако не можеш да подобриш тишината." Испанска поговорка 155 "Никога не е късно да постъпиш правилно." 156 "Само мъртвите са виждали края на войната." Платон 157 "Не всяко злато сияе, не всеки скиталец е враг, здрав старец не вехне до края, не жари слана корен як." Джон Роналд Руел Толкин "Властелинът на пръстените" 158 "Докато сме живи, ще се надяваме" Марк Тулий Цицерон Италианска поговорка 159 "Ако ти живееш сто години, аз искам да живея сто години без един ден, така че никога да не живея без теб" Алън Александър Милн "Мечо Пух" 160 "Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата" Грант Милър 161 "Настоящето е това, което минава неусетно покрай нас, докато премисляме миналото и се тревожим за бъдещето" 162 "Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно." Секст Емпирик 163 "Ако криеш невежеството си, никой няма да ти се присмее, но и никога нищо няма да научиш." Рей Бредбъри "451 градуса по Фаренхайт" 164 "Носейки се все напред и напред, човек, изглежда, е осъден постоянно да тъгува за своето минало" Любен Дилов "Пътят на Икар" 165 "Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него." Сидхарта Гаутама - Буда 166 "Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят." Бъртранд Ръсел 167 "Ако видиш честен човек - убий го, за да не се мъчи." 168 "Всички наши мечти мога да се сбъднат - ако имаме куража да ги преследваме" Уолтър Елайъс Дисни - Уолт Дисни 169 "Любовта е всичко, което имаме - единственият начин да си помогнем един на друг" Еврипид 170 "Ако човек не открие нещо, за което си струва да умре, той не заслужава да живее." Мартин Лутър Кинг-младши 171 "Забрави любовта... По-добре да си падам по шоколад." [игра на думи: английски - fall in love = влюбвам се; fall = падам] 172 "Любовта е мъдростта на глупаците и глупостта на мъдреците." Самюел Джонсън 173 "Не искам да съм всичко за всеки, а да бъда нещо за някой." 174 "Когато си в Рим, прави като римляните." 175 "Нищо не разкрива по-добре характера на човека, колкото това, на което се смее." Йохан фон Гьоте 176 "Достигни до истината отвъд разума. Любовта е мостът." Стивън Левайн 177 "Човек не е остарял, докато съжалението не замени мечтите му." Джон Баримор 178 "Когато посегнеш към звездите, сигурно няма да достигнеш някоя, но и няма да напълниш ръката си с кал." Лео Бърнет 179 "Любящите хора живеят в свят пълен с обич. Враждебните хора в свят пълен с омраза. Същият свят." Уейн Дайер 180 "Ако имаш мечта, позволи и да се сбъдне." 181 "Животът е мост. Премини го, но не строй къща върху него." Индийска поговорка 182 "Когато ядем, не остаряваме." Френска поговорка 183 "Невидени очи скоро се забравят." Димитър Иванов Стоянов - Елин Пелин "Косачи" 184 "Животът е предизвикателство - приеми го! Животът е песен - пей я! Животът е мечта - осъществи я! Животът е игра - играй я! Животът е любов - наслади му се!" 185 "По-лесно е да се бориш за принципите си, отколкото да живееш според тях." Алфред Адлер 186 "Често, за да живееш, е нужно повече мъжество, отколкото, за да умреш." Виторио Алфиери 187 "Идваме от нищото и в нищото ще отидем. Какво е животът? Той е светлината на светулката през нощта, диханието на бизона през зимата. Малка сянка, която се прокрадва през тревата и се изгубва със залеза." 188 "Ако на човек му е писано да се удави, той ще се удави дори в лъжица пълна с вода" Еврейска поговорка 189 "Пътят към ада е осеян с добри намерения." 190 "Има само два начина да се справиш с жените..., но никой не ги знае" 191 "Който се съмнява прилича на морска вълна, издигана и размятана от вятъра" Апостол Яков 192 "Мъдрост - това е способността да вършиш добре претеглени глупости." 193 "Ако обичаш някого, пусни го на свобода. Ако той се върне, е завинаги твой. Ако не се върне, значи никога не е бил." 194 "Любовта започва с усмивка, увеличава се с целувка и завършва със сълза." 195 "Всичко в живота са спомени, с изключение на един настоящ момент, който преминава покрай нас толкова бързо, че едва го улавяме." Томас Ланиер Уилямс - Тенеси Уилямс 196 "Първите сто години са най-трудни." Уилям Мизнър 197 "Мъж, който никога не е ядосвал жена, се е провалил в живота." Кристофър Морли 198 "Наслаждавай се на живота. Дълго време ще си мъртъв." 199 "Учи се от вчера, живей за днес, надявай се за утре." 200 "Не живей в миналото, не мечтай за бъдещето, концентрирай се върху настоящия момент!" Сидхарта Гаутама - Буда 201 Същинският тест за приятелство е: можеш ли буквално да не правиш нищо с другия човек? Можеш ли да се насладиш на онези моменти в живота, които са съвършено прости? Юджийн Кенеди 202 "Пътят към къщата на приятел никога не е дълъг" Датска поговорка 203 "Бъдещето принадлежи на тези, които вярват в красотата на мечтите си." Елеонор Рузвелт 204 "Трагедията на живота е не, че свършва толкова скоро, а че чакаме толкова дълго, за да го започнем." Уилям Джеймс 205 "Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии." Фридрих Ницше 206 "Смехът е слънцето, което пропъжда зимата от лицето на човек." Виктор Юго 207 "Обичайте се и ще бъдете щастливи. Толкова е просто и толкова трудно." Майкъл Люниг 208 "Каква е разликата между оптимист и песимист? Оптимистът се смее, за да забрави, а песимистът забравя да се смее." Том Боде 209 "Човек не обича истински, ако не обича вечно." Еврипид 210 "Първо - или Бог съществува, или не. Второ - аз мога да вярвам или не. Губя единствено в случая, че той наистина съществува, а аз отричам това. Така че по-добре да вярвам, защото риска е минимален." Блез Паскал 211 "Училището е слънце, но ние искаме сянка, училището е злато, но ние не сме алчни, училището е прозорец към света, но ние сме възпитани и минаваме през вратата." 212 "Да обичаш малко - няма смисъл. Да обичаш много - няма кого." 213 "Върбата се подчинява на вятъра и благоденства, докато един ден се превърне в много върби - стена срещу вятъра." Франк Патрик Хърбърт 214 "Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва." Терънс Дейвид Джон Пратчет - Тери Пратчет 215 "Въпросът не е да се ожениш. Трудното е да останеш женен." 216 "Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател." 217 "Човек трябва да бъде умерен реалист, макар че понякога реалността е по-страшна от черногледството. Но докато черногледството е нагласа, реалността е даденост." Асен Сираков 218 "Човек дори и добре да живее умира и друг се ражда." надпис на колона от времето на Хан Омуртаг 219 "Любовта е явление, което съкращава живота на човека, но удължава живота на човечеството." 220 "Не отлагайте нищо за утре, ако можете да го отложите за вдругиден." Самуел Лангхорн Клемънс - Марк Твен 221 "Кой друг, ако не аз? Кога, ако не сега?" 222 "Ако живота ти подаде лимон, направи си лимонада." 223 "Няма особено значение откъде ще тръгнеш, важно е да знаеш накъде отиваш." 224 "Умирайте само в краен случай." 225 "Заблудите също са ценни, но само от време на време. Не всеки тръгнал за Индия е открил Америка." 226 "Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен." Алберт Айнщайн 227 "Ако няма къде да отидеш, ела на себе си." 228 "Който казва, че трудът е песен, нищо не разбира от музика." Лара Златарева-Береану 229 "Вярвай в Бога, но си завързвай камилите." Арабска поговорка 230 "Няма защо да бързаш, просто тръгни навреме." 231 "Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса." 232 "Ако не можеш да победиш някого, съюзи се с него." Индийска поговорка 233 "Този, който често се обръща назад, може лесно да се препъне и да падне." Ерих Мария Ремарк 234 "Да знаеш много езици, значи да имаш много ключове за една врата." Франсоа-Мари Аруе - Волтер 235 "Понякога седя и си мисля... а понякога просто си седя." Алън Александър Милн "Мечо Пух" 236 "Господ винаги отговаря на молитвите ни, но понякога отговорът е нe." 237 "Опит е името, с което много хора наричат грешките си." Оскар Уайлд 238 "Мир е времето между две войни." 239 "Без бряг е времето! О, скръбен дял - нима аз бих го в брегове сковал" Уилям Шекспир "Хамлет" 240 "Ако се събудиш една сутрин и не видиш слънцето, това значи, че или си мъртъв, или ти си слънцето." 241 "По-добре господар в ада, отколкото слуга в рая." Джон Милтън 242 "Свободата е право, а не привилегия." 243 "Когато се колебаеш, кажи истината." Самуел Лангхорн Клемънс - Марк Твен 244 "Това, което не ни убива, ни прави по-силни." 245 "Загубено злато може да се намери, загубено време - никога." Китайска поговорка 246 "Умният човек не вярва на всичко което чуе, не казва всичко, което знае, и не харчи всичко което има." Индийска поговорка 247 "Който говори много, все ще каже нещо, което не е трябвало да казва." Конфуций 248 "Прекалено късно е вече да се предаваш. Прекалено рано е още да се отказваш." 249 "Надеждата е нещо добро, може би най-доброто от всичко на света. А нищо добро не умира! Въпросът е дали да се вкопчиш в живота или в смъртта." "Изкуплението Шоушенк" 250 "Ако прекалено натегнеш струната, тя ще се скъса. Ако я оставиш прекалено хлабава, тя няма да свири." Сидхарта Гаутама - Буда 251 Този, който не цени живота, не го заслужава." Леонардо Да Винчи 252 "Чуждата глупост не ни прави по-умни." Наполеон I Бонапарт 253 "Всеки човек, който се тревожи за бъдещето, е нещастен." Луций Аней Сенека 254 "Красотата ще спаси света." Фьодор Михайлович Достоевски 255 "На най-важните житейски кръстопътища няма никакви пътни знаци." Чарлз Спенсър Чаплин - Чарли Чаплин 256 "За добрите актьори няма лоши роли." Фридрих Шилер 257 "Трима души могат да запазят тайна, само ако двама от тях са мъртви." 258 "Когато сърцата се разделят, няма смисъл ръцете да остават една в друга." Наполеон I Бонапарт 259 "Когато на хубав човек му е кофти това е блус, а когато на кофти човек му е хубаво това е чалга." 260 "За величието на великите хора се съди по отношението им към по-малките." 261 "Единственият начин да разбереш една жена е да се влюбиш в нея, но тогава вече не е нужно да я разбираш" 262 "Най-хубавото качество на парите е тяхното количество" 263 "Не е страшно, че грешим. Страшното е, че повтаряме грешките си." Оскар Уайлд 264 "Инстинктът за живот е по-силен от неговия смисъл!" Ивайло Петров 265 "Радвайте се на живота, а не на неговия смисъл" Фьодор Михайлович Достоевски 266 "Не бъди незаменим, защото ако не можеш да бъдеш заменен, не можеш да бъдеш и повишен." 267 "Не взимай живота твърде на сериозно. Никога няма да се измъкнеш от него жив." Елбърт Хъбард 268 "Не всичко, което може да бъде преброено има значение, а и не всичко, което има значение, може да бъде преброено" [игра на думи - английски: count = броя; имам значение] Алберт Айнщайн 269 "Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш." Оскар Уайлд 270 "Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече." Алберт Айнщайн 271 "Причината, поради която знам, че съм Господ, е защото един ден, докато се молех, осъзнах, че говоря на себе си." Никълъс Патерсън 272 "Животът е загуба на време и времето е загуба на живот, затова загуби своето време и прекарай чудесно живота си." 273 "Слънцето грее за всички, сянката е за тези, който я заслужават" 274 "Някъде има някой, който мечтае за твоята усмивка и в твоето присъствие открива смисъла на живота си, така че когато си сам, помни това - някой, някъде мисли за теб." 275 "Това не е краят. Това дори не е началото на края. Но може би е края на началото." Уинстън Ленард Спенсър Чърчил 276 "Забавно е да правиш невъзможното." Уолтър Елайъс Дисни - Уолт Дисни 277 "Десет човека, които говорят, създават повече шум, отколкото хиляда, които мълчат." Наполеон I Бонапарт 278 "Който иска да потуши страстите, като ги задоволява, той гаси огън със слама." Конфуций 279 "Да действаш в момент на страст е все едно да се впуснеш в море по време на буря." 280 "Всеки ден трябва да слушаш поне една песен, да погледнеш една хубава картина и ако е възможно, да прочетеш едно мъдро изречение." Йохан фон Гьоте 281 "Великите мисли идват в главата на човека толкова рядко, че никак не е трудно да се запомнят." Алберт Айнщайн 282 "Тежко е на този, който помни всичко." Иля Григориевич Еренбург 283 "Глупакът има голямо предимство пред образования човек: той винаги е доволен от себе си." Наполеон I Бонапарт 284 "Мъдър е не онзи, който знае всичко, а който знае необходимото." Есхил 285 "Когато всичко е загубено, остава бъдещето." Каролина Анна Бови 286 "Някои градят своето бъдеще, а повечето от нас само го чакат да дойде." 287 "Животът е само един миг между две вечности." Платон 288 "И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния" Китайска поговорка 289 "Никога не мисли за бъдещето. То идва достатъчно бързо." Алберт Айнщайн 290 "Който се смее над белега, не познава какво е рана." Уилям Шекспир 291 "Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо." Публий Теренций Афер 292 "Който сам не се убеди, никой не може да го убеди" Платон 293 "Не прави днес това, за което ще съжаляваш утре!" Хинди поговорка 294 "Всичко, което не е необходимо, е излишно." Латинска поговорка 295 "Свободата се полага само на този, който може да поеме отговорностите, които тя носи." 296 "Не хаби думи за онзи, с когото е безполезно да се говори!" Китайска поговорка 297 "Който не умее да мълчи, той не е способен и да говори." Луций Аней Сенека 298 "Който не знае нищо, в нищо не греши." Менандър 299 "Много по-лесно е да събудиш у някого любов, отколкото да я запазиш." Жан дьо Лафонтен 300 "Да обичаш значи да намериш в щастието на друг своето собствено щастие." Готфрид Вилхелм Лайбниц 301 "Да обичаш дълбоко значи да забравиш себе си." Жан-Жак Русо 302 "В женското сърце винаги има място за още един." 303 "В сърцето на един мъж има място само за една истинска любов, докато в сърцето на жената тяхната бройка е неуловима." 304 "Дръж приятелите си близо, а враговете си още по-близо!" 305 "Всичко, казано дотук, може да е погрешно." Ричард Бах "Илюзии" 306 "Някои хора преминават набързо през живота ни. Други спират за миг и оставят диря в сърцата ни. После никога не можем да бъдем същите." 307 "Ако съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш." Агнес Гонджа Бояджиу - Майка Тереза 308 "Радвай се на живота. Един ден настоящето ще е доброто старо време, което много ще ти липсва!" 309 "Виждаме нещата не според това, какви са те, а според това, какви сме ние" 310 "Хората, които смятат, че нещо не може да бъде направено, не бива да пречат на онези, които го правят" 311 "Трябва да живееш винаги влюбен в нещо, което не можеш да стигнеш. Човек расте на височина от това, че се мъчи да стигне високото." Алексей Максимович Пешков - Максим Горки 312 "Каквото и да твърдят учените, човекът е произлязъл от родителите си." 313 "Причината ангелите да могат да летят е, че възприемат себе си тъй леко." 314 "За да чуеш, трябва да мълчиш." 315 "Преди да поискаш, помисли какво си дал." 316 "Ревността е изкуството да причиняваш на себе си по-голямо зло, отколкото на другите." Франсоа-Мари Аруе - Волтер 317 "Ревността винаги се ражда с любовта, но не винаги умира с нея." Франсоа дьо Ларошфуко 318 "Живей така, че впоследствие да не съжаляваш за нищо." 319 "Има ли желание, има и начин. Няма ли желание, намираме oправдание." 320 "В живота не е важно от къде идваш и къде отиваш, а дали успяваш да си щастлив по пътя!" 321 "По-добре е да си гладен, но да не ядеш какво да е и е по-добре да си сам, отколкото с кого да е." 322 "Всичко можеш да преживеееш, освен своята смърт." Емил Кротки 323 "Не е нужно да изпиеш цялото море, за да се убедиш, че е солено." Емил Кротки 324 "На всеки удар може да се отвърне, освен на слънчевия." Емил Кротки 325 "Когато нямам повече синьо, слагам червено." Пабло Пикасо 326 "По-добре временен неуспех, отколкото временен успех." Питагор 327 "Винаги можете да намерите това, което не търсите." 328 "Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата." 329 "Истинската любов признава и уважава неповторимостта и независимостта на партньора." 330 "Любовта идва, когато най-малко я очакваме, когато не я търсим. Търсенето на любов никога не ни довежда до подходящ партньор. То само създава копнеж и нещастие. Любовта никога не е вън от нас, ние я носим в себе си." 331 "Боже, дай ми сили да понеса това, което не мога да променя; Дай ми решителност да променя това, което мога да променя; Дай ми мъдрост да различа това, което мога да променя, от това, което не мога да променя." Тибетска молитва 332 "Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде." Маргарет Мичъл "Отнесени от вихъра" 333 "Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да го получиш." 334 "Не е щастлив човек, но затова пък е нещо изключително рядко - той е добър човек. Добър, но без късмет. Удивително, колко често тези неща вървят заедно." Ъруин Шоу "Хляб по водите" 335 "Заслуга за обществото имат както оптимистите, така и песимистите. Оптимистът, например, е измислил самолета, а песимистът - парашута." Джордж Бърнард Шоу 336 "На децата ще дам криле, но ще ги оставя сами да се научат да летят." 337 "Мисля - следователно съществувам!" Рене Декарт 338 "Старите хора дават добри съвети, защото вече не могат да дават лош пример." 339 "Колко живота има вьв Вселената? Един." Ричард Бах "Едно" 340 "Егоист - това е човек, който никога няма да каже лоша дума за някого, понеже говори само за себе си." 341 "Единствената разлика между миналото и бъдещето е настоящето." 342 "Който не иска, когато може, няма да може, когато иска." 343 "Адам е бил щастлив: когато е казвал нещо можел е да бъде уверен, че никой преди него не го е казал. " Самуел Лангхорн Клемънс - Марк Твен 344 "Човек не е ревнив, когато обича, а когато иска да бъде обичан." 345 "Човек, който настойчиво повтаря, че не е глупак, обикновено има съмнения по този въпрос." 346 "Всички влюбени се кълнат да изпълнят повече отколкото могат, но не изпълняват дори възможното." Уилям Шекспир 347 "Утрото е по-мъдро от вечерта." 348 "Аз нямам нужда от приятели, които повтарят всеки мой жест: това прави много по-добре моята сянка." Плутарх 349 "Нападението е най-добрата защита." 350 "Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!" 351 Мислите идват и си отиват. Важното е главата да си остане на мястото" Новозенландска поговорка 352 "Колкото си по-открит, толкова си по-добра мишена!" 353 "Най-голямата загуба, която може да ни постигне, е загубата на време." Теофраст 354 "Когато в един публичен дом работите не вървят, не се сменят креватите, а проститутките." 355 "Денят завършва със залез, ноща-с изгрев. Радостта завършва със скръб, скръбта - с радост." Индийска поговорка 356 "Никой не пази по-добре тайна от онзи, който не я знае." 357 "Много по-мъчно е да се превърне словото в дело, отколкото делото в слово." Алексей Максимович Пешков - Максим Горки 358 "И животът като бяснята се цени не по дължината си, а по съдържанието." Луций Аней Сенека 359 "Истинското предназначение на човек е да живее, не да съществува." Джон Грифит - Джек Лондон 360 "Преогромно съкровище би била една сбирка от хубави и красиви човешки мисли." 361 "На теория няма разлика между теорията и практиката. Но на практика има." 362 "Всеки проблем, който разреша, става правило, което впоследствие ми помага да реша други проблеми." Рене Декарт 363 "Добрите хора не се нуждаят от закони, за да се държат правилно, а лошите винаги ще намерят как да ги заобиколят." Платон 364 "Не прекъсвай врага си, когато греши." Наполеон I Бонапарт 365 "Не работя за нищо друго освен за усещането, което получавам тогава." Алберто Джакомети 366 "Съвършенството е достигнато, не когато няма какво повече да се добави, а когато няма какво да се премахне." Антоан дьо Сент Екзюпери 367 "Ако твърде дълго гледаш в бездната, тя ще погледне в теб." Фридрих Ницше 368 "Тайната на успеха е да знаеш нещо, което друг не знае." Аристотел Онасис 369 "Само този, който плува срещу течението, ще намери извора. Само този, който плува по течението, ще види накъде води реката." 370 "Количествените натрупвания не винаги водят до качествени изменения. 371 "Достойнството на един човек не може да бъде отнето, то може да бъде само загубено." Антон Павлович Чехов 372 "Онези, които искат най-малко, са най-близо до боговете." Сократ 373 "Да видиш себе си отстрани е толкова трудно, колкото да погледнеш назад без да се обръщаш." 374 "Истинският път минава по въже, което е опънато не кой знае колко високо, а само малко над земята. Изглежда поставено така, като че по-скоро да кара хората да се препъват, а не да вървят по него." Франц Кафка 375 "Богат е не този, който има много, а този, който не иска повече." 376 "Eдно е да ти се иска, друго е да можеш, а пък трето и четвърто - да го направиш." Николай Александров Хайтов 377 "Винаги идва денят, когато един човек трябва да избира между две неща: или да си стяга колана, или да си изгуби гащите." 378 "Най-добрата подправка към храната е гладът." Сократ 379 "На света няма нито един паралел, който да не е убеден, че може да стане екватор, стига да му дадат право на това." Самуел Лангхорн Клемънс - Марк Твен 380 "Имаме две уши и една уста, та повече да слушаме и по-малко да говорим." Зенон 381 "Търсещият щастие е като пияницата, който не може да улучи пътя към дома си, но знае, че има дом." Франсоа-Мари Аруе - Волтер 382 "Зад всяко голямо богатство се крие престъпление." Оноре дьо Балзак 383 "Една чиста истина прави живота спокоен, една хубава лъжа го прави приятен." Димитър Иванов Стоянов - Елин Пелин 384 "Можеш да бъдеш вечно млад, ако живееш порядъчно, ядеш бавно, работиш умерено, спиш достатъчно и... криеш възрастта си." Самуел Лангхорн Клемънс - Марк Твен 385 "Силата на жените се определя от слабите места на мъжете." Франсоа-Мари Аруе - Волтер 386 "Младостта е хубаво нещо не защото ни дава възможност да правим глупости, а защото ни дава време да ги поправим." Жан-Жак Бернар 387 "Какво е любовта - да прощаваш на някого повече, отколкото заслужава." Йохан фон Гьоте 388 "Голямата тактика на жените се състои в това да те накарат да повярваш, че си обичан, когато не те обичат, и да скрият любовта си, когато обичат." Жан Кокто 389 "Безсмъртен съм до доказване на противното, а тогава няма да ме засяга" 390 "Глупаците се учат от своите грешки, а мъдрите - от грешките на другите." 391 "Да откриеш грешка е лесно; да го направиш правилно е трудно!" Клайв Бел 392 "Изгори, за да светиш!" 393 "Някои хора чуват вътрешните си гласове и живеят с това, което са чули. Такива хора полудяват или се превръщат в легенда." "Легенди за страстта" 394 "Aко обичаш някого, дай му най-скъпото си. А ако той те обича, не би ти го отнел!" 395 "Ако някой ти каже, че те обича, не му вярвай, защото истинската любов не се казва, а се доказва." 396 "Любовта е изкуството да превръщаш всяка дума в чувства" 397 "Един ден ще ме попиташ кое е по важно - ти или животът ми? Аз ще кажа - живота ми и ще си отидеш без да знаеш, че ти си моят живот" 398 "Предпочитам да умра леко в съня си като дядо ми, а не крещейки като всички пътници в автобуса му." 399 "Научи се да слушаш! Понякога шансът чука много тихо на вратата." 400 "Всеки знае, че ще умре някога... И живее спокойно, защото някога е като никога. Кажи му обаче: утре..." Стефан Неделчев Цанев "Мравки и богове: Хроника на ХХ век" 401 "Най-краткият път към разума минава през сърцето." 402 "За да се сетиш за някого, първо трябва да спреш да мислиш за него!" 403 "Може да вървя бавно, но никога назад!" Ейбрахам Линкълн 404 "Добре е да имаш пари и нещата, които можеш да си купиш с тях, но също е добре, от време на време да се уверяваш, че не си загубил нещата, които не могат да се купят с пари" Джордж Лоримър 405 "Когато нещата отидат по дяволите, не отивай с тях!" Елвис Пресли 406 "Това, което прави живота щастлив, е не да правиш нещата, които харесваш, а да харесваш нещата, които трябва да правиш!" 407 "Грехове няма. Грях е това, което разумът казва, че е грешно, а разум също няма." 408 "Има три начина да свършиш една работа. Правилният начин, грешният начин и моят начин. Ако го правиш по моя начин, ще се разбираме чудесно!" 409 "Сладкото не е така сладко без горчивото." "Ванила Скай" 410 "Всяка следваща минута е нов шанс да преобърнеш живота си." "Ванила Скай" 411 "Най-ярките звезди изгарят най-бързо." Металика 412 "Аз знам, че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Сократ 413 "Не се подчинявай на властта, ако това противоречи на принципите ти." Алберт Айнщайн 414 "Най-невзрачните и обикновени неща са най-красиви и идеални." Радослав Петров 415 "Нищо не е сигурно. Ще поживеем, ще видим." Френска поговорка 416 "Една усмивка казва много неща." 417 "Ние с охота признаваме малките си недостатъци, желаейки да покажем с това, че нямаме по-големи." Франсоа дьо Ларошфуко 418 "Ако те боли, значи още си жив." 419 "Някой винаги чака някого, а другия никога не се завръща у дома. Винаги някой обича някого малко повече, отколкото е обичан и след време този някой изпитва желание да унищожи другия, за да не му причинява болка." Рей Бредбъри 420 "Ужасно е чувството за провал, когато се откажем от това, в което сме вярвали, но още по-лошо е, когато идеите, с които сме живели, се окажат погрешни." Ричард Бах "Едно" 421 "Човек поверява живота си на това, в което вярва." Ричард Бах "Едно" 422 "Лошите неща не са най-лошото, което може да ни се случи. Най-лошото е да не ни се случи нищо!" Ричард Бах "Едно" 423 "Всяка велика религия започва в светлина. Но само сърцата носят светлината. Хартията не може." Ричард Бах "Едно" 424 "Един от начините да избереш бъдеще е като вярваш, че то е неизбежно." Ричард Бах "Едно" 425 "Колкото повече ни заплашват, толкова по-малко обичаме. Интересно, излиза, че да обичаш някого без условия, означава, че не те интересува кой е той и какво прави! Излиза, че безусловната любов е същото като безразличие!" Ричард Бах "Едно" 426 "Невежеството е блаженство." "Матрицата" 427 "Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот." Омар Хайям "Рубайят" 428 "Не съществува такова нещо като грешка. Съществува това, което правиш и това, което не правиш." "Изневяра" 429 "Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?" 430 "Проверката е висша форма на доверие." Йосиф Висарионович Джугашвили - Сталин 431 "Понякога може да липсва само една личност и светът да изглежда обезлюден." 432 "Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му." 433 "Страхът може да те затвори. Надеждата може да се освободи." "Изкуплението Шоушенк" 434 "Може да сме приключили с миналото, но то не е приключило с нас." "Магнолия" 435 "Този, който умее да подчинява, той управлява." Франк Патрик Хърбърт 436 "Ако никой не се опитва да те купи, това не значи, че си наподкупен. Може би просто хората си мислят, че не струваш нищо." 437 “Хората прекарват живота си в искане на неща, които можеха да имат, ако не прекарваха живота си в искане.” 438 "Старата любов ръжда не хваща!" 439 "Любовта е отговорът - но докато чакаш за отговора, сексът задава някой доста добри въпроси." Алън Стюарт Конигсберг - Уди Алън 440 "Да обичаш значи да надминеш себе си" Оскар Уайлд 441 "Денят е дълъг за онзи, който може да живее." 442 "Неоформените личности се възхищават на новото и яркото, а завършените - на обикновеното." 443 "Най-горчивите и тъжни думи, казани на този свят са: "А можело е и да се случи"." 444 "Ако нямаш врагове, значи не си постигнал нищо в живота!" 445 "Липсата на доказателства за съществуването на нещо, не е доказателство за неговата липса!" 446 "Никоя цена не е достатъчно висока за едно ново усещане" Оскар Уайлд "Портретът на Дориан Грей" 447 "Ревността наподобява повече завист, отколкото да е плод на някаква любов. А завистта е дребнав, пълзящ порок, в повечето случаи неоправдан и безпочвен. Ако има основателен повод за ревност, то тогава е излишно да се говори за любов. Само хората са толкова придирчиви. Пеперудата не пита цветето: "Друг целувал ли те е вече?". И цветето не пита: "Задиряла ли си друго цвете?" Хайнрих Хайне 448 "Тук почива Рафаел, от когото великата природа се уплаши, че я задминава, докато беше жив, а когато умря, че и тя умира с него." Пантеон (Рим) 449 "Понякога израз на любов е да общуваш с някого, с когото нямаш нищо общо и все пак си очарован от неговото присъствие." Дейвид Бърн 450 "Препятствията са онези плашещи неща, които виждаш, когато отклониш поглед от целта." Хенри Форд 451 "Душите, подобно на поточетата и растенията, също се нуждаят от дъжд, но по-различен; дъжд от надежда, от вяра, от нещо, заради което си заслужава да живеят. Когато не вали такъв дъжд, всичко в душата умира, въпреки че тялото продължава да живее. За такъв човек би могло да се каже, че тялото му някога е имало душа." Паулу Коелю "Петата планина" 452 "Напоследък много хора се отказаха да живеят. Не се отегчават, не плачат, просто стоят в очакване да мине времето. Те не приеха предизвикателството на живота и животът повече не им отправя предизвикателства. Ти рискуваш да станеш като тях, съпротивлявай се, посрещни смело това, което ти поднася животът, не се отказвай." Паулу Коелю "Петата планина" 453 "Толкова много исках да срещна любовта. - помисли си Илия. А сега, когато тя беше пред него - защото това без никакво съмнение беше тя, стига да не бягаше от нея - единственото му желание бе колкото се може по-бързо да я забрави." Паулу Коелю "Петата планина" 454 "Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните." Паулу Коелю "Петата планина" 455 "Животът има такъв смисъл, какъвто аз пожелая да му придам." Паулу Коелю "Петата планина" 456 "Колкото и голямо да е страданието, то е безсилно пред едно изморено тяло." Паулу Коелю "Петата планина" 457 "Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят." Паулу Коелю "Петата планина" 458 "Няма лесен път до мястото, където си струва да стигнеш!" 459 "Бъди щастлив с това, което имаш, докато се бориш за това, което желаеш!" 460 "Най-лошият начин да получиш даден отговор е да зададеш откровен въпрос!" 461 "Винаги прави това, което трябва, макар че от това някои ще са изненадани, а останалите - учудени!" Самуел Лангхорн Клемънс - Марк Твен 462 "Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден." Луций Аней Сенека 463 "Има три вида хора - част от проблема, част от пейзажа и част от решението." Робърт де Ниро 464 "Смъртта на един човек е трагедия. Смъртта на милиони е просто статистика." Йосиф Висарионович Джугашвили - Сталин 465 "Не се страхувам да умра. Просто не искам да съм там, когато това се случи." Алън Стюарт Конигсберг - Уди Алън 466 "Признат грях е половин грях." 467 "Ако не знаеш закъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде." 468 "По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно." Уилям Шекспир 469 "Някой лоши хора щяха да са по-малко опасни, ако нямаше въобще никакво добро в тях." Франсоа дьо Ларошфуко 470 "Огънят в сърцето изпраща дим в главата." Немска поговорка 471 "Готви се за най-лошото. Хубавото ще дойде само." 472 "Недей да учиш рибата как да плува." 473 "Всичко, което се повтаря, губи своя чар." 474 "Хората вярват във всичко, стига да им се каже шепнешком." 475 "Приятел е този, за когото бих умрял. Любим е този, за когото живея." 476 "Смей се и светът ще се засмее заедно с теб; плачи и ще плачеш сам." Квинт Хораций Флак - Хораций 477 "По-добре да страдаш, отколкото да причиниш страдание." Марк Тулий Цицерон 478 "Истината е най-скъпото нещо, което притежаваме. Нека я пестим!" Самуел Лангхорн Клемънс - Марк Твен 479 "Женските грешки са много; мъжете имат само две - всичко, което казват и всичко, което правят." 480 "Оръжията не убиват. Тъпите копелета с оръжия убиват." Крис Тъкър "Шум на пари" 481 "Човекът е единственото животно, което се спъва два пъти в един и същи камък." 482 "Когато човек иска да убие тигър, нарича това спорт; когато тъгърът иска да го убие, нарича това жестокост." Джордж Бърнард Шоу 483 "Каквото и да е това, страхувам се от гърците, дори когато правят подаръци." (Предупреждението на жреца Лаокоон, когато вижда Троянския кон) 484 "Пoследното средство на царете." (Надпис на френските оръдия по времето на Луи XIV.) 485 "Глас народен, глас божи." Омир "Одисея" 486 "Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова малко, от толкова много, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." Константин Йосиф Иречек 13 декември 1981г. 487 "Чакай от другия това, което си му направил." 488 "Този, който умее да благодари, ще получи още повече." Публий Сир 489 "Ако живееш честно, не се страхувай от злите езици!" 490 "От две злини трябва да се избира по-малката." 491 "Който гони два заека, не хваща ни един." 492 "По-лесно е да се развърже завързаното, отколкото да се съедини разделеното." Марк Тулий Цицерон 493 "Любовта е като войната - лесно е да се започне, но е трудно да се спре." Лев Николаевич Толстой 494 "Когато ти говориш с Бог – това е молитва. А когато Бог говори на теб, това е шизофрения." 495 "Жените трябва да бъдат обичани, не разбирани." Оскар Уайлд 496 "Понякога се чудя защо не изпитвам съжаление към наивниците. То е като да четеш за хора, загинали при катастрофа, и ако не е някой, когото познаваш, е почти невъзможно да те е грижа, нали? То е като да изпитваш съжаление към мъртвото животно, когато ядеш превъзходно филе с bearnaise. Искам да кажа, ще му стане ли по-добре на животното, ако изчистя филето и изям само bearnaise? Ами това е, което изпитвам към наивниците; ако аз не ги изям, друг ще го направи." Лен Дейтън "Войната на Сайлъс" 497 "Такава е човешката природа - ощетеният понася нещастието си по-лесно, когато знае, че и останалите страдат..." Артър Хейли "Окончателната диагноза" 498 "-Само една невидима сянка те дели от смъртта! И сега какво ще правиш със своя жалък миг? -Ще продължа да го живея. Точно за това са миговете." Робърт Шекли 499 "Бръчките би трябвало да са следи от минали усмивки." Дъглас Ноел Адамс “Пътеводител на галактическия стопаджия” 500 "Когато един мъж е обичал една жена, той е готов да стори всичко за нея. Освен да я обикне отново." Оскар Уайлд 501 "Това е първият ден от остатъка от живота ти." 502 "Споменът за щастието не е вече щастие, но споменът за болката е двойно по-голяма болка." 503 "За да летиш бързо като мисълта, докъдето и да е, трябва да започнеш с съзнанието, че вече си пристигнал." Ричард Бах "Джонатан Ливингстън Чайката" 504 "Интелигентността на планетата е константна величина, а населението непрекъснато се увеличава." Аксиома на Кол 505 "Страстта изключва въпроса защо. Страстта предизвиква щастие или нещастие." Жак Маритен 506 "Приятелите са си приятели, но сиренето е с пари" 507 "Искам да направя с теб това, което пролетта прави със черешите." Нефтали Рикардо Рейес Басуалто - Пабло Неруда 508 "Секс без любов е безсмислено преживяване, но както е при повечето безсмислени преживявания, е адски добро." Дрю Кери 509 "При секса е като при картите. Ако нямате добър партньор, трябва да имате добра ръка." Алън Стюарт Конигсберг - Уди Алън 510 "По-добре да изгориш, отколкото да избледнееш." Кърт Доналд Кобейн 511 "Глобализмът превръща света в интелектуален Макдоналдс." Никита Сергеевич Михалков "Шоуто на Слави" 512 "Пубертетът е състояние, когато ти се ще да стиснеш света за гушата, но вместо това си стискаш пъпките." Слави Трифонов 513 "Най-великият гений на българите е завистта." Константин Йосиф Иречек 514 "Бог обича хората такива, каквито трябва да бъдат, а дяволът такива, каквито са." 515 "Бях скептичен към християнството, докато не видях, че съм бог." 516 "Има жени, които твърдят, че всички мъже са еднакви. Но не е ли това твърде богат опит?" 517 "Ако се погледнеш в огледалото и не видиш нищо, значи просто си станал неотразим." 518 "Бестселърът на всички времена - Как да открием мъжа на своите мечти и какво да правим после с тоя боклук?!" 519 "Човек се учи докато е жив - за страх и ужас на околните." Евгения Раданова "Шоуто на Слави" 520 "Два монолога не правят диалог." 521 "Икономията е майка на мизерията." 522 "Имаме земя, имаме вода... и си правим кал." Иван Кулеков 523 "Нищо не ме привлича повече от работата - мога да седя и да я наблюдавам с часове." Джеръм Клапка Джеръм 524 "С такива приятели... на кого му трябват врагове?" 525 "Любовта е вечна, освен ако междувременно не се случи нещо." 526 "Разковничето на стратегията не се крие в това да избереш пътя към победата, а в това да направиш избора си така, че всички пътища да водят към нея." 527 "Парите са единственото нещо, което господства над своя създател." 528 "Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно." 529 "Любовта винаги е първа, никога последна, а за един кратък миг дори е вечна." 530 "Жената за любов би направила всичко - дори и секс. Мъжът за секс дори би обичал." 531 "След като колелото на любовта се е завъртяло няма абсолютни правила." "Кама Сутра" 532 "Във всеки от нас спи геният. И с всеки изминал ден, все по-дълбоко." 533 "Две неща движат този свят - инатът и шубето." 534 "Ако си роден без криле, не им пречи да израснат." Габриел Шанел - Коко Шанел 535 "Бил е несъмнено умен човек онзи, който е казал, че щастливото съпружество е възможно само между сляпа жена и глух мъж." Мишел дьо Монтен 536 "Ако някой не ви се усмихва, бъдете любезни и го дарете с усмивка! Никой не се нуждае повече от усмивка от този, който не може да се усмихва на другите!" 537 "И най-глупавият може да пита повече, отколкото и най-умният може да отговори." 538 "Ако разтвориш доверчиво ръце, ще разбереш кой иска да те прегърне и кой - да те прикове към кръста" Д-р Тодор Шандурков (гастроентеролог, Габрово) 539 "Гори, но не тлей." 540 "Веднъж отхапал от ябълката, или я изяж цялата, или я хвърли на свинете!" 541 "Съществуват два вида глупаци - едните се отказват да направят нещо, защото са били заплашени, а другите мислят, че заплашвайки ще постигнат нещо." Паулу Коелю "Демонът и сеньорита Прим" 542 "Съществува език, който е отвъд думите! Ако успея да разгадая този език без думи, ще успея да разгадая и света." Паулу Коелю "Алхимикът" 543 "Намери си работа, която ти харесва, и никога няма да ти се налага да работиш." Конфуций 544 "Болката трябва да се прикрива, тя не принадлежи на никого другиго." Гай Гавриел Кай 545 "Единственото нещо, от което се нуждае злото, за да триумфира, е добрите хора да не правят нищо." Едмънд Бърк 546 "Никога не се бори с прасе - и двамата ще се окаляте, но на прасето ще му хареса!" "Добър Съвет" 547 "Ще ми се да можех да имам Две неща едновременно: спокойствието на гроба и светлината на слънцето." Една Милей 548 "Ако се окаже, че работата и удоволствието си пречат взаимно, толкова по-зле за работата." 549 "Човек не може да спи с всички жени на света, но поне може да опита." Жоржи Амаду 550 "В училището на живота няма почивни дни..." Жоржи Амаду "Пастири на нощта" 551 На върха на планината няма да намериш друга мъдрост освен тази, която донесеш със себе си." Любен Дилов-син "Шоуто на Слави" 552 "Демокрация - властта принадлежи на хората, а всичко останало принадлежи на властта." 553 "Онзи, който се опитва да достигне звездите, често се препъва в малка сламка." 554 "Светът е за двама, но само докато не се появи трети." "Споко" 555 "Здравето не е всичко, но всичко без здраве е нищо." 556 "Помислете добре преди да заложите щастието си за шепа спомени." 557 "Отечеството загива само тогава, когато изчезне от сърцата на синовете си." 558 "Често желязната дисциплина я налагат хора с дървени глави." Светослав Пейчев (Simon Martin) 559 "Нека тези, които ни обичат, да продължават да ни обичат. А онези, които не ни обичат, дано Бог им обърне сърцата. Или поне да им обърне глезените, та да ги познаваме по куцането." "Изкушението" 560 "Спомените са обречени да избледнеят. Те са създадени по този начин с някаква цел." 561 "И утре е ден.. но друг!" 562 "Калифорния е прекрасно място за живеене... ако си портокал." Джон Флорънс Съливан - Фред Ален 563 "Лъвът и агнето може и да легнат заедно, но агнето няма да спи много." Алън Стюарт Конигсберг - Уди Алън 564 "Ако можеше Бог да ми даде ясен знак! Например, голям депозит на мое име в швейцарска банка." Алън Стюарт Конигсберг - Уди Алън 565 "Ако си бисексуален, това чисто теоритически удвоява шансовете ти за приятно изкарване на съботната вечер." Алън Стюарт Конигсберг - Уди Алън 566 "Животът е болест, предавана по полов път." 567 "Причината, поради която не пия, е че искам да знам, когато си прекарвам добре." Нанси Уичър Астор - Виконтеса Астор 568 "Ако мислите за един ден напред - вземете си храна! Ако мислите за една година напред - посадете дърво! Ако мислите за сто години напред - образовайте децата си! Китайска поговорка 569 "Попътен вятър могат да дочакат само онези, които знаят накъде отиват." 570 "Най-добре се пази в тайна онова, за което всеки се досеща." 571 "Най-голямото удоволствие не е сексът, а страстта, с която го правиш." 572 "Истинския приятел не е този, който ти изтрива сълзите, а този, който не ти дава повод да плачеш." 573 "Водата не утолява жаждата - веднъж я опитах." Александър Сергеевич Пушкин 574 "Ако всеки път, когато мисля за теб падаше по една звезда, много скоро луната щеше да разбере какво е самота." 575 "Може би понякога е най-добре да си сляп, за да виждаш нещата такива каквито са, и да не си заслепен от начина, по който изглеждат." Уилям Уортън "Последна любов" 576 "-Кой път да поема от тук? - попита Алиса. -Зависи къде искаш да стигнеш - отговори Усмихващият се котарак. -Няма значение - отвърна Алиса. -Товага няма значение и кой път ще поемеш - усмихна се загадъчно Котаракът." Чарлз Латуидж Доджсън - Луис Карол "Алиса в страната на чудесата" 577 "Не се притеснявай да направиш голяма крачка - не можеш да прескочиш пропаст на два малки скока!" 578 "Няма перфектни хора - само перфектни моменти" "Отмъщение за Анджело" 579 "Да прощаваш винаги на хората, означава да станеш зависим от тях." 580 "Никога не мрази враговете си. Това пречи на решенията ти." "Кръстникът Част 3" 581 "Когато притиснаха Хрушчов, той написа 2 писма и ги даде на приемника си. Беше написал: "Когато изпаднете в безизходна ситуация, отворете първото писмо и ще бъдете спасен. Когато изпаднете в друга безизходна ситуация, отворете второто писмо." Твърде скоро, човекът изпаднал в затруднение, затова отворил първото писмо, в което пишело: "Обвинете за всичко мен." И така, обвинил стареца. Минало успешно. Но отново попаднал в безизходно положение и отворил второто писмо. В него пишело: "Седнете и напишете две писма." "Трафик" 582 "Един мъж е на толкова години, на колкото се чувства, а една жена на толкова, на колкото изглежда." Английска поговорка 583 "Който трупа мъдрост, събира печал." Еклисиаст 1:18 584 "За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда." 585 "И утре е ден! - помисли си с надежда Еднодневката." 586 "Сам и самотен са две съвсем различни неща." Габриел Гарсия Маркес 587 "Ако беше сълза в очите ми, нямаше да плача никога повече, за да не те изгубя." 588 "Ако друг ти държи ръката, можеш ли да имаш собствен почерк?!" 589 "Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат!" Аркадий и Борис Стругацки "Пикник край пътя" 590 "Знанието е враг на вярата." "Орденът" 591 "Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." Джон Стайнбек "На изток от Рая" 592 "Ако тръгне слух, че сестра ти е к***а, ходи доказвай, че имаш брат!" 593 "Тези, които носят светлина на другите, никога не остават на тъмно." Джеймс Матю Бари 594 "Блажен е този, който не очаква нищо, защото никога няма да бъде разочарован." Джонатан Суифт 595 "Бъдеще няма. Бъдещето е ново минало." 596 "Грешна беше тая жена, но беше хубава." Йордан Стефанов Йовков "Албена" 597 "Мигът на розата и мигът на тисовото дърво са еднакво продължителни." Томас Стърнс Елиът 598 "Всички жени са курви, с изключение на майка ми. Но да не забравяме, че и тя е жена." Наполеон I Бонапарт 599 "Думите без дела са убиец на мечти. Най-малкото действие е по-добро и от най-голямото намерение." 600 "Няма нищо по-хубаво от лошото време." Богомил Николаев Райнов

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хубави сентенции! :beer11:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Животът ми е твърде скъпо удоволствие, за да го поверя в ръцете на някой просто ей така ...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Докато човек не се предаде,той е по-силен от своята съдба" - Ерих Мария Ремарк "Това което сме е нищо,това което искаме да бъдем - всичко" "Не може винаги да имаш това което пожелаеш,но това не ти пречи пак да го поискаш" - Стивън Кинг "Идеята,че смъртта е неизбежна е убила повече хора от всички останали летални събития взети заедно" - Ленърд Ор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Ето и от мен няколко сентенции и мъдрости:

"Започнеш ли да доказваш,че нещо ти пречи,бъди сигурен,то наистина започва да ти пречи."-Р.Бакх

"...онова,от което се страхуваш,те сполита."-Р.Бакх

"Не съвършените хора,а несъвършените се нуждаят от любов."-О.Уайлд

"Когато човек ходи на гости той губи времето на другите,а не своето."-О.Уайлд

"Ако обичаш себе си,това означава,че си открил вечната любов."-О.Уайлд..без коментар ;)

"Любовта не се купува,тя само се дава.Когато човек обича той дава без да очаква нищо в замяна."-О.Уайлд

"В брачния живот трима са много...а двама не стигат."-О.Уайлд ;)

"Едно листо,едно листо,но колко много скрива то!"-Р.Ралин....сетихте ли се? Адам/Ева

"Алкохолът възбужда желанието,но разваля изпълнението."-У.Шекспир :hush:

"Ако не отвърнеш на смеха със смях,смехът ще ти се разсърди!"-Таджиска поговорка Публикувано изображение

"Един мъж може да се удави в страст така лесно както и в океана."

"Женската любов е неспирен поток,който заплашва всяка преграда по пътя си."

"Контролът изгражда характера."

"Искаш ли да бъдеш умен,научи се разумно да питаш,внимателно да слушаш,спокойно да отговаряш и да спреш да говориш,когато няма какво да кажеш."-Лафатер

"Идеалите са недостижими както звездите."

"Пиянството е доброволна лудост."-Сенека

"Върхът на изкуството да побеждаваш е да покориш врага без бой."-Сун Дзъ

"Обидата е скрито пожелание за смърт."..из книгата "Диагностика на кармата" от С.Н.Леонтиев

"Човек умира,за да не извърши нещо,с което би навредил на душата си."-пак оттам

"Колкото по-здраво е тялото,толкова повече се мъчи душата."-пак оттам

"Нещастията се привличат като се страхуваш от тях."-//-

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) По - добре изгубена битка, отколкото битко пропусната от страх или срам...[ Не е нещастноа жената, изгубила любовта на един мъж....Нещастен е глупакът, изгубил последната си възможност да стане човек !!! :) Редактирано от shefkata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Това, което другите мислят за теб, не е твоя работа!" "Ревността е страх от превъзходството на другия." "Пепелта е по-велика от пръстта, защото е горяла." "Човек трябва да живее така, че когато умре и на гробаря да му е мъчно." "Не е важно да получиш това, което цениш, а да оцениш това, което получаваш." "Да обичаш, когато те обичат е човешко! Да мразиш, когато те обичат е жестоко! Да обичаш, когато те мразят е Велико!" "Жената никога не забравя мъжа, който е можела да има, а мъжа никога не забравя жената, която не е могъл да има!" "Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства." "Човек сам се ражда и сам умира, а през останалото време някакви хора непрекъснато се опитват да му досаждат." "Никога не плачи за това, което не плаче за теб." "Най-същественото е невидимо за очите." "Днес е първият ден от останалата част от живота ти. Изживей я както искаш. Ти решаваш!" "Този, когото носят на ръце, не знае колко е дълъг пътят до града." "Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват." "Истинското приятелство идва, когато мълчанието между двама души е приятно." "Най-голямото щастие е да бъдеш обичан заради самия тебе или по-точно, да си обичан въпреки тебе." "Всеки може да е съпричастен със страданията на приятел, но е необходима много фина душа, за да си съпричастен и с успехите му." "Любовта не се състои в това двама души да се вторачат един в друг, а в това те да гледат в една посока." "Ентусиазмът е заразен. Ти можеш да започнеш епидемия." "Ако всичките ми приятели скочат от мост, аз няма да скоча с тях, а ще бъда отдолу, за да ги хвана." "Ако искаш да се почувстваш богат, просто преброй всичките свои неща, които не си купил с пари." "Всеки залез ни носи спокойствие, всеки изгрев ни носи надежда." "Дай на човек една риба и той ще яде един ден. Научи го да лови риба и той винаги ще има храна." "Работи, сякаш не ти трябват пари! Танцувай, сякаш никой не те гледа! Обичай, сякаш никога не си бил нараняван." "Трябва да си търпелив. Любовта не винаги е идеална. Тя си е просто любов" "Всяко дълго пътуване започва с една единствена стъпка." "Когато Бог отнеме нещо от твоята хватка, той не те наказва, а просто изпразва ръката ти, за да получиш нещо по-добро." "Не бъди обезсърчен на прощаване. Сбогуването е необходимо, за да можем да се срещнем отново. А приятелите винаги се срещат след даден период от време." "Когато се раждаш, ти плачеш, а светът се радва. Живей своя живот, така че когато умреш, светът да плаче, а ти да се радваш." "След като къщата гори, поне да се стоплим." "Красотата на едно лице трябва да се види на лунна светлина - тогава, когато гледаш наполовина с очите си, наполовина с въображението си." "Не говори, освен ако не можеш да подобриш тишината." "Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата" "Ако обичаш някого, пусни го на свобода. Ако той се върне, е завинаги твой. Ако не се върне, значи никога не е бил." "Същинският тест за приятелство е: можеш ли буквално да не правиш нищо с другия човек? Можеш ли да се насладиш на онези моменти в живота, които са съвършено прости? "Каква е разликата между оптимист и песимист? Оптимистът се смее, за да забрави, а песимистът забравя да се смее." "Първо - или Бог съществува, или не. Второ - аз мога да вярвам или не. Губя единствено в случая, че той наистина съществува, а аз отричам това. Така че по-добре да вярвам, защото риска е минимален." "Кой друг, ако не аз? Кога, ако не сега?" "Ако живота ти подаде лимон, направи си лимонада." "Ако няма къде да отидеш, ела на себе си." "Опит е името, с което много хора наричат грешките си." "Ако се събудиш една сутрин и не видиш слънцето, това значи, че или си мъртъв, или ти си слънцето." "Свободата е право, а не привилегия." "Трима души могат да запазят тайна, само ако двама от тях са мъртви." "Когато сърцата се разделят, няма смисъл ръцете да остават една в друга." "Когато на хубав човек му е кофти това е блус, а когато на кофти човек му е хубаво това е чалга." "Не взимай живота твърде на сериозно. Никога няма да се измъкнеш от него жив." "Великите мисли идват в главата на човека толкова рядко, че никак не е трудно да се запомнят" "Да обичаш значи да намериш в щастието на друг своето собствено щастие." "Някои хора преминават набързо през живота ни. Други спират за миг и оставят диря в сърцата ни. После никога не можем да бъдем същите" "Ако съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш" "Виждаме нещата не според това, какви са те, а според това, какви сме ние" "Хората, които смятат, че нещо не може да бъде направено, не бива да пречат на онези, които го правят" "Има ли желание, има и начин. Няма ли желание, намираме oправдание." "По-добре е да си гладен, но да не ядеш какво да е и е по-добре да си сам, отколкото с кого да е." "Всичко можеш да преживеееш, освен своята смърт." "Когато нямам повече синьо, слагам червено." "Заслуга за обществото имат както оптимистите, така и песимистите. Оптимистът, например, е измислил самолета, а песимистът - парашута." "Егоист - това е човек, който никога няма да каже лоша дума за някого, понеже говори само за себе си." "Единствената разлика между миналото и бъдещето е настоящето." "Човек не е ревнив, когато обича, а когато иска да бъде обичан." "Човек, който настойчиво повтаря, че не е глупак, обикновено има съмнения по този въпрос." "Търсещият щастие е като пияницата, който не може да улучи пътя към дома си, но знае, че има дом." "Силата на жените се определя от слабите места на мъжете." "Aко обичаш някого, дай му най=скъпото си. А ако той те обича, не би ти го отнел!" "Един ден ще ме попиташ кое е по важно - ти или животът ми? Аз ще кажа - живота ми и ще си отидеш без да знаеш, че ти си моят живот" Няма път към щастието, щастието е пътя. Една красива жена винаги е в състояние да те направи рогат и беден Всичко,което се купува с пари е евтино! ако някой те измами 1 път-това е негова грешка.ако някой те измами 2 пъти-това е твоя грешка. След играта царят и пешката отиват в една и съща кутия Кажи на някой,че има 300 милиарда звезди във Вселената и той ще ти повярва.Кажи му ,обаче че пейката е с неизсъхнала боя и той ще я пипне,за да се убеди,че е така. Когато загубиш не губи поуката. Страхливците, са умирали много пъти преди да умрат. Библията ни учи да обичаме ближния , а Кама Сутра ни учи как точно. Ако някой се опита да те засенчи, остави го да слънчаса. Оръжията не убиват. Тъпите копелета с оръжия убиват. Няма по-голяма болка от това да обичаш една жена, която ти предлага тялото си, но не може да ти отдаде истинското си аз, понеже не знае каде е то. Когато нещата отидат по дяволите, не отивай с тях Ако разтвориш доверчиво ръце, ще разбереш кой иска да те прегърне и кой - да те прикове към кръста. Блажен е този, който не очаква нищо, защото никога няма да бъде разочарован. Приятелят е подарък, който сам си правиш. Когато ти се струва, че си съвсем сам, не забравяй, че имаш себе си. Най-великата доблест не е в това никога да не паднеш, а да се изправиш всеки път, когато паднеш Въображението е най-високото хвърчило, което можеш да пуснеш. Не крещи! Силните говорят тихо. Случайността е пресечна точка на две необходимости Парите трябва да бъдат средство, а не цел Вселената винаги заговорничи на страната на мечтателите!! Вселената винаги е на наша страна, когато се борим за мечтите си, колкото и смешно да изглежда. Защото тези мечти са си наши и само ние знаем колко ни струва да мечтаем. По-добре е да изгубиш няколко битки воювайки за мечтите си, отколкото да бъдеш победен без да знаеш за какво си се борил. Вярата превръща омразата в кристална вода. Любовта никога не умира от глад, но често загива от преяждане! Животът е пари! Парите са мои! Една усмивка не коства нищо, а дава толкова много. Тя трае само миг, а понякога спомена за нея е вечен. Никой не е толкова богат, че да се откаже напълно от нея и никой не е така беден, че да не може да я дава. Изглеждаш интелигентен преди да започнеш да говориш, защото светлината е по-бърза от звука Великите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Дребните умове обсъждат хората. "Не се сърди, когато говорят зад гърба ти! Това значи, че ти все още си пред останалите!" Никога не преставай да се усмихваш, даже и да ти е тъжно ... Някой може да се влюби в усмивката ти! Не плачи защото е свършило, а се усмихни, защото е станало. Най-лошят начин да ти липсва някой, е да бъдеш с него и да знаеш, че никога няма да бъде твой. Двама гледаха през решетките на затвора. Единият видя калта в двора, а другият звездите на небето. Този, който умее да побеждава другите е силен. Този, който умее да побеждава себе си е могъщ. На надгробния ти камък има само две дати. Това, което има значение е малката чертичка между тях. Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни. Добри маниери научих от онези, които ги нямат. Идеята е да умреш млад, колкото е възможно по-късно. Оптимистът смята, че този е най-добрият от всички възможни светове. Песимистът се бои, че това е истина. Тънкостите отличават доброто от съвършенството Никой не може да те унижи без твое съгласие. За хубавите неща трябва време, прекрасните се случват спонтанно Ръка, която дава, празна не стои Когато водата ти дойде до устата, горе главата. Щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване. "Ако мразиш някого, ти навярно мразиш нещо в него, което е част от самия теб" Светлината, която търсим е на фенера, който носим в себе си Лесно е да изкараш 40 човека от селото, но от 40 човека да изкараш селото - невъзможно. Дори и да ти резнат крилата, да не ти пука, важното е да си в играта! "Този, който знае всички отговори не е питан всички въпроси." "Глупавия човек търси щастие в далечината, умният го отглежда под краката си." "Търси мъдрост в годините, но гледай на света през очите на дете!" "Гладкото море никога не е направило опитен моряк." "Никой не мойе да те унижи без взаимно съгласие." "Някои хора виждат нещата такива, каквито са и питат, "Защто?". Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам, "Защо не?". "Някои правят, така че да стане, някои само гледат как става, а някои питат, "Какво стана?"." "Показателя за величието на един човек са мечтите му." "Никой мечтател не е прекалено малък; никоя мечта не е прекалено голяма." "Не искай лек багаж, а силен гръб." "Трудните неща ги правя с лекота, а невъзможните малко ме забавят! " "Добрите неща се случват само между добре настроени хора. " "Усмивката е лесен начин да оправиш външността си." "Защо трябва да се притесняваме какво другите мислят за нас, нима сме по-уверени в тяхните мнения отколкото в нашите?" "Пази се от хора които се опитват да омаловажат амбициите ти. Малките хора винаги го правят, но истински великите те карат да се чувства6 така, сякаш и ти можеш да станеш велик." "Умът е като парашут, действа само като е отворен." "Този който задава въпроси може да е глупак за няколко минути, но този, който никога не пита остава глупак зажинаги." "Когато вечер се чувстваш "уморен като куче", това може да е, защтото цял ден си ръмжал." "Най-доброто лекарство за гнева е, забавянето." "Говори докато си ядосан и ще направиш наи-добрата реч за която някога ще съжаляваш." "Всеки може да бъде сърдит, това е лесно; но да бъде ядосан на правилния човек, до правилната степен, по правилното време, за правилната причина и по правилния начин, това е трудно." -Аристотел "Човек те харесва наи-много, тогава когато напуска компанията ти харесваики себе си." "На хората не им пука колко разбираш, докато не разберат колко ти пука." "Единствената работа, която започваш най-отгоре е копаенето на дупка." "Усмихни се! Ако не можеш да повдигнеш краищата, остави средата да увисне." "Независимо дали мислиш, че можеш, или мислиш, че не можеш - винаги си прав." "Ако искаш гаранция, купи си тостер!" "Когато чуя някой да се оплаква - "Животът е труден.", винаги се изкушавам да питам - "Сравнен с какво?"" "Проблемите са възможности в работно облекло." "Усмивката е извивка, която всичко изправя." "Усмивката е светлина на прозореца на душата, показваща, че сърцето си е вкъщи." "Не сме живяли, докато не сме направили нещо за някой, който никога не може да ни се отплати." "Да обичаш и да бъдеш обичан е като да усещаш слънцето и от двете страни."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

„Всеки от нас действително се превръща в такъв, какъвто изглежда в очите на другите.“ - Карл Маркс

Животното се бие с пръчка, а човекът - с думи Публикувано изображение

Една от най-вредните и най-опасни мисли е "Всички така правят".

Всички си мислим, че струваме повече от останалите, но рядко успяваме да го докажем пред себе си. :P

Онова, което се е случило веднъж може никога повече да не се случи. Но всичко, което се е случило два пъти, със сигурност ще се случи и трети път.

"Никога не мисли за бъдещето. То идва достатъчно бързо." Албърт Айнщайн

"Преди да поискаш, помисли какво си дал."

"Има ли желание, има и начин. Няма ли желание, намираме oправдание."

"По-добре временен неуспех, отколкото временен успех." Питагор

"Който не иска, когато може, няма да може, когато иска."

"Истинското предназначение на човек е да живее, не да съществува." Джек Лондон ;);)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Аз никога не съм убивал човек, но доста често съм чел некролози с удоволствие." (Кларънс Дарлоу). * * * "Ако искаш да узнаеш цената на парите, опитай се да вземеш на заем." (Бен Франклин) * * * "Една лъжа може да обиколи света, докато истината още си връзва обувките." (Марк Твен)8 * * * "Прекалено дългата почивка е ръждясване." (Уолтър Скот)9 * * * "Не е ли печално, че желанието надживява с толкоз години възможностите?" (Шекспир)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

Срещата на два характера е като взаимодействието между две химически вещества: ако има реакция и двете се трансформират. Карл Юнг. Всяка любов, която не е основана на приятелство, е като къща, построена върху пясък. Ела Уийлтър Уилкокс, писателка (1850-1919) Любовта е като огън. Но дали ще стопли сърцето ви или ще изгори до основи къщата ви, е трудно да се каже. Джоун Крофорд, актриса (1908-1977)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Онзи, който говори твърде много, обикновено казва нещо, което не е трябвало да казва.

вече не си спомням първоизточника

Две дървета горят по добре от едно.

Библията

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който не иска да се говори зад гърба му да отива прув на купоните и да си тръгва последен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се смей на онзи, който прави крачка назад, защото може да се засилва.

подпис на форумен потребител

Редактирано от Shadowflame (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Този свят е сцена и всички хора са актьори" - У. Шекспир

"Не се сбъдват само забравените мечти"

"Живей за мига, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде!"

...тези трите са ми едни от най-любимите

П.П. Ако съм повторила някой, се извинявам, просто нямам възможност да прегледам цялата тема

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои твърдят че между човека и магарето няма разлика - това е несправедливо по отношение на магарето.

Марк Твен (1835-1910)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

"Когато аз искам за теб това, което искаш ти за себе си, значи истински те обичам. Когато искам за теб, това, което искам аз, значи обичам себе си чрез теб."

Н.Уолш - "Разговори с Бога"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да намериш истината там, където си, къде другаде смяташ да я търсиш?

ДОГЕН

Основното заблуждение на човечеството се корени в предположението, че аз съм тук, а ти — там.

ЯСУТАНИ РОШИ

Когато сте заблудени и изпълнени със съмнения и хиляда свещени книги не са достатъчни. Когато сте постигнали истинско разбиране — и една дума вече е в повече.

ФЪН-ЯН

Дъхът, който поемаме в този миг, крие тайната, която всички Учители се опитват да ни разкрият.

ПЕТЕР МАТИСЕН

Неоформените хора се възхищават от яркото и новото. Завършените личности се наслаждават на обикновеното.

ДЗЕН-ПОГОВОРКА

Не се опитвайте — умолявам ви — да търсите каквото и да е, скрито отвъд явленията. Поуката е в самите тях.

ГЬОТЕ

— Кой те е вързал? — попитал Учителят.

— Никой — отвърнал ученикът, който се стремял да постигне освобождение.

— Защо тогава се стремиш към освобождение? — попитал Учителят.

ДЗЕН МОНДО

— В хаоса открий простотата.

— В противоречията открий хармония.

— Трудностите крият нови възможности.

АЛБЕРТ АЙНЩАЙН

(ТРИ ПРАВИЛА ЗА РАБОТА)

Когато разбереш едно нещо отначало докрай — разбираш всичко.

ШЕНРЮ СУДЗУКИ

Ние сме тук и сега. Отвъд това, цялото човешко познание е фантасмагория.

Х.Л.МЕНКЕН

Обичам действителността.

Тя има вкус на хляб.

ЖАН АНУИ

И не се променяй. Не отклонявай своята любов от видимите неща. Продължавай да обичаш доброто, простото, обикновеното: животните, предметите, цветята — и не нарушавай равновесието.

РИЛКЕ

Главната задача на човека в живота е да се роди.

ЕPИХ ФРОМ

Когато обикновения човек добие познание, той става мъдрец.

Когато мъдрецът придобие разбиране — става обикновен човек.

ДЗЕН ПОГОВОРКА

Фразите са взети от книгата "Дзен - джобен пътеводител" линк

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 7 месеца по-късно...

" За плахия и колебаещия се, всичко е невъзможно, защото му изглежда така" - Сър Уолтър Скот

Източник Публикувано изображение обедното ми кафе Публикувано изображениеПубликувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата.

Човек, който си позволява да загуби дори един час от времето си, не е открил колко ценен е живота.

Трагедията на живота е не, че свършва толкова скоро, а че чакаме толкова дълго, за да го започнем.

Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

;):):P:)Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих една моя тетрадка, с пожълтели от времето листа - откъси от книги, които съм си записвала като ученичка, ето някои от тях: "Довиждане ! Последната ми дума, остава като камък да тежи. Човек веднъж изстреля ли куршума, за жертвата на бива да тъжи !" Марко Недялков "Всеки да се погрижи за собственото си погребение - няма нищо невъзможно в това ..." "Със своята невидима ръка смъртта заличава петната от миналото не умрелия, и спонемът за него започва да блести като диамант" Жоржи Амаду "....Същото е и с човека - дай му мъничко власт, и ще видиш как той задади нея ще забрави всичко. Това идва от само себе си, защото човек е преди всичко животно, и само отгоре-отгоре, като филия хляб с масло, е намазан с малко приличие и човещина ..." Ерих Мария Ремарк из 'Живот на заем" "...Знаеш също , че ще има право, но каква полза ако знаеш, че другия има право ? Човек притежава малкото разум, за да проумее, че не може да се живее само с разум. Хората живеят предимно с чуствата си, а за чувствата е безразлично кой е прав..." "...Аз нямам бъдеще. Това е все едно да не усещаш земното притегляне. Тя го погледна и устните й промълвиха беззвучно няколко думи. Сега той стоеше в сянка и тя едва съзираще лицето му. Но й струваше, че не е необходимо да го вижда - не бе нужно животът да се гледа в лицето - достатъчно бе да се усеща..." "...Колко съм глупава! - човек плаща за всичко в живота си. Кое ми даваше право да мисля, че съм се разплатила ? " "...До преди време имах чувството, че сум пропуснала много неща, хиляди неща. И че времето нама да ми стигне, за да видя всичко. да опитам от всичко, да имам всичко. Неотдавна това чувство изчезна. Разбрах, че човек може да пропусна само себе си. И никога не може да се върне, да започне отначало - ще се е изгубил напълно - веднъж и завинаги " Ерих Мария Ремарк "Най-голяма опасност - да за губиш себе си, може да те отмине незабелязано, сякаш нищо не е било; докато всяка друга загуба - на крак, ръка, 5 долара, жена и др. човек неминуемо ще забележи" К. Маккалърс - Часовник без стрелки

Редактирано от MistressLinda (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване